Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Underworld Kupa - Verseny a föld alatt!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
332 hozzászólás a témában

#1
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Na az ilyen tagok miatt nem járok ilyen zsúfolt versenyekre, mint ez a KTM-es arc :D. Ennyire béna bringás, elesik egy egyenes szakaszon, majd ha valaki még azért is elnézést kér mert mondta hogy előzni fog és bármilyen összefüggés miatt (?) vélne elnézést kérni, verseny közben, ez a barom jól leszólja, ráadásul olyan stílusban hogy vérlázító. Én is szoktam dühöngeni verseny közben amikor más miatt esek vissza mert az adrenalinnal ez jár és van aki nem nyomja el, de ha már kikivánkozik akkor legalább legyen jogos és nem fenyegető mód. Azért bekiabálni mert megijedt a bénaságában és a miatt taknyolt el, kb egy 3éves lelki szintjére utal. Ilyenkor mindig felmerül bennem hogy az ilyen mit is reggelizett, mert látszólag azt sem tudja hol van.

 

Kefe meg már átesett a politikai korrektség másik oldalára :D. Már olyanért is elnézést kér amihez szinte semmi köze. Ez kicsit azt mutatja hogy aki előz már rögtön bűnösnek érzi magát, pedig még ott sem volt amikor a barom eltaknyolt. Hát én sosem fogok azért elnézést kérni mert a másik béna és előzgetek. Igenis figyeljen oda a lassabb és tanulja meg hogy élete során még sokszor fogja hátulról hallani hogy húzodjon félre. Ez egy versenysport, aki túrázni akar az ne vegyen részt az ilyenen, főleg nem ahol köztudottan szűk járatok vannak.


  • Kefe10 kedveli ezt

#2
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

-Jól nyomtad az alagútban meg lefelé -a két eséstől eltekintve-

 

Az eredménylista szerint 2 körrel többet mentem mint tavaly, de Kefe is :D Ebben persze benne van a rövid focipálya felvezetőkör és a gokart pálya átvágása gyorsított egy picit, amit a köridejeim igazolnak. A többi valahogy sose nagyon stimmel, többször vagy kevesebbszer hozott be mint a lista feltünteti, más körszámokat számolok saját magamnak a videók alapján stb. Valahol a vége felé még a top 10-ben kerekeztem de a végeredményhez onnan majdnem 6 percet kellett volna rontanom (pedig csak ~20 mp-be került amig megvártam mindenkit a rámpánál), ami csak úgy sikerülhet ha szoftver vagy mérési hiba miatt egy körrel eltér a lista, szóval nem tulajdonítok túl sok jelentőséget neki. Amúgy se nagyon érdemes az én szintemen, a dobogó a komplett mezőnyt lekörözte, nagyrészét többször  :)
 
 

Barátnőm szerint aki a pálya széléről fényképezett, volt egy tag M1-ben aki leszállva hangosan szitkozódva tolta a bicaját, hogy "arról volt szó, hogy az alagútban nem lehet előzni" és hogy "kihívja a rendőrséget" Melletted elsírta volna magát :D


Miért? Nem üvöltöttem, tolakodtam, könyököltem/vállaztam (mint mások, pl. a Cube-os leelőzésénél a cél után), csak ott mentem el ahol nagyon belassultak. Olyan szabály nincs hogy nem lehet valahol előzni versenyen, olyan szabály viszont igen hogy el kell engedni a gyorsabbat. Ahol nem volt hely vagy nem engedett el ott megvártam (lásd Trek-est, a szürke mezesnél a "** egek" megjegyzés sporitól a focipálya végében - ott szerinte nem voltam elég aggresszív :)). A rámpánál próbáltam helyezkedni hogy közel legyek hogy az alagút elején el tudjak menni, ne tartson fel a kijáratig (ahol elhúz), csak nyomott egy hirtelen féket.

Ahogy Kefe hírneve előtt elhullott a faszi az külön kategória. A reakciója csak őt minősíti. Nem hallani rendesen de Kefe után szerintem még engem is meghívott külön megbeszélésre a célban :lol: 
 

Érzésre a vége előtt nem sokkal volt egy holtpont, rendesen belassultál (36:30-nál)

 

Érzésre az összes fölfelén lassú vagyok, gyakorlatban ott a videó bizonyíték :)

 

Kivéve ahol lefeléből/egyenesből érkezem mert ott valahogy mindig jobban tartom a lendületet (egyszer azért lehet látni hogy az ürge nyomja a síkon mint az eszeveszett, aztán tíz méterre a meredektől el kezd gurulni - ez sokkal több energiába kerül mint pihenni a síkon és tovább nyomni hogy ne erőből kelljen a tetején tolni - ahol a legmeredekebb).

 

A köridejeim alapján nem lassultam, az viszont lehet hogy egyre jobban mentek a technikásabb részek (pince/kanyarok) ami egyensúlyoz némi lelassulást máshol, de csak pár másodpercről lehet szó. Ahhoz ez nem elég hosszú hogy elfáradtam volna, egyszerűen van egy erőboriték amin belül maradok, azt tudatos edzéssel kéne tágítani.

 

azért meglepett, hogy
mennyire fárasztó tud lenni ez az alig-szintes pálya is a sok kigyorsítás és a kicsi, de meredek emelkedők miatt. A végére elég rendesen elfáradtam...


Nekem 360 m szint jött össze, de volt elég pihenő a beszorulások miatt és a két hosszú egyenesen, illetve a hosszú fölfelé utáni friss betonon is be lehet osztani az energiát. Ha megnézed a betonon pihenem ki a fölfelét és a focipálya mellett/végén gyorsulok megint be. Sajnos taktikailag ez pont nem jó mert azokon a részeken lehetne előzni és ahol pihentebb/gyorsabb vagyok nincs hely. Egy rendes XCO pályán egyáltalán nincs pihenő/hosszú sík egyenes, azért se szoktam XCO-zni, igazából nem nekem való. De ez (meg a BÚÉK kupa) jó buli  :)


  • Kefe10 kedveli ezt

#3
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

-Jól nyomtad az alagútban meg lefelé -a két eséstől eltekintve-

-14:00, 14:10, 14:25 ha nem tudnám, hogy az M1-ben mentem azt mondanám én voltam ott elöl :) óvatosan mentem a pincében és csak a körözőket engedtem előre.
Barátnőm szerint aki a pálya széléről fényképezett, volt egy tag M1-ben aki leszállva hangosan szitkozódva tolta a bicaját, hogy "arról volt szó, hogy az alagútban nem lehet előzni" és hogy "kihívja a rendőrséget" Melletted elsírta volna magát :D

-20:03 :lol:

-22:15 ez sem rossz. Én a vékony földes lejtőn csúsztam ki, jól megzúztam az amúgy is csak gyógyuló vállamat...

-27:25 jó érzés letett végre megelőzni Bianchit ;)

-32:45 gondolom Te is köröztél :P

-34:25 ez most nem jött be, pedig drukkoltam... "Tudtam, hogy meg kellett volna előzni..."

Érzésre a vége előtt nem sokkal volt egy holtpont, rendesen belassultál (36:30-nál)

 

Először voltam ilyen épített pályás dolgon és bár mindent megtettem előtte, hogy ne menjen jól (étkezés, folyadék, kemény edzés egy nappal előtte, nuku bemelegítés) azért meglepett, hogy

mennyire fárasztó tud lenni ez az alig-szintes pálya is a sok kigyorsítás és a kicsi, de meredek emelkedők miatt. A végére elég rendesen elfáradtam...

 

csak jóval a 13:10 órás rajt után vettem észre, hogy a célegyenesben van egy kijelző ami az időt mutatja. Azt hiszem 50-et mutatott amikor először észrevettem. Először azt gondoltam, ez azt jelenti, hogy 13:50 van, és a 70 perc felén már túl vagyunk. A következő körben, amikor a kijelző kevesebbet mutatott, akkor jöttem rá, hogy ez bizony a hátralevő időt mutatja és még jószerivel sehol sem tartunk, 20 perc telt el. Ugye amikor az izmok elszívják az oxigént az agytól, akkor ilyen ködösek az ember gondolatai…


j4ni módosította - 2016. augusztus 20. - 01:17


#4
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Idén Kefe 4x körözött le, és siránkozik hogy nem szólítjak be :D

 


  • j4ni és Kefe10 kedveli ezt

#5
milan

milan

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Tegnapi fotók: http://www.milanphoto.hu


"Az esemenyek sodraban nehezen ertelmezheto modon helyzetbe kerult..." - Matusz Krisztian

#6
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Betegség miatt, rendkívül jutányos áron eladó egy UW kupa nevezést a M2 futamban. Nem tudom, hogy át lehet-e íratni, de ha valaki jól ismeri Fülöp Mikit akkor gondolom nem akadály. Vigyétek, kár lenne érte, főleg, hogy a futam tele van és már nem lehet ide nevezni.

kzkvh2@gmail.com vagy hetven 935 8558


kzkvh2 módosította - 2016. augusztus 11. - 11:11


#7
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

https://www.facebook...?type=1

Ha érdekell lehet megint rendelni Underworld mezt.

11884685_941909135845712_893113569034809


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#8
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A szombati verseny, természeti csapásokkal, mobil uszodával, rázva, nem keverve :) Mondhatnám idén esés nélkül megúsztam :D

 


  • _Alex_ és cakes kedveli ezt

#9
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Már jöhet


zeezoltano módosította - 2015. augusztus 04. - 21:09

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#10
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Küldtem volna levelet, de nem fér! :D

Na? Ilyen még egészen biztosan nem volt mountain bike versenyen!

 

 



#11
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

https://www.facebook.../underworldkupa

 

 

 

Hogy ne csak a pincejáratokban legyen kellemes a klíma, gondoskodtunk nektek egy mobil uszodáról, amely a pálya mentén került felállításra, így akár a vízből is szurkolhattok a még pályán lévő sporttársaknak! Na? Ilyen még egészen biztosan nem volt mountain bike versenyen!

 

ann_557193.jpg

 

 

 

 

 

 

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#12
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Kész az idei versenyről az összeállításom, zenét mindenki saját magának rakhat alá ha kell :)


  • _Alex_ és cakes kedveli ezt

#13
Merkapt

Merkapt

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Kész a pálya! Holnap várunk mindenkit! 


www.merkaptse.hu
www.underworldkupa.hu
Ugyanez a Facebookon: Merkapt SE és Underworld Kupa

#14
Merkapt

Merkapt

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

I10525822_757976430905651_124290076843873

A nevezési díj július 31-ig 3500 Ft, míg augusztus 1-7. között 4500 Ft, helyszíni nevezés nincs!

www.merkaptse.hu
www.underworldkupa.hu
Ugyanez a Facebookon: Merkapt SE és Underworld Kupa

#15
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Kedves Barátaink!
Elindítottuk ez előnevezést az idei MOFÉM Underworld Kupára!

 

1625636_710504932319468_1518697308_n.jpg

 


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#16
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
UNDERWORLD Kupa 2013 // Budapest - YouTube

zenék nélkül :)



#17
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Ez "rendes" zene ?

Underworld Kupa 2013 - YouTube


egy kis róka bili bõgõvel ha jól füleltem. jó ez.

#18
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ez "rendes" zene ?

Underworld Kupa 2013 - YouTube


Rendes bizony!
Eddig a legjobb film! :)

#19
TSSE

TSSE

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

csak végre egyszer rendes zenét keverhetnének egy ilyen videó alá.


Ez "rendes" zene ?

Underworld Kupa 2013 - YouTube

#20
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Röviden: Természetesen büntetnek a rendõrök ott, de ehhez sose kellett hogy igazuk legyen vagy hogy megszegd a kreszt, ha kint vannak, fizetsz... :mad:
Elõbb is láttunk párommal, köszöntem de nem láttál ;)

hol láttatok ?