Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#1921
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
A Tomo XC nekem nagyon bejött, talán csak egy pedálfordulatmérõ kellene még bele, de azt már sajna csak sokkal többért kapod meg...

#1922
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Hali arcok! Ha már km-óra, én most akarok venni egy CATEYE Tomo XC órát. Tud valaki, valami olyan helyet, ahol olcsón megkapnám?
Vagy valami hasonló tudásút:
akármilyen lehet... ;D
Max 3000 Ft-ig mennék el. Ha valaki tud valami jó órát. irjon.
Lehet mailben is: czanga@freemail.hu
Na csákány!..... ;)

#1923
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
Elõrehozom, mivel ez a dolog talán ide tartozik!

Vettem cca 7honapja egy CATEYE OS1es kmorát.
fél év alatt 3× lefagyott most pedig, kb egy hónapja beállítottam a mérése segítségével életem, de szerintem a világ összes teketgészõjének életébeni legnagyobb átlagsebességet 937 Km/h-t!

Joggal mondhatnánk: ez igen!... DE NEM! >:(

Reklamáció..... vitázgatás.... egyszer csak hallom a megoldást :o

Mivel ez az óra nagyon rossz minõségû, így megszüntették a forgalmazását (1 év gar.)! :(

Látták indulatomat és elkeseredettségemet, így megszántak és azt a választ kaptam, hogy mivel ÕK nagylelkûek, kapok cserébe érte, ha beviszem a vásárlás helyére egy MITY 3ast! :o

Ez már döfi! A BIKER honlapon máig fenn van a Kerékpárcomputerek között. És az árkülönbség CSAK 6000 Huf.
[move][glow=purple,2,300]Örûjjjé tahó, visszakapod a feleárát!! >:([/glow][/move]

#1924
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
A Cateye-nek van Cordless-e 10 alatt.

Én egy Mity 3-mat használok, és kifejezetten meg vagyok vele elégedve. És akit érdekel, most tudok egy Endurot, 6500 az ára. (8 funkció)

#1925
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
hmmm és mi a helyzet a vezeték nélküliekrõl??? Azokról tudtok valamit? nekem olyan kéne ami bírja a strapát, ár annyira nem lényeg de azért ne legyen sok számjegyû....tudtok egyet ajánlani???

#1926
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
vannak most ilyen új cateyek amik még annyit sem tudnak mint az enduro (ami amúgy hiába vastag kábeles, a konzolnál szintet tuti hogy el fog törni a kábeled), 3-4 funkciósak és jó nagy a kijelzõjük, valamint elég occsóak... talán a honlapjukon érdemes körülnézni ezügyben

#1927
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

Milyen kilóméterórát tudtok nekem ajánlani dh-ra?


Szerintem Cateye Enduro, ha még létezik. A kábele pont az extrém igénybevételre lett tervezve. Olyan vastag, mint egy bowdenház.

#1928
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Milyen kilóméterórát tudtok nekem ajánlani dh-ra? Nem kell cordless. Pontosan mérje a sebességet, legyen rajta stopper és lehetõleg nagy számok legyenek rajta, hogy menet közben is lássam. És legyen nagyon olcsó.

#1929
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Az altimeter tényleg elég behatároltan használható, frontok alatt teljesen megbolondul (pl. 200m 453-ra ugrik), és tiszta idõben is elég gyakran kell állítgatni, de ilyenkor 5-10m pontossággal jó. A cordless órákkal van némi fenntartásom, nemcsak elektromos interferencia, de rádióhullámos is lehet. Nekem pl. a cordless fejhallgatómon úgy jönnek, mennek a zajok, rádiótelefon-impulzusok, mintha erre lenne kitalálva.
Olyan is létezik, hogy mindent tud egyben, de 80e!

#1930
Iguana

Iguana

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás


Nem tudok róla, de teljesen logikátlan lenne, mert a cord-ra szükség van a hajtókarnál is, s akkor már nem tömhetik tele vevõkkel a teljes óratestet!


Shimano vekker.
Cordless.
Ennek ellenére méri a pedálfordulatot, ugyanis korrekten be kell pötyögni az összes (e+h) fogszámot. Sebességbõl korrekten kiszámolja a fordulatot.
Plusz távirányító a kormányra.
Áztattam - bírta.
2x repült el (nem a bicajjal együtt, csak önmagában...) - még él...
Nem óccsó. Bár.... lehet, h. így év vége felé akciózza a nagyker.


Még jó, hogy végigolvastam a topikot, mielõtt vadul írni kezdtem volna...

Pontosan azokat akartam, amit te írtál.

Az esõt tényleg bírja (az imént kemény teszt volt).

#1931
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
énekem is cateye altimeterem van nagyon király fõleg a hömérõ,mert a magasság mérõ ilyen borongós idõben sokat csal. egyébként jó idõben pontos!!! ;)

#1932
Byke

Byke

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Nincsen olyan, ami mindent tud, ;D
De komolyan...vki segítsen!!!
Pedálfordulat+pulzus, mondjk csak ennyit kéne tudnia...ha vki tud ilyet az dobjon privit! köfi!

#1933
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Kb. Cateye AT100 típusú órát szeretnék venni ami annyit tud. MIt ajánlotok és szerintetek hol vegyem. 20ezerért elég drága. Hõmérõ jó lenne, napi, heti, havi, évi kilóméterszámláló is. Meg ilyen átlagolók. Az se rossz, hogy jelzi, átlag felett vagy alatt megyek... Köszi

Sziaasztok

VDaNi

#1934
nickjames

nickjames

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
A VDO MC 1.0 még nem kapható. Ha jól megnézed, kint is csak februárra tervezik a megjelenését. Nálunk kell még néhány hónap. A kinti ára kb 100 Euro

#1935
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás

A pulzusmérõ tényleg nem létszükséglet, de 30-on felül lehet használni beépített egészségügyi kontrollként (nemigen ajánlott ekkor már a 190-195 feletti pulzus)! No meg ha már kitapasztaltad az órát és magad, nagyon pontosan jelzi milyen formában vagy.

#1936
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Apropó VDC...
Megnéztem az oldalt, (konkrétan az MC10-es altométeres típust), kérdezném, hogy az árat honnan tudhatnám meg? Ti tudjátok hol lehet kapni? (sajna a forgalmazó a BikeTrade, õk pedig finoman szólva nem híresek arról, hogy hoznak, ha szólok...)

#1937
Spooky

Spooky

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Én azt mondom nektek, ha nem zúzzátok olyan edzéstervvel amihez szügség lenne pulzusszámra és/vagy pedálfordulatra teljesen fölösleges az ilyen óra...csak magadat fogod rémísztgetni egy egy emelkedõ tetején a pulzussal... :)
Tökéletesen elég az áltag, a max. kilóméter, esetleg a két kerékméret, de azon kivul a többi csak sallang lenne..
Ha pedig mégis ilyen edzésterv alapján dolgoznátok, nézzétek meg a VDO HC12.6 - ot, egész csinos...csak hát 17 kicsi róka, amúgy www.cycleparts.de, peace

#1938
Spooky

Spooky

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Én azt mondom nektek, ha nem zúzzátok olyan edzéstervvel amihez szügség lenne pulzusszámra és/vagy pedálfordulatra teljesen fölösleges az ilyen óra...csak magadat fogod rémísztgetni egy egy emelkedõ tetején a pulzussal... :)
Tökéletesen elég az áltag, a max. kilóméter, esetleg a két kerékméret, de azon kivul a többi csak sallang lenne..
Ha pedig mégis ilyen edzésterv alapján dolgoznátok, nézzétek meg a VDO HC12.6 - ot, egész csinos...csak hát 17 kicsi róka, amúgy www.cycleparts.de, peace

#1939
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Városban azért elég gázosak a cordless órák a villanyosok közelében...Mondjuk a vadon közepén nem kell tartanod elektromos interferenciától...



#1940
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Nem tudok róla, de teljesen logikátlan lenne, mert a cord-ra szükség van a hajtókarnál is, s akkor már nem tömhetik tele vevõkkel a teljes óratestet!


Shimano vekker.
Cordless.
Ennek ellenére méri a pedálfordulatot, ugyanis korrekten be kell pötyögni az összes (e+h) fogszámot. Sebességbõl korrekten kiszámolja a fordulatot.
Plusz távirányító a kormányra.
Áztattam - bírta.
2x repült el (nem a bicajjal együtt, csak önmagában...) - még él...
Nem óccsó. Bár.... lehet, h. így év vége felé akciózza a nagyker.