Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sebességmérõk

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1986 hozzászólás a témában

#41
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

hát ez a bryton nagyon gáz.

maradok a garminnál,ami szintén tud idegesítő hülyeségeket néha(volt,hogy majdnem behajítottam az erdőbe),de azért ennyire mégsem fos.



#42
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás

Idén, kényszerből ugyan, de fedélzeti computert váltottam.

Bryton 420-as lett a befutó. Előrebocsátom, hogy én még "régi motoros" vagyok, ezért a funkciók 90%-a nem érdekel, döntéskor a kinézetre, aksikapacitásra és az alapfunkciókra koncentráltam. Bevallom, elég nagy csalódás egyenlőre. Persze, csak egy laikus amatőr vagyok, de azért tapasztalataimat, egy, nem is olyan rövid vlog formájában összegeztem.

 

https://www.youtube....h?v=zrKiLO2rOE0

 

Akit a tudományos háttér is érdekel, túratársam, kicsit „agyasabb” formában is belemélyedt a témába:

https://cobranco.hu/blog5.html

 


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#43
cakes

cakes

    fórumtag

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationJászberény

Garmin Edge sorozat - Grouptrack - Rider-To-Rider üzenet küldés ... 
... 
számomra elég sok olyan üzenet van benne, amit szeretnék kigyomlálni és/vagy új üzeneteket beírni a helyükre. 
létezik bármi olyan lehetőség, amivel nem baszom tönkre a technikát, de mezei felhasználóként én is meg tudnám ezt csinálni?
connectben és magában a edge-ben nem találtam erre utaló jelzéseket. 
google sem volt ebben a barátom ...

találtam a garmin/text mappában egy Hungarian.gtt kiterjesztésű fájlt, gyanítom ebben lehetnek elrejtve előlem a kívánt bejegyzések. 
de azt hiszem ehhez valami xml vagy más szövegszerketői véna sem árt :/ 

ötletek?



#44
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Igaz! Valahogy a pillanatnyi sebességet is oda vizionáltam a hibák közé.  



#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ha csak ezeket nem méri nem lehet, hogy az érzékelőkkel van gond? 

Gondolom nem GPS alapon mér, szóval a mágnesre gondoltam a küllőn, vagy a mágnes érzékelőre a villán. Esetleg ha vezetékes még a vezeték vonalát nézném végig szakadás miatt, vagy kontakt hiba miatt.  

de sztem akkor semmit nem mérne csak az időt. úgy gondolnám a ha a pillanatnyit meg az átlagot jól méri akkor nem hagyhat ki annyit hogy a gyűjtötteket meg ne mérje. persze pár próbálkotást megér . én megpróbálnék az ismerősi körben szétnézni van e vlakinek ugyanilyen konzollal bíró szerkezete és próbaképp bepattintám abba .


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Ha csak ezeket nem méri nem lehet, hogy az érzékelőkkel van gond? 

Gondolom nem GPS alapon mér, szóval a mágnesre gondoltam a küllőn, vagy a mágnes érzékelőre a villán. Esetleg ha vezetékes még a vezeték vonalát nézném végig szakadás miatt, vagy kontakt hiba miatt.  



#47
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Kidobós az óra?



#48
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Sziasztok! Van egy régi Cateye km-órám ami a napokban elkezdett rosszalkodni.7 funkcióból a napi km számláló és az összesen megtett km-t nem méri,minden mást igen.Mi lehet a hibája?

Előre is köszönöm a segítségeteket.



#49
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Van más is, aki GPS-es óráról exportálja a tekerését Stravába?
Pár hónapja megjelentek fura ugrások a sebesség grafikonon, amik a Sigma Data Centerben nincsenek. Nem úgy tűnik, hogy az adatokat nagyon befolyásolná, csak a sebesség grafikon ronda tőle.



#50
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Rox 10 és 11 nem csinál ilyet, mondjuk azok ANT+-os adóval mennek.

 

Lehet, hogy nem bringázok eleget? B)



#51
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

Hát akkor jól bekaphatják! Ez most már azért is ki fog szolgálni jó darabig, de soha többet Sigma-t!

Annyira idegesítő, hogy felpattanok a bicóra, majd mikor indulok még nyomni kell egy okét, mert "merül". Rohadjon meg!

 

Van nekem egy Logitech G700-as egerem számítógéphez, az van úgy megcsinálva, hogy feltöltöm benne az akksit, 6 óra után írja hogy 25%, további 2 óra és 10%, majd így bír 3 napot, eztán kiírja, hogy azonnal töltsek mert mindjárt kikapcsol, ekkor további 5 órát bír és majd csak ezután kapcsol ki.



#52
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nalam is ilyen - kb meg egy evig siman hasznalom a "lemerult" elemmel.



#53
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok!
Van/volt itt valakinek Sigma rádiós kerékpár órája vagy ezzel tapasztalata?

Vettem egy 1909 HR STS-t régebben és most meg egy ROX 6.0-t. Mindkettő ugyan azt a jelenséget produkálja, hogy folyton ugat hogy le fog merülni vagy valamelyik egysége, persze a jelzést kinyomva hónapokig lehet még használni.
Megszokott Sigma betegség ez vagy csak nekem van ilyen pechem?

 

Nekem volt egy DTS-es csúcsmodell, az hol mért, hol nem. Sigma (DE) nagyon segítőkész volt, meg a magyar forgalmazó is, kis ráfizetés mellett cserélték az STS-es modellre. HR, Cadence, amitakarsz - ezzel sokáig boldog voltam. Aztán először behalt a magasságmérés és a hőmérő is, de a Sigma-nál a jelek szerint új kolléga van, vagy változott a policy: aszonták sajnálják, vegyek másik órát. Ezután előjött az általad leírt jelenség is, szóval veszek órát, de nem Sigma-t. :)


xian módosította - 2017. november 20. - 15:26

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#54
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Sziasztok!
Van/volt itt valakinek Sigma rádiós kerékpár órája vagy ezzel tapasztalata?

Vettem egy 1909 HR STS-t régebben és most meg egy ROX 6.0-t. Mindkettő ugyan azt a jelenséget produkálja, hogy folyton ugat hogy le fog merülni vagy valamelyik egysége, persze a jelzést kinyomva hónapokig lehet még használni.
Megszokott Sigma betegség ez vagy csak nekem van ilyen pechem?

#55
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

olyan keveset?

 

nekem a basson ami van, cateye wireless 90-es évekbeli akármi 13ezer km-rel ezelőtt kapott sima kínai cr2032-es elemet, és mai napig fut vele. :\

 

a strada wireless is 10k fölött sötétült el.



#56
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

csak osszehasonlitasnak, ugyanannak az oranak a ket verzioja: 3-4x tovabb birja a kabeles.

20 km/h atlaggal szamolva: 7300 km vs 21900-29200

 

 

Technical data:
Computer WIRED:
Battery type: CR 2032, 3V
Battery life: 3 to 4 years
(When used for 1 hour per day)
Computer WIRELESS:
Battery type: CR 2032, 3V
Battery life: 1 year (When used for 1 hour per day)
Transmitter:
Battery type: CR 2032, 3V
Battery life: 1.5 years (When used for 1 hour per day

arn módosította - 2017. május 26. - 10:12


#57
st81

st81

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Köszönöm az információkat!



#58
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Kb. mennyit szokott bírni az elem (nem volna jó, ha ezer kilométerenként cserés lenne)? Országúti kerékpárra lenne és szebben nézne ki vezeték nélkül.

Én egy Cateye cc-mc100w-t használok már öt éve. Évi 5-6000 km mellett elég év elején egy új elem a vevőbe. Az adóegységben öt év alatt egyszer kellett cserélnem.



#59
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az adott kmoranal irjak.

#60
st81

st81

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Kb. mennyit szokott bírni az elem (nem volna jó, ha ezer kilométerenként cserés lenne)? Országúti kerékpárra lenne és szebben nézne ki vezeték nélkül.


st81 módosította - 2017. május 25. - 14:08