Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
884 hozzászólás a témában

#81
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

A szombati verseny (középtáv):

 

 

Érdekesség: rajta van az elején a "peloton"-ban történt esés is.

Jó lett és többször is megtaláltam benne magam. Az aszfaltos részen én voltam az egyik tévesen hosszútávosnak beazonosított versenyző :) És szerintem veled beszélgettem a célba érkezés után a büfénél, a különböző kamerákról. 



#82
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

csak én bénáztam. (Még többet, mint Te.)

 

Kösz  :P  :lol:



#83
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Köszi a mozit  jó volt még 1x végignézni, kicsit újra átélni. (És vígasztalódni, hogy nem csak én nem tudtam lemenni a "kerekesszékes" szakaszon (16 percnél) - ugyanis a környékemen mindenki simán lement, csak én bénáztam. (Még többet, mint Te.) Végtelenül frusztráló volt:( )



#84
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A bal oldali srác [..]. Nem egyértelmű hogy őmiatta ment e beljebb a peches eleső vagy nem

 

Végignéztem lassított felvételben és őmiatta megy jobbra a középső, a jobb oldali viszont előre figyel és nem látja hogy közeled, a középső neki megy a kormányával az ő kormányának, ezt érezve ő automatikusan előrerántja a kezét és ezzel eltolja a középső kormányfogó kezét - kész az esés. A bal oldali srác pedig ahelyett hogy kitérne balra fékezik, a már elkezdett befelé íve miatt nem nagyon tud manőverezni és akad a középső alul balra kitolt kerekébe.

 

Szóval mindenkinek oda kell figyelni :) Semmi értelme itt nagyon előzgetni, ha a dobogóért mész akkor már régen ellőtted a pozicionálást, ha nem akkor meg úgy is kiderül a maradék 69 km-en ki az erősebb. Az elején a fékhullám is hasonló, ott a másik srác az elöttem direkt hagyott biztonsági lyukba próbál beférkőzni. (nem mintha én soha nem előznék az elején ;))



#85
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Megnéztem 5x az esést, és nem értem, mi történt. Szándékosan fellökte a csapattársát? Vagy le akart söpörni egy lódarazsat a hátáról? Vagy...?
 
(Aztán este majd megnézem végig, most csak erre voltam kíváncsi, merthogy közvetlenül mellettem zuhantak el, még éreztem is az eleső bringás szelét a combomon, nagyon megijedtem.)


Nekem egyértelműnek tűnik: a jobb oldali srác előzékenységből int a mögötte haladóknak hogy balra megy a haladás. Közben a kormánya szabad és nem veszi észre hogy a csapattársa olyan közel van hogy az véletlenül beleakad a kéz nélküli kormányba. (első hiba: ilyen sűrű bolyban nem hagyjuk ennyi ideig szabadon a kormányt. Második hiba: ne lefele a kézzel hanem fel, különben senki sem látja. Harmadik hiba: teljesen fölösleges a boly közepén fejszint alatt bármit inteni, mert hátul úgysem látják. Negyedik hiba: nem figyel a társára hogy az milyen messze van tőle és hogy bármikor ha kileng, neki annyi) Az ilyenkor ugye könnyen billen, el is veszíti a jobboldali az egyensúlyát egy pillanatra, de mivel a bal keze még mindig a társa háta mögött van, a hirtelen reakciója (hogy kezet a kormányra és korrigáljon) egy sajnálatos előre-rántásba torkoll, mellyel beleakad a társa kezébe, evvel azonnal megrántva azt és mivel az erősen fogja a kormányt, azonnal a földre rántja evvel a mozdulattal.
A bal oldali srác meg úgy tűnik nem tud eléggé kerülni, így még az is rájuk farol. Nem egyértelmű hogy őmiatta ment e beljebb a peches eleső vagy nem, de ott is lehetett egy kis nyomás kívülről befelé, hogy az betonon maradjon (hibája: ha a szélén előzök és nem férek el, saját pechem ha a fűre kell hajtanom, nem szabad az előzendőt akadályoznom. Nekem úgy tűnik hogy ezért kavarodott bele ő is, mert bal oldalon már nem volt helye az elesőt kikerülnie.)

Ez mutatja hogy mennyivel veszélyesebb ha montisok állnak így össze, pld országútisokkal szemben: hirtelen ideges mozdulatok, előzgetések, túlzott fékezések, nem szabad ilyenkor. Az erdőben más, ott folyamatos az akadály, lehet cikázni, persze ott is ésszel. Lásd korábban a fékező előzgetőt, ilyenkor ha be van ragadva a pakk nem nagyon értem mit kell ennyit ficánkolni, elég veszélyes.

Még talán annyit hogy elkerülhetetlen időnként hogy ilyenkor valami miatt hirtelen valaki ránt, fékez, dől, stb, mert nem mindenkinek ugyanolyan az egyensúlyérzéke. Én ilyenkor az esés ellen úgy védekezem, hogy bikaszilárdan fogom a kormányt két kézzel, a karjaim meg kicsit kifelé hajlítom: így ha netán valaki nekemjön oldalról, nem sodor mindkettőnket ki vagy a kormányt ki a kezemből, hanem neki olyan mintha egy képzeletbeli, puha falnak dőlne neki, ami felfogja de nem engedi eldőlni. Általában ilyenkor tudnak még korrigálni és nincs esés.
Erre lehet persze azt mondani hogy a befeszítés veszélye hogy nem enged egy lazább dőlésnek ami esetleg nem lenne esés, de mivel úgy tapasztalom hogy ha nem feszítek, könnyebben kidöntenek engem is az egyensúlyomból és beindul a dominó effektus, mivel én is oldalra kényszerülök és előbb utóbb így valaki elesik. Ráadásul szerintem mindenkinek elsődleges szempont hogy ő maga ne essen el egy ilyen helyzetben, mivel evidens hogy ez mögötte is esésbe torkollhat.

Uluwatu módosította - 2015. május 18. - 15:54


#86
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Megnéztem 5x az esést, és nem értem, mi történt. Szándékosan fellökte a csapattársát? Vagy le akart söpörni egy lódarazsat a hátáról? Vagy...?

 

(Aztán este majd megnézem végig, most csak erre voltam kíváncsi, merthogy közvetlenül mellettem zuhantak el, még éreztem is az eleső bringás szelét a combomon, nagyon megijedtem.)



#87
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A szombati verseny (középtáv):

 

 

Érdekesség: rajta van az elején a "peloton"-ban történt esés is.


  • _Alex_ és Kisherceg kedveli ezt

#88
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Pár kép:

https://www.facebook...42397612&type=1


  • _Alex_ kedveli ezt

#89
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Aki az idő/előző eső miatt nem jött az bánhatja, tökéletes volt az idő, a nap végére strandidő lett (24 fok, napsütés), a pálya meg egy egy sárfolton kívül szintén teljesen rendben volt, nagyon gyors volt idén (hogy ne arra kenjem hogy nagyot fejlődtem ;)).



#90
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Igen, azt kerestem, köszi!
 
És akkor még egy kérdés: Budapestről Veszprémen át érdemes menni, vagy Hajmáskér felé rövidítve? Sokkal rövidebb arra - de nem tudom, milyen az út?


Nem vészes, mi is úgy jöttünk az előbb. De azért csak óvatosan, ilyen későn már mozognak a vadak.

#91
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Én Győrből  megyek....

Budapestről Veszprém felé jobb az út! M7 - 8- 82 - Zirc -BBél. Az kis rövidítés Hajmáskérnél semmit nem hoz a konyhára, bár azon az úton soha nem mentem.

 

 



#92
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Igen, azt kerestem, köszi!

 

És akkor még egy kérdés: Budapestről Veszprémen át érdemes menni, vagy Hajmáskér felé rövidítve? Sokkal rövidebb arra - de nem tudom, milyen az út?



#93
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

@Mephisoft, a rajt - cél területet keresed? Az Bakonybél faluközpont, a focipálya a Bencés kolostor mögött. A GPS-be Bakonybél , Malom utcát írd be!


fero969 módosította - 2015. május 15. - 21:30

  • mephisoft kedveli ezt

#94
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Basszus, nem tudom, hová kell menni. A http://www.pannonmar...ites.php?list=2 oldalon nem jön semmi. Valaki tud segíteni?



#95
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nézegettem a webkamerákat a környéken, egy pár milli esőt jósoltak estére és jelenleg csak ilyen szürke, nem úgy néz ki hogy ténylegesen esik, nem hiszem hogy a Cuha még a tavalyi (teljesen bevállalható) szintet is eléri.



#96
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Persze a Cuha átkelése lehet hogy vicces lesz  ;)

 

Az tavaly is vicces volt és annál szerintem most jobb az idő, holnap pláne az lesz. Szerencsére ez nem olyan pálya hogy egy kis csapadék járhatatlanná tegye, szóval bevállalható :)



#97
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Tudja valaki milyen idő van Bakonybélen? Helyszíni nevezés miatt,nem minden áron indulnék el.

köszi!

A tavalyinál nem lesz rosszabb, az tuti! Foreca már nem mutat túl sok csapadékot.



#98
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

www.yr.no/place/Hungary/Veszprém/Bakonybél/hour_by_hour.html

Persze saras lesz, de nem valószínű hogy még esni fog a verseny alatt.

Persze a Cuha átkelése lehet hogy vicces lesz ;)


Uluwatu módosította - 2015. május 15. - 10:09


#99
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Próbálnám letölteni a a pálya GPS track-et, de erre:

 

http://www.pannonmar.../palya_2015.gdb

 

Írd át a 2015-öt 2014-re, az már működik, nekem legalábbis. Szerintem amúgy sem változott a pálya.



#100
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás
Tudja valaki milyen idő van Bakonybélen? Helyszíni nevezés miatt,nem minden áron indulnék el.

köszi!