Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#41
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A cuda nagyon jó, van vagy 10 ismerősnek rajtam és az asszonyon kívül. 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#42
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Itt is kérdezek most, teleszemeteltem ma este a fórumot :)

Megérett a cserére a Casco sisakom, maradnék a márkánál. 

 

Van nekik egy modelljük amit tényleg csak dicsérnek mindenhol, legyen az a sajtó (ez ugye lehet fizetős is) de a userek is szeretik: 

http://bikemag.hu/ma...r-az-uj-activ-2

http://casco-helme.d...CTIV2/index.php

Ez a modell viszont elvileg nem kifejezettem mtb modell (town and country), abszolút mindenes felhasználásra van. De a teszteken is hangsúlyozzák, hogy ez egy SISAK (város, túra, mtb de nem DH nyilván hanem XC féle felhasználás).

 

Formára ehhez hasonló a dedikáltan mtb-re gyártott modell de az meg mintha nem is létezne annyira nincsen róla semmi info:

http://casco-helme.d.../CUDA/index.php

A tesztek alapján ahogy látom régebbi, láthatóan jobb lehet a szellőzése de sok mást nem tudok róla, mintha nem is venné senki már.

 

Valakinek tapasztalat, ötlet, tanács? Az Acitve 2 kényelmes volt, azt próbáltam.  

  



#43
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Igen, de nekem 57cm a fejmeretem, es bizonyos sisakoknal epp kozepre esik. Meg nem volt olyan, hogy ezzel a modszerrel ne passzolt volna.

Pont így vagyok én is. Akkor van gond, ha a fejem pont a felső mérethatárra esik, olyankor szokott nyomni egy-egy modell. Mondjuk tavaly szerencsém volt azzal, hogy én csináltam a sisak-körképet és felpróbáltam az összes sisakot, így kb mindegyikből tudom, hogy melyik a jó. :)



A sebesség mindent megold.

 


#44
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A méretezés érdekelne, hogy sikerült próba nélkül eltalálni a méretet? A Propero-m medium 54-60 cm méretű, ennek keresnék utódot.


Igen, de nekem 57cm a fejmeretem, es bizonyos sisakoknal epp kozepre esik. Meg nem volt olyan, hogy ezzel a modszerrel ne passzolt volna.

#45
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

eltettem tavaszra...

...eddig egyszer tekertem benne :(

 

amugy jonak tunik, csak nem ertem, hogy miert van szarraragasztgatva a belseje. alig birtam leszedegetni oket.

A méretezés érdekelne, hogy sikerült próba nélkül eltalálni a méretet? A Propero-m medium 54-60 cm méretű, ennek keresnék utódot.


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#46
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Tudom nem idevaló, de..

 

aldiban van bikemate akármi sityak. Annyiért TELJESEN vállalható&nem néz ki bummfordinak.



#47
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

eltettem tavaszra...

...eddig egyszer tekertem benne :(

 

amugy jonak tunik, csak nem ertem, hogy miert van szarraragasztgatva a belseje. alig birtam leszedegetni oket.



#48
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Akkor nem lehet, hogy hasonlo a problemad? :) 57es a fejmeretem. Ketfele sisakmeretezes van, az egyik vmi 54-57 es 57-60 (vagy vmi hasonlo), a masik meg mittomen 55-59. Az elozokben akarmit probaltam nem volt jo, az utobbinal mar volt joparfele, mind passzolt (uvex, tobb giro, met, etc).
Mar megrendeltem ezt a sisakot angliabol, 35 eur volt - ha jo a megerzesem, epp passzolni fog :)

Szia!

Hogy vált be a sisak? :)

TripleB módosította - 2018. március 26. - 18:28

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#49
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Akkor nem lehet, hogy hasonlo a problemad? :) 57es a fejmeretem. Ketfele sisakmeretezes van, az egyik vmi 54-57 es 57-60 (vagy vmi hasonlo), a masik meg mittomen 55-59. Az elozokben akarmit probaltam nem volt jo, az utobbinal mar volt joparfele, mind passzolt (uvex, tobb giro, met, etc).

Mar megrendeltem ezt a sisakot angliabol, 35 eur volt - ha jo a megerzesem, epp passzolni fog :)

#50
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha rám hallgatsz, keress fel egy boltot, ahol van bő választék, sőt, akár többet is!

Nekem például alig-alig illik a fejformámra pár sisak, a Speciből csak ez az egy jó például, plusz valamelyik olcsóbb Uvex kényelmes még és ennyi. Az összes többi számomra kuka...



#51
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Koszi a tippet... jo aru sisak, es szimpi ez a homlokkivagas :) legutobb beprobaltam a giro savantot, de ugyanugy nem jon be, mint az olcsobb girok. Az azt megelozo met szimpatikusabb volt, olcso es meglepoen konnyu.

Pont jo a merete is. Mindig az m-l hataran vagyok, es azok az univerzalisabb meretek jonnek be, aminel a meretem epp kozepre esik, az sapkaval is kenyelmes.

#52
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Align sisakjaim voltak az utóbbi 3 évben. A rikító zöldet vettem a (látni és) "látszani" jegyében. https://www.evanscyc...helmet-EV178058

specialized-align-helmet-white-HiViz-EV1



#53
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Szia!

Melyik az a kedvenc sisak konkrétan?

Közel évente veszek 1 új sisakot, mivel általában 1 év alatt a sisak alatt hordott bringás sapkák deformálják őket. Nekem pont a Speci sisakjai illenek a fejformámhoz, szerencsére a kedvenc sisakom 16-18e Ft körül mozog.

 

 


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#54
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszönöm szépen a részletes és minden igényt kielégítő választ!

Hasonlóan gondoltam én is, de az a biztos, ha hozzáértő is megerősít benne!

Amúgy igen XC-s vagyok, így könnyű és jól szellőző modellt kell keresnem!
Köszi még egyszer! :)

Nézz szét a Specik között, a homloknál levő vízszintes szellőző igen hatékony, a montis és országúti gyakorlatilag ugyan az, a montishoz van egy lepattintható sild.

 

 

https://www.cyclesto...NoOfProducts=15


gaboca1 módosította - 2017. december 24. - 11:31


#55
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Köszönöm szépen a részletes és minden igényt kielégítő választ!

...

Nagyon szívesen, ugyan hozzáértő nem vagyok, de én is nézegetek sisakokat mostanában. Ha még ennyit megoszthatok veled, ez a két jelöltem:

Bontrager Velocis MIPS https://www.trekbike...helmet/p/14897/

Abus Aventor https://www.abus.com...ts/Road/Aventor

Pár évvel ezelőtt egy beton térkő járdához csaptam a fejem, nem bírtam felállni, iszonyú érzés volt. A belső erősítésű, felső kategóriás sisakom elrepedt. Nem tudom, mi történt volna, ha valami gyengébb cucc van a fejemen. Abba jobb bele sem gondolni, sisak nélkül mi marad a fejemből... A fejünk az egyik legdrágább és legfontosabb alkatrészünk :). Az eset óta nem sajnálom fejvédelemre a pénzt.



#56
E.Robi

E.Robi

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Szerintem mindkettőnek ugyanolyan standardoknak kell megfelelnie. Az mtb sisak fő ismérve a nagyméretű sild, ami elhajtja az arcodba lógó, csapódó ágakat. XC-sek gyakran hordanak országúti sisakot, aminek talán kicsit jobb a szellőzése és aerodinamikusabb. XC felett (all mountain, enduro) már kizárólag mtb sisakot hordanak (pl. fokozott tarkóvédelem), mondjuk hülyén is néznének ki outi sisakban. A lejtőzők full face sisakot hordanak, érthető okokból. Valahol a sisak jelzi a hovatartozásodat is. Egy xc versenyző ruházata, sisakja olyan mint egy országútisé, max. a hosszú ujjú kesztyű különbözteti meg. Ha megteheted, belső erősítésű vagy MIPS sisakot vegyél. Pl. Manuel Fumic, egy vagány xc világkupa versenyző baggy shortban és mtb sisakban versenyez, nem is akárhogy. Vannak sisakok leszedhető silddel. Ha xc-s vagy és sokat mászol, nagy melegben a jobb szellőzésű outi sisak jobb választás, ha örömbringás vagy és nem kínzod magad annyit ez nem olyan fontos szempont.

Köszönöm szépen a részletes és minden igényt kielégítő választ!

Hasonlóan gondoltam én is, de az a biztos, ha hozzáértő is megerősít benne!

Amúgy igen XC-s vagyok, így könnyű és jól szellőző modellt kell keresnem!
Köszi még egyszer! :)



#57
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Sziasztok!
Sisak vásárlás előtt állok és azt szeretném kérdezni, hogy ......

 

Szerintem mindkettőnek ugyanolyan standardoknak kell megfelelnie. Az mtb sisak fő ismérve a nagyméretű sild, ami elhajtja az arcodba lógó, csapódó ágakat. XC-sek gyakran hordanak országúti sisakot, aminek talán kicsit jobb a szellőzése és aerodinamikusabb. XC felett (all mountain, enduro) már kizárólag mtb sisakot hordanak (pl. fokozott tarkóvédelem), mondjuk hülyén is néznének ki outi sisakban. A lejtőzők full face sisakot hordanak, érthető okokból. Valahol a sisak jelzi a hovatartozásodat is. Egy xc versenyző ruházata, sisakja olyan mint egy országútisé, max. a hosszú ujjú kesztyű különbözteti meg. Ha megteheted, belső erősítésű vagy MIPS sisakot vegyél. Pl. Manuel Fumic, egy vagány xc világkupa versenyző baggy shortban és mtb sisakban versenyez, nem is akárhogy. Vannak sisakok leszedhető silddel. Ha xc-s vagy és sokat mászol, nagy melegben a jobb szellőzésű outi sisak jobb választás, ha örömbringás vagy és nem kínzod magad annyit ez nem olyan fontos szempont.



#58
E.Robi

E.Robi

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Sziasztok!
Sisak vásárlás előtt állok és azt szeretném kérdezni, hogy miben tér el, egy MTB sisak, egy Road sisaktól?

Miért vannak megkülönböztetve?

MTB XC maratonra is könnyű sisak kell, meg országútra is! (verseny szinten)

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!
 



#59
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Ha most - december 5-én - ránéztek az apróra, az első 10ben megint ott van két Speci Prevail buksis hirdetés Borsodból.

Elhiszek én mindent de .... ..... na hagyjál már !!! :D

http://apro.bikemag....szemuveg/sisak/


Marci

#60
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közel évente veszek 1 új sisakot, mivel általában 1 év alatt a sisak alatt hordott bringás sapkák deformálják őket. Nekem pont a Speci sisakjai illenek a fejformámhoz, szerencsére a kedvenc sisakom 16-18e Ft körül mozog.

 

Prevail könnyű nagyon, kérdezzétek meg azt az eladót, hány grammos! Egy (remélhetőleg) eredeti mérése:

https://gewichte.mtb...works-prevail-i

 

large_s-worksprevailI.jpg

 

...ez egy 2017-es:

http://bikescale.com...kat=53&art=7567

med_2yy80h_img_6189.jpg

Abszolut egybevag. Mint korabban irtam, az en M-esem 199g (az az 1g hibahatar ket merlegnel, es azert az enyem nem Feedback, csak egy Lidl-es konyhai :) ). Amugy hogy deformalodik? En telen-nyaron sapkat hordok (rovid a hajam, es nyaron a Mavic meg a Gore izzadsagelvezeto sapkait kell hasznalnom, de igazabol a szemuveg is jobban megall igy a fejemen), de nem vettem eszre, hogy deformalodott volna. Lehet nem tekerek eleget (ZsCs-hez kepest biztos! :D ). Mondjuk a Speci az orszaguti karbonvilla cserejet is 3 evente javasolja.