Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#21
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ez azért nem teljesen igaz. A drágább bukók közül sok (nem mind) jóval nagyobb védelmet ad a fejnek. Egy bizonyos szabványszintet mindegyik - még a legolcsóbb is - teljesít de afelett órási szórás van, mekkora gyorsulás jut el az agyadig. Itt bizony 100-200%-os különbségek lehetnek.

Mostanában a MIPS sisakok az egyik legbiztonságosabbak de kezdenek megjelenni a méhsejt szerkezetű buksik is. Persze borzasztó áruk van sokszor de biztosan többször biztonságosabbak egy alap bukónál.

pl:

https://www.mozgasvi...term=2019-06-28

 

tudnal par tesztet linkelni?

 

https://www.adac.de/...elme_292438.pdf


arn módosította - 2019. június 28. - 14:15


#22
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Korabban neztem biztonsagi szempontbol sisakokat, nem igazan volt korrelacio az ar es a biztonsag kozott.

Ez azért nem teljesen igaz. A drágább bukók közül sok (nem mind) jóval nagyobb védelmet ad a fejnek. Egy bizonyos szabványszintet mindegyik - még a legolcsóbb is - teljesít de afelett órási szórás van, mekkora gyorsulás jut el az agyadig. Itt bizony 100-200%-os különbségek lehetnek.

Mostanában a MIPS sisakok az egyik legbiztonságosabbak de kezdenek megjelenni a méhsejt szerkezetű buksik is. Persze borzasztó áruk van sokszor de biztosan többször biztonságosabbak egy alap bukónál.

pl:

https://www.mozgasvi...term=2019-06-28


Marci

#23
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Belső erősítés-merevítés, MIPS technológia, sokat fejlődtek a fejvédők. Az UV megeszi a polisztirolt, egyébként is elöregszik idővel. Egyszer egy térkő járdához csaptam a fejem egy belső merevítéssel ellátott sisakban. A sisak kicsit megrepedt,alig bírtam felállni úgy szédültem, de megúsztam.

Most épp két véglet között vacillálok. Deca Van Rysel 900 vagy Abus Aventor. Utóbbi 3x annyiba kerül, nehéz megmagyarázni az árkülönbséget, csak a belső merevítés hiányzik a Deca sisakból.

És a Deca sisak nem valami szép :)



A sebesség mindent megold.

 


#24
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Korabban neztem biztonsagi szempontbol sisakokat, nem igazan volt korrelacio az ar es a biztonsag kozott.
  • ultio kedveli ezt

#25
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Belső erősítés-merevítés, MIPS technológia, sokat fejlődtek a fejvédők. Az UV megeszi a polisztirolt, egyébként is elöregszik idővel. Egyszer egy térkő járdához csaptam a fejem egy belső merevítéssel ellátott sisakban. A sisak kicsit megrepedt,alig bírtam felállni úgy szédültem, de megúsztam.

Most épp két véglet között vacillálok. Deca Van Rysel 900 vagy Abus Aventor. Utóbbi 3x annyiba kerül, nehéz megmagyarázni az árkülönbséget, csak a belső merevítés hiányzik a Deca sisakból.



#26
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Suly, szellozes. Egy tiz eves sisak feluletet mar szanaszet szedte az uv sugarzas.

Nem tudom milyen muanyag, de pl az absnel sugarzas hatasara (ho, uv) oxidalodik az egyik osszetevo, ami a rugalmassagert felel, ezert ridegge valik.

arn módosította - 2019. június 27. - 18:51

  • ultio kedveli ezt

#27
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

ha az a kategórai akkor is azért legalább egy lazer compact

az legalább sisakgyártó

 

 

Olyan nagy különbség lehet sisak és sisak között?

Azon túl, hogy dizájn, szellőzök és hasonlók ok.

 

Az anyagokban van nagy különbség?


ultio módosította - 2019. június 27. - 14:19

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#28
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ha az a kategórai akkor is azért legalább egy lazer compact

az legalább sisakgyártó


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#29
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Mindenütt az olvasható, illetve azt javasolják, hogy 5 évente cseréljük le a sisakot.

Az enyém kb. 10 éves Rudy Project, semmi baja nincs, soha nem estem benne, még a feliratok se koptak le. 

A tarkóállító mechanikája ment tönkre. És most az a dilemmán, hogy azt cseréljem csak ki, vagy vegyek egy új sisakot.

 

Szerintetek?

 

Egyébként a BikeFun Edge sisakot néztem ki.

Egyértelműen új sisak. Nem kell elesni vele, hogy elöregedjen az anyaga.



#30
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Mindenütt az olvasható, illetve azt javasolják, hogy 5 évente cseréljük le a sisakot.

Az enyém kb. 10 éves Rudy Project, semmi baja nincs, soha nem estem benne, még a feliratok se koptak le. 

A tarkóállító mechanikája ment tönkre. És most az a dilemmán, hogy azt cseréljem csak ki, vagy vegyek egy új sisakot.

 

Szerintetek?

 

Egyébként a BikeFun Edge sisakot néztem ki.


ultio módosította - 2019. június 27. - 13:32

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Casco-nak esetleg tudja valaki,ki a forgalmazója?

nincs nagyker meg itthoni raktárkészlet, kintről jön, csak egy "országmenedszer" van aki intéz mindent.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Casco-nak esetleg tudja valaki,ki a forgalmazója?



#33
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

bocs, hogy két helyre is, de van a blogolás mellett van némi közszolgálati jellege is.

tegnapi rövid tekerés eredménye:

 

 

 

 

 

igen, ez egy gyereksisak... szerencsére a gyereklány jól van (úgy tűnik így egy nap után).

röviden: lejtő, ment mint a szél, az aszfalt-->murva átmeneten kicsit megcsúszott (beszitált?) a bicaj, persze rutin nélkül esélye sem volt ilyen tempónál (5 éves), paff, rossz volt nézni... :( qurvára megijedt (mondjuk én is), a sisak ellenére is van pár folt az arcán, meg egy rakás horzsolás a kezein. (...és az esés után még haza is tekert :) ) de úgy tűnik, múlik az ijedtség, ma már kiválasztotta a cseredarabot. :)

 

ja és persze a nagyobbik nem tudta kikerülni a bringát (hiába mondom nekik, hogy ne menjenek egymást s.ggében), szóval ő is földre került, de megúszta egy kisebb sebbel...

 

 

 

szóval adjatok rájuk sisakot.

csak ne ragasztottat lécci

most szerencsétek volt, de nagyobb esésnél ?

egy jobb gyerekbringa árához elenyésző plusz egy rendes in-mold cucc


  • zeezoltano kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#34
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás

bocs, hogy két helyre is, de van a blogolás mellett van némi közszolgálati jellege is.

tegnapi rövid tekerés eredménye:

 

40627652223_89cf01a8da_b.jpg

 

46869594204_777fca2366_b.jpg

 

igen, ez egy gyereksisak... szerencsére a gyereklány jól van (úgy tűnik így egy nap után).

röviden: lejtő, ment mint a szél, az aszfalt-->murva átmeneten kicsit megcsúszott (beszitált?) a bicaj, persze rutin nélkül esélye sem volt ilyen tempónál (5 éves), paff, rossz volt nézni... :( qurvára megijedt (mondjuk én is), a sisak ellenére is van pár folt az arcán, meg egy rakás horzsolás a kezein. (...és az esés után még haza is tekert :) ) de úgy tűnik, múlik az ijedtség, ma már kiválasztotta a cseredarabot. :)

 

ja és persze a nagyobbik nem tudta kikerülni a bringát (hiába mondom nekik, hogy ne menjenek egymást s.ggében), szóval ő is földre került, de megúszta egy kisebb sebbel...

 

bikefun-junior-gyermek-sisak.jpg

 

szóval adjatok rájuk sisakot.


  • arn és Sandman kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#35
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem a met jott be a legjobban talan - kenyelmes, jo a rogzitese, es konnyu :) girobol mar vettem parat, de tobbet asszem nem fogok.



#36
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nagyon köszönöm az infot!

Csak azért nem jelentkeztem nálad mert Óbudán lakom, 19 körül érek oda bárhova mert sok a munka mindig (szerintem zárva van már minden bringabolt) és a Berguson családot azóta ismerem mióta elindultak a lakótelepi ház pincéjéből itt a 3. kerületben (ha van ott valaki akkor bemehetek :) ). De ha nem találnak nekem fekete és M-es Cuda-t akkor írok pü-t!

 

És a sisak: felpróbáltam mindkettőt és a szivacsok eloszlása és kialakítása körben végig és a homloknál is egyértelműen a Cuda felé billenti a mérleget. Az általad írt biztonság és jobb szellőzés már csak hab a tortán. Nagyon kényelmes a Cuda, az én esetemben ráver az Active 2-re.    



#37
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nos ma beszélve a márka hazai képviselőjével, feltévén egy olyan kérdést, (engem érdekelt személyesen) ha és amennyiben a dizájn, a +célzott felhasználási terület, tömeg, és szellőzés nem érdekel, csak hogy melyik a legbiztonságosabb tipus, erre a cuda volt a válasz.

csak mint  érdekesség


  • zeezoltano kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#38
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Köszönöm mindenkinek. 

 

nekem activ2 van, kényelmes, jól szellőzik. Előtte egy 2x ennyibe kerülő Giro-m volt, azzal se voltam gyorsabb, hiába volt XC sisak :)

 

Azt nem is gondoltam, hogy bármi más lesz ilyen szempontból.

Mondjuk a szellőzése lehet jobb és egy kifejezetten MTB sisak talán jobban ellenáll a behatásoknak is. De ugye az Active 2 annyira jó elvileg ilyen szempontból, hogy hasonló kategóriában (mert egy full face biztosan jobb) felmerül egyelőre a mitől lenne jobb kérdés bennem. 



#39
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

nekem activ2 van, kényelmes, jól szellőzik. Előtte egy 2x ennyibe kerülő Giro-m volt, azzal se voltam gyorsabb, hiába volt XC sisak :)


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#40
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Itt is kérdezek most, teleszemeteltem ma este a fórumot :)

Megérett a cserére a Casco sisakom, maradnék a márkánál. 

 

Van nekik egy modelljük amit tényleg csak dicsérnek mindenhol, legyen az a sajtó (ez ugye lehet fizetős is) de a userek is szeretik: 

http://bikemag.hu/ma...r-az-uj-activ-2

http://casco-helme.d...CTIV2/index.php

Ez a modell viszont elvileg nem kifejezettem mtb modell (town and country), abszolút mindenes felhasználásra van. De a teszteken is hangsúlyozzák, hogy ez egy SISAK (város, túra, mtb de nem DH nyilván hanem XC féle felhasználás).

 

Formára ehhez hasonló a dedikáltan mtb-re gyártott modell de az meg mintha nem is létezne annyira nincsen róla semmi info:

http://casco-helme.d.../CUDA/index.php

A tesztek alapján ahogy látom régebbi, láthatóan jobb lehet a szellőzése de sok mást nem tudok róla, mintha nem is venné senki már.

 

Valakinek tapasztalat, ötlet, tanács? Az Acitve 2 kényelmes volt, azt próbáltam.  

van egy M-es cuda bent, ha jársz felénk próbálhatsz. én is barátkozom vele, de még nem sikerült teljesen.

magamnak pl egy ilkyet rtendeltem

http://casco-helme.d.../MTBE/index.php

de annyira "vastag" az első részen (homlknál) az anyag hogy folyamatosan benn van picit a látóteremben és zavar.

 

fogyni egyébként az általad linkelt fogy leginkább, de gyanítom ez itthon inkább árkérdés.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való