Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bukósisakok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2350 hozzászólás a témában

#2301
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!

Én is egy Cratoni Xenon bukó vételét tervezem! Én felpróbáltam és azt mondtam "Igen, ez az!" Nagyon kényelmes volt! Szal mást nem is próbáltam, lehet hogy baj, de 13900Ft ért nagyon nem talál az ember jobbat. Ja igen most egy Bell-el nyomulok azzal a karbonmintással. Hát ég és föld a kettõ! Na csak ennyit!

Sekee

#2302
KOOKLY

KOOKLY

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Ezen a fórumon már megszoktam... ;D

#2303
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Öööö bocsi...  ;) ;D ;D

#2304
KOOKLY

KOOKLY

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Én már nem merek semmit sem írni mert úgyis belekötnek vagy leszólnak....

#2305
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Hát Kookly, én a helyedben nem említettem volna ezt a három eséses történetet, mert még hehet hogy kitiltanak a fórumról is...  ;D
Egyébként nem vagyok dh-s (najó azér ha van egy kis lejtõ akkor nem koptatom feleslegesen a fékeimet ;D) meg azért angyjából fel tudom mérni, hogy milyen tempó a még biztonságos. Bár ezt csak azért mondom mert még nem estem -kopkopkop- úgy kajakból ::) A mintázat meg nem nagyon idegesít, mert elég kreatív vagyok egy kis házi festéshez, de mondjuk a forma az elég fontos szempont...

Tehát dh-s bukó az vagy kókusz (az olyan mint egy katonai rohamsisak lukakkal? ;) vagy fullface?

#2306
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Bizony am a buko ugy ved meg hogy O torik szet a fejed helyett! :D

Beg

#2307
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
KOOKLY! Elsõ:
MINDEN BUKÓRA RÁ VAN ÍRVA, HOGY AZ ELSÕ ESÉS UTÁN NEM HASZNÁLHATÓ!!!!!!!!!!!!!!!!
Úgyhogy hagy ezekkel a hülyeségekkel, hogy nem bír ki 8 esést.
Második:
Ha valaki CCzik nem fog DHzni. Amúgy is, van olyan DHs aki nem fullfaceben megy: John Tomac!!!
Harmadik:
Attól még hogy kilátsz belõle, nem fõl bele a fejed, és el tudod mozdítani, mert nem nehéz, még nem biztos hogy szar.

Andix

#2308
KOOKLY

KOOKLY

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Általában a cc-s bukók televannak jukakkal meg csicsás dolgokkal.Nem szívesen keserítelek el de rossz tapasztalataim is vannak a cratonival kapcsolatban.A külsõre és a súlyra általában adnak. De pl.:az egyik haverom cratoni bukója a harmadik esés után "épp hogy még használható".Miért?Mert a sisakod könnyû csak nem tartós.(a cc-s bukókra gondolok).Ennek biztos meg van az oka merthogy a cc-ben nem esnek annyit és akkorát de ha nekem a negyedik esés után használhatatlan lenne a bukóm akkor tuti hogy többet nem vennék cc-set.Nézd. Annyit mondok: gondold végig hogy milyen az igénybevétel és hogy mennyit adsz a kényelemre.
Ha csak tekergetsz a városban nem kell olyan sisak amiben lejtõzni szoktak.Viszont ha lejtõs sisakot (esetleg "full-face-t) veszel akkor ne számíts kényelemre.
Én azért szeretem jobban a DH (esetleg inkább extrémebb használatra való bukókat) mert abban igazán nagyot csalódni nem tudsz.A sisak védje a fejed.Azért van.És attól nem fogja jobban védeni mert színesebb mert meg több rajta a lyuk.
Összegezve: Igényesség és "stílus" szerint kell bukót venni.Te tudod mire használod és hogy milyenre van szükséged.Ha most veszel egy xenont utána elkezdesz DH-zni akkor csúnyán ráfaragsz!Nekem "kókusz" bukóm van és 100%-ig meg vagyok elégedve vele.Ha xenon-t akarsz én nem beszéllek le róla csak azt mondom: ne a külsejét nézd!


#2309
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
A CRATONIT csak ajánlani tudom. Igaz, hogy nekem egy régebbi tipus van, (Mag Super Pro) de még soha nem volt vele semmi bajom. A mostani bukomat öcsém örökli, mert  tervezem, hogy újat veszek és pont egy Xenont néztem ki én is.

#2310
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Kookly, mondtad, hogy "nem kedveled" a cc-s sityakot. gondolm akkor dh-s vagy... dh-s sisakoknak mi a jellemzõjük, amiért neked imponálnak? Dh bukó=f ullface, vagy nem feltétlenül?

#2311
KOOKLY

KOOKLY

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Személyes tapasztalat 0. DE........az egyik barátomnak van ilyen õ azt mondja kényelmes, a méret tökéletesen állítható.A cratoni garantálja a minõséget(általában) legfeljebb attól félhetsz hogy többet fizetsz annál amennyit ér de ez legyen a legnagyobb bajod ha megvéd.Én undorodom a cc-s bukóktol de ha neked ez kell akkor a xenon jó választás !(szerintem)!        
                                       KOOK.

#2312
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Szasztok!

Most biztosan mindenki le fog nézni engem, de be kell hogy valljam, még életemben nem volt rajtam bukósisak, de szerencsére még egyszersem taknyoltam el úgy istenigazából(tudom ez azért nem mentség...). De mivelhogy idén el szeretnék indulni egy két maratoni tekerésem és ott ugyebár ?kötelezõ? a tökfödõ viselése, így hát bármennyire óckodok egy ilyen mûanyag teknõtõl, elhatároztam, hogy beszerzek egyet...
Már egy ideje szemezek a cratoniék xenon-jával, de nem akarok kidobni 12k-t, míg meg nem bizonyosodok róla, hogy valóban ez kell nekem... A kérdés az lenne, hogy használta/ja-e valaki közületek ezt a héjat, illetve hogy a az itt lévõ hozzáértõ egyének mit gondolnak róla.  ;)

köhike

#2313
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hey!

Az in-moldtól, vagy épp nem-in-moldtól egy bukó még jól müxik...
Az eltérés, ha jól tudom, az esés után nyilvánul meg...Az in-moldos sisakon egy bukta után a túró is...izé..a repedések is azonnal meglátszódnak, ha vannak...
Egy nem-in-moldos siskanál, mivel nincs egyben a hély a maggal, így nem biztos hogy látszódnak majd... ergo... lehet, hogy már használhatatlan a sisakod, DE TE NEM LÁTOD!!!

Na SZVSZ ennyi...

CSõváz és hátszél...
Joghurt legyen Veletek az ösvényeken... Pf



#2314
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Hellló

Látom bukóztok, csak már kicsit enyhült az állapot  :)

Szal nekem a fejméretrõl támadt 1-2 gondolatom. Én is sokat szenvedtem, mire megtaláltam az Igazit, de sikerült! Kipróbálni sajna még nem tudtam, mert december közepén vettem, és ilyen idõben nem nagyon van kedvem kimenni tekerni... Na de ez most mind1!

Szal nekem vmi extra hülye fejformám van, mert akárhány Cratonit és Cascot próbáltam, 1 se volt jó! Sõt még a Giro Gila sem (pedig az nagyon bejött), és a Metek közül is csak a Scudo... A többinél az a már említett UFO érzés fogott el: mind1ik túl nagy volt rám, és ezért hülyén állt!

És a mostani nagy Õ: Uvex Boss RS. Mint írtam, eddig még nincs tapasztalatom vele, de már várom a tavaszt... Viszont ennek is van 1 baja, ami miatt gondolkodtam, h megvegyem-e: nem in-mold!!! Remélem attól még jól fog mûködni :) és nem lesz gáz vele!!!
Ugye nem???

Szal mindenkinek azt tudom tanácsolni, h ne sajnálja rá az idõt, és nézzen meg több márkát!!! Ja és persze a pénzt se!!! (habár volt nekem is 1 jó Giro - asszem a csúcsmodell - ami 30.000 körül volt... Azt nem vettem meg, pedig az jól állt, és biztos jó is lett volna...)

Hát ennyi lettem volna

Jó válogatást!!!

#2315
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
OK. Megtaláltam, pontosan itt: http://gallery.consu.../index.aspKöszi nektek

#2316
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Titi!

www.mtbr.com
itt keresd a pic. gallery-t!

kislust

#2317
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Akkor megyek és megveszem (megvetetem) a feleségemmel. Lehet hogy igazad van mert megkérdeztem a kollegámat, telefonon hogy az õ fején hogy áll, és õ is azt mondta hogy eleinte nagyon hülyén érezte magát, de képeken mindegyik sorstárson így áll. Állítólag van keskenyített bukó is ami nem áll ki ennyire a fülem felett, de azok nem védenek annyira.
Hol találok biciklis fotókat a neten?

#2318
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Titi!
A Twister, ha jól emlékszem egész laposkás, és az UFO megjegyzés a kinézetedre emiatt van...
akadnak kevésbbé laposkás alakúak is, mint pölö szerintem a BELLek, és a GIROk(némelyike...)
Ha ez az elsõ bukód, akkor érdemes párszor azért még fel-felpróbálni a tojáshéjt, mert elsõre biztos szokatlan, és kissé "GoMBA" érzésed van tõle... ;)
Idõvel úgy megszokod, hogy szinte meztelennek érzed a fejed nélküle...

csõváz és hátszél...
Joghurt is készül gombából...de az nem a fejre...

#2319
Titi

Titi

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Hááát. Felpróbáltam egy bukót, sajna nem MET-et mert azt Miskolcon nem lehet beszerezni, ez egy CRATONI Twister volt. Elég idétlenül néz ki a fejemen. Mint egy gomba, vagy a feleségem szerint egy UFO. Nem tudom hogy megvegyem-e, a funkcióját biztos betölti de mindegyik ennyire fura fejen?

#2320
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szasz!
No...megnéztem...

A katalógus szerint a CASCO SKILLER (CRATONI SKATER... minõ véletlen egybe csengés... :) ) két méretben van...
M: 53-57cm
L: 58-62cm..

Színben 3ról tudok:
matt kék, matt fekete, és matt smaragdzöld Xtreme sportZ felirattal...

Remélem segítettem...
Csõváz és hátszél...
Joghurt és Én