Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hol készült a kerékpárom; ki a tulajdonosa a márkának?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
379 hozzászólás a témában

#41
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Sprint kerékpárokról mit tudunk? Gyártóról annyit tudok hogy maxcom bike, és hogy bolgárok. (A monti meg lengyel, a másik aszfaltos meg Land Rover, de itthon rakták össze - full EU gyüjtemény :D )

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#42
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Én úgy emlékszem Índiai.


Nem hoztam magammal tábori ágyat.


#43
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Én úgy emlékszem Índiai.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#44
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A többségi tulajdonos távol-keleti. Kb. öt éve.


#45
Buga J

Buga J

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
helo
igaz, hogy a KTM kerékpár része Kínai tulajdonban van? És ha igen mióta?

#46
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Uj tulajdonosa van a Marin Bikes-nak

Marin Bikes acquired by Minestone Ltd | Bicycle Business | BikeBiz
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#47
Ricsardka

Ricsardka

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Nõvéredet sajnálom! Ez acél biztosan de az ilyen történetek azér mindig megrémisztenek:S

#48
Sturmbock

Sturmbock

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Vannak ilyen régi, átalakult német márkák. Nekem pl. az 1994-es MTB-m hajtómûve Thun. Rákerestem és nem is foglalkozik biciklikkel. Legalábbis már nem.
Viszont volt a nõvéremnek vagy 15 éve egy nem tudom milyen márkájú országútija, ami úgy tört ketté pár év alatt, mint a ropi. De arra se emlékszem, hogy alumínium vagy acél volt-e. :(

#49
Ricsardka

Ricsardka

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
No most már rákerestem kicsit mélyebben. Gugli egy pár külföldi fórumot dobott ki, amikról azt szûrtem le, hogy egy kis régi német gyár volt az ESGE és késõbb átalakult SKS-é. Tapasztalataim alapján elég erõs masszív acél váz, ebbõl még nem sajnálták az anyagot úgyhogy meg vagyok vele elégedve legyen akármilyen márka!:) ( ha minden jól megy az idei szezonban már fixiként fog üzemelni )

#50
Sturmbock

Sturmbock

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Én még nem hallottam. Gugli nem dob ki semmit?

#51
Ricsardka

Ricsardka

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
hali

van egy régi országúti vázam amit most átfestek...régi festék lecsiszolása után kirajzolódott a tám és láncvillán lévõ merevítõpántokon található ESGE felirat.
a bringát tavaly vettem vaterán potom 15000ft-ért a festése bianchi zöld volt. Ja és a középcsapágy ház alján van "alvázszám" is.
hallott már valaki errõl a márkáról?? egyáltalán ez a márkája??:P

#52
Sturmbock

Sturmbock

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Sziasztok!

Az kerékpáromra az van ráírva, hogy "Maverick for USA" Tudtommal 1994-ben vette az elõzõ tulaj, de akkor még nem létezett az ismert Maverick márka. Vajon hol gyártották?

#53
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

szerintem a "csehszlovakok" az vicc akarna lenni.

Persze, idézõjelben is van a címben, nem is vitattam, hanem azt, hogy késõbb is egyben sorolják a gyártókat, így nem elég tárgyszerû.

#54
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szerintem a "csehszlovakok" az vicc akarna lenni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#55
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a fort cseh bizony.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#56
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nekem Fort rémlik cseh márkaként, azzal lehetett a keveredés

#57
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

semmit?

History - Felt Bicycles

Mielõtt ezt megnéztem volna, épp ezt a kérdést tettem föl a BikeMag - Bike Brno: „Támadnak a csehszlovákok!” cikk szerzõjének, ugyanis a cikkben csehnek (?) mutatja be a Felt-et:
A hazai kerékpáripar fejlettségét azonban mi sem jelzi jobban, minthogy már különbözõ szintek is kialakultak. Vannak, akik csúcstechnológiát is kínálnak, például a Felt, Pells, Kellys, Superior, és van egy második vonal, az Apache-csal, 4everrel, Kenzellel, Amulet és társaikkal.
... majd ...
Talán a Felt az a márka, amelyet a technikai vonalon tájékozatlanabbaknak sem kell bemutatni, már ha érdeklõdnek a kerékpársport iránt. Jonathan Vaughters profi csapata, a Garmin 2010-ben még Felt kerékpárokon közlekedett, számos sikert aratva a legnagyobb nemzetközi viadalokon.

A Felt követi a legfrissebb trendeket a feketén-fekete designnal

Személyes véleményem szerint – bár fõleg az országúti kerékpárjaik alapján mondom ezt – a régióban õk a numero 1, a késõbbiekben kicsit bõvebben is szeretnénk bemutatni a brandet. S talán õk azok, akiknek bringáira pillantva a leginkább úgy érezzük, mintha egy Cannondale-t vagy Specialized-ot látnánk.


Vagy a szerzõ (2011. november 13. 13:10 Takács Tamás) nézett el valamit alaposan, vagy többet tud a Felt tulajdonosi viszonyairól, mint én (utóbbi elég könnyû lenne). Mindenesetre a Wikipédia sem említ cseh szálakat Felt Bicycles - Wikipedia, the free encyclopedia. Aki tájékozottabb, világosítson már föl (s ha szükséges, a cikk szerzõjét is). Ha tovább akarnék gonoszkodni, jelezném, hogy Csehszlovákia megszûnt, a Kellys pl. szlovák (ha jól tudom...).

19.14: már ki is javították a hibát, eltüntették a Felt hivatkozásokat és a hozzászólásom is. Dicséretes gyorsaság!

#58
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
semmit?

History - Felt Bicycles
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#59
Balázs v8

Balázs v8

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Esetleg a Felt márkáról tud valaki infoval szolgálni? Visszaolvastam, de nem találtam róla semmit.

#60
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
s ha jók emlékeim ez az active meg a metro áruház saját "márkája"
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való