Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Erdélyi túra

- - - - -

  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#41
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts
A csapvizet nem ajánlom, azonban forrásvíztõl még nem volt bajom.

#42
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
Látom, hogy ittatok ott forrásokból, ezek mennyire jó minõségûek, lehet használni, nem volt baj a hasmenéssel, stb?
Tudom hülye kérdésnek tûnik, de eddig akárhányszor voltam Romániában mindig fostam utána egy hétig a csapvizektõl.

A 7A útról (Vidra-tótól a 7-es E81 útig) infó:
semmi forgalom
A 67C út dózerút volt ott, ahol a 7A keresztezi.
E81: iszonyú nagy kamionforgalom, de sajnos más út nincs


Lófarok József

#43
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
Szia!

Köszi a válaszokat. Jöhet még infó ha eszedbe jut valamit!

ÜdvG

Hello!
Az alagúton északi irányból érdemes átmenni, mert dél felé lejt, legalább hamarabb túl van rajta az ember, ugyanis világítás nincs benne, lámpát mindenképpen vigyél magaddal!
A forgalom viszonylag nagy, bár mi pont 7végén voltunk, ha jól emlékszem. Az út tükörsima É felõl, és az alagút déli oldalán is pár km erejéig, de aztán az útminõség leromlik (kátyúk).
Nekem csalódás volt, de talán csak azért, mert populáris, és én ha lehet, kerülöm a tömeghelyeket.
Kép:
https://picasaweb.go...507633614886802


Lófarok József

#44
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 posts

Sziasztok!
Júni végén indulunk a haverral egy 10 napos Erdélyi túrára az alábbi útvonalon:
GPSies.com GPS - cycling - Track erdely3
Esetleg aki ismeri az érintett területeket és tudna olyan infóval szolgálni, hogy mit érdemes kihagyni belõle és mit lenne viszont érdemes belerakni, annak a hozzászólását szívesen vennénk.
Nem tudom, és megint megkérdezném, hogy az alagúton ment -e már át valaki bringával, ez mennyire lehetséges és mennyire érdemes, vagy inkább át kéne stoppolni?
Továbbá még érdekelne, hogy mennyire kell tartani medvetámadástól és ha igen akkor hol, mely részeken. Továbbá, hogy merre nem érdemes sátrazni bármilyen okból kifolyólag? Továbbá akármi más ami eszetekbe jut. A túra Segesvárról indul ahová vonattal fogunk érkezni, Déváról meg vissza.
Üdv és köszi!


A 7A útról (Vidra-tótól a 7-es E81 útig) infó:
semmi forgalom
A 67C út dózerút volt ott, ahol a 7A keresztezi.
E81: iszonyú nagy kamionforgalom, de sajnos más út nincs

#45
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 posts

Hello! Megjárta már valaki bringával a transzfogarasi utat? Minden infót szívesen veszek. Köszi!

Hello!
Az alagúton északi irányból érdemes átmenni, mert dél felé lejt, legalább hamarabb túl van rajta az ember, ugyanis világítás nincs benne, lámpát mindenképpen vigyél magaddal!
A forgalom viszonylag nagy, bár mi pont 7végén voltunk, ha jól emlékszem. Az út tükörsima É felõl, és az alagút déli oldalán is pár km erejéig, de aztán az útminõség leromlik (kátyúk).
Nekem csalódás volt, de talán csak azért, mert populáris, és én ha lehet, kerülöm a tömeghelyeket.
Kép:
https://picasaweb.go...507633614886802

#46
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
Sziasztok!
Júni végén indulunk a haverral egy 10 napos Erdélyi túrára az alábbi útvonalon:
GPSies.com GPS - cycling - Track erdely3
Esetleg aki ismeri az érintett területeket és tudna olyan infóval szolgálni, hogy mit érdemes kihagyni belõle és mit lenne viszont érdemes belerakni, annak a hozzászólását szívesen vennénk.
Nem tudom, és megint megkérdezném, hogy az alagúton ment -e már át valaki bringával, ez mennyire lehetséges és mennyire érdemes, vagy inkább át kéne stoppolni?
Továbbá még érdekelne, hogy mennyire kell tartani medvetámadástól és ha igen akkor hol, mely részeken. Továbbá, hogy merre nem érdemes sátrazni bármilyen okból kifolyólag? Továbbá akármi más ami eszetekbe jut. A túra Segesvárról indul ahová vonattal fogunk érkezni, Déváról meg vissza.
Üdv és köszi!
Lófarok József

#47
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
A bicajutat/járdát az alagútra értettem. Biztonságosan át lehet haladni az alagúton? Vagy ez nem egy zárt alagút? Ilyen? img_6447.jpg Azt gondoltam azért van alagút mert így alacsonyabban át lehet menni.
Lófarok József

#48
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

Alagútba be lehet -e menni bringával, ha igen akkor mennyire para, van -e bringaút :), vagy járda, akármi, mennyire sok kocsi jár arra, illetve, hogy mekkora a real szintkülönbség amit le kell küzdeni ezen a szakaszon. (az egész úton)


Érdekes kérdések. Mivel bringaút meg se fordult a tervezõk fejében a hatvanas évek végén, az nincs. Azóta se épült, ezért az úton kell menni, más megoldás nincs. Igen, az alagutakban is egyszerûbb. Az alagutakban általában van járda, de elég kis szûk út, bringázni annyira nem ideális. A valós szintemelkedést nem tudom, de kb. kétezerötven méterig mászol fel, viszonylag lineárisan. Ami fontos, hogy a Transzfogaras októbertõl júniusig le van zárva a forgalom elõl a havazás miatt. Ha még van kérdésed, szívesen válaszolok, ha és amennyire tudok.

#49
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
Alagútba be lehet -e menni bringával, ha igen akkor mennyire para, van -e bringaút :), vagy járda, akármi, mennyire sok kocsi jár arra, illetve, hogy mekkora a real szintkülönbség amit le kell küzdeni ezen a szakaszon. (az egész úton)
Lófarok József

#50
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

Hello! Megjárta már valaki bringával a transzfogarasi utat? Minden infót szívesen veszek. Köszi!


Szia,

pontosan mi érdekelne?

#51
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,615 posts
Halihó

Keresd a fórumon Vénembert ,õ tud neked segíteni.

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#52
Oxigén_Max

Oxigén_Max

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
Hello! Megjárta már valaki bringával a transzfogarasi utat? Minden infót szívesen veszek. Köszi!
Lófarok József

#53
amd22

amd22

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Tiszteletem mindenkinek!!

Keresünk 2 embert, aki jönne Biharba!!
Indulás szombat hajnal kb. 4-5 óra!!
Biharfüred és környéke a cél, átlag 80km tekerés.........

Jelentkezni: 06-30-539-78-54

#54
atex78

atex78

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Kisegitem Vadembert mert vanak Székelyvarságon is kijelõlt utvonalak

#55
atex78

atex78

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Üdv mindenkinek
Nagy Attila vagyok és szeretnék csatlakozni az erdélyi kolégkhoz és segiteni az ide vágyo embereknek szállás kaja bringatura vezetés meginfokal
én Székelyvarságon lakokTengerszint fellet 900m magasban egy 77négyzetkilométeres tõbnyire erdõs területen.egy 25 személyes turistaházat mükõdtetek .Vannak már viszajáro bringás vendégcsoportom és vannak jo kis utvonalak külõmbõzõ terepnehézségekel.Vannak kijelõlt utvonalak is bringásokmeg gyalogturázpok részére is.Rõviden enyi ha valakinek van kérdése esetleg kérése szivesen állok rendelkezésére.e-mail:okoturizmus@yahoo.com web:Ökoturizmus - Fõoldal tel :0040748420221

#56
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 posts
  • LocationBudapest
Sziasztok!

Pénteken megyek majdnem egy hétre Gyimesközéplokra, viszem a bringám is.
Tud valaki segiteni hogy hol érdemes ott tekernem?
Egyedül mekkora a kockázat, mire figyeljek? Medveveszély, térerõ nélkül törött láb, kóbor kutyák, vipera, stb.?
Vonaton mennyire vigyáznak a bringámra ha nincs szem elõtt?
Ismer ott valaki helyi bringást aki visz kirándulókat?

Elõre is köszönöm a segitséget! :)
Bármilyen tippet is szivesen fogadok ami a felszerelést illeti egy naponta 50-60 kilóméteres erdõ túrához: milyen külsõt célszerû, hátizsákban mi legyen feltétlenül, stb.

#57
MARIATREK

MARIATREK

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts

Köszi ezek jól hangzanak! A nejem be is van lelkesedve. Valamikor aug. közepén lenne aktuális a dolog...[/EMAIL]



Na ugy latom beindul az erdelyi business... Nagyszerü!!!:) Összefuthatunk egy jo korso sörre és némi eszmecserére,ha mindenki benne van...:beer:
HAVE FUN...:cheers:

#58
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
Köszi ezek jól hangzanak! A nejem be is van lelkesedve. Valamikor aug. közepén lenne aktuális a dolog, de valami barátságos (árú) szállást is kellene keríteni.
Felétek terepen bárhol lehet bringázni? Nincs olyasmi törvény mint Mo-on ami megyszabja hol bringázhatsz?
Írd meg légyszives az email címedet, nem szeretném privát dolgokkal terhelni a fórumot. szarkafarka@freemail.hu

pontosan Szekelyudvarhelyen.
Turistautak vannak, egesz jol bejelolve, de sajnos bringaturautak nincsenek...elvileg barhova el tudsz bringazni :)
egyetlen jelolt bringas turautat ismerek a Borviz-utjat ami Csikszeredatol megy Tusnadig erintve az osszes borvizforrast.
Mivel a helyiek mind beszlenek magyarul, ha bevallalos vagy akkor megeri elindulni a sajat fejed utan is, a pasztorok segitenek :)
Kaja arak...olcosbbak mint Magyarorszagon, most irjak arat?....kb 15 lejert is meg lehet mar ebedelni vagy egy jo pizza 12 lej korul, de ezek helyektol fuggoen valtoznak.
Ha akartok jonni es infokra van meg szukseged nyugodtan kerdezz, ha tudok segitek

ja terkep:
http://www.dimap.hu/...pps=shop_hu&m=9

azt hiszem itt is meg lehet venni, a bejelolt turista jelzesekkel tavolsagokkal ....



#59
Vadember

Vadember

    vendég

  • fórumtag
  • 13 posts
pontosan Szekelyudvarhelyen.
Turistautak vannak, egesz jol bejelolve, de sajnos bringaturautak nincsenek...elvileg barhova el tudsz bringazni :)
egyetlen jelolt bringas turautat ismerek a Borviz-utjat ami Csikszeredatol megy Tusnadig erintve az osszes borvizforrast.
Mivel a helyiek mind beszlenek magyarul, ha bevallalos vagy akkor megeri elindulni a sajat fejed utan is, a pasztorok segitenek :)
Kaja arak...olcosbbak mint Magyarorszagon, most irjak arat?....kb 15 lejert is meg lehet mar ebedelni vagy egy jo pizza 12 lej korul, de ezek helyektol fuggoen valtoznak.
Ha akartok jonni es infokra van meg szukseged nyugodtan kerdezz, ha tudok segitek

ja terkep:
http://www.dimap.hu/...pps=shop_hu&m=9

azt hiszem itt is meg lehet venni, a bejelolt turista jelzesekkel tavolsagokkal ....

#60
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
Hello!

Vadember!
Ha nem titok hol laksz te konkrétan? (település)
A környéken vannak jelölt túrista / -montis utak? Térkép róluk?
Úgy egyáltalán ha valaki rutinos túrázó némi kalandvággyal elboldogul egyedül vagy kell helyi segítség?
Engem elsõsorban az xc, ill. trail jellegû ösvényeken való bringázás érdekel.
Milyenek a kaja árak, pl. mibe kerül egy éttermi normál vacsora?

Gondolom másokat is érdekel de jöhet privátban is: szarkafarka@freemail.hu

priviben irtam par sort , megvan ott az elerhetosegem is