Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kross

- - - - -

  • Please log in to reply
886 replies to this topic

#41
beci001

beci001

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok.
Egy 2013-as Kross Level A3-at szeretnék venni.Sajna 2012-es már nincs.:(
Pár kérdés...
182cm magasságomhoz,hányas vázméretet ajánlotok?
Valamint ha netrõl rendelem a gépet,a garis szervízelést hol lehet megejteni?
Szombathelyi vagyok,Pestrõl jönne a cucc.
A bicókhoz jár csengõ,prizma...stb?

#42
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Hello Srácok!

Mint azt már sokan tudjátok, idén már teljes gõzzel nyomjuk a sokak által régóta várt KROSS Kiegészítõket. Feltöltöttük õket a weboldalunkra is, keressétek a boltokban!!!!

Feltöltött kép

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#43
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts

Köszönöm, ez is segítség. Igen nem sok minden van, a visszaút csillapítás, lock, és preload. Szóval gondolom az elõfeszítést és a visszautat kell valahogy variálni, hogy optimális legyen. Vagy rosszul gondolom? Mindenesetre a visszautat beállítom a szisztémád szerint, bár talán azt hiszem, hogy minél gyorsabb annál jobb, és a lényeg, - ha jól értem - , hogy ne rúgjon vissza.


igen jól érted.
aztán, hogy gyors avagy lassú legyen ezen belül az már izlés dolga.
elõfeszítés az kb azt tudja mint a levegõs villában a nyomás változtatása, keményíti/ puhítja a mozgást. bár ez a dolog eléggé kérdéses, hogy mûködik-e, eddig nem találkoztam olyan villával aminél ez mûködött volna.

Cserérõl annyit, hogy itt az apróban egész olcsón kaphatsz recon esetleg reba villákat, amik már levegõsek!

#44
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts

"teleszkóp beállításával kapcsolatban - (Rock Shox Dart2)! Mire figyeljek? Hogyan érhetem el a legoptimálisabb beállítást?"

cserével.


Eljön majd az is, de egy ilyen amatõrnek mint én, egyenlõre megfelel... :cool2:

#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
"teleszkóp beállításával kapcsolatban - (Rock Shox Dart2)! Mire figyeljek? Hogyan érhetem el a legoptimálisabb beállítást?"

cserével.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts

Bár ha jól sejtem ez a kérdés nem feltétlen nekem van szegezve, de hátha tudok adni pár tippet

Dart 2-n sok mindent nem nagyon lehet állítgatni, ha jól tudom visszaút csillapítás, emg esetleg lockout van rajta. Visszaút csillapításnál alapvetõen az a szisztéma, hogy ha álló helyzetben teljes erõvel ránehézkedsz a villára, majd hirtelen felengeded, akkor nem szabad, hogy az elsõ kerék elemelkedjen a földtõl.
Továbbá ha azt szeretnéd, hogy hosszan tartson érdemes 1-2 tekerés után egy tiszta ronggyal a becsúszókat letörölni, hogy ne legyen piszkos, így megelõzve a kopást, illetve évente (télen) egy olajcserét is megérdemel.


Köszönöm, ez is segítség. Igen nem sok minden van, a visszaút csillapítás, lock, és preload. Szóval gondolom az elõfeszítést és a visszautat kell valahogy variálni, hogy optimális legyen. Vagy rosszul gondolom? Mindenesetre a visszautat beállítom a szisztémád szerint, bár talán azt hiszem, hogy minél gyorsabb annál jobb, és a lényeg, - ha jól értem - , hogy ne rúgjon vissza.

#47
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts

Megjött a bringa! Nagyon tetszik, a képek nem adják vissza, hogy milyen is élõben. A 18"-os váz ideális, nagyobbal bajban lettem voltam. Az általad említett Speed Bike-nál találtam rá, utolsó darabként. Nekem képek alapján jobban bejött mint a 2011-es verzió, bár gondolom élõben az is szép. Kezdõ vagyok a szeren még, eddig trekking-gel toltam aszfalton, bár ott nem keveset, ezért sokat segítenél, ha adnál néhány tanácsot a teleszkóp beállításával kapcsolatban - (Rock Shox Dart2)! Mire figyeljek? Hogyan érhetem el a legoptimálisabb beállítást?

Köszi!


Bár ha jól sejtem ez a kérdés nem feltétlen nekem van szegezve, de hátha tudok adni pár tippet

Dart 2-n sok mindent nem nagyon lehet állítgatni, ha jól tudom visszaút csillapítás, emg esetleg lockout van rajta. Visszaút csillapításnál alapvetõen az a szisztéma, hogy ha álló helyzetben teljes erõvel ránehézkedsz a villára, majd hirtelen felengeded, akkor nem szabad, hogy az elsõ kerék elemelkedjen a földtõl.
Továbbá ha azt szeretnéd, hogy hosszan tartson érdemes 1-2 tekerés után egy tiszta ronggyal a becsúszókat letörölni, hogy ne legyen piszkos, így megelõzve a kopást, illetve évente (télen) egy olajcserét is megérdemel.

#48
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts

Királyság!!!! ;)


Megjött a bringa! Nagyon tetszik, a képek nem adják vissza, hogy milyen is élõben. A 18"-os váz ideális, nagyobbal bajban lettem voltam. Az általad említett Speed Bike-nál találtam rá, utolsó darabként. Nekem képek alapján jobban bejött mint a 2011-es verzió, bár gondolom élõben az is szép. Kezdõ vagyok a szeren még, eddig trekking-gel toltam aszfalton, bár ott nem keveset, ezért sokat segítenél, ha adnál néhány tanácsot a teleszkóp beállításával kapcsolatban - (Rock Shox Dart2)! Mire figyeljek? Hogyan érhetem el a legoptimálisabb beállítást?

Köszi!

#49
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Szép film!

Nagy János


#50
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Szeretnénk Titeket egy kis virtuális gyárlátogatásra invitálni ezzel a videóval.
Most láthatjátok, hogy hogyan gyártjuk és szereljük össze kerékpárjainkat a lengyelországi(!) gyárban.

Jó szórakozást kívánunk! ;)

KROSS Inside the factory [HD] - YouTube

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#51
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Királyság!!!! ;)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#52
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts

Szia Csecsi!

Én csak pár centivel vagyok alacsonyabb nálad, és szintén 18"-os vázméretet használok, úgyhogy valószínûleg ez lesz a te méreted is.
Elég sok Level A6-ossal találkozhatsz, akiket én ismerek, azok kivétel nélkül elégedettek a bringával. Nyilván egy idõ után majd szeretnél jobb telót, váltót stb., de ez az életben mindennel így van. ;)
Akinél még esetleg találhatsz ilyen bringát 2011-es évjárattal, az a Speed Bike.
Náluk lenne érdemes rákérdezned!
Az utolsó mondatodra a válasz az, hogy sokan nem tudják maguk frissíteni a weboldalukat, így amikor szezon végén vagy azon kívül akciót kezdünk, akkor ott nem módosulnak az árak.

Remélem, hogy tudtam segíteni!
;)


Szia!
Igen köszönöm! Az elmúlt napokban felgyorsultak a dolgok :cool2: , találtam az egyik üzletben egy 2010-es A6-ost, 18"-os mérettel, V-fékkel. Holnap érkezik, már alig várom! Majd beszámolok az élményekrõl!
Üdv: Csecsi

#53
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Örömmel tudatjuk, hogy versenyzõi szponzorációs szerzõdést írtunk alá Tóth Andrással!!!
András egy KROSS Level A10-es karbon kerékpárral fog indulni a magyar maratonokon, cross country és eliminátor versenyeken.
Tegnap megkaptuk az elsõ friss képeket róla és az õ új bringájáról. A Level A10-es kerékpár bemutatóját és az elsõ tapasztalatokat hamarosan a Bikemag.hu oldalon olvashatjuk, valamint András Facebook-oldalán.
Drukkolunk neki és sok sikert kívánunk a 2013-as szezonra!

Feltöltött kép

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#54
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Szia Csecsi!

Én csak pár centivel vagyok alacsonyabb nálad, és szintén 18"-os vázméretet használok, úgyhogy valószínûleg ez lesz a te méreted is.
Elég sok Level A6-ossal találkozhatsz, akiket én ismerek, azok kivétel nélkül elégedettek a bringával. Nyilván egy idõ után majd szeretnél jobb telót, váltót stb., de ez az életben mindennel így van. ;)
Akinél még esetleg találhatsz ilyen bringát 2011-es évjárattal, az a Speed Bike.
Náluk lenne érdemes rákérdezned!
Az utolsó mondatodra a válasz az, hogy sokan nem tudják maguk frissíteni a weboldalukat, így amikor szezon végén vagy azon kívül akciót kezdünk, akkor ott nem módosulnak az árak.

Remélem, hogy tudtam segíteni!
;)



Sziasztok!
Régóta figyelgetem az XC gépeket, és végre el is döntöttem, hogy veszek egyet. Sikerült is kinéznem egy használt, de gyári állapotú Kelly's Magic 2007-es bringát, de sajna az eladó az utolsó pillanatban meggondolta magát. Ezután bánatomban kezdtem nézegetni hasonló felszereltségû, bringákat, és így jutottam el a Kross Level A6-ig. Sajna pénztárcám csak régebbi évjárat megvételét tenné lehetõvé, és az elérhetõ legolcsóbb a 2011-es A6. Még találtam 2010-est is, de abból csak 16"'-ost, és azt hiszem az elég alacsony lenne a 178 cm-es magasságomhoz. Csak megerõsítést szeretnék, hogy jó választás-e a Level A6? Elegendõ-e a 18"-as bringa a magasságomhoz (178 cm, belsõ lábhossz: 79 cm) ? És miért kerül többe egyes forgalmazóknál a V-fékes, mint a disc? Én szeretnék V-fékest, kicsit idegenkedem a tárcsástól, de nehezen adnék többet érte, mint a tárcsásért....


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#55
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts
Sziasztok!
Régóta figyelgetem az XC gépeket, és végre el is döntöttem, hogy veszek egyet. Sikerült is kinéznem egy használt, de gyári állapotú Kelly's Magic 2007-es bringát, de sajna az eladó az utolsó pillanatban meggondolta magát. Ezután bánatomban kezdtem nézegetni hasonló felszereltségû, bringákat, és így jutottam el a Kross Level A6-ig. Sajna pénztárcám csak régebbi évjárat megvételét tenné lehetõvé, és az elérhetõ legolcsóbb a 2011-es A6. Még találtam 2010-est is, de abból csak 16"'-ost, és azt hiszem az elég alacsony lenne a 178 cm-es magasságomhoz. Csak megerõsítést szeretnék, hogy jó választás-e a Level A6? Elegendõ-e a 18"-as bringa a magasságomhoz (178 cm, belsõ lábhossz: 79 cm) ? És miért kerül többe egyes forgalmazóknál a V-fékes, mint a disc? Én szeretnék V-fékest, kicsit idegenkedem a tárcsástól, de nehezen adnék többet érte, mint a tárcsásért....

#56
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
KROSS Harlem Shake!!!! :)

KROSS Harlem Shake - YouTube

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#57
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Szeretnénk tájékoztatni titeket, hogy a KROSS Level B9 29er tesztje nagyon pozítiv eredményekkel szerepelt a lengyel Bike Board magazinban is. Az éles tesztek és laboratóriumi mérések is azt igazolják, hogy a váz nagyjából kétszer olyan erõs, mint néhány konkurens márka hasonló csúcskategóriás váza. A súly és a dizájn pedig még külön pluszt jelentenek a B9-es javára. Az alábbi ábrán láthatjátok az eredményt:

Feltöltött kép

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#58
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts

Februárban érkezik az elsõ adag 2013-as kiegészítõk szállítmánya. Onnan számítva már csak napok kérdése, hogy a boltokban legyen. Most azt tudom javasolni, hogy elsõsorban a nagyobb boltokban keresd majd a nagyobb kínálatot. De ennek ellenére már több kisebb és közepes üzlet is jelezte, hogy az idei évtõl több falnyi KROSS kiegészítõt és ruházatot is szeretnének. Tehát akár egy kisebb üzletben is találhatsz majd komolyabb készletet. Február vége felé már látni fogom, hogy ki mennyire tankolt addig fel belõle, és akkor egészen pontosan tudlak majd navigálni olyan partnerünkhöz, akinél valóban nagyobb készletbõl csemegézhetsz.... ;)


Köszi szépen!

#59
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Februárban érkezik az elsõ adag 2013-as kiegészítõk szállítmánya. Onnan számítva már csak napok kérdése, hogy a boltokban legyen. Most azt tudom javasolni, hogy elsõsorban a nagyobb boltokban keresd majd a nagyobb kínálatot. De ennek ellenére már több kisebb és közepes üzlet is jelezte, hogy az idei évtõl több falnyi KROSS kiegészítõt és ruházatot is szeretnének. Tehát akár egy kisebb üzletben is találhatsz majd komolyabb készletet. Február vége felé már látni fogom, hogy ki mennyire tankolt addig fel belõle, és akkor egészen pontosan tudlak majd navigálni olyan partnerünkhöz, akinél valóban nagyobb készletbõl csemegézhetsz.... ;)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#60
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts

Ez jövõre másképpen lesz.
Idén csak próbálkoztunk vele, de sokkal nagyobb volt rá az igény, mint azt gondolni mertük....

Úgyhogy belecsapunk a lecsóba.... ;)



Melyik boltba érdemes benézni kiegészítõ/ alkatrész ügyben? Vagy Neked kell e-mailt küldeni?
Remélem sikeres lesz az év! :)