Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pro Tour, Grand Tour stb. versenyek, hírek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
479 hozzászólás a témában

#1
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de a Tour de France weblapja szerintem borzalmasra sikerült...nehezen találok meg amit keresek. Aztán lehet, hogy én vagyok béna. Bár idén legalább nem ugrik vissza minden 2. kattintás után franciára :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#2
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
A 100. Tour de France 2013-ban abban az egyetlen régióban kezdõdik, ahol eddig sosem: Korzikán! A pontos tervet dec. 6-án mondják el, de sejthetõ, hogy
Porto-Vecchio - Bastia (146 km)
Bastia-Ajaccio (147 km)
Ajaccio-Calvi (155 km)

lesz az elsõ három szakasz, az utóbbi kettõ hegyesvölgyes. A francia cikk címe a Szépség szigetére utal.
Le Figaro - Cyclisme : Le Tour se fait une beauté

#3
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
http://www.gazzetta....2012_Poster.jpg
A plakát Fausto Coppinak és Wouter Weylandtnak állít emléket. Coppinak a hellyel, minden Giro-n van egy „Coppi csúcs”, ezt a szakaszt mutatja a fénykép; WW-nak pedig a W betûvel és a 108-as rajtszámmal, amit ezentúl senki sem kap a Giro-n.
Giro d'Italia 2012 poster commemorates Fausto Coppi and Wouter Weylandt | road.cc | The website for pedal powered people: Road cycling, commuting, leisure cycling and racing. Voted the UK's number 1 cycling website at the 2010 & 2011 BikeBiz awa

#4
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Mi értelme van ennek az útszakasznak? Az útszûkítések totál feleslegesen vannak beépítve. Olybá tûnik, mintha a fákat akarták volna megvédeni lassításra kényszerítve az autósokat. Itt aztán tuti lesz minimum egy ráfutásos tömegbukás.
11:38:11 IM 2012

#5
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
A TdF 2012-es belgiumi Visé-Tournai szakaszán a versenyzõknek „Európa legabszurdabb útján” is végig kell menniök, tele mesterséges szûkítésekkel (fr-ul chicane, „sikán”-nak láttam már írva magyarul); az útszakasz neve Római út. Nem fogják díjazni, bár tükörsima a burkolat, de erõsen balesetveszélyes: ROUTE_JOLIE-NL.wmv - YouTube.
A videó persze flamandul van (aki érti, megírhatná a szellemességeket), s mi más lehetne a címe, mint „Üdvözöljük Vallóniában” (Welcome to Wallonie)?!

#6
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Prudhomme a 2012-es Tour-ról:

There are almost 100km of time trialling, more than double what we had last year. That will also serve increase the amount of potential winners


Andy Schleck a hír hallatán:

Feltöltött kép

#7
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
A titkolt terv idõ elõtt kiszivárgott:

Prológus szombat június 30. Liège > Liège 6.1 km
1 - Szakasz vasárnap július 1. Liège > Seraing 198 km
2 - Szakasz hétfõ július 2. Visé > Tournai 207 km
3 - Szakasz kedd július 3. Orchies > Boulogne-sur-Mer 197 km
4 - Szakasz szerda július 4. Abbeville > Rouen 214 km
5 - Szakasz csütörtök július 5. Rouen > Saint-Quentin 197 km
6 - Szakasz péntek július 6. Épernay > Metz 210 km
7 - Szakasz szombat július 7. Tomblaine > La Planche des Belles Filles 199 km
8 - Szakasz vasárnap július 8. Belfort > Porrentruy 154 km
9 - Egyéni idõfutam hétfõ 9. július Arc-et-Senans > Besançon 38 km
10 - Szakasz szerda július 11. Mâcon > Bellegarde-sur-Valserine 194 km
11 - Hegyi menet csütörtök 12. július Albertville > La Toussuire - Les Sybelles 140 km
12 - Hegyi menet péntek július 13. Saint-Jean-de-Maurienne > Annonay Davézieux 220 km
13 - Szakasz szombat július 14. Saint-Paul-Trois-Châteaux > Le Cap d’Agde 215 km
14 - Szakasz vasárnap július 15. Limoux > Foix 192 km
15 - Szakasz hétfõ július 16. Samatan > Pau 160 km
16 - Hegyi menet szerda július 18. Pau > Bagnères-de-Luchon 197 km
17 - Hegyi menet csütörtök július 19. Bagnères-de-Luchon > Peyragudes 144 km
18 - Szakasz péntek július 20. Blagnac > Brive-la-Gaillarde 215 km
19 - Egyéni idõfutam szombat július 21. Bonneval > Chartres 52 km
20 - Szakasz vasárnap július 22. Rambouillet > Paris Champs-Élysées 130 km

A teljes cikk (fr-ul...) Sports | Le tracé dévoilé par erreur

#8
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Jó, de, hogy téged egy picit elferdítve idézzelek, ez egy fórum és addig hajtom a hülyeséget, amíg akarom.


Idézni csak pontosan;) Köszi.

#9
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

De a kérdésemre nem válaszoltál.


Vállalnám. De kicsi lenne a gyõzelmem esélye.


A sebesség mindent megold.

 


#10
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ertelmes keretek kozott. meg ez mar igy lassan offtopik is.
plusz en sem ertem hogy mi az az elengedhetetlen hasznos informacio aminek birtokaba fogsz jutni ha Jani valaszol a kerdesedre amiert ennyire kotni kell az ebet a karohoz. :/
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#11
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Mert hajtod a hülyeséget.


Jó, de, hogy téged egy picit elferdítve idézzelek, ez egy fórum és addig hajtom a hülyeséget, amíg akarom.

#12
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Én meg nem értem, hogy neked miért nem mindegy.


Mert hajtod a hülyeséget.

#13
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Nem hülye, nem értem, min erõlködsz ennyit.


Én meg nem értem, hogy neked miért nem mindegy.

#14
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

De a kérdésemre nem válaszoltál.


Nem hülye, nem értem, min erõlködsz ennyit.

#15
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Bringán csak hegyen fújhat hátulról a szél, különben érzetre mindig szembe vagy oldalszél van.


De a kérdésemre nem válaszoltál.

#16
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Igen, persze; nem is azt mondtam, hogy Cancellare elsõ lehetett volna. Wiggins lett (lehetett) volna az a helyezés, eggyel jobb tehát Cancellara-nak - kettõvel semmiképp. Végig mutatták, hogy FC fokozatosan lemaradt Martin idejéhez képest.


ja, most [kivetelesen :D] nem abba kotottem bele amit mondasz, csak megosztottam eszreveteleimet, hogy a felvetelek alapjan - enyhe kepzavarral elve - leturtak a kancellart a tronjarol.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#17
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

nem hiszem hogy ott ket kanyarral a vege elott amikor letamasztotta a keritest az masfel percet jelentett volna. max 15-20mp. Szoval egesz egyszeruen Tony Martin ennyivel gyorsabb mindenkinel. [...]

Igen, persze; nem is azt mondtam, hogy Cancellare elsõ lehetett volna. Wiggins lett (lehetett) volna az a helyezés, eggyel jobb tehát Cancellara-nak - kettõvel semmiképp. Végig mutatták, hogy FC fokozatosan lemaradt Martin idejéhez képest.

Mjani01-nak: 60 km-es hátszélnél is :)?

Ezek szerint, ha valaki kihívna téged egy versenyre, ahol az ellenfeled pontosan olyan képeségekkel rendelkezne, mint te, és te A-ból B-be mennél, õ pedig B-bõl A-ba, és neked lenne szembeszeled, akkor vállalnád a kihívást?

Bármikor: A Kékestetõ, B Gyöngyös...

#18
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ezek szerint, ha valaki kihívna téged egy versenyre, ahol az ellenfeled pontosan olyan képeségekkel rendelkezne, mint te, és te A-ból B-be mennél, õ pedig B-bõl A-ba, és neked lenne szembeszeled, akkor vállalnád a kihívást?


Bringán csak hegyen fújhat hátulról a szél, különben érzetre mindig szembe vagy oldalszél van.


A sebesség mindent megold.

 


#19
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Ezek szerint, ha valaki kihívna téged egy versenyre, ahol az ellenfeled pontosan olyan képeségekkel rendelkezne, mint te, és te A-ból B-be mennél, õ pedig B-bõl A-ba, és neked lenne szembeszeled, akkor vállalnád a kihívást?


Szerintem csak arra gondolt, hogy ekkora sebességnél már úgymond szélcsendben is jelentõs szembeszél van.

#20
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Folyamatosan szembeszél van ennél a sebességnél. :)


Ezek szerint, ha valaki kihívna téged egy versenyre, ahol az ellenfeled pontosan olyan képeségekkel rendelkezne, mint te, és te A-ból B-be mennél, õ pedig B-bõl A-ba, és neked lenne szembeszeled, akkor vállalnád a kihívást?