Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Házépítés, lakásfelújítás és társai

- - - - -

  • Please log in to reply
965 replies to this topic

#41
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az a gond, hogy nem igazan lehet felszedni a tartot, mert benne van az oszlop, azon meg az egesz teraszteto :D

#42
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,361 posts

Nem tudom másnap látszik-e ez az oszloptalp, de nekünk most ez okoz fejtörést a terasz járólapozásakor...

Vissza lehet még szedni a tartót? Gondolom csavarral van lerakva. A vas nélkül járólapozzatok le, majd utána fúrjátok fel a tartónak a dübel lyukakat.
Vagy egy biztonságosabb, de macerásabb (a burkolónak) megoldás, hogy burkolás elõtt csináljátok meg a lyukakat, a burkoló meg körbe burkolja a bent hagyott csavarokat.

#43
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Feltöltött kép

Nem tudom másnap látszik-e ez az oszloptalp, de nekünk most ez okoz fejtörést a terasz járólapozásakor...
Kicsit szélesebb valójában, jobban kilóg minden irányban, kb kétszer ekkora az alapterülete. A burkoló elsõ pillantásra közölte, hogy ha õ ezt a széléig felrakja járólappal, a hõtágulás miatt már az elsõ télen fel fog jönni amit lerakott.
Mivel lehetne mégis megoldani, hogy ne egy kráter maradjon a járólapok által körülhatárolt részen, a talp felett? Persze leszigetelve és a végén kifugázva. Gondoltam valami szigetelõlapra, vagy gumilapra, amit ugyanúgy leraknánk, mint a járólapot.

Ötlet?

Köszönöm.

#44
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 posts
Aha... Glialka a barátod!
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#45
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
2 éve van, eddig nem jött át, mondjuk nekünk ismerõs az ilyen útépítésekkor használt döngölõgéppel leküldte a homokot is, aztán a kavicsot is.. :D Esélytelen. Amúgy ha netán áttörne az évek alatt, leönteném azt a csíkot gyomirtóval, köveknek mindegy, mellette meg nem égeti ki a füvet. Múltkor véletlen loccsant ki udvar szélén, csak egy 10-15 centis átmérõjû kör pusztult ki, ahova loccsant, mellette nem nagyon, szóval ha a kavics le van öntve miután kijönne esetleg, nem teszi tönkre mellette a pázsitot is, akárhogy mossa az esõ.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#46
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
en ugy gondoltam, hogy ami viz kint folyik az utcan abbol csipni mert most keves jon be.
es ezzel a foliaval elosegitenem, hogy tobb jojjon be a kertbe ahol a foldon keresztul szepen leszivarogna a kutba.


dormi a ti megoldasotokon atjonnek a dudvak?
vagy ott mar nincs eselyuk olyan mely ill kap olyan takarast?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#47
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Meg amúgy is fölösleges, kiásod 15-20 cm mélyen, 10 centi homok az aljára, bedöngölöd jó erõsön, rá kavics, azt majd szépen megülnek azok benne. Bõven elég, nekünk ugyan csak 20 m hosszan de az udvarnál ugyanez van, fölösleges ez a fóliázós vízelvezetõs dolog, nem ér lófasztse.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#48
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 posts
Ne vezesd bele a vizet a kútba. A magával vitt kosz miatt eliszaposodik.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#49
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
telekre otobeallot kene csinalni
gondoltam asok ket 50cm szeles kb 10cm mely arkot 35m hosszon
ebbe tolok vmi foliat ami vezeti a vizet.
majd megszorom zuzott kovel.
folia a vizbevezetes miatt gondoltam a kut fele.
kavics meg mert szep

ar erzekenyek vagyunk, de vkinek vmi egyeb otlet, ajanlat?
folianak vmi strapabiro cuccot tudtok ajanlani?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#50
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Hja, amúgy a fûtéssel kapcsolatban: le akarjuk zárni a lépcsõfeljárót az alsó és felsõ végén is valamivel, hogy a fûtés szezonba ne vesszen ott el nagyon sok meleg levegõ. Fõleg, hogy kopolit üveg van ott, meg nagyon magas a tér, meg a kopolit az felmegy padlásig, ahol a padlástértõl aztán a rés csak egy vékony üveggel van elválasztva, a padlás pedig nagy, télen nagyon hideg tud lenni, mert nincs szigetelve és ugye azt a részt áthûti, nha most így ott a fûtés elveszik, sokat lehetne spórolni vele, ha végre le lenne zárva ott a tér. Padlás feljáró is ki van lépcsõzve, alul ajtó zárja le, télen felül pedig egy vastag fólia is van, hogy az is szigeteljen ugye az ajtó felé.

A lépcsõfeljáró alsó felére szerintem egy vastag függöny lesz a megoldás, ami a bejárati ajtónál is van, télen ott az is nagyon sokat fogott, viszont fentre valami olyan masszívabb harmonikaajtó kellene, aminek ha véletlen egy max 70kg-s ember nekitámaszkodna, nem egybõl szakadna is át. Persze nem az a cél, hogy azt bírja, hogy folyton valaki annak dõlve ott van, de ilyen biztonsági dolgok, hogy azt azért viselje el. Ötletek valakinek erre? Fából vagy valami erõs kompozit?
Ott virágozz, ahova elültettek!

#51
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Nem sajnálom, 2 éve, a lakás nagy része már a fehérrõl kellemes barna különbözõ árnyalataira váltott át, az én szobám most is ilyen, apa szobája fehér már csak a házban, de most majd az övé is kellemesebb színvilágot kap. A bútorokhoz is jobban megy majd.

Amúgy ahogy írtam, ezek a képek is más hátteret kapnak, nem az éjszakai tájat. Narancssárga naplemente, felhõs égbolt, stb. Amúgy ezek az egész falfelülethez képest kis helyet visznek el.

Amúgy ma tollal lerajzoltam papírra:
Feltöltött kép

Lehet, hogy 1 kép lesz, amin ilyen helyzetben lesznek majd.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#52
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 posts
Ne sajnáld a meleg színeket! Jobban érzed tõle magad a házban és még a fûtésszámlának is jót tesz.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#53
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Nha akkor itthon-itthon is a nyáron nekiesünk a lakásfelújításnak. Apa szobája masszív munka lesz, a vakolat végig van repedve több helyen, van ahol elég széles (plafon), szóval lesz mit javítani. Festés aztán megy neki, plafon fehér oldalfal mogyoróbarna (olyat kért), csak még azt nem tudom, hogy ott is úgy oldom meg, ahogy mindenhol máshol, hogy 5 cm sáv az oldalfalon fehérnek, vagy vmi elõre készített gipsz vagy habszivacs vagy mi az, díszszegély felragasztásos módszer. Utóbbinál könnyítés, hogy nem kell szarakodni a vonalak behúzásával, meg aztán szépre kifesteni a sávot.

Szerencsére fehér volt amúgy eddig az egész. Másik, hogy azt gondoltam, hogy elsõ körben, 'tisztító festésnek' az egészet újra fehérrel kenem le, a plafon éleit/sarkait, ahol penészedni szokott ott ilyen citromos penészedésgátlóval végig, aztán második körbe a plafon ugyanúgy kapja a fehéret, az oldalfalnak pedig elõre kevert színû festéket és abból elég lesz az egy réteg így a már tiszta fehér falra. Vélemény? Vagy inkább kétszer kenjem a színessel és ne fehérrel kenjem át az egészet elõször?

Szobám is új festést kap, meg van itt is mit dolgozni repedéseken is, meg levert vakolaton (régi-régi gépem monitorja nekivágódott a falnak, a leverõdött vakolatot most poszter takarja :D ), narancssárgára kenem át, de nálam már nem lesz fehér elõfestés, mert már az elõzõ körben is színes volt a szobám, szóval itt 2 réteg színest kap újra. Ezen kívül kap némi grafikát is, az egyik eddig nagy üres felületû falamra, ahol most 1-2 poszter van ezt:
Feltöltött kép
Annyi különbséggel, hogy háttér az narancssárga borús égbolt, meg naplemente (nap nem látszik már) és a felhõk alja is narancssárgával/pirossal enyhén színezve (jobban megy majd ugye a szoba narancssárga részeihez). Ez maga kap egy elmosott keretet, ami fehér, meg háttérben még lesz egy fa, meg az is kidolgozva ( 1-1,5 hét az elkészítési ideje kb szerintem).

A másik, ami pedig az ágyamnál lesz, oda egy álló kép való inkább, az pedig hasonló narancsos naplemente utáni vörös égbolt háttér elõtt egy más típusú fa + ez a kép:
Feltöltött kép

Erre elég lesz ~1 hét, mert kisebb kép lesz, a háttér összemosása a többi fal felülettel hasonló lesz szerintem.

Aztán még lesz a konyha, ott 2 éve lett kifestve, de gondok voltak, le fogom rétegelt fa lapokkal (3,5 mm vastagságú), 1,5 méter magasságig borítani még az 1 sor csempe felett az asztal körüli részeket, mert baromi mocskos lett.. Baromira meglátszik a falon, ahogy odafolytak a dolgok. Asztal is ugye mindig falig van tolva.. A konyha eddig enyhe bordó volt, de azt is egy élénkebb pirosra fogjuk cserélni apával, mert az enyhe bordó sokszor hajaz inkább erõs rózsaszínre. :D Pedig aztán ment bele a nagy színezõkbõl bõven. Amúgy oda is valószínûleg elõre kevert festéket veszünk, nem szarakodok megint a fehér festék + színezõkkel.

Szobám lesz a legidõigényesebb része a mostani projecteknek, a grafikához majd kell fekete, sötétkék, citromsárga, piros színezõpaszta, meg jobbféle festõecsetek, de ha most lefestem, akkor kb ~15 évig minimum nem kell majd hozzá nyúlni, mert már úgy sem lakok itthon, nem lesz aktívan használva a szoba. Még azt nem tudom, annak nem néztem utána, hogy van-e valami matt lakk spray, amivel le lehet az ilyen grafikákat fújni a falon, ami védelmet ad valamennyire neki, mert a két képet azzal akkor leküldeném..
Ott virágozz, ahova elültettek!

#54
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 posts
Kék színû egyszerû mûanyag... Szerintem nézz szét mezõgazdasági boltokban, vagy olyan mûanyagosnál, aki nem csak kajásdobozokat árul.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#55
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
valoszinu az elektronika zaja zavarja oket.

milyen 35l-es ballon?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#56
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 posts

hol kapni ilyen kupakot?
a nagy 1 kobmeteres tartalyhoz valo / http://upload.wikime...8/Empty_IBC.jpg /


Kappe IBC Container Wassertonne Regenwassertank 2Zoll | eBay


Az alsó részhez, ahol a csap van,oda a 35 L-es mûanyag ballon kupakja kompatibilis. Felsõ rész... Passz.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#57
hé én

hé én

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
ledre visszatérve, rossz beismerni magamnak, h hülye voltam mikor nagy lendülettel pakoltam a kosárba ezeket az izzókat. alig világítanak, hiába figyelgettem a számokat - nem élettartam, hanem fényerõ stb. - szálasokhoz meg egyéb energiatakarékosokhoz képet semmit sem. osram a java, nem praktikeres...de egy kalap szar. irányfénynek esetleg jok hosszabb folyosokra. ráadásul sikerült egy halom hideg fényû kékest venni...ezt is csak a vásárlás ota tudom, érzem, h jobb lett volna a sárgás 'melegebb'

vannak cikkek amik éltetik, pl szórtabb fény, de inkább ugy mondanám h gyengébb...el kell adni vmivel...

amit még észrevettem - de utána még nem jártam, h a cicákat és a teknõsöket szerintem zavarják. a tekiknek télen esténként világított, de meg voltak kergülve tõle, az ágyam felettiek miatt pedig egyik macsek se ment fel aludni.

#58
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
hol kapni ilyen kupakot?
a nagy 1 kobmeteres tartalyhoz valo / http://upload.wikime...8/Empty_IBC.jpg /


Kappe IBC Container Wassertonne Regenwassertank 2Zoll | eBay

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#59
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ez sem igaz teljesen mert tudok csarnokokról ahol led fénycsöves világítást építettekbe induláskor 600lux volt 1/2 év múlva nem volt 400lux és ez nem egyedi példa saját tapasztalataim is vannak bõven amit abban a csarnokban mértek az teljesen normális sajnos. A ráírt élettartam egyértelmûen parasztvakítás a 25000 órás, a tesztben mért 11000 óra (mért teszt közben, közel folytonos üzem mellett 12ó után 15p szünet ) azaz valamivel több mint 1 év múlva a mellé betekert ugyan abból a szériából való ugyanolyan 220v-os ledlámpa jelentõsen határozottabban fényesen világított. A konkrét értékre már nem emlékszem.
Én is lelkes kipróbálója voltam, azonban egyelõre teljesen gazdaságtalan ugyan olyan fény erõ mellett egyik hagyományos világítással sem veszi fel a versenyt az ár /fényerõ (tartósan) leadott viszonylatban várj még 2-3 évet, vagy vedd meg õket és fél- egy év múlva olvasd el ismét ezt a postot.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#60
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts

A LED-es világításhoz annyit, hogy szerintem még nem elég kiforrott, mi beszereltünk vagy 200db-ot és folyamatosan küldünk vissza belõle, eddig volt vagy 30 hibás. A kereskedõ már teljesen kész van, szerintem abban reménykedik hogy megunjuk :)


Hihi!! :-))
Az Unio-Coop is erre állt be. Led-es fénycsöveket szereltetnek minden áruházba.
Szegény villanyászok meg szívnak vele, mert a kínai gyártmányú fénycsövek hosszban elég nagy szórást (1,5-2 cm-t ) is tudnak, tehát nem férnek be.
Hibás is van bõven. A beszállító itt is a haját tépi, de ez van.
Ahol már mûködik, ott viszont simán jó.
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)