Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Könyvajánló

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
81 hozzászólás a témában

#41
pindur

pindur

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Igen, nagyon durva (feleségemnek is "rá kellett pihenni" a végigolvasásában úgy a közepe környékén).

nekem is kb akörül :)
:icon_mrgr vale mas morir pies que vivir de rodillas

#42
pindur

pindur

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Pindur, ha nem a Te mûfajod , akkor mást olvasol . ;)
Én viszont már régebben meg akartam venni.:)
A Gépnarancs is hasonló, csak Burgess nyelvezete nem egyszerû . :)


na igen, azért akartam annyira elolvasni, mert még érettségi elõtt a legjobb tanárom (drámatörténetet tanított nekem) ajánlotta.. ha ennyire szeretnéd a tied lehet :) csak tény hogy nem egy könnyû olvasmány, elõbb olvastam bele, mint a filmet láttam volna és hát kicsit lesokkolt, pedig azért elég sok dolgot láttam már meg olvastam :)
:icon_mrgr vale mas morir pies que vivir de rodillas

#43
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Pindur, ha nem a Te mûfajod , akkor mást olvasol . ;)
Én viszont már régebben meg akartam venni.:)
A Gépnarancs is hasonló, csak Burgess nyelvezete nem egyszerû . :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#44
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

nekem nem is azzal van bajom, hanem amikor leírja, hogyan kínozza meg az embereket. az elején amikor a kéregetõt bántja még elmegy, azt hittem ennyi, de aztán bedurvul.. filmet megnéztem, de a könyv súlyosabb volt, fõleg h vizuális típus vagyok

Igen, nagyon durva (feleségemnek is "rá kellett pihenni" a végigolvasásában úgy a közepe környékén).
"In idem flumen bis non descendimus"

#45
pindur

pindur

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Nálam alapmû. Ennyire hidegen-ridegen-precízen bemutatni azt a fajta yuppie életmódot (a reggeli borotválkozós-mosakodós leírás a könyvben...) nem tudta számomra senki. Bret Easton Ellistõl ajánlom még a Holdfénypark címû könyvét.


nekem nem is azzal van bajom, hanem amikor leírja, hogyan kínozza meg az embereket. az elején amikor a kéregetõt bántja még elmegy, azt hittem ennyi, de aztán bedurvul.. filmet megnéztem, de a könyv súlyosabb volt, fõleg h vizuális típus vagyok
:icon_mrgr vale mas morir pies que vivir de rodillas

#46
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

amit nem ajánlok az az Amerikai pszicho (a feléig bírtam), nem mintha a film sokkal jobb lenne, de a könyv borzalmas


Megveszem,mennyiért adod el? Nekem a film is tetszett, Christian Bale jól játszott benne.

Nálam alapmû. Ennyire hidegen-ridegen-precízen bemutatni azt a fajta yuppie életmódot (a reggeli borotválkozós-mosakodós leírás a könyvben...) nem tudta számomra senki. Bret Easton Ellistõl ajánlom még a Holdfénypark címû könyvét.
"In idem flumen bis non descendimus"

#47
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Én ilyet soha nem állítottam,:) és ezt meg különösen problémás lenne, mert az eredeti görög nyelven íródott.
Egyébként éppen karácsony elött beszélgettem Zsiszivel, és említettem neki, hogy nem lenne hülyeség latint tanulni (õ ráadásul tanult is), mert rengeteg klasszikus forrásról nincs teljes magyar fordítás. Fura Cassius Dio-t, Frontinus-t vagy éppen a Historia Augusta-t angol fordításban olvasni.

Egyébként most ebbõl csemegézek:D
http://bookline.hu/p...tenete&id=75074


#48
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Most ha azt mondod, hogy eredetiben olvasod, rögtön tökön szúrom magam.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#49
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Τὰ εἰς ἑαυτόν - vagy ha jobban tetszik, akkor "Elmélkedések"
Imperator Caesar Marcus Aurelius Antoninus Augustus


#50
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás

Robert Merle: Mesterségem a halál

http://hu.wikipedia....ki/Robert_Merle
(La mort est mon métier) címû regényében Rudolf Höß, az auschwitz-i koncentrációs tábor parancsnokának fiktív önéletrajzát; a szeretõ családapa és tömeggyilkos „kettõs” életét mutatja be.


Pont ezen gondolkodtam most:) kevertem a fejemben az Éj anyánkkal, de az más, de az is nagyon jó Kurt Vonnegut tollából.

#51
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Robert Merle: Mesterségem a halál

http://hu.wikipedia....ki/Robert_Merle
(La mort est mon métier) címû regényében Rudolf Höß, az auschwitz-i koncentrációs tábor parancsnokának fiktív önéletrajzát; a szeretõ családapa és tömeggyilkos „kettõs” életét mutatja be.


Elzbieta Jackiewiczowa: A bitófa árnyékában

"A Kelet nem német lakossága számára négyosztályos népiskolán kívül más, magasabb iskola nem létezhet. Ennek a népiskolának célja kizárólag: egyszerû számolás megtanítása, legfeljebb 500-ig, a név leírásának megtanulása és annak megtanulása, hogy isteni parancs a németekkel szembeni engedelmesség... Az olvasást nem tartom fontosnak." Ez a néhány mondat H. Himmler SS-vezér feljegyzéseibõl való. Jól dokumentálja, milyen sorsot szántak a nácik a lengyel ifjúságnak. A második világháború éveinek lengyel ifjúságát ábrázolja az eredeti hivatása szerint pedagógus írónõ e könyv lapjain. Küzdelmes, kilátástalannak tûnõ, nemegyszer tragédiába torkolló életüket, de elszántságukat, élni akarásukat, meggyõzõdésüket is, mely lehetõvé tette, hogy a náci hatóságokkal szembefordulva továbbtanuljanak, sõt fegyverrel is harcoljanak megszállóik ellen.

#52
pindur

pindur

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás

Megveszem,mennyiért adod el? Nekem a film is tetszett, Christian Bale jól játszott benne.

kölcsönbe? :D csak mert ajándék volt ;)
:icon_mrgr vale mas morir pies que vivir de rodillas

#53
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

amit nem ajánlok az az Amerikai pszicho (a feléig bírtam), nem mintha a film sokkal jobb lenne, de a könyv borzalmas

Megveszem,mennyiért adod el? Nekem a film is tetszett, Christian Bale jól játszott benne.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#54
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

a könyv lényege pont az, hogyan lehet a világot egy kicsit szélesebb szemüvegen (hehe... ilyen nincs is :P) át szemlélni.


Azt meg ki mondta?
http://bikemag.hu/ol...er/oakley03.jpg

#55
pindur

pindur

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
amit nem ajánlok az az Amerikai pszicho (a feléig bírtam), nem mintha a film sokkal jobb lenne, de a könyv borzalmas
:icon_mrgr vale mas morir pies que vivir de rodillas

#56
andrew_m

andrew_m

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Akit anno érdekelt a zenekar, vegye meg a Slash könyvet... érdekes.


Hasonló:
Nikki Sixx: Heroin naplók

Elég kemény..

#57
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Részemról Jókait olvasok, bár az itthoni kb. 20 könyvének a végére értem.

Martina Colet olvastam még régebben, szereti rajtam kívül valaki?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#58
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

Hozé, ezek a csókák mirõl beszélgetnek még a tudományon kívül? Lukács Bélabá' hattalmas arc, már csak õ miatta is rárepülök majd alkalom adtán...


Ha tudós emberek beszélgetnek bármirõl, akkor az mindig szól a tudományról is. Mindkettõ jó fej, és a könyv lényege pont az, hogyan lehet a világot egy kicsit szélesebb szemüvegen (hehe... ilyen nincs is :P) át szemlélni.
Szeretni fogod a könyvet.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#59
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
Akit anno érdekelt a zenekar, vegye meg a Slash könyvet... érdekes.

#60
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Kundera : A lét elviselhetetlen könnyûsége

Kispál és a borz daloskönyv

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy