Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Könyvajánló

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
81 hozzászólás a témában

#1
mb33

mb33

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Sziasztok,

nincs meg valakinek a "A Lance Armstrong edzésprogram" könyv letölthetõ pl. pdf formátumban?

#2
James Lavelle

James Lavelle

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Karácsonyra Bret Easton Ellis Lunar Park címû regényét kaptam. Ezzel megvan az összes könyve, egy dedikált, névre szólóan. Nekem õ a legnyagyobb kedvencem.


Nekem pedig ez a kedvencem tõle!

#3
James Lavelle

James Lavelle

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére. Zseniális könyv, fantasztikus nyelvezettel.
A belõle készült film is jó (MiLos Forman rendezte, Jack Nicholson játszik benne nagyon jól), de a könyv - mint általában - nekem sokkal jobban tetszett.

#4
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Én nem vagyok elég mûvelt ahhoz h mélyen szántó szépirodalmakat kézbe vegyek, de a napokban végigtoltam 3 rövid könyvet.

Kiss Ádám - Szütyiõ: kalap szar. Aki hallotta/látta 1-2 stand-upját annak már új poén nem lesz a könyvben, ráadásul a stand-uphoz kell a személyes elõadásmód, ezek a dolgok leírva nem viccesek, hanem szánalmasak.
Kovács András Péter - Multigáz: KAP szerintem már tanult Kiss Ádám hibájából és ezért õ nem próbált stand-upot leírni. Ez egy regény kitalált szereplõkkel, annak viszont hatalmas. Hihetetlenül szórakoztatóak a karakterek, sírva röhögõs szituációk. Nehéz abbahagyni.
Szalai Vivien - Hamis Gyönyör: akárcsak KAP könyvében az írásmód itt is elhanyagolható. Elvégre nem is szépirodalmak ezek. Szerintem kár felróni az egyszerû leírásokat, szóismétléseket és gyér szókincset. A sztori izgalmas, bár vannak fenntartásaim a hitelességgel kapcsolatban. Ha volt is interjú luxusprostival az író sok helyen színezte a történetet. És új információkkal sem gazdagodtunk, nagyjából ennyit én is tudtam a dolgok menetérõl, pedig nem vagyok call-girl. Ettõl függetlenül érdekes, ami azonban még érdekesebb, hogy ha az ember a sorok között olvas rájön, hogy a könyv valójában az erkölcsi oldalát feszegeti ennek az életformának, hogy miket is tartunk mi elítélendõnek és miért. Összességében ezt sem lehet letenni egykönnyen.

#5
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
Dino Buzzati: al Giro d'Italia, un epico duello tra Coppi e Bartali
Magyar fordításról nem tudok, angol és francia van:
The Giro d'Italia - Coppi versus Bartali at the 1949 Tour of Italy
Sur Le Giro 1949 : Le Duel Coppi-Bartali.


Az 1949-es Giro talán a leghíresebb valamennyi közül, a háborús sebekkel teli Itáliában Fausto Coppi Piemontból (harmincéves, 2 Giro) és a toszkán Gino Bartali (34, 3 Giro) küzdöttek egymással 4083 km-en, 19 napon át, 214 km fölötti napi átlaggal (többször 300 körül). A küzdelem homéroszi, ahol Coppi Akhillész, s Bartali Hektor. A küzdelem a 17. szakaszban, a francia Alpokban dõlt el Cueno és Pinerolo közti 254 km-en, 4 magashegyi hágón. Az utak akkoriban kõzúzalékkal s porral voltak fedve, a nedves, hideg, viharos napon majd' 10 óra kellett hozzá a sárban.
Szemléltetésül: volt 298 km-es szakasz 37,1 km/ó átlaggal, 154 km 40.94-el, 65 km idõfutam 42,638 km/ó. Remélem, nem lövöm le a poént azzal, hogy Coppi nyert.
Buzzati nagyszerû író, a Corriere della Sera riportereként tudósít a Palermótól Milánóig tartó versenyrõl. A könyv több, mint beszámoló egy kimagasló sporteseményrõl s két hõs harcáról. A magához térõ Olaszország szurkol s szakad két táborra, de Monte Cassinonál a holtak is megszólalnak. A két hõs tábora egy pillanatra - Triesztben - egyesül (akkor ugyanis Trieszt „Szabad Állam" volt [az angol-amerikai szövetségesek által megszállva], csak 1954-ben került vissza Olaszországhoz).
Bartali emberi, Istenhívõ, dohányos és küzd a végsõkig. Coppi gépies, ateista, egészségmegszállott (ám talán doppingol is?), pszichológiailag törékeny.
Campionissimi!

(Ezt még idén meg akartam írni...)



#6
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás
http://en.wikipedia...._Pack_(literary)

Lehetne ez a vikibejegyzés jobb is, de elgondolkodtató, hogy milyen irodalmi tendenciák és irányvonalak idején elünk és hogy hogy fog ez az idõszak bevonulni az irodalomtörténetbe.
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#7
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Nem értem: Vonnegut vagy 3 éve meghalt, s a Fox News tiszteletlen búcsúztatója is akkori. Mi teszi mindezt idõszerûvé? Esetleg általában ajánlod KV mûveit?

http://letterstodeadpeople.tumblr.com
"In idem flumen bis non descendimus"

#8
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Pedig nem rosszak Vonnegut írásai....csajostól pihen most itt egy könyv, állítólag nagyon jó, a héten nekiállok csak menjen le a vizsgaidõszakos idegbaj...

#9
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Nem konkrét könyvajánló, de ide illik:
[ ... Vonnegut ...]


Nem értem: Vonnegut vagy 3 éve meghalt, s a Fox News tiszteletlen búcsúztatója is akkori. Mi teszi mindezt idõszerûvé? Esetleg általában ajánlod KV mûveit?

#10
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Nem konkrét könyvajánló, de ide illik:

Feltöltött kép
"In idem flumen bis non descendimus"

#11
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
Dr. Csernus Imre: A Férfi kb alig bírom letenni. jövõhéten veszem még egy könyvet Tõle. :)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#12
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Én most ezt olvasom:
Stephen Hawking - Az idõ rövid története
Nagyon érdekes könyv.

#13
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
na, ezt megkaparintom vhogy
bár, az írott stand up nem igazán jött be :Horváth/Badár utazásai 3 kötetben

#14
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

Karácsonyi ajándékaim egyike:
Dolák-Saly Róbert: Agyatlantisz
Mint eddig: besz****, beh***ozol.


Már a könyvesboltban, mikor kezembe vettem, alig tudtam letenni! :D

#15
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Karácsonyra Bret Easton Ellis Lunar Park címû regényét kaptam. Ezzel megvan az összes könyve, egy dedikált, névre szólóan. Nekem õ a legnyagyobb kedvencem.

Lunar Park nem rossz, de az "Amerikai Psycho" után csak fércmunka - a filmról ne is beszéljünk...

Én tegnap elõtt vettem meg hirtelen felindulásból
John Ajvide Lindquist: Hívj be!
címû könyvét - mely a "Let The Right One In" svéd filmalkotás alapanyaga is egyben. Még csak egyötödére volt idõm, de a film csak világosszürke árnyalat a palettán ehhez képest...

Karácsonyi ajándékaim egyike:
Dolák-Saly Róbert: Agyatlantisz
Mint eddig: besz****, beh***ozol.
"In idem flumen bis non descendimus"

#16
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Ez jó szöveg. :)

öt csillag


"Olyan az asszony, mint a tej. Selymes, édes és ártatlan szórakozásnak tûnik, aztán se szó, se beszéd megsavanyodik, és úgy megfosat, hogy a lelked a porceláncsészére fröcsöl."

ezerszer igaz.

#17
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás

erre mondanám apámnak, hogy olvasson Cserna-Szabót:) mondjuk a Pusziboltot.

Ez jó szöveg. :)

öt csillag
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#18
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Erre mondaná apám, hogy nõ kéne má neked fiam.


erre mondanám apámnak, hogy olvasson Cserna-Szabót:) mondjuk a Pusziboltot.

#19
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás

Karácsonyra Bret Easton Ellis Lunar Park címû regényét kaptam. Ezzel megvan az összes könyve, egy dedikált, névre szólóan. Nekem õ a legnyagyobb kedvencem.

Erre mondaná apám, hogy nõ kéne má neked fiam.
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#20
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Wass