Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cruiser tulajdonosok ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10911 hozzászólás a témában

#41
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

So-Cal Felt. Katt.


  • Green Brain kedveli ezt

You can never have "enough" bikes.


#42
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

A héten kész lesznek a felvarrók, kb. 3000 Ft-ban lesz darabja.

Berke Tominál lehet igényelni.


  • zolner kedveli ezt

You can never have "enough" bikes.


#43
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Csőzet! 

 

Van-e valakinek elfekvőben nagy cruiserkormánya? A nagy alatt nem csak arra célzok, hogy széles, hanem a kormányvégeket összekötő képzeletbeli egyenes távolsága a stucnitól szintén nagy. Kb olyasmire gondolok, mint a Dyno-s és a Basman-os kollégáké. 
Minden jót!

 

Cső

Nekem van egy pár, de mind használt. Ha így is érdekelhet, megnézem, mi  van pontosan !


  • Green Brain kedveli ezt

You can never have "enough" bikes.


#44
Green Brain

Green Brain

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

Csőzet! 

 

Van-e valakinek elfekvőben nagy cruiserkormánya? A nagy alatt nem csak arra célzok, hogy széles, hanem a kormányvégeket összekötő képzeletbeli egyenes távolsága a stucnitól szintén nagy. Kb olyasmire gondolok, mint a Dyno-s és a Basman-os kollégáké. 
Minden jót!

 

Cső


Don't walk!

#45
berketamas

berketamas

    vendég

  • fórumtag
  • 138 hozzászólás

Csak sajnos a nagyobb is kicsi lenne,lemértük ma. 

Ez talán jó lesz:http://www.bikemanfo...ve-hsj-514.html

Ez sz.tem bowdenvezető, nem biztos hogy jó lesz........


Ide mit kell írni?

#46
Jobrog

Jobrog

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

A Sturmey bilincsből 2 fajta méret van ne felejtsd el ! :)

Csak sajnos a nagyobb is kicsi lenne,lemértük ma. 

Ez talán jó lesz:http://www.bikemanfo...ve-hsj-514.html



#47
zolner

zolner

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

Én sem értem mit szarakodnak vele.Az a baj hogy ebben az egy boltban árulnak nálunk Electrát és ráadásul jó áron jutottam hozzá fene sem gondolta hogy elakadnak. Vittem amúgy ilyen Sturmey bilincset is nekik,csak úgy tűnik a kisebbet mert nem éri át a villát. Nem tudom hogy a 22.2mm-es jó lenne-e,előbb megkérdezem inkább. Vagy hazaviszem és én összerakom :)

gyorskötöző és ne fékezz :)  


  • MRWHITE kedveli ezt

#48
MRWHITE

MRWHITE

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 463 hozzászólás

Én sem értem mit szarakodnak vele.Az a baj hogy ebben az egy boltban árulnak nálunk Electrát és ráadásul jó áron jutottam hozzá fene sem gondolta hogy elakadnak. Vittem amúgy ilyen Sturmey bilincset is nekik,csak úgy tűnik a kisebbet mert nem éri át a villát. Nem tudom hogy a 22.2mm-es jó lenne-e,előbb megkérdezem inkább. Vagy hazaviszem és én összerakom :)

A Sturmey bilincsből 2 fajta méret van ne felejtsd el ! :)



#49
Jobrog

Jobrog

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

Én sem értem mit szarakodnak vele.Az a baj hogy ebben az egy boltban árulnak nálunk Electrát és ráadásul jó áron jutottam hozzá fene sem gondolta hogy elakadnak. Vittem amúgy ilyen Sturmey bilincset is nekik,csak úgy tűnik a kisebbet mert nem éri át a villát. Nem tudom hogy a 22.2mm-es jó lenne-e,előbb megkérdezem inkább. Vagy hazaviszem és én összerakom :)



#50
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Van valakinek ötlete hogy Electra elsõ villára mivel lehetne görgõs féket ráerõsíteni?Már meglenne a bringa de a szerelõk elakadtak ezen és jó lenne valami bevált módszer.Láttam már egyszerû bilinccsel is képen,de állítólag azzal elmozdul mert lapított a villa keresztmetszete.Nyeregcsõ bilinccsel is láttam már ilyen féket felfogatva,igaz más villán.De valahogy máshol is megoldották,nem egy képen láttam csak sajnos nem közelrõl.

Nem biztos, hogy jó helyre vitted a bringádat ;) ...

Szerintem egy bilincs sem olyan kemény, hogy ne lehessen alakítani... 

Van gyári Sturmey bilincsem, épp' ehhez van kialakítva. Szép krómozott, bár kerek villához való.

Épp' olyan, mint a Mr. White által linkelt bilincs.


kboross@t-online.hu módosította - 2014. március 26. - 22:28

You can never have "enough" bikes.


#51
MRWHITE

MRWHITE

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 463 hozzászólás

Van valakinek ötlete hogy Electra elsõ villára mivel lehetne görgõs féket ráerõsíteni?Már meglenne a bringa de a szerelõk elakadtak ezen és jó lenne valami bevált módszer.Láttam már egyszerû bilinccsel is képen,de állítólag azzal elmozdul mert lapított a villa keresztmetszete.Nyeregcsõ bilinccsel is láttam már ilyen féket felfogatva,igaz más villán.De valahogy máshol is megoldották,nem egy képen láttam csak sajnos nem közelrõl.

Sima csőbilincs vagy igényesebb megoldás a 40. oldalon http://www.sturmey-a...-A0-Low-Res.pdf



#52
Jobrog

Jobrog

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Van valakinek ötlete hogy Electra elsõ villára mivel lehetne görgõs féket ráerõsíteni?Már meglenne a bringa de a szerelõk elakadtak ezen és jó lenne valami bevált módszer.Láttam már egyszerû bilinccsel is képen,de állítólag azzal elmozdul mert lapított a villa keresztmetszete.Nyeregcsõ bilinccsel is láttam már ilyen féket felfogatva,igaz más villán.De valahogy máshol is megoldották,nem egy képen láttam csak sajnos nem közelrõl.

#53
Jobrog

Jobrog

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Van valakinek ötlete hogy Electra elsõ villára mivel lehetne görgõs féket ráerõsíteni?Már meglenne a bringa de a szerelõk elakadtak ezen és jó lenne valami bevált módszer.Láttam már egyszerû bilinccsel is képen,de állítólag azzal elmozdul mert lapított a villa keresztmetszete.Nyeregcsõ bilinccsel is láttam már ilyen féket felfogatva,igaz más villán.De valahogy máshol is megoldották,nem egy képen láttam csak sajnos nem közelrõl.

#54
zolner

zolner

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

Hát, nem tudom... Biztos nem árt, mert a hely szelleméhez ez illene...

Mikor a meghívást kaptuk, tisztáztuk a szervezővel, hogy nem igazán illik a cruiser-fílinghez ez, vagy azazhogy nem vagyunk erre felkészülve, berendezkedve...

Szerintem egy kopott felhajtott korcú farmer már megfelel egy egyszerű pólóval akár...

Apáink,nagyapáink farmerében, irány a kétajtós nagy szekrény legalja :)


  • kboross@t-online.hu kedveli ezt

#55
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Mert nem kell '70-es évek előtti ruhákba öltözni?

Hát, nem tudom... Biztos nem árt, mert a hely szelleméhez ez illene...

Mikor a meghívást kaptuk, tisztáztuk a szervezővel, hogy nem igazán illik a cruiser-fílinghez ez, vagy azazhogy nem vagyunk erre felkészülve, berendezkedve...

Szerintem egy kopott felhajtott korcú farmer már megfelel egy egyszerű pólóval akár...


  • zolner kedveli ezt

You can never have "enough" bikes.


#56
kariv

kariv

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás

Ya.  Szerintem farmergatya, farmermellény "bandafelvarrókkal" :D

Csak a farmermellény koncepció kicsit lassan halad!!!



#57
Green Brain

Green Brain

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

Ya.  Szerintem farmergatya, farmermellény "bandafelvarrókkal" :D

Mert nem kell '70-es évek előtti ruhákba öltözni?


Don't walk!

#58
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.931 hozzászólás

Csőzet! 

 

Gondolkodtatok már azon, hogy az Oldtimer találkozóra milyen öltözékben érkeztek?

 

Cső

Ya.  Szerintem farmergatya, farmermellény "bandafelvarrókkal" :D


  • berketamas és kariv kedveli ezt

You can never have "enough" bikes.


#59
Green Brain

Green Brain

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

Csőzet! 

 

Gondolkodtatok már azon, hogy az Oldtimer találkozóra milyen öltözékben érkeztek?

 

Cső


  • kboross@t-online.hu kedveli ezt
Don't walk!

#60
Jobrog

Jobrog

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

Üdv!

Nekem van 2 használt Sun Double Wide DE 24"-os 24*3.00 Gumival használtam kb 70mm széles volt és az átmérője 1-2cm-rel volt alacsonyabb mint 26*2.125. Am. a szürke electrában is az van lentebb.......

 

Ma rendeltem Sun MTX39-es felniket, de köszönöm azért a felajánlást, jól néznek ki a képen!


  • berketamas kedveli ezt