Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#41
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás
Hello, tegnap haveromék eljöttek a sulink végzõs báljára, tûzzsonglõrködtek, utána pedig bementek az épületbe. Mire kijöttek az egyik bringa eltûnt, ugyanis nem lakatolták le, csak neki támasztották a falnak. Arra gondoltak, mi van akkor, ha a tolvaj most csak elrejti a bringát, aztán a buli végén visszajön érte. Én nem hittem ebben, úgy gondoltam ha én loptam volna el, simán eltekertem volna már vele. Elkezdtük keresni, és olyan 2-300 méterre egy tisztáson megtaláltuk. Nem is kell mondani, hatalmas mázlink volt, remélem tanultak belõle a fiúk. Csak azért írom le, hogyha valaki hasonló szituációba kerül(tudom, hogy nincs senki olyan hülye, hogy lakat nélkül hagyjon bárhol egy bringát több órára) próbálja meg ezt is, hátha õ is szerencsével jár.
Üdv

#42
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Üdv mindenkinek.

Lehet hogy már máshova is beírtam(sõt biztos) ezt,de hátha itt is hasznos lehet.

Én azt mondom hogy:
Aki csak teheti inkább a lakásban tárolja a bringát mert bármikor kifigyelhetik hogy mikor és hová szoktuk rakni dolgainkat.
Nálunk csak egyszer tõrték fel a pincét és az öszes romhalmaz bringát elvitték nekem akkor mákom volt mert én felvittem a lakásba pedig elõte vagy félévig mindig a pincénkben tároltam,és az esetbõl okúlva azóta is a szobámban tárolom.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#43
papabear

papabear

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás

Egy spanom az alábbi filozofia szerint éli az életét:
"Figyu, tudod mi a biztos modszer a lopás ellen? Ha nem veszel lakatot... És miért? Mert akkor biztos hogy nem hagyod ott sehol a gépedet."

Elõször lehülyéztem, aztán átgondoltam :D

Ha sporteszköz a bringa, akkor kint le se szállsz róla, és egyébként a lakásban tartod.
Ha közlekedési eszköz, akkor már értelemszerûen le kell néha támasztani.

#44
healer999

healer999

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
Egy spanom az alábbi filozofia szerint éli az életét:
"Figyu, tudod mi a biztos modszer a lopás ellen? Ha nem veszel lakatot... És miért? Mert akkor biztos hogy nem hagyod ott sehol a gépedet."

Elõször lehülyéztem, aztán átgondoltam :D

#45
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás

http://www.velo.hu/i...ul=hir&kod=4582
Neki is biztos csak vacak lakatra telt...


Csak neki vannak összeköttetései , hogy önként, dalolva visszahozzák;-)

#46
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
http://www.velo.hu/i...ul=hir&kod=4582
Neki is biztos csak vacak lakatra telt...

#47
tomi74

tomi74

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Újabb bizonyíték, hogy a kerékpárod sajnos sehol sem lehet teljes biztonságban.

LINK

Tiszta szégyen legalább a sportolókat hagynák békén :rocketman

#48
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Újabb bizonyíték, hogy a kerékpárod sajnos sehol sem lehet teljes biztonságban.

LINK

#49
Torpedo

Torpedo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Egy holland tapasztalat: ott sosem kellett valamihez hozzácsatolni az
átlag, munkábajárósat, - csak váz-hátsókerék - de amelyik bringán a lakat nem volt
lezárva azt egy percen belül vitték, mint a falósejtek.

#50
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
igen, azota teljesen uj lakatokat gyartanak :wtf:

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#51
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

A körkulcsos zárról
Körkulcsos zár: a legegyszerûbben feltörhetõ zárak közé tartozik. Annak idején volt is ebbõl botrány, az egyik legelismertebb lakatgyártó cég, a Kryptonite egyik körkulcsos zárral szerelt U lakatjáról (Evolution 2000) kiderült, hogy egy filléres tollal másodpercek alatt nyitható:
Egy lelkes fórumtársam küldött egy filmet, amin õ maga nyit ki hasonló módszerrel egy körkulcsos zárat pillanatok alatt:
http://bringalakat.hu/video/bicpen.wmv
http://bringalakat.h.../masterlock.wmv
Alex ha a görgös záron a a lemezhurkákkal beburkolt sodrony zárat érted akkor azt felejtsd el mert 50ft-os fûrészlap kell hozzá meg kb 3 perc
Egyébként itt olvashatsz róla.
http://bringalakat.hu/


Úgy tudom, azóta javították ezt a hibát (de cáfoljatok meg, ha nincs igazam).
- egy bolygó, két kerék -

#52
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Azért nem mindegyik dugókulcsos zárat ilyen könnyû kinyitni,
(és nem görgõs zár, hanem dugókulcsos!!!! egy darabig nem tudtam mirõl beszéltek ;) !!)

Az enyémet profi tolvajok sem tudták, legalábbis tollal, és a linkelt módszerrel. Aztán elmondták hogyan kell 10 mp alatt kinyitni egy másik módszerrel...

A "lemezhurkás" :D na jó szóval gerinclakatot manapság sajna értelmeset nem gyártanak, illetve 30K+ így hanyagolandó..

Kéne már egy abus bordo nekem...

Ride everywhere.

.


#53
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hát ez faca
a leggyengébb láncszem pont a zárszerkezet

#54
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A körkulcsos zárról
Körkulcsos zár: a legegyszerûbben feltörhetõ zárak közé tartozik. Annak idején volt is ebbõl botrány, az egyik legelismertebb lakatgyártó cég, a Kryptonite egyik körkulcsos zárral szerelt U lakatjáról (Evolution 2000) kiderült, hogy egy filléres tollal másodpercek alatt nyitható:
Egy lelkes fórumtársam küldött egy filmet, amin õ maga nyit ki hasonló módszerrel egy körkulcsos zárat pillanatok alatt:
http://bringalakat.hu/video/bicpen.wmv
http://bringalakat.h.../masterlock.wmv
Alex ha a görgös záron a a lemezhurkákkal beburkolt sodrony zárat érted akkor azt felejtsd el mert 50ft-os fûrészlap kell hozzá meg kb 3 perc
Egyébként itt olvashatsz róla.
http://bringalakat.hu/
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#55
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
hát akkor teljesen mindegy.
de vannak olyan zártipusok, amiket nehezebb feltörni(nem tudom melyiket).

láttam már u-lakat számzár verziót is...ahhoz golyóstoll sem kell.

Izomtéridõninja-geológus!


#56
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Node ha a zárszerkezetet töri fel akkor tökmindegy hogy u-lakat vagy görgõs zár, nem?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#57
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás

A görgös zárat ha ügyes vagy egy toll felével kinyitod van fön a neten is egy videó döbbenet én akkor cseréltem lakatot mikor megnéztem. Nekem 5 prcbe tellet kinyitni miután láttam a videót.


hát ezaz, hogy már erre is vannak oktatófilmek. Hogyan törjünk fel zárat, avagy a jólét és bõség titka...:wallbange

ha lehetõség van rá, akkor ne hagyjuk sehol a bicajt, hosszabb ideig meg fõleg.
boltba beugrani is csak akkor, ha lebetonoztuk elõtte a bicajt.
de ez alap dolog...

Izomtéridõninja-geológus!


#58
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
linket, pls!

#59
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

kezdem úgy látni hogy az u lakat a tömegen kívül minden szempontból jobb mindennél.

A görgös zárat ha ügyes vagy egy toll felével kinyitod van fön a neten is egy videó döbbenet én akkor cseréltem lakatot mikor megnéztem. Nekem 5 prcbe tellet kinyitni miután láttam a videót.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#60
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
" a súlj a megbízhatósság jjele"
lakatnál inkább ne grammozz. inkább legyen 2-3 kiló a lakat, ha az akadályozza meg, hogy elvigyék a kecskét.