Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Crosskovácsi Maraton | Nagykovácsi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1710 hozzászólás a témában

#41
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ez nem teremsport. :D

Neked nem szóltak, hogy ez egy hegyikerékpáros verseny pályája és nem az országos pályafutam bajnokság ?

Nem is értem mi a gondod. Végre nem egy unalmas pálya, hanem kell egy kicsit technikázni.

 

Én se értem neked mi a gondod, szerinted nem hasznos ha valaki tájékoztatja azokat akiknek nem volt lehetősége bejárásra? Különbséget tudni kell tenni a technikás és veszélyes között.


  • mephisoft kedveli ezt

#42
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Leszakítottak mint a pipacs és eltévedtem szóval nem láttam az egész pályát (39 km/1000 szinttel jött össze amiből a fele biztos nem a pálya része volt) de többek között a hosszú gyors lefelét ("Fehér út" sárga túristaút) megtaláltam. Most nagyon nem tetszik, sok helyen veszélyesen sodródik/kátyús. Ahol a gyors rész kezdődik (valahol a dombtető jobbra elágazás után van egy kilátás balra és utána a jobbra lefelé kezdeténél) mindig van egy hatalmas árok a bal oldalon amibe jobb nem belecsúszni, most pluszba van a kanyar jobb oldalán egy pukli ami mintha frissen felszórt murva lenne, csúszik mint az állat. Azon át sebességből csak egyenesen bele az árokba mész, ha csak nem fel a meredek bal falára ahonnan valahogy visszaugrasz, de azt senkitől se lehet elvárni, főleg nem úgy hogy vakon megy neki.

 

Az azutáni részek is sodródnak, néhol mintha olyan finom szemcsés kövekkel lenne felszórva mint a homok, jól kell fogni a kormányt hogy ne korcsolyázz el. Nem tudom hogy ez valami erdészeti terv szerint megy de pár éve még döngölt föld volt ahol ezerrel mehettél, mióta "karbantartják" a felszórással verseny szempontjából minden évben rosszabb.

 

Pályabejárás alkalmaként amúgy is lassabban mentem és még jó is, a számomra két legélvezetesebb lefelékben még így is többször lassítanom/megállnom kellett, párszor visszamentem hogy megnézzem esetleg más nyomvonalon megoldható e de van ahol egyszerűen nem. Ha így marad, vagy Kedd/Szerdán még "javít" rajta a felhőszakadás akkor remélem többszörös mentőszolgálat lesz..

 

Egyébként alig merem említeni hogy mindez talán valahol összefügg az időjárás egyre szeszélyesebb voltával, a légkörben több pára jelenlétével és az ebből következő többször előforduló felhőszakadásos vízmennyiséggel.

Ez nem teremsport. :D

Neked nem szóltak, hogy ez egy hegyikerékpáros verseny pályája és nem az országos pályafutam bajnokság ?

Nem is értem mi a gondod. Végre nem egy unalmas pálya, hanem kell egy kicsit technikázni.


Marci

#43
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás


  • szak kedveli ezt

#44
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Azt még hozzáfűzném hogy beszéltem mással aki rendszeresen ott edz és mondta hogy még sokkal rosszabb volt az esőzések által kimosott részek/kátyú szempontjából, elképesztő mennyiségű munkát fektettetek bele már így is. Szóval nem tudom eleget hangoztatni hogy mennyire jó látni hogy valaki nyilvánvalóan szeretetből csinálja, kommunikál és folyton törekszik a javulásra, ezennel is nagyon köszönöm. Ez a szervezés itthon még mindig az etalon :)



#45
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Leszakítottak mint a pipacs és eltévedtem szóval nem láttam az egész pályát (39 km/1000 szinttel jött össze amiből a fele biztos nem a pálya része volt) de többek között a hosszú gyors lefelét ("Fehér út" sárga túristaút) megtaláltam. Most nagyon nem tetszik, sok helyen veszélyesen sodródik/kátyús. Ahol a gyors rész kezdődik (valahol a dombtető jobbra elágazás után van egy kilátás balra és utána a jobbra lefelé kezdeténél) mindig van egy hatalmas árok a bal oldalon amibe jobb nem belecsúszni, most pluszba van a kanyar jobb oldalán egy pukli ami mintha frissen felszórt murva lenne, csúszik mint az állat. Azon át sebességből csak egyenesen bele az árokba mész, ha csak nem fel a meredek bal falára ahonnan valahogy visszaugrasz, de azt senkitől se lehet elvárni, főleg nem úgy hogy vakon megy neki.

 

Az azutáni részek is sodródnak, néhol mintha olyan finom szemcsés kövekkel lenne felszórva mint a homok, jól kell fogni a kormányt hogy ne korcsolyázz el. Nem tudom hogy ez valami erdészeti terv szerint megy de pár éve még döngölt föld volt ahol ezerrel mehettél, mióta "karbantartják" a felszórással verseny szempontjából minden évben rosszabb.

 

Pályabejárás alkalmaként amúgy is lassabban mentem és még jó is, a számomra két legélvezetesebb lefelékben még így is többször lassítanom/megállnom kellett, párszor visszamentem hogy megnézzem esetleg más nyomvonalon megoldható e de van ahol egyszerűen nem. Ha így marad, vagy Kedd/Szerdán még "javít" rajta a felhőszakadás akkor remélem többszörös mentőszolgálat lesz..

 

Egyébként alig merem említeni hogy mindez talán valahol összefügg az időjárás egyre szeszélyesebb voltával, a légkörben több pára jelenlétével és az ebből következő többször előforduló felhőszakadásos vízmennyiséggel.

Megpróbálom szerdán azt a részt kicsit kijavítani,elszórni az összegyűlt hordalékot.Ott mindig hármas nyíl van és két felkiáltó jel+lezárom a fél utat.

Igyekszünk minden veszélyesebb helyre felkiáltó jelet tenni,ott tényleg lassítani kellene....



#46
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

 

 

BTW, a google drive link-edet nem tudom megnézni, nem nyilvános vagy csak belépéssel működik?

Nyilvános,szerintem be kellene lépni.



#47
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Leszakítottak mint a pipacs és eltévedtem szóval nem láttam az egész pályát (39 km/1000 szinttel jött össze amiből a fele biztos nem a pálya része volt) de többek között a hosszú gyors lefelét ("Fehér út" sárga túristaút) megtaláltam. Most nagyon nem tetszik, sok helyen veszélyesen sodródik/kátyús. Ahol a gyors rész kezdődik (valahol a dombtető jobbra elágazás után van egy kilátás balra és utána a jobbra lefelé kezdeténél) mindig van egy hatalmas árok a bal oldalon amibe jobb nem belecsúszni, most pluszba van a kanyar jobb oldalán egy pukli ami mintha frissen felszórt murva lenne, csúszik mint az állat. Azon át sebességből csak egyenesen bele az árokba mész, ha csak nem fel a meredek bal falára ahonnan valahogy visszaugrasz, de azt senkitől se lehet elvárni, főleg nem úgy hogy vakon megy neki.

 

Az azutáni részek is sodródnak, néhol mintha olyan finom szemcsés kövekkel lenne felszórva mint a homok, jól kell fogni a kormányt hogy ne korcsolyázz el. Nem tudom hogy ez valami erdészeti terv szerint megy de pár éve még döngölt föld volt ahol ezerrel mehettél, mióta "karbantartják" a felszórással verseny szempontjából minden évben rosszabb.

 

Pályabejárás alkalmaként amúgy is lassabban mentem és még jó is, a számomra két legélvezetesebb lefelékben még így is többször lassítanom/megállnom kellett, párszor visszamentem hogy megnézzem esetleg más nyomvonalon megoldható e de van ahol egyszerűen nem. Ha így marad, vagy Kedd/Szerdán még "javít" rajta a felhőszakadás akkor remélem többszörös mentőszolgálat lesz..

 

Egyébként alig merem említeni hogy mindez talán valahol összefügg az időjárás egyre szeszélyesebb voltával, a légkörben több pára jelenlétével és az ebből következő többször előforduló felhőszakadásos vízmennyiséggel.



#48
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Szombaton 10:00-kor pályabejárás csak a rövidtáv felvezető kör nélkül.Lassú lányos tempóban.

 

9-kor indul olyan lány akivel nehéz lesz tartani a tempót, ha leszakadok lehet hogy találkozunk :)

 

BTW, a google drive link-edet nem tudom megnézni, nem nyilvános vagy csak belépéssel működik?



#49
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Szombaton 10:00-kor pályabejárás csak a rövidtáv felvezető kör nélkül.Lassú lányos tempóban.

Vasárnap 10:00-kor középtáv szintén a felvezető kör nélkül.Ez kicsit haladósabb tempóban.

Sok vizet hozzatok mert szomjan haltok :D

(ha esik az eső akkor inkább maradjatok otthon görgőzni :) )


paul módosította - 2017. június 01. - 20:11


#50
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ott biztos lesz.Egyébként van olyan út ahol nekünk kellett bobcat-tal utat csinálni...

Köszi! Paul, ahogy ismerlek benneteket, ettől még idén is a tiétek lesz a legjobb hazai maraton... ;)


  • zeezoltano kedveli ezt

#51
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Ma jártam a Nagy-Kopasz DH-n (zöld háromszög) és egy másik szakaszon, sajnos a munkagépek komoly károkat okoztak és mély vályúkat vájtak a túrautakba. Nem meredek ugyan, de ide érdemes lenne figyelmeztető táblát tenni majd, hogy ne legyen baj.

Ott biztos lesz.Egyébként van olyan út ahol nekünk kellett bobcat-tal utat csinálni...



#52
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ma jártam a Nagy-Kopasz DH-n (zöld háromszög) és egy másik szakaszon, sajnos a munkagépek komoly károkat okoztak és mély vályúkat vájtak a túrautakba. Nem meredek ugyan, de ide érdemes lenne figyelmeztető táblát tenni majd, hogy ne legyen baj.



#53
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Ha valaki szeretné letekerni a közép távot a felvezető kör nélkül akkor vasárnap 10:00*-kor indulok a kis kápolnától.

(eső esetén nem valószínű hogy megyek...)


  • Alex007 kedveli ezt

#54
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Zsolt, utólagos engedelmeddel ezt beteszem ide, nagyon jó írás a hétvégi versenyről, csatázásunkról:

 

http://bzs1000.blog.hu/

Tényleg nagyon pipec Zsolti beszámolója nem is gondoltam, hogy ilyen komolyan veszi a felkészülést.

Azt hittem, hogy ő is csak úgy edzeget, mint én és eljárogatunk versenyekre és kész.

De nem, nála sokkal tudatosabb a dolog.

 

Természetesen nagy gratula neki - és persze neked is!


Kefe10 módosította - 2016. június 24. - 08:17


#55
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Zsolt, utólagos engedelmeddel ezt beteszem ide, nagyon jó írás a hétvégi versenyről, csatázásunkról:

 

http://bzs1000.blog.hu/


  • peppe, mephisoft, Macikutya és 3 további fórumtag kedveli ezt

#56
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az idei fáradtság/sár/nem sietés miatt túrásra sikerült :)

 


  • kpz kedveli ezt

#57
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

  • kpz kedveli ezt

#58
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Sziasztok, aki már ma este képet szeretne vadászni magáról, leutómunkáztam gyorsan a fotóimat: 

http://foto.nutrixxi...acsi/index.html

 

Félre az útból Aaron Gwin, Papp Dénes lánc nélkül és törött bordákkal dobogózik! :D

 

2016-crossk-173.jpg


  • peppe és zeezoltano kedveli ezt

#59
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Sziasztok, aki már ma este képet szeretne vadászni magáról, leutómunkáztam gyorsan a fotóimat: 

http://foto.nutrixxi...acsi/index.html

2016-crossk-001.jpg

 



#60
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A Tarnai pihenő irányába le a Nagykopaszról mindig életveszélyes ereszteni, amikor száraz még inkább.

Viszont nagyon gyorsan száradt fel mióta voltatok. A napokban voltunk mi is bejárni és brutál jó volt a pálya, tapadt mint állat. De tegnap is esett és várható még a verseny előtt vagy esetleg közben is és mint tudjuk amikor éppen esik akkor korcsolyapálya. Úgyhogy még bármi lehet, nem nagyon lehet szerintem ideálisan készülni, holnap reggel minden kiderül.

Csak ne legyen hirtelen nagy zápor a verseny közben, mert azt a pálya nem tudja hirtelen feldolgozni és be fog állni a mezőny.

 

A mostani jelentés szerint 11-1 között lesz egy minimális csapadék mennyiség (0,6 mm), aztán délután 5 után fog többet esni, szóval nem lesz gond.

 

A pályabejárás videót levettem mert az egyik résztvevő kérte, elnézést :)