Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XII. Specialized Maraton | Szilvásvárad

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3191 hozzászólás a témában

#121
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Molnár Tibor fotói is kinn vannak ITT

Köszi, valódi ,,kincset" találtam magamról, mosolygós kép bicajozás közben! :)

És az elbukás pillanatát nagy ördög oldalnál!


gaboca1 módosította - 2015. június 02. - 18:11


#122
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Én minden rendezvényen megvenném a képeket (a mostani 1db-ot is megveszem, phű, majdnem lekéstem rólatok), de szerintem nem kéne az a molinó a háttérbe, meg az életlen képek láttán felmerül bennem, hogy nem lenne-e érdemes magasabb ISO-val vagy nagyobb kulcsszámú vakuval dolgoznotok...

 

Nincsenek illúzióim, és sejtem, hogy maroknyi ember vásárol csak, de akkor is.

Molinó eddig nem volt, de miután a rendezvény célterületén már nem lehet megjelenni, gondoltuk, ezt a kis felületet kihasználjuk itt.
Az életlen képek sajnos csak ott a helyszínen felfedezett technikai probléma eredményei, a vakuk kulcsszáma olyannyira kevés volt, hogy kb. 5-ből 4x egyáltalán nem is villantak. :( Az ISO, záridő szándékosan ennyi, a bemozdított háttér volt a cél, de így sokszor hiányzott hozzá a vaku kimerevítő hatása. Utólag is elnézést a sok nem megfelelően világított képért! (Szilvás 2015 képek direkt link)


  • LGee és cakes kedveli ezt

#123
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A szombati verseny, középtáv szemszögéből:

 

 

Beteg voltam (vagyok megint), nagyon legyengített és félúton már elegem volt de nem annyira hogy feladjam mert itt a végére tartogatják a legjobb részeket :) Csak utólag hasonlítottam a tavalyi eredményemhez és meglepett hogy időben jelentős javulást könyveltem mert nem úgy éreztem (vagyis az eleje meg az Ördög oldal könnyebben ment, 40 km után szenvedtem) - de nem igazán összehasonlítható mert idén a pálya az átlag sarashoz képest nagyon jó minőségű volt. Az "aszfalt" viszont egyre rosszabb :wacko:  

 

És ha olvassa elnézést kérek a motorostól akit lefelé majdnem elütöttem :lol:


  • LGee, schmizo és cakes kedveli ezt

#124
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Van, aki be tudta "Tag"-elni a képét, pórbóálom én is, de nem megy. Írnom kell a fotósnak?

 

Nem tudom, nekem menne a taggelés elvileg, de úgy látom, csak azt tudod megjelölni, aki ismerősöd is.


LGee


#125
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Molnár Tibor fotói is kinn vannak ITT

Van, aki be tudta "Tag"-elni a képét, pórbóálom én is, de nem megy. Írnom kell a fotósnak?



#126
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Molnár Tibor fotói is kinn vannak ITT


  • zscs kedveli ezt

LGee


#127
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Pár kép, részünkről is:


Szép munka, köszönjük!

LGee


#128
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
Írtam e-mailt a Mesterbike-nak, akik megerősítették, hogy a pedelec szervezői engedéllyel, tesztüzemben vett részt a maratonon. A fórumtémát is linkeltem nekik.

LGee módosította - 2015. június 02. - 11:38

LGee


#129
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Pár kép, részünkről is:

 

https://www.facebook...42397612&type=1


  • LGee, CSEKONICS, vdavid és 1 további fórumtag kedveli ezt

#130
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Már ne haragudj, én kérek elnézést mert szóvá teszem hogy valakit rágalmazol, a helyett hogy kérdeznéd.. Tudom, Téged jobban érdekel hogy mennyiben vagyok érintett mint hogy most éppen mivel rágalmazol másokat, de ne tereljük el a figyelmet arról hogy valamit felételeztél ami NEM IGAZ.
Ezt úgy hívják hogy sárdobálás, nekem az pedig nem tetszik. Csodálkozol hogy szóvá teszem?.. Az teljesen mellékes hogy kit sértesz evvel meg, ha egyszer helytelen. És ezek után úgy gondolod hogy mások ezt értékelik?..

 

Látom, ha válaszolnék, mondatról mondatra reagálva, a végtelenségig lehetne folytatni ezt a szálat, de nem jutnánk dűlőre. Ha van kedved, menjünk egyet bringázni és vesézzük ki ott a témát, én ennyit nem tudok gépelni. Ott majd eldöntheted, mennyire vagyok érdekes figura.

 

Egyelőre más se szólt közbe, de gyanítom, itt nem lesz sokkal nagyobb forgalom...


  • vdavid és mgy kedveli ezt

LGee


#131
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Mi bajod van? Hétfő? Vagy miért érint ennyire személyesen a téma?

 

Nem én hoztam szóba a témát, nem keltettem hisztit, viszont képzeld el, milyen érzés, mikor a táv kétharmadánál valaki elmegy melletted az emelkedőn. Befizettem, leutaztam, megdolgoztam az eredményemért. De nyugodtan szavaztasd meg a fórumtagokat is, ha úgy tetszik, vagy csak olvasd el mások véleményeit a linkelt tavalyi Mátra maraton szálban.

 

Mesterbike: Elég rendes csóka vagyok velük, vettem már náluk bringát, és valószínűleg fogok is. Nem rágalmaztam senkit.

Már ne haragudj, én kérek elnézést mert szóvá teszem hogy valakit rágalmazol, a helyett hogy kérdeznéd.. Tudom, Téged jobban érdekel hogy mennyiben vagyok érintett mint hogy most éppen mivel rágalmazol másokat, de ne tereljük el a figyelmet arról hogy valamit felételeztél ami NEM IGAZ.
Ezt úgy hívják hogy sárdobálás, nekem az pedig nem tetszik. Csodálkozol hogy szóvá teszem?.. Az teljesen mellékes hogy kit sértesz evvel meg, ha egyszer helytelen. És ezek után úgy gondolod hogy mások ezt értékelik?..

 

Nem, nem keltesz hisztit, csak "ártatlanul" csapatnevekkel posztolsz és olyan jelzőket használsz hogy "kimagyarázták". Ez más kategória, ugye? Melyik is?..

 

Amúgy érdekes figura lehetsz, azok alapján amit itt olvasok:

- finnyás vagy arra hogy valaki pedeleccel versenyez és rögtön sikerül összehoznod ezt egy Mesterbike mezzel

- Nem bánod még hozzáfűzni hogy szerinted ezt "kimagyarázták"

- majd megjegyzed hogy ismered a boltot és vettél ott bringát és "rendes csóka vagy velük". Gondolom tehát azt sem tudod hogy van telefonszámuk, amit felhívhatsz ha van kérdésed.. Mert annyira rendes csóka vagy, velük.

 

Hát, Te vagy minden bringabolt álma, ezek után..

 

Ami a pedelec témát illeti, adok is le rögtön egy szavazatot, de meg fogsz lepődni: engem nagyon idegesít ha valaki motoros segítséggel versenyez. Ha nem-motoros bringák ELLEN versenyez. Sőt, amúgy is valójában idegesít ha elzümmög mellettem, amikor én szenvedek fel a domboldalon. Egyszerűen agyban zavar. Nem tudom összekapcsolni a bringasportot avval hogy ott valami besegít, mert az szerintem már motorsport. menjen versenyezzen motorok ellen. Ha rajtam múlna, minimum megkülönböztető jelzéssel engedném csak pályára, ha a szervező lennék. Mert Setinek pld mindig kijár a 666-os rajtszám, jéé. De e-bikenak érdekesen nem létezik nyomtató amelyik E001-et tudna nyomtatni.. Utólag pedig semmiképp nem raknék eredményt, vagy külön feltűntetném hogy e-bike, azoknak akiknek feltűnt hogy egy méhecske ment el mellettük. Ha ilyen minimális energiát sem lehet elvárni sok magyar maraton szervezőitől, akik simán keverik a dobogón levőket korosztályban, mert most épp olyanjuk van. De legszívesebben egyáltalán nem engedném versenyen, mert szerintem nem versenyre van, hanem túrázásra.

Ennyi. Remélem lejött hogy nem a pedeleces vagyok, csak az borít ki amikor megy a kőhajigálás..

 

Viszont hogy talán egy picit engedjünk teret más gondolatoknak is: szerinted mi lett volna ha mondjuk kb 20 éve betiltják az össztelók kipróbálását a pályákon, mert "igazságtalan" korszerűsítés?.. Vagy a di2-t, mert az már "elektronika"? Akkor hogy tudná utána az UCI eldönteni hogy létrehoz e erre külön engedélyt, egyenlő versenyt? Tiltsuk be azt hogy versenyen kipróbálja, csak azért mert minket idegesít? Itt még magammal is konfliktusban vagyok, mert elsőre azt mondom hogy idegesít, de vegyünk egy nagy levegőt és talán elfogadjuk hogy előbb utóbb talán megszokássá válik hogy ebből is lesz külön verseny. Addig viszont maradjon a fészerben és csak edzésre használhassák, de élesben soha? Óvatosan megjegyzem, az erdészet a maratonok idején kívül általában tiltja az erdőkben a kerékpározást, főleg egyes túristaútakon kívül. Akkor egy e-bike vagy pedelec sose kerüljön éles tesztelésre?..

Szóval a témát illetően sem biztos hogy rögtön boszorkányt kelleni égetni, talán először meg kell nézni hogy mi is ez az izé, mielőtt lelöjjük.



#132
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Gratulálok, Sherlock! Hisztériakeltésben ötös, oknyomozásban sajnos megbuktál, leülhetsz!

Nem "magyarázott ki" senki semmit. Semmi szükség úgy feltűntetni itt mintha most valakit le kellene nyomozni, mez meg beazonosítás alapján. Főleg azért nem, mert hülyeségeket írsz: ha az illető haver édesapja lenne, akkor a haver egy leánycsecsemő..

A régebbi cikk egy másik pedeleces volt. A Mesterbike-os srác pedig történetesen teszteli a bringát és rajtszám nélkül nem lehet indulni, ígyhát.. Úgyhogy ennyit az okfejtési nyomozásodból.

 

Ami az illemtant illeti:

Ha zavar hogy ott van, vagy nem lett törölve idejében az ideje, beszélj a szervezőkkel, de fölösleges itt keltened a hisztit. És főleg feltételezni hogy valaki ilyen módon akar tisztességtelen előnyhöz jutni. Nagy dicsőség lenne neki biztos, hogy a hetvenedik hely helyett egy 24 kilós bringával elemcserékkel felmászott a hatvanötödikre, sunyin kijátszva az elvtársak éberségét..

 

Visszatérve a témára: ha kiváncsi vagy rá, utánajársz és megtudod hogy versenyen kívül tekert. Ha történetesen látod a végeredményekben (jé, talán nem csapatnévre kell akkor keresni?..hmm, de lehet hogy a kis gonosz a csapattársait is kijátszva szándékosan nem a csapata nevén ment hogy a figyelő szemek elől elbújhasson!!), akkor pedig fogod a pici klaviatúrád és írsz egy szerelmeslevelet a szervezőknek hogy kiderítsd hogy a fantáziád mennyire felel meg a valóságnak, nem mobbolod szét a topikot.

De ha igazán rendes csóka lennél, akkor írnál a Mesterbike-nak, hogy megkérdezd hogy hogy van ez, mielőtt rágalmazol.

 

Mi bajod van? Hétfő? Vagy miért érint ennyire személyesen a téma?

 

Nem én hoztam szóba a témát, nem keltettem hisztit, viszont képzeld el, milyen érzés, mikor a táv kétharmadánál valaki elmegy melletted az emelkedőn. Befizettem, leutaztam, megdolgoztam az eredményemért. De nyugodtan szavaztasd meg a fórumtagokat is, ha úgy tetszik, vagy csak olvasd el mások véleményeit a linkelt tavalyi Mátra maraton szálban.

 

Mesterbike: Elég rendes csóka vagyok velük, vettem már náluk bringát, és valószínűleg fogok is. Nem rágalmaztam senkit.


LGee


#133
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Igen, az eldobált "energia" csomagolóanyagok visszatérő, örök probléma. :( Mi már megpróbáltun ellene tenni, eddig sajnos nem sok sikerrel.
 

1790 fotónk került fel oldalunkra: http://nutrixxion.hu/

Két géppel készültek, de egy albumban, időrendben vannak. Pár kép különbséggel szinte mindenki találhat magáról 2db-ot is, egyet szemből, egyet oldalról.

 

Köszi. Már csak az a kérdés, az elején még a szilvásváradi aszfalton az első kanyarban, majd az egyik réten, illetve a végén a katonasírok DH előtt fenn a réten, az erdő bejáratánál ki fotózott... utóbbinál biztos jó kép készülhetett, mert közel s távol más ember nem volt, csak a fotós, aki még kedvesen gratulált is.

 

Én minden rendezvényen megvenném a képeket (a mostani 1db-ot is megveszem, phű, majdnem lekéstem rólatok), de szerintem nem kéne az a molinó a háttérbe, meg az életlen képek láttán felmerül bennem, hogy nem lenne-e érdemes magasabb ISO-val vagy nagyobb kulcsszámú vakuval dolgoznotok...

 

Nincsenek illúzióim, és sejtem, hogy maroknyi ember vásárol csak, de akkor is.


LGee


#134
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Jó is, hogy írod, elfelejtettem megkérdezni a szervezőket, hogy ez mi. Az ötös elágazás előtt előzött valaki fölfelé pedelec-kel, Mesterbike mez volt rajta, a kormányon GoPro. Fekete bringa volt, talán Cube. Volt ilyen korábbi versenyeken is, de úgy rémlik, kimagyarázták. Mindenesetre rajtszáma volt, és ez nagyon irritáló.

 

szerk. Megtaláltam:

http://forum.bikemag...ástó/?p=1204151

 

"Az elektromos bringás emberke egy Master3-as erősen térd és hátfájós emberke, haver édesapja. Elvileg mindig szólnak, hogy ne vegyék figyelembe az eredményét."

Gratulálok, Sherlock! Hisztériakeltésben ötös, oknyomozásban sajnos megbuktál, leülhetsz!

Nem "magyarázott ki" senki semmit. Semmi szükség úgy feltűntetni itt mintha most valakit le kellene nyomozni, mez meg beazonosítás alapján. Főleg azért nem, mert hülyeségeket írsz: ha az illető haver édesapja lenne, akkor a haver egy leánycsecsemő..

A régebbi cikk egy másik pedeleces volt. A Mesterbike-os srác pedig történetesen teszteli a bringát és rajtszám nélkül nem lehet indulni, ígyhát.. Úgyhogy ennyit az okfejtési nyomozásodból.

 

Ami az illemtant illeti:

Ha zavar hogy ott van, vagy nem lett törölve idejében az ideje, beszélj a szervezőkkel, de fölösleges itt keltened a hisztit. És főleg feltételezni hogy valaki ilyen módon akar tisztességtelen előnyhöz jutni. Nagy dicsőség lenne neki biztos, hogy a hetvenedik hely helyett egy 24 kilós bringával elemcserékkel felmászott a hatvanötödikre, sunyin kijátszva az elvtársak éberségét..

 

Visszatérve a témára: ha kiváncsi vagy rá, utánajársz és megtudod hogy versenyen kívül tekert. Ha történetesen látod a végeredményekben (jé, talán nem csapatnévre kell akkor keresni?..hmm, de lehet hogy a kis gonosz a csapattársait is kijátszva szándékosan nem a csapata nevén ment hogy a figyelő szemek elől elbújhasson!!), akkor pedig fogod a pici klaviatúrád és írsz egy szerelmeslevelet a szervezőknek hogy kiderítsd hogy a fantáziád mennyire felel meg a valóságnak, nem mobbolod szét a topikot.

De ha igazán rendes csóka lennél, akkor írnál a Mesterbike-nak, hogy megkérdezd hogy hogy van ez, mielőtt rágalmazol.


  • LGee kedveli ezt

#135
LGee

LGee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás

Elé bosszantó, hogy elektromos kerékpárral is indultak--indulhatnak rendes rajtszámmal. Hollókő környékén előzött meg. A villanymotor hangra lettem figyelmes. Sajnos a teljes rajtszámot nemláttam ha jól láttam röviden rajtszámnak csak az elejét 47volt utána mi volt azt sajna nem. Valaki nem látta?

Jó is, hogy írod, elfelejtettem megkérdezni a szervezőket, hogy ez mi. Az ötös elágazás előtt előzött valaki fölfelé pedelec-kel, Mesterbike mez volt rajta, a kormányon GoPro. Fekete bringa volt, talán Cube. Volt ilyen korábbi versenyeken is, de úgy rémlik, kimagyarázták. Mindenesetre rajtszáma volt, és ez nagyon irritáló.

 

szerk. Megtaláltam:

http://forum.bikemag...ástó/?p=1204151

 

"Az elektromos bringás emberke egy Master3-as erősen térd és hátfájós emberke, haver édesapja. Elvileg mindig szólnak, hogy ne vegyék figyelembe az eredményét."


LGee módosította - 2015. június 01. - 20:34

LGee


#136
cakes

cakes

    fórumtag

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationJászberény

Elé bosszantó, hogy elektromos kerékpárral is indultak--indulhatnak rendes rajtszámmal. Hollókő környékén előzött meg. A villanymotor hangra lettem figyelmes. Sajnos a teljes rajtszámot nemláttam ha jól láttam röviden rajtszámnak csak az elejét 47volt utána mi volt azt sajna nem. Valaki nem látta?

én látni nem láttam. de egy barátom mesélte, hogy 'elzümmögött' mellette egy ilyen járgány ... :o


cakes módosította - 2015. június 01. - 20:27


#137
mail-box

mail-box

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Elé bosszantó, hogy elektromos kerékpárral is indultak--indulhatnak rendes rajtszámmal. Hollókő környékén előzött meg. A villanymotor hangra lettem figyelmes. Sajnos a teljes rajtszámot nemláttam ha jól láttam röviden rajtszámnak csak az elejét 47volt utána mi volt azt sajna nem. Valaki nem látta?



#138
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Vicces amit írsz, mert nekem is idén pont ez az érzésem volt ott hogy hátul csúszkálok, pedig össztelóval megyek :). Gondolom a Katonasírok meredekéről beszélsz, ahol a jobb oldalon megy a nyomvonal és mindenki azon óvatoskodik lefelé. Én itt össztelóval a bal oldalon át a nagy köveken, ezerrel, mert kifejezetten ezt a legbiztonságosabb és már évek óta nem estem itt el, de meg sem csúsztam. Idén az alja felé én is időnként úgy éreztem hogy csúszik a hátsó, egy pillanatra én is defektre gyanakodtam, de végül hamar elmúlt a fura érzés.

Utólag próbáltam fejben összerakni és én arra jutottam hogy idén annyira nem volt sehol sem saras, de mintha kövesebb is lett volna, ami persze nem lehet, úgyhogy lehet hogy kevesebb volt a "hordalék" (beállt avar, föld), főleg a Katonasíroknál, de máshol is sokkal döcögősebbnek és kövesebbnek éreztem, még össztelóval is. Lehet hogy kevesebb avar gyűlt össze, vagy elfújta valami nagy szél vagy elmosta korábban valami nagy eső. Ezért lehet hogy a Katonasíroknál is talán kövesebb volt most a szokásosnál és az ugye jobban is csúszik mert ott szinte mindig nedves.

Fene tudja, én csak erre tudok következtetni :).

 



"Ahogy jött a köves rész, egyből más lett a helyzet. Néhány száz méter után úgy éreztem, felütöttem a hátsó kerekemet és defektem van. Próbáltam lenézni, már amennyire bírtam a durván rázkódó, ide-oda pattogó bringám zabolázása közben, de nem láttam semmi különöset. Nem tudom, mi lehetett, a köves részen végig úgy éresztem, úszik a bringa hátulja."


Uluwatu módosította - 2015. június 01. - 18:46


#139
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás

Igen, az eldobált "energia" csomagolóanyagok visszatérő, örök probléma. :( Mi már megpróbáltun ellene tenni, eddig sajnos nem sok sikerrel.
 

1790 fotónk került fel oldalunkra: http://nutrixxion.hu/

Két géppel készültek, de egy albumban, időrendben vannak. Pár kép különbséggel szinte mindenki találhat magáról 2db-ot is, egyet szemből, egyet oldalról.


  • LGee, vdavid, zscs és 1 további fórumtag kedveli ezt

#140
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nagyon nagy gratula itt is!

Szilvásvárad Maraton XCM OB, 2015.