Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

XII. Specialized Maraton | Szilvásvárad

- - - - -

  • Please log in to reply
3191 replies to this topic

#201
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

érdekes, pedig volt szó arról a verseny előtt, hogy fűteni fogják az árnyékos szakaszokat, meg arról is, hogy eső esetén teremben, görgőn lesz a verseny,de akkor ezek szerint ezek csak nem valósultak meg.

Köszi Emese :) Jó csajosan ragadtad ki a lényeget, ügyes vagy...

 

A hosszú táv alig 100 indulója nem jelenthet túl nagy terhelést



#202
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Értem a szervezőket valahol, szeretnék elkerülni a veszélyes, rizikós részeket, melyeken a többség nem tudna lejönni. Így is sok a bukás. Értem a te problémád is, lassan egy CX bicajjal végig lehet menni ezeken a maratonokon. Ha több kihívásokkal teli pályára vágysz, akkor irány Lengyelország. például Beskidy és társai. Keress rá videókra, nálunk a harnad nehézségű lefeléket is 2x meggondolják, beletegyék-e! ;)

Jónak mondják a graz-i MTB master EB-t például. Élménybeszámoló Cseh Ronitól: http://bikemag.hu/ma...ogora-allhatott

Osztrákoknál szintén vannak kemény pályán kemény versenyek, nem csak schotter. Ott van akár az új enduro Salz D táv, nekem úgy rémlik, jártál már rajta.

----
Halkan jegyzem meg, amit a napról írsz, meg az árnyékról, nem tudom hová tenni. Bírni kell és kész, ha esik, ha fúj és tolni neki, ez egy ilyen móka! :)

szerintem az is szempont (nagyon helyesen), hogy a verseny nagy része nemzeti parkon megy keresztül és a környezeti terhelést is igyekeznek csökkenteni.



#203
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A lazább/nedvesebb jobban csúszik mint a szárazabb/kötöttebb sár

 

Szerintem a nem mély de agyagos korcsolyapálya jóval lassabb mint egy mélyebb de latyakosabb sártenger amin lehet hasítani nagyobb csúszás nélkül. De ez szubjektív. Maradjunk abban hogy nekem azért tűnt itt ott single-track-nek mert az egész széltét használtam, keresztbe :)



#204
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Nekem km-óra nincs a montin, viszont a polarom szerint a szint 1639 m volt, ezt eléggé eltalálták a szervezők :)

(És montiversenyen nem is a hátralévő táv érdekes, inkább a hátralévő szint ;) )

 

Nekem 1748 jött ki (avg climb 6%, max climb 100% :blink: ), de már útközben észrevettem hogy valami nem stimmel, megyek fölfelé egy 5-6%-os emelkedőn és kb 520-ról méterenként számlál vissza 478-ig, minusz 3 százalékot mutatva (na mondom ennyire fáradt vagyok hogy már lefelé is csigatempóban megyek? :)), aztán hirtelen visszaugrik 550-re. Ez vagy szoftverhiba vagy valami frontátvonulásos (anti)termikbe keveredtem.



#205
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Soha többet hossz táv. Az aszfaltos után az a kis sziklakerten és azt követő 2-3 km-n kívül totál vállalhatatlan, szánalmas. Sotter, de milyen sotter. Utolsó mászás előtt aszfalton lejtőzünk (jó árnyékos, hogy fázzunk rendesen), hogy agyagoson másszunk (amit telibe süt a nap). Senkinek nem ajánlom, hacsak nem a szereti a nettó szívást. Nekem nagy csalódás volt. Itt abszolúte igaz, hogy a kevesebb néha több. 

 

érdekes, pedig volt szó arról a verseny előtt, hogy fűteni fogják az árnyékos szakaszokat, meg arról is, hogy eső esetén teremben, görgőn lesz a verseny,de akkor ezek szerint ezek csak nem valósultak meg.



#206
tsanyi

tsanyi

    vendég

  • fórumtag
  • 38 posts

Nekem km-óra nincs a montin, viszont a polarom szerint a szint 1639 m volt, ezt eléggé eltalálták a szervezők :)

(És montiversenyen nem is a hátralévő táv érdekes, inkább a hátralévő szint ;) )

Hát ez igen. Én azért rosszul érezném magam, hogy ha nem tudnám, hogy mennyi van még hátra. Persze pont ezért most is csak néztem, mikor már óra szerint a célba kellett volna lenni, viszont egy 'Még 4km' tábla volt egy fára aggatva a pálya jobb szélén.



#207
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Középtávos versenyzőktől kérdezem, hogy mennyit mutatott nálatok az óra célba érkezéskor? Mert nálam valamivel több, mint 68km lett a vége.

 

Nekem km-óra nincs a montin, viszont a polarom szerint a szint 1639 m volt, ezt eléggé eltalálták a szervezők :)

(És montiversenyen nem is a hátralévő táv érdekes, inkább a hátralévő szint ;) )



#208
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 posts

 Beskidy Trophy nagyon durva! Mind technikailag mind fizikailag,ott szinte majdnem mindig sár van,és a bringát valami hihetetlen módon amortizálja,tavaly voltam elhihetitek amit mondok,kb a 4 versenynap olyan volt mint a tavalyi szilvás marci 4-6 óra versenyidővel.Egyszer nagy élmény de többet nem biztos hogy mennék!!!



#209
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Ha nem volt az a rész jóval több földdel ellepve (vagyis idén esők jobban kimosták) akkor csak arra tudok tippelni hogy a rövid táv miatt túl gyorsan elsuhant az is, most viszont megszenvedtem érte és nagyobb volt a kontraszt, jobban megmaradt bennem :) De ha emlékezetem nem nagyon csal (ami teljesen meglehet) úgy emlékszem tavaly lazább/nedvesebb/kevésbé csúszósabb volt a sár ami gyorsabbá tette a pályát (gondolom jobban elterült és ez egyengette el).
 


Nekem úgy tünt itt ott hogy csak egy ember fér el, de az is lehet hogy azért mert ide oda csúsztunk :)

Az a lefelé az elmúlt 8 évben egyet áll, (amióta én megyek rajta) állapotát tekintve.

A lazább/nedvesebb jobban csúszik mint a szárazabb/kötöttebb sár, szerintem tavaly volt lassabb a pálya köszönhetően a verseny közben leszakadt esőnek, akkor 04:15-öt mentem most 03:44-et.

Van az a sebesség ahol az út érzetre elkezd beszűkülni, nekem ezt még megközelítenem sem sikerült, gratulálok ha Neked igen, ha engem kérdezel akkor azt mondanám konkrétan 1m egynyomos sincs a középtávban a hosszúéban is csak minimális.  :) 



#210
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts

Nekem is a hülyékkel volt gondom lefelé. 

Az utolsó 4-5 km-en valamelyik úgy gondolta, hogy ő elkezd felfelé, a pályával szemben tekerni. Gratulálok neki hozzá...



#211
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Értem a szervezőket valahol, szeretnék elkerülni a veszélyes, rizikós részeket, melyeken a többség nem tudna lejönni. Így is sok a bukás. Értem a te problémád is, lassan egy CX bicajjal végig lehet menni ezeken a maratonokon. 

A hosszú távnak szerintem ez nem szempont. Ott meg tudják oldani a dolgot. Nem mondom, hogy legyen 10 km sziklakert, de azért 40 km sottert és aszfaltok indokolatlannak érzek egy maratonon, főleg a hosszú távnak.

Én annyit tehetek, hogy elmondom a véleményem, és ha nem változik nem indulok hosszú távon. Ha a középtávok is romlanak, akkor nem indulok rajtuk. 

 

 

Ha több kihívásokkal teli pályára vágysz, akkor irány Lengyelország. például Beskidy és társai. Keress rá videókra, nálunk a harnad nehézségű lefeléket is 2x meggondolják, beletegyék-e!  ;)
Osztrákoknál szintén vannak kemény pályán kemény versenyek, nem csak schotter. Ott van akár az új enduro Salz D táv, nekem úgy rémlik, jártál már rajta.

 

Salz D: Voltam és idén is oda neveztem. rendelem lassan a Reverb nyeregcsövet. Tavaly kellett volna pár helyen. Vicces lesz a kormányom. 3 lockout karral... :)

Beskidy-n gondolkoztam, de az anyagilag és erőnlétileg is sok lenne még. 

 

 

Halkan jegyzem meg, amit a napról írsz, meg az árnyékról, nem tudom hová tenni. Bírni kell és kész, ha esik, ha fúj és tolni neki, ez egy ilyen móka!  :)

 

Igazad van, bírni kell, csak fordítva ésszerűbb lett volna, minden szempontból. 



#212
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A középtávon a jó hosszú szakasz szép nagy fehér kövekkel az mind a három távnak a lefeléje, ergo tavaly is benne volt a rövidtávban amin indultál.


Ha nem volt az a rész jóval több földdel ellepve (vagyis idén esők jobban kimosták) akkor csak arra tudok tippelni hogy a rövid táv miatt túl gyorsan elsuhant az is, most viszont megszenvedtem érte és nagyobb volt a kontraszt, jobban megmaradt bennem :) De ha emlékezetem nem nagyon csal (ami teljesen meglehet) úgy emlékszem tavaly lazább/nedvesebb/kevésbé csúszósabb volt a sár ami gyorsabbá tette a pályát (gondolom jobban elterült és ez egyengette el).
 

Sok más jó szakasz amit single tracnak nevezel ami ugye egynyomos ösvény lenne, na az nekem nem rémlik, de nagyon nem.


Nekem úgy tünt itt ott hogy csak egy ember fér el, de az is lehet hogy azért mert ide oda csúsztunk :)



#213
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

,,Tavaly rövidtávon mentem, lehet hogy mások voltak a pályaviszonyok de akkor elég sima (és uncsi) volt az egész, idén viszont középtávon volt benne egy jó hosszú szakasz szép nagy fehér kövekkel ahol lehetett rendesen robogni (ha kihallatszik bevallom hogy messze ez volt a kedvenc részem :)). Sok más jó szakasz (single track) is volt középtávon csak sajnos elég sok helyen óvatosan kellett menni a sár miatt."

 

 

A középtávon a jó hosszú szakasz szép nagy fehér kövekkel az mind a három távnak a lefeléje, ergo tavaly is benne volt a rövidtávban amin indultál.

Sok más jó szakasz amit single tracnak nevezel ami ugye egynyomos ösvény lenne, na az nekem nem rémlik, de nagyon nem.


  • zeezoltano likes this

#214
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Viszont volt egy kellemetlen élmény is a Bánkút útán lefelé jöttem úgy 40-nel egy srác megelőzött, úgy 20m-re volt tölem, hatalmasat fékezett majd kikerült egy motorost akik úgy gondolták ketten, hogy felfelé motoroznak 40-50-nel. Pont a fák takarásában volt és hopp hirtelen ott van. Begondolkoztam én is. Remélem másokat nem lepett meg.

 
Ha valami olyasmit kiáltottál hogy "szemből" (amikor már nagyjából elhaladtam melletted) figyelmeztetésül akkor lehet hogy én voltam  :) Jobb kanyarban pont balról előztem amikor takarásból feltünt a motoros a bal oldalon de nem fékeztem nagyot, úgy emlékszem még relatív biztonságban ki tudtam kerülni (legalább a lámpája égett). Elég balek dolog, főleg ha már egy páran így szembeszáguldottak és mégis továbbment. Azt nem is vettem észre hogy ketten ültek rajta, akkor még kevésbé tud manőverezni és három életet kockáztat. Legfeljebb akkor elnézhető ha orvost vitt versenybalesethez, de akkor is mérsékelhetné a sebességet, egyfolytában dudálhatna vagy valami.
 

A színvonal az garantált volt, a rövid táv nekem tetszett, bár sokaknak biztos nem a sok aszfalt miatt.
Az utolsó lefeléken mindent kirázott belőlem a köves rész, fogtömés, vesekő stb :D. De az utolsó pár km a katonasíroktól lefelé igazi kánaán volt.


Tavaly rövidtávon mentem, lehet hogy mások voltak a pályaviszonyok de akkor elég sima (és uncsi) volt az egész, idén viszont középtávon volt benne egy jó hosszú szakasz szép nagy fehér kövekkel ahol lehetett rendesen robogni (ha kihallatszik bevallom hogy messze ez volt a kedvenc részem :)). Sok más jó szakasz (single track) is volt középtávon csak sajnos elég sok helyen óvatosan kellett menni a sár miatt. A kapaszkódókból megint volt egy pár km szenvedős fölfelé, nem volt túl mély de jó agyagos/csúszós, ahol a tolás jóval kevesebb energiába került. Több kidőlt fa is volt mint a Bakonyban, csak azt nem értem hogy némelyik fél méter+ magasságú tele volt tányérnyomokkal, annyian bevállalták a triálozást vagy mindenki elfáradt az átemelésben? :lol: 
 

Középtávos versenyzőktől kérdezem, hogy mennyit mutatott nálatok az óra célba érkezéskor? Mert nálam valamivel több, mint 68km lett a vége.

 
67. Csodálkoztam is egy kicsit mert a frissítők mind stimmeltek, a 64-nél volt viszont hirtelen kiírva hogy még 3 km. A táblázás viszont nagyon tetszett, mindenhol volt bőven "maraton" feliratú kilógatott lap, jó helyeken és egyértelműen voltak az elágazásoknál is kitéve a távok/kilóméterek, a frissítőknél meg hogy hány kilóméter múlva lesz a következő. Példakép, le a kalappal!
 

Itt is vannak képek:
 
https://www.facebook...87722412&type=1


Ha nincs fabulonom akkor meg lehet valahogy nézni?

 

Mindenkinek köszönöm a képeket!



#215
Galcsik1979

Galcsik1979

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

XL méretű sosem viselt Szilvásváradi Maraton pólót cserélnék S-es méretűre.

 


  • kispal1980 likes this

"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu


#216
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 posts

Nem baj, majd legközelebb.

De TÉNYLEG zseniálisak a képek!

 

A Bakonyerdő maraton fotók is kiválók lettek, egyébként hogy lehetne eredeti fotó(ka)t megrendelni tőled? Itt írjak egy privát üzenetet?



#217
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
  • LocationAjka

Szia Kezso,

a megszokott, nagyon magas szinvonalú fotók, köszönjük!

A rövid távos brigádról nem nagyon kattintottál?

 

Csak ezt a pár képet csináltam mert előnyaraláson voltam a családdal a közelbe. A rövid távról nincs képem és a hosszú ill. közép távról is csak ez a pár kép készült. A család türelmetlen :)



#218
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 posts

Szia Kezso,

a megszokott, nagyon magas szinvonalú fotók, köszönjük!

A rövid távos brigádról nem nagyon kattintottál?



#219
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts
  • LocationAjka

Sziasztok.

 

Pár képet én is csináltam . 

https://picasaweb.go...14?noredirect=1

 

üdv

Kezso



#220
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 posts

Sziasztok!
Feltöltöttem képeimet, mint mindig, a főoldalunkról elérhetőek: http://nutrixxion.hu/

A cél előtt voltunk kb. 2.5km-rel, két géppel, így mindenkiről 2 különböző fotó is készült. A 2 kép nem biztos, hogy rögtön egymás után következik, olyan sűrűn jöttetek, hogy néha közéékelődik más is.

Már a kis képek alatt is ott a dátum és az idő, a beérkezés időpontjából kivonva 4-5 percet, egész könnyen megtalálhatóak a keresett fotók.