Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bulls made in germany

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
17 hozzászólás a témában

#1
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ideje egy újitásnak :)

 

A régebbi Bulls-al nincs tapasztalatom de 2012-ben németből rendeltem egy Copperhead 3-t. Minden tesztben jól szerepelt, teljes XT kiszerelés 1000 Euroért, kiváló geometria és egyszerűen gyönyörű a fekete/fehér festése. Azóta benne van 4500 km, többek között 20 verseny, meg egy pár fejlesztés (pl. tubeless gumik/XTR kerékszett). Teljesen bevált, megy rendesen föl is le is (föleg le :)), azelött is nagyon jó volt de a tubeless rendesen megdobta a nagyon köves lefeléken a tempót, a kényelmet meg a biztonságérzetet. Egyszerűen imádom (úgy ahogy van/volt, nem a tubeless miatt). Semmi bajom vele, legfeljebb az hogy a mai álláshoz képest már nem könnyű (11 kg), és hogy szemezek a 29-es mérettel és akkor nem tudom továbbhasználni ezt a gyönyörű vázat  :)

 

A Bulls saját hálózaton keresztül árusít, és a Copperhead 3 reklám modell amiből nem sokat gyártanak - mint a halak beetetésénél öt percen belül elkapkodták és aztán nézheted hogy mi más szép van a honlapjukon (dupla áron). Szóval legalábbis a fekete/fehér 2012-eshez nehéz hozzájutni és használtan még nem láttam. Én se adnám el, még ha teljesen áttérek 29-esre akkor is megy faldísznek  :)

 

A 2013-as Copperhead 3-t már kicsit más festéssel látták el (de még mindig nagyon jól néz ki) és már nem teljesen XT a kiszerelése, a 2014-es modellnél meg áttértek a 27,5"-re, szóval nem tudom mennyire kiforrt a geometria  (de az is jól néz ki, nem az a csúnya kis vázháromszög a nyereg alatt mint pár más 27,5-esüknél). Annyira tetszik ez a festés hogy nézegetem a Black Adder 29-et, legalábbis amig lehet mert ez még megfelel a 2012-es dizájnnak, gondolom pár hónapon belül ezt is lecserélik. Látatlanban azért mégse adok ki 2500 Eurót; a hollandoknál voltak 29-es tesztnapok ahol szerepelt de sajnos már tele volt minden nap (ezért szerintem megéri fapadossal kirepülni).

 

Egyébként nem tudom mennyire érvényesek a 2010-es bejegyzések, legalább a Copperhead 3 és Black Adder saját tervezés, az szerintem már rég nem oszt nem szoroz hogy mindenki mindent Taiwanban gyárt(at).



#2
bsh

bsh

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

A Bulls márkával kb. 10-12 éve találkoztam németországban.
Bakrács és "mega" élelmiszeres boltok sportosztányán voltak kiállitva a festékek és a ruhanemük között.
Egy pár éve felvette a ZEG csoport a programába, egy nagy verseny istálót vásároltak össze kiválló versenyzökkel és nagy sikerrel tekernek.
Gondoltam a márkáról ezt is meg kellene emiteni.

Hogy valaki egy csoportal "jobb" váltót kap a pénzért mit pl. a Giant tól, az is valami. Költeni új ötletekre nem kellet, a már (másoktól) kifejlesztett vázakra csak nevet kellet irni, innen a jó ár.
Egy mondatban sem szabadna megemlitetni a 2 márkát, de sajnos a vásárlók java máskép gondolkodik.

Az, hogy a bringás 85% tudásból és 15% anyagból áll egy más tészta és természetesen mindenki azt vásárol magának amit szeretne, tud.

Jó volna egy kis menettapasztalat is.


sziasztok!
az én menettapasztalatom: (mint totál amatõr és nem hozzáértõ)
2005-ben vettem kint németben egy bulls-t (kint dolgoztam), de le volt értékelve, szerintem 2004-es modell volt már, passz. akkor csak azt néztem, hogy jól néz ki, könnyû, és "minden shimano, juhéjj!"
a bringa azóta megvan, illetve most cseréltem vázat (nagyobbra), de soha semmi baj nem volt vele, nem kellett karbantartani, stb. pedig jóval mázsa felett vagyok!
az új vázamba minden alkatrészt egy az egyben átraktunk és semminek semmi baja. illetve most már rosszul lett összerakva a monoblokk és beázott egy esõben és berozsdásodott, azt cserélni kellett, de az eredeti bulls összeépítve az hibátlan volt. soha egy csavar nem lazult ki, meg semmi! az ülésrõl nem kopott le a bulls felirat.
és mindenki írigyelt, hogy milyen könnyû bringám van.
úgyhogy az én véleményem: nem érdekel, hogy német-e vagy tajvani vagy milyen, vagy hogy csak marketing-e a márka. a bringa pöpec, jól összeválogatott, hibátlan összeszerelés, strapabíró, kiváló minõség!

#3
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
pl a cubenal vki meg mindig a "lelketlen" markat latja. en csak egy jol osszerakott gepet, szerintem tudjak mit csinalnak. mellesleg azert latszik az alkatreszlistabol, hogy mennyire hozzaerto. a redbullnal pl nem hinnem, hogy hulyek ulnenek, annyira atgondoltnak tunik (osszhatasilag). ill aki irta a masik topikban is, hogy a nemet piacon nem lehet sz*rral talpon maradni. vmelyik webshopos marka eleve nem is szerel 1000eur alatti cangat.

szvsz nagyon keves gyarto van, aki a vazgeon kivul akarmit is hozzatesz a bringaihoz. a legtobb meg azt se... de a nevesebb gyartoknal is altalaban a zaszlos hajokban van a fejlesztes es a tapasztalat, a tobbi meg egy tularazott vmi (fizesd a nevet), ugyanolyan koncepciomentesseggel, mint az ilyen kis gyartoknal - ebbol a kontextusbol is erdemes vizsgalni a dolgot.

egyebkent egy vazat nem nehez lecserelni, ha megsem jon be :)

#4
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
A Bulls márkával kb. 10-12 éve találkoztam németországban.
Bakrács és "mega" élelmiszeres boltok sportosztányán voltak kiállitva a festékek és a ruhanemük között.
Egy pár éve felvette a ZEG csoport a programába, egy nagy verseny istálót vásároltak össze kiválló versenyzökkel és nagy sikerrel tekernek.
Gondoltam a márkáról ezt is meg kellene emiteni.

Hogy valaki egy csoportal "jobb" váltót kap a pénzért mit pl. a Giant tól, az is valami. Költeni új ötletekre nem kellet, a már (másoktól) kifejlesztett vázakra csak nevet kellet irni, innen a jó ár.
Egy mondatban sem szabadna megemlitetni a 2 márkát, de sajnos a vásárlók java máskép gondolkodik.

Az, hogy a bringás 85% tudásból és 15% anyagból áll egy más tészta és természetesen mindenki azt vásárol magának amit szeretne, tud.

Jó volna egy kis menettapasztalat is.

#5
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Már az is baj,ha ugyanannyi pénzért sokkal jobb felszereltségû bringát kapsz?Vegyél konát drágán ,középszerû alkatrészekkel...
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#6
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a giant nem is ertem mire fel draga...

#7
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
És miért baj?

inkább veszek egy Bulls-t jó felszreltséggel 2/3 áron a Giant helyett ;)

#8
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Ez a Bulls olyan dolog, hogy leszerzödtek jó versenyzöket + 1000Euróért kitünöen szerelt bringák....ha gyümölcsöt terem a marketing is, akkor olyan "Cubes lessz".

A szomszéd bringaboltban a giantot helyetesitették bullszra, mivel azon relativ olcsón már minden XT és az kell ugye.

#9
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
annyira nemet, mint az osszes tobbi

#10
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Vicces a topik címében a Made In Germany :)

#11
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás

Haveromnak meg van egy Fat Chance és egy Yeti bringája. Rögtön felhívom, hogy indítson már nekik egy-egy topicot. :-))))))))
Ha a ritka gépekrõl beszélünk, nekem meg IBS titánom volt. Szerinted hányat láttam belõle Pannóniában ?
De ne érts félre, nem a topic ellen vagyok. Csevegjetek nyugodtan.


Ha jól láttam yeti -topik már létezik...
Nekem van még egy VSF is,nem nyitok neki topikot nyugi:)
Viszont sikerült felpörgetni ezt...
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#12
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Szép is lenne,ha nem ismernénk semmi olyat ,amit nem forgalmaznak nálunk....Megnyitották a határokat ,hallottál róla?Nem tart semmibõl kimenni és venni egy bringát az osztrákoknál....
Am pont ezért vettem ilyen bringát ,mert kevés van belõle.
A topiqot meg nem én nyitottam...(csak a Stevens az enyém,de talán elfér a rengeteg halott topik mellett...köztük sok olyan márkával amit nemhogy nem forgalmaznak,hanem már nem is gyártanak...)

Haveromnak meg van egy Fat Chance és egy Yeti bringája. Rögtön felhívom, hogy indítson már nekik egy-egy topicot. :-))))))))
Ha a ritka gépekrõl beszélünk, nekem meg IBS titánom volt. Szerinted hányat láttam belõle Pannóniában ?
De ne érts félre, nem a topic ellen vagyok. Csevegjetek nyugodtan.
Marci

#13
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Görögdinnyének is Stevense van és imádja igazi kis 14" mászógép :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#14
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás

Stevens, Bulls,.... Szóval, olyan márkák ezek, amiket NEM forgalmaznak Pannóniában, inkább Németországra és a környezõ területre koncentrálnak. Talán, ezért ismeretlen a márka nálunk ? Ki tudja. Mit remélsz, mitõl pörögne a topic ? 2 éve miért nem írt ide senki. Vajon miért ? Mert véletlenül van 3-4 ilyen bringa az országban ?
De hát, topicot nyitni nem tilos.


Szép is lenne,ha nem ismernénk semmi olyat ,amit nem forgalmaznak nálunk....Megnyitották a határokat ,hallottál róla?Nem tart semmibõl kimenni és venni egy bringát az osztrákoknál....
Am pont ezért vettem ilyen bringát ,mert kevés van belõle.
A topiqot meg nem én nyitottam...(csak a Stevens az enyém,de talán elfér a rengeteg halott topik mellett...köztük sok olyan márkával amit nemhogy nem forgalmaznak,hanem már nem is gyártanak...)
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#15
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nemeteknel eleg jol szerepel a tesztekben :) es a poisont is szeretik pl, amit nalunk szinten nem ismer senki.

#16
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás
Stevens, Bulls,.... Szóval, olyan márkák ezek, amiket NEM forgalmaznak Pannóniában, inkább Németországra és a környezõ területre koncentrálnak. Talán, ezért ismeretlen a márka nálunk ? Ki tudja. Mit remélsz, mitõl pörögne a topic ? 2 éve miért nem írt ide senki. Vajon miért ? Mert véletlenül van 3-4 ilyen bringa az országban ?
De hát, topicot nyitni nem tilos.
Marci

#17
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Nekem egy Bushmaster 1 van,nagyon meg vagyok vele elégedve( full xt,reba gyönyörû váz).Sok apró figyelmesség,ügyeltek a részletekre is(német ugye :) )
Hozzászólásommal a topik felelevenitését remélem,mert nálunk méltatlanul ismeretlen ez a márka.(nem is igazán értem hogy miért)
Ha megnézzük a gyártó honlapját nagyon igényes és szép bringákat találhatunk a kinálatban.
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#18
frontway

frontway

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Bulls honlapja

Ha esetleg valaki meg tudná mondani milyen vázakkal dolgoznak azt megköszönném. Minap tettem szert egy cross comfort bike-ra és a váz nagyon modernnek és jónak tûnik (7005 triple butted). Alján a felirat made in taiwan. Dehát minek nem? :)
Scott G-Zero FX, Csepel Royal 3* flip-flop, Bulls Cross Nexus 8