Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bringás(?) betegségek (_nem_ sportsérülések)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
23 hozzászólás a témában

#1
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Nekem ilyen markolatom volt,de nem vált be!Ugyanez volt a problémám,csak nekem a hüvelyk,mutató és a "matató":-) ujjam zsibbad/t.A problémát viszont már régóta tudom,voltam orvosnál is:alagút szindróma v.ínhüvely gyulladás.Ha a kéz 1 pozícióban van tartva("görcsösen") hosszú ideig,és ez rendszeresen(tehát naponta is), az ilyen igénybevételek okozzák:számítógépnél,bringázás,meg még vannak más hasonló igénybevételek.
Pihentetés és vitaminos "gyógyszer" kúra a megoldás,elvileg.De szerintem nem lehet megszüntetni.Nekem sem vált be a vitaminkúra,meg hát a bringázást sem hagytam abba:-).Van,amikor van vele gond,van amikor nincs...Együtt kell vele élni!A derekat legalább lehet edzeni.
Magellan-os

#2
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Szerintem válts markolatot. Mondjuk egy ilyenre. Lehet, hogy nem túl sportos kinézetû, de azzal, hogy alátámasztja a tenyered külsõ részét, csökkenti az idegeket érõ terhelést.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#3
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Mit lehet tenni, ha maratonokon a lefeléknél egy idõ után begyullad a mutató és gyûrûs ujj alsó része? Ilyenkor képtelen vagyok optimálisan haladni, le kell lassulnom és szinte alig tudom behúzni a féket...

Mi lehet erre a megoldás?
Esetleg a kesztyûk között van különbség ilyen téren? Vagy van olyan edzésmódszer amivel javítani tudok a helyzeten?

#4
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Van egy dolog, ami egy ideje foglalkoztat. Tudom, hogy nincs olyan ember, akinek a két oldala tökéletesen szimmetrikus volna, de én úgy érzem, hogy a jobb oldalam látványosan más. A jobb lábamat rövidebbnek érzem, sokkal kevésbé hajlékony ez az oldal, sokkal gyengébbek az izmaim. De nem csak ezek, hanem például a fejemen is minden problémám a jobb oldalon jelentkezik: kevésbé szelel az orrom, mindig a jobb fülem gyullad be, és a rossz fogaim is itt vannak. Van aki megfigyelt magán hasonló dolgokat?

#5
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

Tipp csak menj ki ösztelóssal terepre valszeg sokkal késõbb fog megfájdulni bár én azért kicsit idõsebb vagyok .

Ok, majd kipróbálom. Bár nem szívesen váltanék át, meg basszus, 17 évesen már össztelós kéne?! Na ne má'! :)

Nekem a túl kicsi váztól fájt a derekam. Ugyanúgy merevvázas bringám volt utána, csak nagyobb, a derék/hát fájás elmúlt (meglepõen az országútin sem fáj a hátam..). Össztelóssal már a csuklóm se fáj :)

A Trek elõtt egy Konám volt, 18-as. Amikor jött a Trek, gondolkodtunk, hogy 18,5, vagy 19,5-es legyen. 18,5-es lett, mert a kisebb bringa talán egy kicsit kezelhetõbb, meg a másikat hosszúnak éreztem. Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy emlékszem a 18,5-es Trek van olyan hosszú, mint a 19-es Kona. Olyan égimeszelõ azért nem vagyok, 181-182 centi. Ma kipróbálom a nyereg hátratolósdit.
Köszi, Dani

#6
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nekem az új vázzal sokáig fájt a hátam, amit a nyereg állítgatásával tudtam korrigálni. Fájt, feljebb toltam, jobban fájt, lejjebb toltam, nem fáj. 2 mm-rõl beszélünk.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#7
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nekem a túl kicsi váztól fájt a derekam. Ugyanúgy merevvázas bringám volt utána, csak nagyobb, a derék/hát fájás elmúlt (meglepõen az országútin sem fáj a hátam..). Össztelóssal már a csuklóm se fáj :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#8
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Tipp csak menj ki ösztelóssal terepre valszeg sokkal késõbb fog megfájdulni bár én azért kicsit idõsebb vagyok .
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#9
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás
Na, ide talán jó lesz. Ha mégse, rakjátok át légyszi.

Talán Szilváson vettem észre elõször, hogy tekerés közben (montin) iszonyatosan elkezdett fájni a hátam, pontosabban a derekam. Crosskovácsin ez megint elõjött, de olyan szinten, hogy utána lehajolni nem tudtam. Általában (pontosabban szinte mindig) országútival edzek, ott nem jött elõ ez a probléma. Tudom, hogy itt senki se látnok, de hátha volt vkinek hasonló problémája. A bringán kb. 1 éve nem változott semmi, gondolok itt a stucni helyzetének változására például. Ma kipróbáltam azt, hogy egy 1 centis hézagolót a stucni alá raktam, de így is fájdogál(t). Igazság szerint nem tudom, hogy nõttem-e, és ez kívánná azt, hogy változtassak 1-2 dolgon. Még majd kipróbálom, hogy a nyerget hátrébb tolom, hátha segít valamennyit. Amikor öltönyt kellett csináltatni, akkor döbbentett rá az eladó hölgy, hogy a jobb vállam 2(!) centivel lejjebb van. De nem hiszem, hogy ez is pikk-pakk alakult volna ki, és ezelõtt sosem fájt a hátam (derekam).

Hátha tud valaki segíteni.
Köszi, Dani

#10
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör

Majdnem minden nap fáj a fejem, tavaly tavasszal (már ha a mostanit lehet annak nevezni) is ugyanez volt kb. 1 hónapig. Allergiának lehet ilyen tünete, amellett, hogy semmi mást nem érzékelek.
Lehet, hogy a bringára költendõ anyagi javak összegyûjtésének mikéntjén való vívódás okozza? :)


Én nem vagyok doki, de a szemed nem könnyezik sokat? esetleg fáj az is ...

kötõhártya vagy agyhártya megfázás/gyulladásra tippelnék én, ha más minden rendben van.
Mert tekerni jó!

#11
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
gyakori vizelési inger az volt,más nem nagyon.De ez egy sima felfázásnál is így van,így lehet,hogy nem a prosztataval volt problémám.

#12
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

A prosztata ha fáj,azt a test mely részén érezni?


Nekem semmi sem fájt vagy nyomott. De egyszercsak ürítettem némi vizeletet alvás közben. Na, úgy rohantam a dokihoz, mint a nyúl. Kb. két perc alatt megmondta, hogy prosztatagyuszi.

#13
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A tavalyi eset után kezdtem el rendesen folyadékot fogyasztani, mert többen mondták, hogy ez lehet ok. Csak míg suliban vagyok nem megoldott a kellõ folyadékbevitel, de sok órám nincs, úgyhogy nem hiszem, hogy ez a gond :)

Fõleg reggel, délelõtt szokott fájni a kobak, akkor nem olvasok, vagy számítógépezek, amitõl a látásprobléma ok lehetne. De lehet, hogy meglátogatok egy szemészt, ki tudja.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#14
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Majdnem minden nap fáj a fejem, tavaly tavasszal (már ha a mostanit lehet annak nevezni) is ugyanez volt kb. 1 hónapig. Allergiának lehet ilyen tünete, amellett, hogy semmi mást nem érzékelek.
Lehet, hogy a bringára költendõ anyagi javak összegyûjtésének mikéntjén való vívódás okozza? :)

Iszol e elég folyadékot? Nincs e látás problémád?


#15
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Kapcsolatot én sem hoztam :) Csak ez a betegséges topik, azért is írtam a végére bicajos dolgot, hogy ne legyen "off".
Szerencsére jó helyen lakom, szóval, ha kimegyek bicajozni a fejem tuti nem fog fájni olyan jó itt a levegõ.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#16
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
én a bicajozás meg fejfájás között nem hoznék semmiféle kapcsolatot!
ki szoktad magad aludni rendesen? nekem csak akkor fáj néha picit a fejem ha fáradtan tekerek. de akkor meg nem is érdemes menni, hisz érzi az ember...

#17
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Majdnem minden nap fáj a fejem, tavaly tavasszal (már ha a mostanit lehet annak nevezni) is ugyanez volt kb. 1 hónapig. Allergiának lehet ilyen tünete, amellett, hogy semmi mást nem érzékelek.
Lehet, hogy a bringára költendõ anyagi javak összegyûjtésének mikéntjén való vívódás okozza? :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#18
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás
Sajnos tavajelött õsszel én is felfáztam,(prosztata) és a doki kifejezetten lebeszélt a bringárol a gyógyulás idelyére, ami marha lassú folyamat volt, kb.fél év +raklapra való antibiotikum, vagy 5 féle. Ettõl meg a gyomrom ment majdnem gajjra.:( De túl vagyok rajta ez a lényeg, csak azóta nagyon ovatosan indulok tekerni, mert azt mondta az orvos hogy akinek már volt ilyen problémája, az nagyon könnyen kiújulhat. Tehát meleg gatya, csak betétes , meg szeretnék még valami kíméletesebb nyerget, ez még a jövõ. Nekem ha rossz idõ van és nem megyek tekerni, nem okoz különösebb gondot, mert csak hobbista vagyok:) ellentétben a versenyzökkel.
Elég szar dolog ugyhogy vigyázatok magatokra :wykrzykni

Dozer: leginkább vizelési gondok(vagy nem, vagy túl gyakran)+tompa fájdalom a végbél elõtt, pont ott ahol a bringaülésen ülsz.

#19
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Nekem amikor elkezdtem bringázni az elsõ évben sikerült felfázni a téli bicajozástól.Valószínû a proszpapám fájt.Elmúlt magától.Aztán meg aranyerem lett.Ekkor még egy nagyon silány nyerget használtam,lehet ez is szerepet játszott a betegség kialakulásában,de aztán ez is elmúlt orvosi beavatkozás nélkül.A prosztata ha fáj,azt a test mely részén érezni?

#20
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Hubazze,nekem mindkettõ van,sõt én súlyt is emelke és kerékpározom :) kipakoltassak altájékról mindent? lehet lefagyasztatok spermát is (bár ezért a génekért nem kár)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy