Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Please log in to reply
518 replies to this topic

#501
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Hi.

Én 180cm magas vagyok, a bringám XC-s, vázmérete meg 20".
Amikor vettem, sajna már csak ez a méret volt, mert elvileg az én méretemhez 18"-19" kéne ha jól tudom.
A méret különbség miatt mit érezhetek tekeréskor?
WTB Speed V sportnyereg van rajta(sokan dicsérik), mégis kb fél óra után már fáj a seggem. Ez lehet, hogy a vázméret miatt van?
1 óra után meg már a könyökeim is fájnak, ez is betudható annak? Vagy csak nem eléggé görbítve használom a karjaimat? :D
Szerintetek mit lenne érdemes állítanom a verdán a vázméretbõl fakadóan?
Nyeregmagasságot azt belõttem sztem jól, a pedálon lenti állapotban enyhén görbítve van csak a lábam.

A vázad felsõcsöve kb 3-4 cm-el hosszabb mint egy 18"-os vázé. Ez annyira nem egetverõ, ha ez a probléma gyökere akkor egy rövidebb stucni és az ülés elõrébb hozása javíthat rajta.
Én nyomultam 21"-os vázzal évekig, 18" helyett, a csuklóm nem nagyon szerette a 120as stucnit, de 90essel jobb lett.

Magadnak elég nehéz jól belõni a gépet, legjobb ha egy görgõn csinálod és készítesz képeket mikor tekersz. Nagyon jól látszik majd hogy mi a gond (testtartás problémák).
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#502
Fenyo1

Fenyo1

    vendég

  • fórumtag
  • 186 posts
Nekem is válaszoljatok pls!

#503
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Hello!
így most nagy a dilemma melyik legyen,a 18,5, vagy 19,5..... tehát valószínûleg még nõni fogok....Melyik lenne nekem jobb? Köszi

mondd meg mennyit fogsz nõni és kiderül ;)

#504
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,124 posts
Hello!
Egy trek 8500-as vázat készülök venni. Eddig volt 17,5-es, és 19,5-es. 2009-re megcsinálták a 18,5-es méretet is, így most nagy a dilemma melyik legyen,a 18,5, vagy 19,5. Most 180 cm vagyok, de még egy hónapja se vagyok 16, tehát valószínûleg még nõni fogok. Ez az A képek alatt ott van a Geometry rész. Melyik lenne nekem jobb? Köszi

#505
Fenyo1

Fenyo1

    vendég

  • fórumtag
  • 186 posts
Hi.

Én 180cm magas vagyok, a bringám XC-s, vázmérete meg 20".
Amikor vettem, sajna már csak ez a méret volt, mert elvileg az én méretemhez 18"-19" kéne ha jól tudom.
A méret különbség miatt mit érezhetek tekeréskor?
WTB Speed V sportnyereg van rajta(sokan dicsérik), mégis kb fél óra után már fáj a seggem. Ez lehet, hogy a vázméret miatt van?
1 óra után meg már a könyökeim is fájnak, ez is betudható annak? Vagy csak nem eléggé görbítve használom a karjaimat? :D
Szerintetek mit lenne érdemes állítanom a verdán a vázméretbõl fakadóan?
Nyeregmagasságot azt belõttem sztem jól, a pedálon lenti állapotban enyhén görbítve van csak a lábam.

#506
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
köszi. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#507
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts
igen
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#508
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
182 cm-hez ebbõl az L-es jó lehet? köszi.

Feltöltött kép

Feltöltött kép

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#509
Vorangee

Vorangee

    újonc

  • fórumtag
  • 15 posts
  • LocationBudapest
Sziasztok!

Szeretnék egy DH bringát venni, már kinéztem egyet, de igazából nem tudom mekkora méretû kell. 185 centi magas vagyok. Milyen méretû kell?

#510
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Milyen váz? Felsõcsõhosszt mérj, 520-550 mm közötti felsõcsõhossz (csõközéptõl-csõközépig), ami a 170 cm-höz jó lehet, feltéve ha cc merevvázról beszélünk.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#511
Vadegér

Vadegér

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok.Kérdésem lenne.Kinéztem magamnak 1 mtb vázat nagyon tetszik csak nem értek a méretezéshez.170 cm-es magasságomhoz jó e egy 16 collos váz?Ha nem jó akkor nem veszem meg.

#512
lakoszabi

lakoszabi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
köszi hogy segítettél

#513
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
short=rövid, long=hosszú, alapvetõen a bringa hosszára vonatkozik, néhány extrém váznál szokták így megadni, mivel ennél a felhasználásnál nyeregvázcsõhossz rövid és lényegtelen adat, ezért csak a felsõcsõ hosszúsága számít.


A sebesség mindent megold.

 


#514
lakoszabi

lakoszabi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Hello a segítségeteket kérném hogy mit jelent a short és a long vázméret. elöre is köszi a választ emailben küldjétek ha lehet lakoszabi@freemail.hu

#515
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Biztos.


A sebesség mindent megold.

 


#516
Pali04

Pali04

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
köszönöm a válaszokat,
amiatt voltam megakadva ezzekkel a méret dolgokkal, mert nem tudtam mit kezdeni az ejtett felsõcsöves gépekkel(pl a ht-univega tesztgép, meg magellan polaris), mert azoknak ugye azonos vázméretnél szükségszerüen rövidebb a nyeregvázcsövük. a vizszintes felsõcsõhosszt én mérvadóbbnak tartanám,
Biztos hogy nem addig kell mérni a nyeregvázcsõ hosszt?

A trekking bringámat pedig túrázni venném, tehát hosszú távokra kényelmes eltehénkedõset, sportolni ott a monti :)

#517
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

egyébként a nyeregvázcsõ hosszát jelenti, általában csõközéptõl (hajtókar tengely) csõközépig.



félreértések elkerülése végett.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#518
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

sziasztok!

sajnos nekem nem evidens, hogy milyen vázméretre van szükségem, vagyishogy melyik mit jelent, meg ilyenek.
Szóval most egy 50es monti vázam van ami nekem elvileg tökéletes a 185 centimhez (rá van irva a vázra hogy 175-190cm) :)
na szóval az a problémám hogy akarok venni egy trekking gépet, de abból általában a legkisebb méret az 50 es, és nem tudom, hogy akkor nekem melyik lenne a megfelelõ.
melyik csönek a méretét adja meg a szám?

köszönöm


az 50 az valszeg centi, így az orszígútikat és bizonyos nagykerekûeket szoktak inkább számozni, egyébként a nyeregcsõ hosszát jelenti, általában csõközéptõl (hajtókar tengely) csõközépig.
ez 20"-nak felel meg, montiból ennél inkább kisebb (18-19")-es kéne, trekkingbõl attól függ, milyen a felhasználási terület. én aszfalton használom az enyémet, és 180 centimhez a 21" tökéletes..

de van más méret is még, ami meghatározó(bb), pl. a váz hossza... és ugye ezek csak hozzávetõleges adatok, nem kell hogy mindenkire és minden gyártóra érvényesek legyenek.

#519
Pali04

Pali04

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
sziasztok!

sajnos nekem nem evidens, hogy milyen vázméretre van szükségem, vagyishogy melyik mit jelent, meg ilyenek.
Szóval most egy 50es monti vázam van ami nekem elvileg tökéletes a 185 centimhez (rá van irva a vázra hogy 175-190cm) :)
na szóval az a problémám hogy akarok venni egy trekking gépet, de abból általában a legkisebb méret az 50 es, és nem tudom, hogy akkor nekem melyik lenne a megfelelõ.
melyik csönek a méretét adja meg a szám?

köszönöm