Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Please log in to reply
518 replies to this topic

#1
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

volt ugye a 2017-es Unitom, amit 29er "kivitelben" használtam és úúútáltam. van a 2015-ös Unitom, amit 650B-re alakítottam és imádok. játszottam kicsit a bikeinsights oldalán, látszódik a különbség. smile.png (érdemes jobbra fent az "align ground" opciót választani, hogy tényleg szépen látszódjon a különbség ;))

 

geo rajzok itt


Edited by Kisherceg, 2021. September 23. - 21:01.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Én bírnám, ha 2,5 cm-enként ugrana a vázméret. Halálom, hogy pl. 43 és 48 cm között választhatok, de ez ugye testmagasság függő. Értem, hogy a gyártók spórolni akarnak, csak látnám ezt az árképzésükben is.


  • blash and Kisherceg like this

#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Karakoram, igazad van. Total félregondolod. 😋

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

nem akartam a canyont szét off

 

 

régi szép idők mikor még a kona 8 féle vázméretet tolt....smile.png

https://kolo.cz/clanek/kona-kula-2005   (némelyből volt még 23as is)

most meg már nem tudom beállítani az M est magamnak (épp csak 16"+) mert nem hagytak elég madzagot az amúgy is rövid  dropper csőhőz.

de cseh barátaimnál is elgurút a gyóccer, 13.5" M-es . értem én hogy modern trail geometry meg minden csak félméteres nyeregcső meg asszem nincs.

https://rockmachine....dvo-green-black

 

Lehet totál félre gondolom. Megváltoztak a szokásaink még kerékpár vásárlás terén is. Canyon, Niner, Radon, Speci, stb elég komolyak a neten. Nehéz lenne a vásárlóknak (átlagnak) a jelenlegi 4-5 méretezés helyett 8-9 mérettel azt megtalálni ami jó, és sokan vásárolnak a neten. A gyártóknak is egyszerűbb, kevesebb vázat kell gyártani, egészen sokat spórolhatnak ezzel (is). Ez van "sajnos". Régen elmentem a boltba, felültem 2 méretre és eldöntöttem melyik a jó. Most szinte biztos vagyok abban, hogy a következő vázamat is webshopon fogom rendelni. Tudom, más a világ ilyen szempontokból Canadában, USA-ban, Németeknél, de ott is direktben rendelgetnek sokan. Most különösen nőt azok száma, akik nem veszik a világot a nyakukba egy vásárlás miatt. 

Off: itthon is van olyan autóvásárlás ami telefonon, kamerával történik. Nyitva a szalon, be lehetne menni, de nem. On.

Aztán meg ki lehet húzni azt a csövet 25 cm-t is, a Canyon topicban beigazolódott tongue.png biggrin.png smile.png.    


Edited by karakoram, 2021. January 25. - 18:36.


#5
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

a 13,5-öt nem tudom máshogy elképzelni,csakis a "nyúlvány" nélkül értve..



#6
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

nem akartam a canyont szét off

 

 

 

 

Egyébként szerintem egy ideje nagyon el vannak b_szva a vázméretezések, de ezt már mondtam. Az, hogy 2 colos ugrás van a méretek között, siralmas... sad.png

 

disclaimer: minden fentihez hozzáértve, hogy "szerintem" wink.png

régi szép idők mikor még a kona 8 féle vázméretet tolt....smile.png

https://kolo.cz/clanek/kona-kula-2005   (némelyből volt még 23as is)

most meg már nem tudom beállítani az M est magamnak (épp csak 16"+) mert nem hagytak elég madzagot az amúgy is rövid  dropper csőhőz.

de cseh barátaimnál is elgurút a gyóccer, 13.5" M-es . értem én hogy modern trail geometry meg minden csak félméteres nyeregcső meg asszem nincs.

https://rockmachine....dvo-green-black


Edited by Bikertigger, 2021. January 24. - 12:40.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Inkább hosszabb, akár több napos túrákra tervezem, a magasabb kormánypozíció előnyt élvez. Ez lesz az első koskormányos gépem, korábban csak montim volt, de azt már nem haszálom ki, öregszem  :lol:

M/L és még kellenek hézagolók a stucni alá :)



A sebesség mindent megold.

 


#8
fapuma

fapuma

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

Kb azon múlik, hogy mennyire szeretnél kiegyenesedni rajta. Ha országútiról ülsz át akkor inkább az M javasolt, ha montiról akkor az M/L.

 

Inkább hosszabb, akár több napos túrákra tervezem, a magasabb kormánypozíció előnyt élvez. Ez lesz az első koskormányos gépem, korábban csak montim volt, de azt már nem haszálom ki, öregszem  :lol:



#9
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, 179cm magasság 82cm belső lábhossz. A kérdés pedig hogy Giant Toughroad SLR GX M-es vagy M/L-es méret lenne inkább ideális? Sajnos az élő teszt nem opció :(

https://www.giant-bi...ghroad-slr-gx-1

Kb azon múlik, hogy mennyire szeretnél kiegyenesedni rajta. Ha országútiról ülsz át akkor inkább az M javasolt, ha montiról akkor az M/L.



A sebesség mindent megold.

 


#10
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, 179cm magasság 82cm belső lábhossz. A kérdés pedig hogy Giant Toughroad SLR GX M-es vagy M/L-es méret lenne inkább ideális? Sajnos az élő teszt nem opció :(

https://www.giant-bi...ghroad-slr-gx-1

 

M-et tippelnék, de kérdezd meg a boltot, ahonnan veszed.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#11
fapuma

fapuma

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, 179cm magasság 82cm belső lábhossz. A kérdés pedig hogy Giant Toughroad SLR GX M-es vagy M/L-es méret lenne inkább ideális? Sajnos az élő teszt nem opció :(

https://www.giant-bi...ghroad-slr-gx-1

#12
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

Felsőcső tétejéig. Vízszintes felsőcső 52-53 cm legyen.

Köszönöm szépen a segítséget.



#13
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Köszönöm szépen. Pontosan ,hogy kellene mérni ezt a vázméretet ? Mert egyik boltban nyeregvázcső tetejét mérik a másik boltban meg a felső cső közép vonaláig mérnek. 
Bocsi az amatőr kérdésekért csak nem akarok rossz bringát venni.


Felsőcső tétejéig. Vízszintes felsőcső 52-53 cm legyen.

#14
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

52-54-est nézz kezdésnek.

Köszönöm szépen. Pontosan ,hogy kellene mérni ezt a vázméretet ? Mert egyik boltban nyeregvázcső tetejét mérik a másik boltban meg a felső cső közép vonaláig mérnek. 

Bocsi az amatőr kérdésekért csak nem akarok rossz bringát venni.



#15
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Sziasztok szép estét. Országúti bringa vásárláshoz szeretnék tánácsot kérni 173cm magas  Belső lábhossz mérésnél ugye van a könyves módszer. Azt milyen erővel kell felhúzni ? Ha csak simán nekiér a nemesebbik résznek akkor 80cm az átlépésim. Ha erőteljesebben nekinyomom akkor 84cm . Vázméret szempontjából ez a 4cm nem mindegy. Ha 80cm akkor több bringából s méretű kellene. Ha 84 akkor már M.Hobby bringázásra lenne a gép. Nem versenyzésre.

Köszönöm a tanácsokat. 

52-54-est nézz kezdésnek.



#16
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

Sziasztok szép estét. Országúti bringa vásárláshoz szeretnék tánácsot kérni 173cm magas  Belső lábhossz mérésnél ugye van a könyves módszer. Azt milyen erővel kell felhúzni ? Ha csak simán nekiér a nemesebbik résznek akkor 80cm az átlépésim. Ha erőteljesebben nekinyomom akkor 84cm . Vázméret szempontjából ez a 4cm nem mindegy. Ha 80cm akkor több bringából s méretű kellene. Ha 84 akkor már M.Hobby bringázásra lenne a gép. Nem versenyzésre.

Köszönöm a tanácsokat. 


Edited by Sleek, 2016. December 04. - 22:47.


#17
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Szerintem a 29-est jóval nehezebb mozgásban tartani felfelé, mint a 26-ost. Számomra ez volt az egyetlen negatívum, amikor átültem 29-re. Hozzá kellet erősödni a nagy kerekes mászáshoz. Felfelé nincs lendület, amiben előnye lenne a nagy keréknek.

Kell a jó kerék 29-re, sajnos általában nehéz kerékkel adják a gyárak.



#18
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Köszi!

 

Tehát a 18 az egyértelműen nagy lenne?

 

17-es váz mellett rendben vannak a 29-es geometriák? Ha veszek egy bicajt, mindenképpen 29-est szeretnék a nagyobb kerékméret, jobb átgördülés és végső soron jobb mászás miatt...

Szerintem a 29-est jóval nehezebb mozgásban tartani felfelé, mint a 26-ost. Számomra ez volt az egyetlen negatívum, amikor átültem 29-re. Hozzá kellet erősödni a nagy kerekes mászáshoz. Felfelé nincs lendület, amiben előnye lenne a nagy keréknek.



#19
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest

Köszi!

 

Belső lábméret és a váz átlépési magassága között mennyi biztonsági tartalékot kell/érdemes hagyni? Illetve a vázgeometriában megadott

átlépési magasságban már benne van-e a biztonsági tartalék. (utálom beverni a golyóimat)

 

üdv

J.

 



#20
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Köszi!

 

Tehát a 18 az egyértelműen nagy lenne?

 

17-es váz mellett rendben vannak a 29-es geometriák? Ha veszek egy bicajt, mindenképpen 29-est szeretnék a nagyobb kerékméret, jobb átgördülés és végső soron jobb mászás miatt..

gyártófüggő és próba

én (176-83 belsőláb ) amit eddig próbáltam 18-as 29-est azt valahogy nagynak éreztem, (főleg magasságban)  de pl a sup 17,5-esnek írja az M-est igazából 17-es viszont hosszú (605mm) de baromi jó.


Edited by Bikertigger, 2016. November 07. - 13:11.

  • j4ni likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való