Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Magura

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 posts

Sziasztok tudnátok segíteni nekem van egy Magura Asgard (2005) teleszkópom amit szervizelni akarok és nem tudom milyen viszkozitású olajat tegyek bele mivel Magura Suspension blood TYPE 3, irja amit nem tudok milyen Viszkozitású lenne minek felelne meg? 5W, 7,5W, 10W, 15W,

Itt van a leírás 4 oldal

http://www.birota.ru...-spareparts.pdf



#2
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.

Nem nagy itt az élettevékenység?!


Nagy János


#3
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Sziaztok,most tettem szert egy Magura Durin Race 100 telóra,SÁRGACÍMKÉS!!!!Nemsemmi amit halottam róla!Szerintetek is jó vétel volt 100-ezer forintért!-Mondjuk egyesületen keresztül jutottam hozzá külföldrõl.Zsír új 'bontatlan' csomagolásban,csak próbálva volt-mintadarab!És ebbõl csak állítólag:Csak pár száz van a világon,külön odafigyeléssel lett gyártva,olaj van benne bõvel hallani ha meg van rázogatva hogy lötyög benne!
Magura Durin R100 Raceline Suspension Fork Review - BikeRadar
Ez a link egy vélemény akart lenni szerintem,a poplock karja is tökéletes,nálam nem törött el!

Nagy János


#4
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Magura Thor 2010 long-term review - Pinkbike.com
A videón nem rossz az a "kis" letörésugrás. Gondolom egy AM-villának ezt bírnia kell, de jó látni, hogy bírja is. :-)

_____________________________________________
AM rlz


#5
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
A Made in Germany mellett is piszkosul drága, a Boneshaker.hu ár 230e HUF... Persze beszerezhetõ valamivel olcsóbban is (530 GBP, ~173e HUF) - már ha "olcsón" postára adják az angolok. (Cotic Soul vagy mondjuk BFe vázzal meg már "csak" 500 GBP, azaz ~164e HUF.) Esetleg itt-ott akciózhatják külföldön, ahol viszonylag jó áron adják. "Csak" mint az aranynak unciáját. :)
Szerintem bilibe lóg az ujjam... :)

_____________________________________________
AM rlz


#6
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
jaja a Thor-t én is néztem.....de túl drága nekem

#7
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

2011 Magura Thor. A kommentekben van, aki egybõl lehúzta egy kissé, de én azért szó nélkül elfogadnám, akár egy 2011-es Revelation World Cup, vagy egy 2011-es TALAS helyett (!) is. :)


én is kipróbálnám
csak "látatlanba" megvenni kicsit drága

általában a magurák a legmerevebb telók az adott kategóriában.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
2011 Magura Thor. A kommentekben van, aki egybõl lehúzta egy kissé, de én azért szó nélkül elfogadnám, akár egy 2011-es Revelation World Cup, vagy egy 2011-es TALAS helyett (!) is. :)

_____________________________________________
AM rlz


#9
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Természetesen nem véletlenül (szponzor lehet). Nem valószínû, hogy átütõs, mert nagyon rövid utas, és pár jelenetben a halál könnyíû Xenthis cc karbonkerék van benne, ami gyorszáras. Egyébként a saját 85 mm-s Laurinem pont így nézett ki, csak kicsit más volt a grafikája.

#10
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Általában minden cc teló kitörik a triáltól egy idõ után....


A másik oldalról közelítem. Nyilván nem véletlenül használ Magurát. ;) Sajnos nem ismertem fel, melyik modell, még azt sem látom, hogy átütõs-e - akkor könnyebb lenne. De valószínûleg Thor lehet (?) - igaz színe alapján meg Wotan.

_____________________________________________
AM rlz


#11
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Általában minden cc teló kitörik a triáltól egy idõ után....

#12
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Magura teleszkóp "teszt", 4:06-tól a lényeg. ;)

_____________________________________________
AM rlz


#13
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Használtam egy ideig egy 2007-es évjáratú 85 mm-es Laurint. A dupla fékhíd miatt nagyon fogott rajta a tárcsafék, nem cicergett, és végig is mozogta az útját. Az acél betétek jók még a papucson és a fékkonzolon. Sajnos a platform csill. megszorult benne, így nem lehetett állítani, amíg mûködött, addig jó volt. Sajnos a karakterisztikáját nem tudtam megszokni. A kisebb köveken, gyökereken nem nagyon mozdult meg, a közepeseket és a nagyokat viszonylag jól kimozogta. Felüthetetlen volt viszonylag kis nyomás mellett is.
Jelenleg egy Recon solo air van, ez sokkal komfortosabb, így jobban megfelel (nem versenyzek).
És nagyon túl volt építve, 1800 g körül volt vágott nyakkal.

#14
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Gondoltam rákeresek, milyen bicajokba szerelnek OEM villaként Magurát. Eddig csak Durin Race-szel szerelt bicajokat találtam, azt is csak néhányat; de van olyan, ami nálunk is kapható. :) (Nem olcsó...)

Egy kis kiegészítés. Tegnap véletlenül kihagytam a Canyon kínálatát, amelyek ráadásul pont a kedvenceim:
Jó böngészést! ;)

_____________________________________________
AM rlz


#15
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

elvileg a magurát is forgalmazzák
csak úgy hívják az importõrt hogy a mali
ez meg kb miindent elárul

/lásd még marzocchi, cdale, wheeler etc/


A számból vetted ki a szót. :) Gondoltam rá, hogy vajon írjam-e vagy inkább ne... A Louise BAT fékeimhez speciel nem tudtam rajtuk keresztül VentiDisc tárcsát szerezni. Állítólag 2-3 éve "nem kaptak" már árut a Magurától. "Érdekes"...
Bejöhetne a képbe valami új hazai forgalmazó! Ez így meglehetõsen gáz...

_____________________________________________
AM rlz


#16
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Köszi a részletes beszámolót, sok-sok örömteli tekerést kívánok vele! Megjegyzem, szép a géped. :)
Kissé fura, hogy a Magurákat nem hozták be eddig kicsi hazánkba, illetve az ezzel szerelt bringák is ritkák errefelé, mint a fehér holló piros pöttyös zokniban. Bár úgy láttam, a 2010-es Cube-ok közt akad Magura villával szerelt darab, azt meg "elvileg" forgalmazzák nálunk. Külföldön mindenesetre jó sok Magurát látni. Idén a Salzkammergut-Trophyn rengeteg bicajban láttam belõlük.

elvileg a magurát is forgalmazzák
csak úgy hívják az importõrt hogy a mali
ez meg kb miindent elárul

/lásd még marzocchi, cdale, wheeler etc/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Vérbeli Race villa.


Köszi a részletes beszámolót, sok-sok örömteli tekerést kívánok vele! Megjegyzem, szép a géped. :)
Kissé fura, hogy a Magurákat nem hozták be eddig kicsi hazánkba, illetve az ezzel szerelt bringák is ritkák errefelé, mint a fehér holló piros pöttyös zokniban. Bár úgy láttam, a 2010-es Cube-ok közt akad Magura villával szerelt darab, azt meg "elvileg" forgalmazzák nálunk. Külföldön mindenesetre jó sok Magurát látni. Idén a Salzkammergut-Trophyn rengeteg bicajban láttam belõlük.

_____________________________________________
AM rlz


#18
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts

http://cgi.ebay.de/M...=item27ada2bc94

vélemény?


Jòl mozog ès könyeb mint a 2007 es verziò amit en hasznàltam.sulja 1700gr alat mozog ami egy 130mm villànak ok volna.de mivel te 85mm hasznàlnàd annak bizony nehèz.(a laurint 85-100-130mm lehet szerelni)

#19
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
http://cgi.ebay.de/M...=item27ada2bc94

vélemény?

#20
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Vérbeli Race villa.

merev, könnyü és csak akkor mozog, ha nagyon kell.
95mm kozog ki, lineálisan. A becsuszók 105mm látszanak ki, de 95 nél vége a telóutnak (levegö nélkül is)

Aprób kövek, kiseb gyökerekeknél keveset mozog/kemény, de ezért fell lehet álni lock out nélkül (nincs rajta), nincs hintázás.
Meredek lépcsökön nem "esik össze" és szépen mozog.

Ami még feltünk, nagyon észrevehetö 0,5 bár +- a mozgáson. Ha picit keveseb levegö van benne átszalad a 95mm úton, ha 0,5 + akkor túl kemégy. Keresgélni kell egy kicsit.

lemérve (vágva) 1317Gr.

Feltöltött kép

Off

Iner képek itt készültek:

http://www.grindelwald.net/

http://www.interlaken.ch/