Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dema

- - - - -

  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#21
automi

automi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Akkor nálad Szlovákiában több mint 110 ezer forintba kerül. Érdekes én úgy gondolnám, hogy mivel a bicikli Szlovákiában készül így ott kevesebbe is kerül.
Szlovákiában biztos vannak nagyon Bringás helyek, ugye?

#22
-roli

-roli

    vendég

  • fórumtag
  • 7 posts
:o , hát én is most nyár elején vettem a Kallyo-t, láttam az üzletben Adro-t is, de 430€ volt, a Kallyo meg 330€.
(szlovákiai vagyok gondolom azért ilyen eltérõek az árak).

#23
automi

automi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Köszi a tippet, de már hétvégén meg is vettem. Nagyon megvagyok vele elégedve. Amúgy meg nem is volt drága mert 90 ezer Ft-ért vettem.

#24
-roli

-roli

    vendég

  • fórumtag
  • 7 posts
üdv. nekem Kallyo-m van, már 8éve Demával járok-kelek, eddig semmi baj nem volt velük, megbízható biciklik. Én tudok valamit az adroról: NAGYON DRÁGA! :D szerintem inkább kallyo, igaz nem tárcsafékes, de sebesség azthiszem ugyanaz, és még könnyebb is 1kg-val. Aki Kallyo-t akar annak azt üzenem: bátran :P . Fõleg hogy 5év garancia van rá (legalábbis itt Szlovákiában).

#25
automi

automi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Elnézést! :usmiech_o:icon_sad::icon_conf

Fórum etikett, idézem:

(8.) Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid idõn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínûleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".



#26
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Fórum etikett, idézem:

(8.) Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid idõn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínûleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#27
automi

automi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Senki semmit nem tud az Adro-ról semmit sem???

#28
automi

automi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Légyszíves valaki mondjon valamit a dema adro-ról! Nagyon tetszik csak még tanácsokat szeretnék róla kapni.

#29
mrteo

mrteo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 375 posts

semmi különbség, ugyan úgy 1820gramm körül van a súlya is

Köszönöm!

#30
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,247 posts
semmi különbség, ugyan úgy 1820gramm körül van a súlya is

#31
mrteo

mrteo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 375 posts
Sziasztok!
Az Auron váz valóban megfelel a Ferrara-nak, csak más festéssel, vagy van eltérés a geometriában, csõszetben is?

#32
automi

automi

    vendég

  • fórumtag
  • 30 posts
Hello! Kinéztem Dema 09 Adro kerékpárt. Légyszíves akinek van tapasztalata ezzel a típussal írja már le.

Köszi!

#33
fabiandaniel

fabiandaniel

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Nekem van táblázatom a gyári szlovák dema katalógusban benne van hátul.
Ha érdekel felrakom.


Jó ár/értékarányúnak tûnik a Dema. Ami engem kicsit megzavar, hogy nem a standard 18", 19", 20" méretûek a vázak, márpedig ezekhez a standard méretekhez vannak a testmérettõl függõ általánosan elfogadott javasolt vázmérettáblázatok. A Dema vázméretei pedig 17,5", 19,5", 21,5". Viszont ehhez az egyedi méretezéshez nem találtam sehol testmagasság szerinti táblázatot a Demánál, ami alapján eldönthetõ, hogy pl. 180 cm magassághoz milyen vázméret javasolt. Ez azért érdekes számomra, mert a másik táblázat erre a testmagasságra már kisebb mérettõl is a 18"-ast javasolja, így feltételezem, hogy a 17,5" már biztos "szûk", de 19,5" pedig már túl nagy ugrásnak tûnik. És egy másik kérdés: tárcsafékes verziók közül mik az elõnyök és hátrányok manuális és hidraulikus verzió esetén a használat és a karbantartás terén?


A Dema Gradoban a teleszkóp Rock Shox Dart 1 és ez nem lockolható csak a rugó elõfeszítése álítható rajta. De a teleszkóp nem rossz eggyik bringámba Dart 3 -ast használom nekem nagyon bejött. Ez már elzárható. De sõt Dart 2 -ben is van olyan ami elzárható. Kb 4 ezerrel több mint a Dart 1, de annyi a hátránya a Dart 2 -nek hogy 80mm a becsuszója.



Sziasztok!
Végigolvastam a topikot, jókat írtatok a Dema-ról, bár a típusról, amit kéneztem magamnak nem láttam hozzászólást, ez a Grado. Úgy látom elég jó az ér/érték aránya, nagyobb felszereltségre nincs szükségem. Amit nem tudok, hogy zárható e a teló, de lehet ez még nem az a kategória, viszont nekem fontos lenne, így max ráfizetek és rakatok rá egy zárhatót. A váz nagyon tetszik, tipikus gyalogos-ijesztgetõ ;)
Ha van valakinek pozitív/negatív tapasztalata a bringáról, ossza meg velem. THX!


Én 180cm vagyok és 19,5" Demat használok és nekem ez a jó méret.
Szerintem te se vegyél kisebbet



Sziasztok!

Szerintetek a DEMA 09 FINEO 19,5'-es mérete jó lenne a 178cm-es magasságomhoz? Nézegetem a méreteket, de nem tudom eldönteni.


Egy gond van a bicóval a hajtókar az rotyog és szerintem nagyon idegesítõ.
Több ismerõsöm is használja és a hajtókart ki kellet cserélniük mert elviselhetetlen volt az a hang.

helo
most készülök venni egy dema kallyo-t
azt szeretném kérdezni hogy a fogaskoszorú az menetes vagy racsnis, a teleszkópot lehet e állítani, a felni az mennyit bir, és hogy az agy az csapágyas vagy milyen?
köszi



#34
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts

Jó ár/értékarányúnak tûnik a Dema. Ami engem kicsit megzavar, hogy nem a standard 18", 19", 20" méretûek a vázak, márpedig ezekhez a standard méretekhez vannak a testmérettõl függõ általánosan elfogadott javasolt vázmérettáblázatok. A Dema vázméretei pedig 17,5", 19,5", 21,5". Viszont ehhez az egyedi méretezéshez nem találtam sehol testmagasság szerinti táblázatot a Demánál, ami alapján eldönthetõ, hogy pl. 180 cm magassághoz milyen vázméret javasolt. Ez azért érdekes számomra, mert a másik táblázat erre a testmagasságra már kisebb mérettõl is a 18"-ast javasolja, így feltételezem, hogy a 17,5" már biztos "szûk", de 19,5" pedig már túl nagy ugrásnak tûnik. És egy másik kérdés: tárcsafékes verziók közül mik az elõnyök és hátrányok manuális és hidraulikus verzió esetén a használat és a karbantartás terén?

Én 181 cm vagyok és 19,5" kellys-em volt most 20" meridám van a kellys pont jó volt, a merida lehetne 19"-es de 35 fokos kormányszárat tettem rá és már ezt se érzem nagynak . Persze 60-40 arányban használom aszfalton -terepen , igy általában 1 mérettel nagyobbat szokás venni.

#35
denon

denon

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Jó ár/értékarányúnak tûnik a Dema. Ami engem kicsit megzavar, hogy nem a standard 18", 19", 20" méretûek a vázak, márpedig ezekhez a standard méretekhez vannak a testmérettõl függõ általánosan elfogadott javasolt vázmérettáblázatok. A Dema vázméretei pedig 17,5", 19,5", 21,5". Viszont ehhez az egyedi méretezéshez nem találtam sehol testmagasság szerinti táblázatot a Demánál, ami alapján eldönthetõ, hogy pl. 180 cm magassághoz milyen vázméret javasolt. Ez azért érdekes számomra, mert a másik táblázat erre a testmagasságra már kisebb mérettõl is a 18"-ast javasolja, így feltételezem, hogy a 17,5" már biztos "szûk", de 19,5" pedig már túl nagy ugrásnak tûnik. És egy másik kérdés: tárcsafékes verziók közül mik az elõnyök és hátrányok manuális és hidraulikus verzió esetén a használat és a karbantartás terén?

#36
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Szia,
a MACH1 EXE felni duplafalú, de nem szegecselt.

Üdv
Para

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#37
stick

stick

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
A felninél abból, hogy MACH1 EXE, kiderûl, hogy duplafalú szegecselt e, vagy sem?

#38
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Hali,
a Grado-ban a Rock Shox Dart1 villlája van, ami még nem lock out-os.
http://xfactornet.hu...zleten=1&kezd=0

Üdv
Para

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#39
stick

stick

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok!
Végigolvastam a topikot, jókat írtatok a Dema-ról, bár a típusról, amit kéneztem magamnak nem láttam hozzászólást, ez a Grado. Úgy látom elég jó az ér/érték aránya, nagyobb felszereltségre nincs szükségem. Amit nem tudok, hogy zárható e a teló, de lehet ez még nem az a kategória, viszont nekem fontos lenne, így max ráfizetek és rakatok rá egy zárhatót. A váz nagyon tetszik, tipikus gyalogos-ijesztgetõ ;)
Ha van valakinek pozitív/negatív tapasztalata a bringáról, ossza meg velem. THX!

#40
pytsur2

pytsur2

    vendég

  • fórumtag
  • 44 posts
Köszönöm! Akkor ideje útra kelnem az üzlet irányába.