Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XII. Bükk Maraton | Felsõtárkány

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3064 hozzászólás a témában

#1
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Sziasztok, a Vasárnapi XXI. Bükk maraton összefoglalóm:

Rettenetes sárdagonya lett a vége, ment a bringa megint szervízbe smile.png

 

edit: nálam valamilyen oknál fogva nem jelenik meg a beágyazott videó, a link "https://www.youtube.com/watch?v=BnNSOsWUVDQ"

PS: 1080p-ben töltöttem fel de többeknél csak 720p-ben jelenik meg, talán amiatt hogy a YT opciót használtam a rajtterületen szóló jogvédett zene némítására, passz.


Tekergek módosította - 2021. augusztus 07. - 01:35


#2
Nutrixxion

Nutrixxion

    fórumtag

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
Sziasztok!
 
XX. Bükk Maraton (2020) képek: http://foto.nutrixxi...aton/index.html
 
Két helyszínen fotóztunk, 2 géppel. A rajt után 2 km-rel, és az első kör végén a célterület előtt 2 km-rel.
Ideális esetben 4 képet találhatsz magadról.
 
Hangulatfotók az élmények felelevenítéséhez: https://www.facebook...621750281187578

 

2020-bukk-1212.jpg


  • gaboca1 kedveli ezt

#3
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Koszi...

#4
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás

https://www.idokep.h...bkamera/egermjv

 



#5
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Hello Sporik,

 

Milyen az idő Egerben meg környékén? :- )

 

Ez az eső holnapig is kitart?

Igen, azért a holnap mert a Titánkupa érdekel engem és szerintem az általában a  célterületen kijelölt pálya az jó kis vizes mező lesz holnapra...

 

Még nem tudom, hogy a gyerkőc szeretne e dagonyázni. :- ))

 

Köszönet: Grig



#6
tsuby

tsuby

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Sziasztok!  Előnevezést átvennék, hosszú vagy közép távra. 30/négyes5egyes-4nyóc30



#7
crx300

crx300

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Utazás miatt eladó (7eFT) egy Bükk Marci középtávú nevezés. Érdeklődni: 70/36ötöt948 Laci



#8
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás

Bükk és Mátra Maraton középtáv nevezés eladó. A Bükk Maraton július 12-ig a Mátra Maraton augusztus 12-ig ingyen átíratható más névre és távra. A nevezések darabja 7000 Ft, a kettő együtt 13000 Ft. Érdeklődni balazspr [hernyó] gmail [nemvessző] com

 

A nevezések elkeltek



#9
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás

Bükk és Mátra Maraton középtáv nevezés eladó. A Bükk Maraton július 12-ig a Mátra Maraton augusztus 12-ig ingyen átíratható más névre és távra. A nevezések darabja 7000 Ft, a kettő együtt 13000 Ft. Érdeklődni balazspr [hernyó] gmail [nemvessző] com



#10
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az egyik csapattársunk segített légutat biztosítani (Jbike - mentős). Mert feltűnt, hogy kurva későn ért be, nem szokott ennyit a pályán lenni. 
Remélem a sporttárssal minden rendben lett. 

 

Ja, profi és nagyon szerény volt, nem janizott hogy na majd én, szóval se mondta csak rögtön csinálta amit kellett. Én is köszönöm neki mert ha rajtam múlt volna nem tudom mi lett volna :)

A srác rendbe jött, találkoztunk a Mátrán és azt mondta hogy nem allergiás (háát..), a "versenyinterjú" benne lesz abban a videóban :)



#11
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ott voltam a lódarázs csípéses esetnél. Elég megrázó volt, a srác majdnem megfulladt, csak egy talán szaki versenytársnak köszönhette az életét..
Engem csak 5+2-szer csíptek meg, azt a két jelenetet kivágtam mert nem volt szép látvány, a szóhasználatom se :)


  • mephisoft kedveli ezt

#12
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Egy benyomás: pocakos bácsi ül a motoros szerkentyűjén, terpeszben, teniszcipőben, teljes nyugalomban kényelmesen forgatja a pedált, mintha a balatoni campingben bringával menne sörért a büfébe. Csak éppen száguld fölfelé. Komikusan nézett ki.

Vele én is találkoztam, laza volt, legalább nem csinált úgy mintha versenyző lenne!



#13
Pettersson

Pettersson

    újonc

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

Én a Sándor-hegyi nagyon meredeket pont két ilyen bigyó miatt basztam el. :D Álltak a hajtű szélén, talán defektes volt az egyik, vagy az Isten tudja, de fel volt fordítva. Világított mind a kettő, mint KITT a Knight Riderben, erre annyira elvette a figyelmemet, hogy rossz ívről akartam kezdeni az emelkedőt, léphettem is ki a pedálból. :(

Most először találkoztam motoros rásegítésű szerkezetekkel bringaversenyen. Öt perccel a középtáv után indították őket, emiatt elég hamar utolértek, és az egész mezőnyük át kellett verekedje magát az egész mezőnyünkön. Aztán mivel az első körük kicsit hosszabb volt, mint a miénk, a második körben újra megelőztek. Nem tudom, mi volt ezzel a szervezők célja? Hogy minden elmaradott, nem motoros bringás lássa, és kétszer is lássa, hogy mennyivel gyorsabbak a motorosok?

 

Egyébként én nem érzékeltem konfliktust, ezek a szörnyetegek annyira brutálisan erősek, hogy az út szélén, dzsindzsán bármin át lehet velük csörtetni – és szerencsére ezt is tették, meghagyták a jó nyomot a bringáknak.

 

Egy benyomás: pocakos bácsi ül a motoros szerkentyűjén, terpeszben, teniszcipőben, teljes nyugalomban kényelmesen forgatja a pedált, mintha a balatoni campingben bringával menne sörért a büfébe. Csak éppen száguld fölfelé. Komikusan nézett ki.



#14
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Most először találkoztam motoros rásegítésű szerkezetekkel bringaversenyen. Öt perccel a középtáv után indították őket, emiatt elég hamar utolértek, és az egész mezőnyük át kellett verekedje magát az egész mezőnyünkön. Aztán mivel az első körük kicsit hosszabb volt, mint a miénk, a második körben újra megelőztek. Nem tudom, mi volt ezzel a szervezők célja? Hogy minden elmaradott, nem motoros bringás lássa, és kétszer is lássa, hogy mennyivel gyorsabbak a motorosok?

 

Egyébként én nem érzékeltem konfliktust, ezek a szörnyetegek annyira brutálisan erősek, hogy az út szélén, dzsindzsán bármin át lehet velük csörtetni – és szerencsére ezt is tették, meghagyták a jó nyomot a bringáknak.

 

Egy benyomás: pocakos bácsi ül a motoros szerkentyűjén, terpeszben, teniszcipőben, teljes nyugalomban kényelmesen forgatja a pedált, mintha a balatoni campingben bringával menne sörért a büfébe. Csak éppen száguld fölfelé. Komikusan nézett ki.

 



#15
cakes

cakes

    fórumtag

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationJászberény

 Utóbb hallottam, hogy valakire oxigén maszkot kellett tenni, mert már légzési nehézségei is voltak, és mást is vittek be kórházba.

 

Az egyik csapattársunk segített légutat biztosítani (Jbike - mentős). Mert feltűnt, hogy kurva későn ért be, nem szokott ennyit a pályán lenni. 
Remélem a sporttárssal minden rendben lett. 



#16
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Koszonom az infokat! Jobbulast mindenkinek!

#17
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Nem is tudom mikor sprinteltem ekkorát,de jól esett. Majdnem nekipasszíroztál a kordonnak. 30km-ig kísértem az asszonyt,majd elengedett,akkor viszont sikerült feljönnöm.Jót tett,hogy a verseny elején nem lőttem el. A 2. kör a kritikus a Bükkön.


Bocsánat, a verseny heve, meg azt hittem, hogy a Master1-es kolléga jön.

#18
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Nem is tudom mikor sprinteltem ekkorát,de jól esett. Majdnem nekipasszíroztál a kordonnak. 30km-ig kísértem az asszonyt,majd elengedett,akkor viszont sikerült feljönnöm.Jót tett,hogy a verseny elején nem lőttem el. A 2. kör a kritikus a Bükkön.

Jó volt!
A rajtcsomag egy fél kilós szatyor (póló, tészta, üdítő, hamis tic-tac, zselé, papírok) volt. Pálya jó volt, jelölés is (nekem mondjuk két egyenes nyílon még tekerhettek volna egy picit, hogy merre egyenesen, de lényegtelen). Végén a tészta jobb lett, mint a "dunás" pizza.
msonaj-jal mentem végig, a befutón még megfingattuk véletlenül kicsit egymást, de jól sikerült.

A darazsas történetről, illetve következményekről tud valaki valamit?


Team Heavy Pedál Szeged

#19
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Haverom szerint valaki kisodródott, beesett egy bokorba és abban lehetett a fészek. Ő is csak azt látta, hogy valaki nagyon rosszul van, megállt, de mondták neki, hogy menjen, mert már jön a mentő. 5 csípést kapott addig.
A célterületnél én is láttam a mentő mellé fektetett sporit maszkkal.

#20
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Én megúsztam. Tiszta szerencse, hogy épp nyakig föl volt húzva a mezem, és hálós a sisakom. Amikor megláttam a kavargó felhőt, egy pillanatra meg akartam állni, de aztán láttam, hogy ez reménytelen, és egy óriási sprinttel átvágtam rajtuk. Többet is éreztem koppanni a testemen. Nagyon be voltam szarva, de szerencsém volt. Utóbb hallottam, hogy valakire oxigén maszkot kellett tenni, mert már légzési nehézségei is voltak, és mást is vittek be kórházba.

 

Nem tudom pontosan mi lehetett. Az biztos, hogy nem normál darázs, annál egyértelműen sokkal nagyobbak voltak.


mephisoft módosította - 2018. augusztus 06. - 12:29