Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6405 hozzászólás a témában

#6321
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Lehet attól holtjátéka a villának,ja túl sok az alátét (kb 5 cm)?Nem volt szívünk megvágni a nyakat... :( ;D
Amúgy FUNN csapiról van szó,ha ez számít.


kala !! hogy ha leveszed a headlock-ot /kb10 mp a stucni csavarokat most meg nem kell bantani .../es merd meg mennyi a kulombseg a villanyak teteje, es a stucni teteje kozott ha kevesebb mint 1/2 cm akkor az a baj hogy nem tudod osszeszoritani a csapagyat rendesen ../ha megszakitod a csavart akkor sem ..

szerintem ott lessz a baj ...

#6322
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Hoi !

Miért van az hogy recseg a kormány??
Van erre valakinek valami ötlete??


WD-40-el fujd be a kormany es stucni kozott , ha nem javul,szedd szet,es vekonyan de egyenletesen zsirozd meg !! ..halgass apadra ;)

#6323
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a funn fejcsapagy egy F.O.S. !!!!!
szeria gagyi!
alapbol leszakad az a kis perem ami a csapagyat kozpontositana!
vagy beraksz vmi lemezt a csapagy belso gyuruje es a villanyak koze vagy csinaltatsz egy masik felso gyurut!

en nemsokara csinaltatok egyet magamnak mert mar unon a dolgot.
ha kell ketto keszul es megkapod a magadet a 8.-on.
;-)

#6324
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Elvileg nem, ha a sok alátéttel együtt is sikerült rendesen összehúzni a csapágyat!

#6325
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Lehet attól holtjátéka a villának,ja túl sok az alátét (kb 5 cm)?Nem volt szívünk megvágni a nyakat... :( ;D
Amúgy FUNN csapiról van szó,ha ez számít.

#6326
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Attól is recseghet, hogy tele van porral. Ki kellene takaritani, mielõtt cseréled. Ha az se segit, akkor sincs különösebb baj. Ha törni akar, nem recseg... ;)


#6327
mastiff

mastiff

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Köszi a segítséget. Akkor first of all, lemérem a cuccot és lehet, hogy 1-2 centit leszedek belõle...
Számit valamit a kormány szélessége bizonyos trükkök kivitelezésében, mármint széles kormánnyal könnyebb manualozni , vagy ez is személy és szokás függõ? Azért kérdezem mert én most tanulok wheelie-zni meg manualozni és már kezd menni a dolog, és nem szeretném ha ez a "vagdosás" megnehezítené a dolgomat. Thx.
üdv.
mastiff


#6328
tompeetrial

tompeetrial

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Mr Smily Head!
Javaslom próbálj ki egy 15 fokos Monty-t,vagy egy 16 fokos Syntace-t!Természetesen teljesen fölfelé hajlítva!Meg fogsz lepõdni hogy milyen kényelmes így!Triálnál iszonyú nagy terhelést kap a csulkó ,ezért használunk egyenes,széles felfelé hajlított kormányt.Nyilván ez nem csak triálnál van így ,mert akkor nem írnák rá a Monty-ra,hogy ideális egyéb montainbike felhasználásra is!!

#6329
Spaz

Spaz

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hát azéert kösz!!
Szerintem veszek másik kormányt ::)

üdv :

SpAz

#6330
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Talán a csavarok nincsenek rendesen meghúzva :-\

Ha törni akar akkor az nem recseg hane egyszer csak lecsoffad.

#6331
Spaz

Spaz

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hoi !

Miért van az hogy recseg a kormány??
yo yo hülyén hangzik de a stucninál recseg de mint állat!!
Vajon el fog törni? (pazzaz merevitös kormány+funn henchman stucni) a kormány 1 éves a stucni zsir uj.
Van erre valakinek valami ötlete??

elöre is köszi !

üdv :



SpAz



#6332
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Ööö... azé' jó a kajla maj' ha löcsoffasztod
akkó' még mindég csakk eggyeness lessz...
HEHE!!!

Minél szélesebb a kormány, annál jobban hajoljon hátra, mer' különben kényelmetlen.
Ezért ha széleset akarsz, akkor hajlított, ha keskenyet, akkor egyeneset(igaz, van rövid hajlított és hosszú egyenes elég nagy hátrahajlással).
Ez tényleg egyéntõl függ szerintem.

Irányítás: széles kormány + egy rövid stucni =
széles kormány, viszont irányítani is jól lehet.


#6333
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
szerintem total tolled fugg , nem az ki mit mond ... de teny rovidebbel jobban forogsz, es szelesebbel jobban lehet "erezni"..

szerintem 1/2 cm kent vagj ,es par tekeres utan ujra ha meg akkoris szelesnek talalod ..ne feledd az osszesen 1 cm .. es ha mar levagtad akkor az lent lessz..

de ha engem kerdezel a kedvenc helyed ahova jarsz tekerni .. ha kenyelmesen elfersz a szelessel akkor hagyd !!

/ szo se rola neha csak egy nagy fajdalom a szeles kormany ./

amugy en a 27" 1/2' igazan terpesztek .. es idore menni keptelenseg lenne vele..de nekem jo ez igy ...


#6334
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

...eddig majdnem mindenki akivel eddig találkoztam azt mondta, hogy default marha széles.


Mert még velem nem találkoztál ;D

Tény hogy én a széleset szeretem (a kb. 66-os kormányomban még két 3 centis toldó van), és nem mindenki van ezzel így, de szerintem amíg nem kényelmetlen neked, addig nem kellene vagdosni csak azért mert más szélesnek tartja. ::)
Amúgy szerintem a 66cm (az a 26") teljesen jó méret. A szélesebb DH kormányok a 28"-osak (~71cm).

#6335
mastiff

mastiff

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Hi, nekem egy Race Face Air Alloy Riser kormányom van, eddig majdnem mindenki akivel eddig találkoztam azt mondta, hogy default marha széles. Nem mértem le de olyan cirka 64-66cm lehet. Szóval Freeridera mi az ideális méret, flexeljek le mindkét oldaLról 2-2 v. 3-3 cm-t? a 60cm a frankó?
Vélemények?
Thx

mastiff

#6336
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Ja, bocsi a headlockot ha nem találsz akkor csináltass egyet egy esztergályossal valami speckós fasza húzott anyagból, az tuti lesz ;D

#6337
Octadrive

Octadrive

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Szinte mindig is voltak hajlított kormányok, régen én is egyenesel nyomtam, aztán meg megláttam egy csodaszép hajlított hegesztett kormányt és beleszerettem(annak ellenére h. súlyos).
egyenes rövid- jól reagál, könnyû, gyors
hajlított széles- nehéz, lassabb(relatíve), de csrébe jól korrigálható a gép

Kcsapágy én a tûgörgõs mellet állok allul-fellül ;D, nekm Ritchy van és tegnap rádöbbentem h. a görõrésze az ;Dkirály allul, de fellõl a golyó benyomódott a :o :(futófelületbe(ide vmi keményebb anyg kéne talán). A golyósnál strapabíróbb sokkal. A teesómé meg egy FSA és az említett r. kompozícióval, de nem rágta be magát a golíó, itt ügyeltek az anyagra is ;D.

Most az új váz miatt majd integrált lesz.

;DÉn a tû v. kúp görgûsök mellet állok, ezek a leg strapabíróbak, azt ipari csapágyassat meg még nem própáltam.
Na ez hosszú lett.

#6338
Predog

Predog

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Üdv. SOS. Ki tudja hogy hol lehet kapni egy értelmes (30 cm) hosszuságú headlockot nem feltétlenül vagyonokért. Ha nem létezik akkor lehet-e kapni csavarboltban megfelelõ fejjel 8-as csavart ilyen hosszban és van-e valakinek felesleges kupakja (hogy legalább az legyen eredeti) az alsó (anya) részét esztergályos megcsinálja nekem ha kell.Köszi

#6339
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
tamaska jon meg kutyara tel .. majd egy par szet-osszerakasnal szegyelni fogod hogy bennunk kerested a hibat ..

#6340
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
az a Conix tényleg problémás...istentelenül meg kell tépni, hogy ne húzódjon ki (gyönyörû villanyag majdnem szétreped), de így meg elkenõdik az imbusybemélyedés a tetején, szóval kiszedni problémás...részemrõl 1 ki, 1 be, utána ki is lehet dobni (a hatszög kör keresztmetszetû lesz... >:( )