Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Problémás apróhirdetések

- - - - -

  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#81
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A 'kategóriák megtömése más kategóriákkal' dologra gondolsz?


Igen.


A sebesség mindent megold.

 


#82
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Volt már olyan, hogy a Junk mappában landolt vevõ levele, nem is egyszer, s csak véletlenül vettem észre.
Lehet, az eladó is hasonló cipõben jár. (?)

#83
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
Érdekelt volna ez az óra:

POLAR CS400 (Hétvégéig!! 20.000e) « pulzusmérõ « ÓRA / PULZUS / GPS « Kategóriák tallózása

Már múlt héten is fent volt,háromszor írtam neki mailt,egyszer sem válaszolt,ma megújította.Most akkor eladó vagy nem,vagy mi van?


#84
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A 'kategóriák megtömése más kategóriákkal' dologra gondolsz?
Tegnap már én is majdnem beírtam ide, aztán eszembe jutott, hogy mint boltnak szabad keresztkategóriákat (vagy hogy nevezik ezt) megadnia. Az persze más dolog, hogy nem illik ezzel visszaélni.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#85
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A kerekpar-outlet.com-nak szólhatna valaki, hogy ez így nem lesz jó.


A sebesség mindent megold.

 


#86
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Bianchi Caurus 840 « kerékpár « ORSZÁGÚTI « Kategóriák tallózása remélem senki sem lesz olyan hülye, hogy megveszi... pár napja még Colnagonál volt, akinek másik neve Chesini, és õ 25k-ért árulta. Erre barátunk megveszi és fölteszi ennyiért? Gondolom, átkente-zsírozta-centrírozta-bowdeneketlecserélte-fékeket beállította, bandázst lecserélte, fogasokat-hajtókart, láncot, mindent... és azért lett hirtelen egy huszassal drágább ugyanaz a keró 1 nap alatt :D

Evvel hol a gond?

#87
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
Bianchi Caurus 840 « kerékpár « ORSZÁGÚTI « Kategóriák tallózása remélem senki sem lesz olyan hülye, hogy megveszi... pár napja még Colnagonál volt, akinek másik neve Chesini, és õ 25k-ért árulta. Erre barátunk megveszi és fölteszi ennyiért? Gondolom, átkente-zsírozta-centrírozta-bowdeneketlecserélte-fékeket beállította, bandázst lecserélte, fogasokat-hajtókart, láncot, mindent... és azért lett hirtelen egy huszassal drágább ugyanaz a keró 1 nap alatt :D

#88
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts
Remélem senkinek nem tudja eladni!
GT össztelós « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása

#89
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 posts
Ez simán lehet új, a gyárakból sokszor elõkerül ilyesmi, felirat nélküli váz, ami nem lett végül összeszerelve. A váltófület sok gyár lefesti.

#90
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 posts
Nálam a korrektség alapvetõ dolog, ennél a hirdetõnél nem az ! Azt írja hogy ÚJ váz...hát igen újra lett fényezve...és a váltótartó is(váltópapucs) :D
Új Schwinn nõi váz « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása

#91
penczbike

penczbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 281 posts
Ráadásul rossz kategóriában...:)

Tegnap ilyeneket láttam hirdetésekben, hogy pl LX v-fék van írva, de kiveri az ember szemét a fekete DEORE fék, meg full lx szett, erre régi truvativ hajtómû van benne, a kedvencem, szinte mindegyik szar rugós suntour teló "állítható csillapítású", pedig csak az elõfeszítést lehet (ha lehet) állítani, meg ilyenek...

Mindennap látok valami hülyeséget, nekem nem gond, de azt, aki nem ért hozzá annyira, félrevezetheti, és ez ránk is tartozhat, mert egy normálisan feladott hirdetéssel nem lehet versenyezni a hülyeség ellen, ami persze olcsóbb, vagy xarabb.

Csak lusta vagyok mindig írni, aki látja ezeket, tudja mirõl beszélek.

#92
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
hamis oakley szemüveg

ÚJ Oakley Jawbone napszemüveg 3pár lencse+Tok UTOLSÓ DB « kerékpár / váz « TÚRA / TREKKING « Kategóriák tallózása

#93
racionalized

racionalized
  • fórumtag
  • 0 posts
Sziasztok.
Az egyik hirdetés felkeltette az érdeklõdésemet. Írtam is pár kérdést az általa megadott mail címre, de kiderült hogy nem is létezik olyan cím. :D
pm-re nem válaszol... valszeg azért mert azt írta hogy mailben lehet kérdezni...

ez az a hirdetés amúgy: vadi új Rocky Mountain Flow 2.0 « kerékpár / váz « DIRT MTB « Kategóriák tallózása

jó régóta nézegetem már... nem csoda hogy nem sikerült eladnia sok-sok hónapja. :D


ilyen esetben van valami megoldás?
vagy várjak amíg magától észreveszi...?

Üdv.

#94
Kisrozi

Kisrozi

    vendég

  • fórumtag
  • 95 posts
Merida Matts Lite 300-D VÁZ BAZI NAGY HORPADÁSSAL !

Használt Merida Matts Lite 3000-D váz eladó ! « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
"Nagyon szép állapotú, nincs törve, repedve, csavarodva, 1-2 használatból eredõ karc van, rajta de ez a képeken is látszik."

Szerencsére átvételkor a barátom észrevette, az eladó "elfelejtett" szólni. Szerintem ez így nagyon nem korrekt.

Szerencse, a véleményem meg megtartom.


üdv

#95
gellert12

gellert12

    vendég

  • fórumtag
  • 127 posts
MTB kerékpár « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
MTB kerékpár « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
Dupla reg...
De ilyen ostoba módon :D
Neha osszeszavakat a keverem

#96
kempelen

kempelen

    kvázigazda

  • admin
  • 189 posts
Urak!

Ami minket illet nem szeretnénk belemenni magánszemélyek egymás közötti tárgyi vagy elszámolási vitáiba, kivéve rendõrségi megkeresés, vagy nyilvánvaló bûncselekmény esetén.

Nem vagyunk sem hatóság, sem döntnök, sem választott bíróság és nem is szándékozunk azok lenni, ugyanis nagyon vékony jég a dolog.
Jómagam jogász végzettséggel vagyok, de tartózkodom attól, hogy ezekben a szitukban fejlesszem a nemlevõ gyakorlatomat.

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy azért mert valaki pl. Small40 fantázianéven azt állítja itt mondjuk egy Vasvúmen fantázianevû illetõrõl, hogy használt habverõt adott el neki újként, nekiállunk bármilyen szinten fellépni Vasvúmennel szemben?!
Hogyan? Milyen alapon? Milyen tények és/vagy bizonyítékok alapján? Azért mert ide írt?

Akinek ilyen jellegû gondja van akár magánszeméllyel, akár bolttal kapcsolatban az keresse meg a Fogyasztóvédelmet, Bíróságot, Rendõrséget, aszerint, hogy szerinte milyen jellegû szabályszegés (szavatossági probléma, hibás teljesítés, csalás etc.) történt.

Nem akarom/juk magunkról a felelõsséget elhárítani, de azt gondolom elfogadjátok, hogy ezek a dolgok nem tartoznak sem a feladat sem a felelõsségi körünkbe.

Hasonló okból nem támogattuk a hirdetõ értékelése lehetõségét egy olyan rendszerben, ahol az adásvétel vagy csere ténye, az abban résztvevõ felek személye, az ügylet idõpontja nem igazolható és bizonyítható. Ugyanis visszaélésre ad lehetõséget dícsérni vagy becsmérelni bárkit egy olyan rendszerben, ahol az sem biztos, hogy az alapügylet megtörtént, ami elvileg az értékelés alapja.

A Vatera ilyen szempontból teljesen más rendszer, ott ugyanis a felek személye az utolsó adatig adott, az ügylet megtörténte rögzített és bizonyítható, annak minden részlete ellenõrizhetõ. (Elvileg.) Nekünk nem ilyen rendszerünk van, nem is törekszünk ilyen rendszer építésére és nem is kívánjuk felvállalni az ezzel kapcsolatos feladatokat és felelõsséget.

Természetesen bûncselekmény esetén (pl. egyértelmû csalás vagy lopás: ahol teleszkóp helyett tetõcserepet küldtek 30eFt-ért, vagy elõre utalást követõen nem teljesítettek, vagy csomagküldõnek kiadva magát adott át üres pakkot és vett át pénzt a csaló, vagy valaki boltból lopott cuccokat hirdetett meg sajátként és próbált eladni nálunk, vagy olaszországi lopott csapatkerékpárokat árult az aprón) azonnal és haladéktalanul segítünk, de kérésünk, hogy akkor is elõször a rendõrséget keressétek és adjátok meg kontaktunkat a hatóságnak (akár személyesen az enyémet) és azonnal segítünk mindenben, ami a rendelkezésre álló adataink alapján lehetséges..

Megértéseteket köszönjük.

#97
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 posts
Karbonman nevû jómadártól sikerül rendelnem egy újnak hirdetett de gyakorlatilag kb 500km futott campa fogaskoszorút.
Nagyon nem szeretem az ilyet.
Van több hirdetése is az aprón, ha jót akartok magatoknak akkor nagyon odafigyeltek mit vesztek tõle.
Én már tudom semmit..

#98
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

ha nem értek valamihez akkor megkérdezek egy hozzáértõt.

Aztán meg csodálkoznak hogy nincs szerencséjük...A másik véglet:már találkoztam olyannal aki azért nem vett meg hajtómûvet,merthogy váltáskönnyítõvel még nem találkozott és azok szerinte házilag lettek rászegecselve hogy összetartsák a tányért :D

#99
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Mennyi gondtól megszabadultál volna ha egybõl átnézeted a vázat a bringaboltban még a csere elõtt. Lehet hogy csak nálam alapszabály ha nem értek valamihez akkor megkérdezek egy hozzáértõt.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#100
secrettrails

secrettrails
  • fórumtag
  • 0 posts
György Dávid (testbajk-on és pinkbike-on dvd9) itt még nem találtam meg õt 1 csaló. A kezdõk tudatlanságát kihasználva próbál kuka alkatrészeket rásózni az emberekre elég szánalmasnak tartom. Ma elcseréltem vele a biciklimet és cserébe amit kaptam 1 hulladék volt. Ezalatt azt értem hogy kapott 1 hibátlanul mûködõ kerékpárt tõle én meg kaptam 1 fully vázat amiben a rugós tag be volt állva õ szerinte csak olaj cserés. Miután átnézettem az itteni boltban a biciklit kiderült hogy semmit sem ér szint az egész. A kereket amiket adott szintén lógtak tehát kérem figyeljetek oda mert ki tudja még miket tartogat.