Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országúti fékek

- - - - -

  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,332 posts

Sziasztok!

Egy SS országúti gép kormányát cserélném. Még nem vagyok teljesen biztos benne, hogy kissé felfelé hajló "fűrészelt" koskormány vagy klasszikus országúti, neadjisten egyenes lesz, de a döntésemet lehet, hogy befolyásolná a leendő fékkarom is. Tárcsafékkarokhoz vagyok szokva, előtte a V-fékes korszakban is Xt-t használtam és örülnék ha a minőségi érzet legalább megközelítené. :) Szóval legyen vmi normális fogása, meg ne legyen nagy lógása.

Tudnátok pár normálisabb modellt ajánlani? Országúti fronton teljesen tudatlan vagyok, hogy miket érdemes.

Ja, amellett, hogy minőségit szeretnék, azért egy városi gépről van szó, tehát nem vmi 50 ezres cuccra vágyom. :)



#2
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 posts
Sziasztok!
Vettem olcsó fékpofát, felraktam, de iszonyatosan visítanak. Jól fog, de 'urva hangos. Csiszoltam, a széleit lekerekítettem, de semmi változás. Már van benne kb. 70 km, de nem változott semmit. Kuka, vagy van valami ötletetek? Ráadásul első és hátsó egyaránt. Forgásirányt is váltottam, mindhiába.
Köszi!

#3
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

Üdv! Segítséget kérnék.

85mm hosszú benyúlású patkófékhez csak országúti fékkar való,vagy canti fékkarral is működik?

 



#4
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 posts

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Giant trekking hátsó támvilláján van egy furat a csomagtartónak.Erre fel tudok szerelni országúti féket?http://www.kepfeltol..._2018_10_33.jpg

Válaszokat köszönöm.

 

 



#5
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts
Sziasztok!
Van egy régi, jó minőségű acél vázam, amire szeretnék patkóféket szerelni. De mivel agyváltós bringa volt, nincs a vázon féktartó konzol Csak egy lemz van a helyén. Kérdésem hogy lehet e fékkonzolt rakni rá, és tud e valaki ajánlani valaki szakit, vagy műhelyt, ahol ezt profin meg tudnák oldani?

#6
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Elvileg lehet ezt két állásban használni, egyik "fül" a v-tárcsa fék, másik az outi..

2011 július 10 óta lehet, hogy az OP is rájött :D


  • albertfish likes this

#7
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Bocs, hogy késõn írok. A Shimanonak van direkt egyenes kormányos bringákhoz való fékkarja, BL-R550 a gyári száma, a Tiagra szintnek felel meg.
V-fékkarral nem tudod használni, mert más a húzása.

Elvileg lehet ezt két állásban használni, egyik "fül" a v-tárcsa fék, másik az outi..


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#8
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Bocs, hogy késõn írok. A Shimanonak van direkt egyenes kormányos bringákhoz való fékkarja, BL-R550 a gyári száma, a Tiagra szintnek felel meg.
V-fékkarral nem tudod használni, mert más a húzása.

#9
ricsko72

ricsko72

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts
Az elöbb természetesen nem cantit akartam irni, hanem patkót.
Csak rakom...

#10
ricsko72

ricsko72

    vendég

  • fórumtag
  • 28 posts
Helló mindenkinek!

Tudtok nekem tippet adni arra, hogy egy egyforgáspontos (EXAGE) fékhez milyen V-fékes fékkart lehet használni? Most egy TEKTRO-t használok, amin a bowden beakasztó fülön ott van a plusz lyuk, de nem merem megsufnizni. Szóval egy olyan fékkart szeretnék, amin tényleg használható opcióként van cantifék bekötési lehetõség.
Csak rakom...

#11
andersen

andersen

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 posts
Lecseréltem a Tektro fékeim gyári betéteit az amúgy nagyon olcsó BBS-01D-ekre (1200 Huf / 4db!). Ég és föld! Végre meg tudok állni...
Kriminális minõségû volt a gyári fékgumi (szürke betonkemény mûanyagdarab), de most azt mondom maga a féktest nem egy rossz darab...

#12
batala

batala

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts

Sziasztok!
Kétforgáspontos(Acor) fékben lehetne féktengelyt cserélni? A vázamba nem fér be a rögzítõ csavar, így gondoltam megoldom anyás rögzítéssel, de nem elég hosszú a tengely.. Vagy egyszerûbb vennem egy elsõ féket hátra, aztán levágni a tengelybõl? (Tudtommal csak a tengely hosszában van különbség)

Szia!
Én is egy régi peugeot átépítésénél többek között ebbe a problémába futottam és ugyanez a kérdésem neked sikerült megoldani ?

#13
Mark001

Mark001

    vendég

  • fórumtag
  • 48 posts
Sziasztok!
Kétforgáspontos(Acor) fékben lehetne féktengelyt cserélni? A vázamba nem fér be a rögzítõ csavar, így gondoltam megoldom anyás rögzítéssel, de nem elég hosszú a tengely.. Vagy egyszerûbb vennem egy elsõ féket hátra, aztán levágni a tengelybõl? (Tudtommal csak a tengely hosszában van különbség)

#14
lasali

lasali

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts
Sziasztok!

A következõ Shimano Fékbetétek/fékgumik közt tudja valaki hogy mi a különbség?
R55C
R55C2
R55C3
A Bringabutik az R55C hez a következõt írta: "nedves idõjárásban a fékhatás megõrzése miatt gyorsabban kopik (mint R55C2)" Egyébként én most ezt rendeltem. Dura Ace -s csomagolásban van.
Ultegra SL ben gyárilag R55C2 volt. Viszont az új 2009 es Ultegrában R55C3 van.
Ezeken felül meg még létezik karbon felnihez is fékgumijuk, úgy tudom... nah de annak mi a neve.. fogalmam nincs.
Van aki vágja ezeket??

#15
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc

Sziasztok,

Valószínüleg egy elég buta kérdésem lesz. Szóval; van egy ezer éves favorit országútim, és ha jól gyanítom, akkor jelenleg patkófék van rajta. Egy "picit" fel akarnám újítani a bringát, így a féket is cserélném, csak hát nem tudom milyenre. ebikeon nézegettem, és ott a patkófékek és az országútik külön csoportban vannak. Elvileg mindkettõ felmegy a bringámra? Ha jól láttam, mintkét típus egy ponton van rögzítve a vázhoz...

Köszönöm elõre is a válaszokat. Üdv


a beépitési magasság tudatában keresgélj féket
rögzitési pont és a felni fékfelület távolsága,
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#16
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Nekem még egyikkel sem volt dolgom, de úgy tudom a patkófék karjának nagyobb a benyúlása, az országútié meg kisebb.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17
Spikey182

Spikey182

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok,

Valószínüleg egy elég buta kérdésem lesz. Szóval; van egy ezer éves favorit országútim, és ha jól gyanítom, akkor jelenleg patkófék van rajta. Egy "picit" fel akarnám újítani a bringát, így a féket is cserélném, csak hát nem tudom milyenre. ebikeon nézegettem, és ott a patkófékek és az országútik külön csoportban vannak. Elvileg mindkettõ felmegy a bringámra? Ha jól láttam, mintkét típus egy ponton van rögzítve a vázhoz...

Köszönöm elõre is a válaszokat. Üdv

#18
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Nem tudom feltûnt-e, de több, mint egy éve tette fel a kérdést.

#19
norok999

norok999

    vendég

  • fórumtag
  • 246 posts
Hát ez passz.

#20
fakopeti

fakopeti

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Kedves Fórumozók!

Üdvözöllek Benneteket legfrisebb fórumtagként. Két hete vásároltam egy Merida Crossway 20V-t. Nagyon tetszik, élmény vele menni. Azt vettem észre azonban, hogy letapad a bal elsõ fékpofa és csak manuálisan lehet kiigazítani. Mesélte egy ismerõsöm, hogy ez talán tipikus "Merida-betegség", mert neki is, meg a férjének is hasonló gondjai voltak az elején, míg végül fékcsere lett belõle. Kérdésem (sajnos nem igazán értek a biciklikhez): valóban cserére szorul majd az elsõ szervízkor, vagy csak beállítás kérdése? Fõként azért kérdem, mert a hely ahonnan vettem szervízt is fenntart és szeretnék velük jó viszonyban lenni, mert az elsõ benyomásom pozitív róluk.

Várom válaszotokat lehetõleg a fakopeti@yahoo.com email címre, mert nem vagyok egy "fórum-betyár" :-) és szerintem ritkán fogok ide benézni.

Elõre is köszönöm szépen.

Üdvözlettel,
Peti