Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Rock Shox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10883 hozzászólás a témában

#41
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest

Van egy 2015-ös Domain RC duplavállas villám, meg lehet vajon oldani, hogy az acélrugó mellett egy felső szelep beépítésével tudjak levegőráfújással játszani a keménységével? (A gyári megoldás kis műanyag bizbaszok beépítésével működik, rettentő béna)

Az az érzésem, hogy kb 5-10 psi kellene, szóval nem nagy nyomásról beszélünk alapból, ennyit megtartana a becsúszószár szimmeringje az egész bal lábban?

 

Tök bosszantó, hogy dobozos szettben vettem, csak a doboz benne maradt az autónkban, amit elloptak, így oda a gyári keményebb rogó és a tartalék szimmering szett is, ráadásul 90 kg vagyok és így azt sem tudom, hogy a kemény, vagy az extra kemény rugót vegyem meg.



#42
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Hejj
az biza leszakadt, elvileg a cső vége rá van görgőzve a dugattyú tengelyén lévő horonyra

komplett uj belső

 

 

Köszi a választ!

 

Na ez jó.

2012-ben vettem a telót, 2013-ban szedtem szét, mert átállítottam az utat és olajat cseréltem. Már akkor is széthullott, de azt hittem, annak úgy kell lenni  :) . Gondoltam rá, hogy megkérdezem szakértőtől, de nem fényképeztem le annak idején és egész jól működött, így nem foglalkoztam vele.

Most viszont ugye nem jó.

 

Azt gondolom, hogy én ezt így, széthullottan vettem. 100 mm-esre volt állítva a telót, a távtartó tartotta egyben. Átvágtak szerintem  :) .

Na de hogy 2 évet így is kibírt és nem történt baja, az mégis jó.

Veszek belsőt és javítom.

 

Nem lehet azt amúgy összeragasztani?


ultio módosította - 2016. április 11. - 08:05

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#43
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Hejj
az biza leszakadt, elvileg a cső vége rá van görgőzve a dugattyú tengelyén lévő horonyra

komplett uj belső


 

Szétszedtem a Tora 3202-es telómat, olajat cseréltem.

Valami nem stimmel.

 

Olyan, mintha a belseje széthullana.

Azt gondolom, hogy a képen látható belső rész esik ketté.

Létezhet? Nagyon könnyen szétjön, kicsit szorul meg csak, ha összerakom. Ennek nem kellene másképp lenni? Nem kellene valamivel rögzíteni a két részt egymáshoz?


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#44
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Szétszedtem a Tora 3202-es telómat, olajat cseréltem.

Valami nem stimmel.

 

Olyan, mintha a belseje széthullana.

Azt gondolom, hogy a képen látható belső rész esik ketté.

Létezhet? Nagyon könnyen szétjön, kicsit szorul meg csak, ha összerakom. Ennek nem kellene másképp lenni? Nem kellene valamivel rögzíteni a két részt egymáshoz?


ultio módosította - 2016. április 10. - 18:19

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#45
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

tul sok olaj a lábban vagy a pozitiv kamrában

Köszi.

 

Mennyit nem mozoghat egyébként? 1-2 cm-t?

 

Olajat csak teljes szétszedéssel lehet kiszedni?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#46
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

tul sok olaj a lábban vagy a pozitiv kamrában


sala módosította - 2016. április 03. - 00:22

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#47
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Rock Shox Tora 302-es teleszkópom van, 130 mm-re állítva.

Kevésnek találom a mozgását, az utolsó 5 cm nem mozog, akárhogy erőltetem. Ha teljesen kiengedem a levegőt, akkor is kb. 8 cm-t mozog, az 5 cm kimarad, mintha fizikailag akadályozná valami.

 

Ennek így kell működni?

Ha nem, akkor vajon mi lehet a gond?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#48
dafyfy

dafyfy

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Köszi a tippet,de amíg lehet kapni alakatrészt, addig helyreállítanám. Amugy mennyire jellegzetes hiba ez? Sűrűn előfordul?

Mennyire megbízhatóak a külföldi webshop-k?Esetleg van külföldi webshop amit nem ajánlotok? Vagy van amit iigen?

Amúgy amax kompression milyennek kell lennie? Mert maxra betekerve kb 2-3 cm mozog, 2-3 kattintásnyira meg szinte a teljes utat ugyan úgy végigmozogja minta nem is állítottam vonla semmit?



#49
dafyfy

dafyfy

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

állitsd be, csavar ki, tekerj be egy teli csavart, mint a masik oldalon

Köszi a tippet,de amíg lehet kapni alakatrészt, addig helyreállítanám. Amugy mennyire jellegzetes hiba ez? Sűrűn előfordul?

Mennyire megbízhatóak a külföldi webshop-k?Esetleg van külföldi webshop amit nem ajánlotok? Vagy van amit iigen?



#50
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

állitsd be, csavar ki, tekerj be egy teli csavart, mint a masik oldalon


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#51
dafyfy

dafyfy

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Eléggé. Egy jo alapos mehrángazäsra megrángatásra 2 bő csepp olaj.

#52
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

 

Sziasztok!
 
Rock Shox Liryk RC coil-ról lenne szó!
Szivárog az olaj a csillapítási oldal szár alján lévő inbuszcsavarnál! Hosszas probálgatás után arra jutottam, hogy nem a csavar alatti tömítésnél, hanem a csavar közepéből(ahova bemegy a visszaút állító imbuszkulcs) szívárog az olaj!
Kérdésem, hogy most akkor a teljes "Rebound Damper" egységet cserném kell?
 

 

 

Mennyire szivárog?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#53
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Szia

 

komplett rebound egyseg csere, mivel nem bonthato

 


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#54
dafyfy

dafyfy

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!
 
Rock Shox Liryk RC coil-ról lenne szó!
Szivárog az olaj a csillapítási oldal szár alján lévő inbuszcsavarnál! Hosszas probálgatás után arra jutottam, hogy nem a csavar alatti tömítésnél, hanem a csavar közepéből(ahova bemegy a visszaút állító imbuszkulcs) szívárog az olaj!
Kérdésem, hogy most akkor a teljes "Rebound Damper" egységet cserném kell?
Ezt:11.4015.416.040.jpg
 
Vagy elég lenne csak valahol tömítést cserélni benne? Nem találtám semmit arról hogy ez az egység mennyire szétszedhető vagy javítható! Valamint Lehet ezt valamilyen hazai boltban megkapni? Nekem a Motion Control IS-es kéne, de ezt nem találtam hazai webshop-okban, csak egy helyen a Mission Control-os verzót (Tudom h az is kompatibilis vele, csak az jóval drágább.)
Továbbá lehet hazai boltokban teljes tömítőkészletet kapni, mert mindenhol csak szimeringet találtam! Vagy esetleg tudnátok infót adni a pontos O gyűrűk méretéről?


#55
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sziasztok!

 

A poploc karral meg lehet azt csinálni, mint a Suntour teleszkópok Remote lockout rendszerénél, hogy összenyomod a telót és az alsó állásán lockolod?
(Felfelé mászásnál elég célszerűnek találtam ezt a megoldást.)
A telómhoz lesz Solo air, meg rugós belső is. Mindkettővel meg lehet-e ezt csinálni?

Vegyél egy manitou minute 2-t : 60-130 :)


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#56
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

nem


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#57
bodispali

bodispali

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

Sziasztok!

 

A poploc karral meg lehet azt csinálni, mint a Suntour teleszkópok Remote lockout rendszerénél, hogy összenyomod a telót és az alsó állásán lockolod?
(Felfelé mászásnál elég célszerűnek találtam ezt a megoldást.)
A telómhoz lesz Solo air, meg rugós belső is. Mindkettővel meg lehet-e ezt csinálni?



#58
Repvez

Repvez

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás

https://www.bike-com...ll-2016-p43746/

 

vettem egy ilyen Villát. ÉS szeretnék egy kis infót kapni a beállitásárol és a szervizelésről majd a későbbiek folyamán.

Még teljesen új nincs is még beszerelve a bringába,csak elöre  szeretek informálódni, hogy mire készüljek.

Előforduló hibák  vagy épp  csak egy kis véleményt  tapasztalatot aki ilyet használ.



#59
dzsimi74

dzsimi74

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
  • LocationHajdú-Bihar
Sziasztok.Tudja-e valaki hogy a teló becsùszószárnál a szimering alatt lévő szivacs(filc)szerű gyűrüt miben ajánott kitisztítani?Rock Shox villa.

#60
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Megéri a plusz súlyt, hogy merevebb?

 

Persze, előbb jó lenne tudni, hogy érdemes-e egyáltalán újat venni. Igazából a váz- villa kombót a ricsi wcs fejcsapággyal együtt eladnám. De csak az hajt, hogy kipróbáljak valami újat.

basszus ne má, azt a súlyt megérzed.... :)

 

amúgy bőven


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való