Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Maratonok

- - - - -

  • Please log in to reply
3542 replies to this topic

#41
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 posts

"8. Résztvevő köteles a hatályos közlekedési szabályokat (KRESZ) betartani, különös tekintettel az alábbiakra: Jobbratartási kötelezettség, Elsőbbségadási kötelezettség.

A Rendezvények részleges útvonal biztosítással, a közúti forgalom fenntartása mellett zajlanak. Résztvevő köteles a rendőrség és a Szervező, illetve a képviseletükben eljáró személyek utasításait maradéktalanul betartani!"

 

http://tosport.hu/as...S_ARSZ_2016.pdf

 

 


  • Rabbit likes this

#42
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

 

Két hete írtam az alábbi levelet a Tósport versenyén velem megesett súlyos szervezási hibáról, ami akár az életembe is kerülhetett volna.. Semmi választ nem kaptam. Ennyire érdekli ez a szervezőket. Most akkor eljuttatom több fórumon is a sporttársaknak. Hátha őket jobban érdekli:
...

Ez nekem már több versenyen eszembe jutott, amikor a vége felé szőlőhegyi úton, zártkerten, faluszélen kanyargunk lefelé, nem kis tempóval. Legutóbb Balaton maratonon volt ilyen élményem, ráadásul 3-4-en meccseltünk, mindenki ott nyomult ahol csak bírt. Szerencsére nem jött szembe a kombi Wartburg...



#43
SWirl

SWirl

    vendég

  • fórumtag
  • 126 posts
Két hete írtam az alábbi levelet a Tósport versenyén velem megesett súlyos szervezási hibáról, ami akár az életembe is kerülhetett volna.. Semmi választ nem kaptam. Ennyire érdekli ez a szervezőket. Most akkor eljuttatom több fórumon is a sporttársaknak. Hátha őket jobban érdekli:
 
Kedves Szervezők!
 
Mostanra jutottam el oda, hogy van időm, hogy ezt leírjam Nektek. A május 20-i MTB maratonon olyan történt, amit még sosem tapasztaltam MTB maratonon pedig 15 éve járok ilyen versenyekre itthon és Szlovákiában. A pálya egyik leggyorsabb szakaszán a Csúcsoshegyi Gádei úton 45 km/h-val tartottam lefelé az egy autó szélességű aszfalton, amikor az aszfalt bal kanyarja után egy szembejövő kombi Wartburggal találtam magam szembe. Üvöltöttem neki, hogy húzódjon le, mert a beláthatatlan kanyarban valaki biztos telibe fogja verni, aki utánam jön. És ha én jöttem volna 5 másodperccel később? És teszem azt levágom a kanyart, mert miért ne, hiszen a szervezők által biztosított zárt pályán versenyzünk? Ezt rendkívül súlyos felelőtlenségnek tartom. Nem a Wartburgos volt a hibás, hanem ti, akik nem biztosítottátok a pályát. Úgy gondolom nem patetikus túlzás ha azt mondom, hogy rátok bíztam az életem, és ti felelőtlenül bántatok ezzel. Nagyon remélem, hogy a jövőben nem lesz ilyen hiányosság, de én biztos nem bízom rátok még egyszer a testi épségem. Remélem, találtok ebben a levélben hasznosítható tanulságot.
 
Üdvözlettel:
 
Géczy Balázs

 



#44
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Eladó a komplett hosszútávos Topmaraton nevezésem, 22000 Ft előnevezési áron, +átnevezés díja. Ha érdekel, hívj: húsz-442-nulla-9-nulla-8



#45
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 posts

Ő arra gondolt, ami tavaly még volt, hogy dec. 31-ig még egy versenyre is kedvezményesebben lehetett nevezni, mint jan. 01-től.

Ez az opció csak a Bükk maratonnál maradt meg.



#46
cakes

cakes

    fórumtag

  • fórumtag
  • 32 posts
  • LocationJászberény

De-de! ;) Csak bíztam benne, hogy lesz valamilyen kedvezmény, ha mondjuk december 31-ig nevezek, de így, hogy nem ígérkezik kedvezmény, így bőven elég lesz a jövő év elején nevezni.

 

Köszönöm a segítséged! ;)

miért ne lehetne nevezni dec.31-ig?  :huh: 
bár a szilvásmarci oldalán még a tavalyi határidők vannak, de nem hinném, hogy ez az idén változott volna ... egy email és kiderül  ;) 
 



#47
Pettersson

Pettersson

    újonc

  • fórumtag
  • 13 posts

Január 1-től lehet nevezni, 8000-ért. Utalni most is tudsz, ott a számlaszám. De nem ér ez rá jövő év elején?

De-de! ;) Csak bíztam benne, hogy lesz valamilyen kedvezmény, ha mondjuk december 31-ig nevezek, de így, hogy nem ígérkezik kedvezmény, így bőven elég lesz a jövő év elején nevezni.

 

Köszönöm a segítséged! ;)



#48
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Írtam a topmaraton.hu FB oldalnak, ahol kb. ugyanezt a kérdést tettem fel... Ott azt a választ kaptam, hogy a Szilvásvárad Maraton honlapján nézelődjek - érdeklődjek. :)

Január 1-től lehet nevezni, 8000-ért. Utalni most is tudsz, ott a számlaszám. De nem ér ez rá jövő év elején?



#49
Pettersson

Pettersson

    újonc

  • fórumtag
  • 13 posts

Nézd meg itt: http://odinsport.eu/

Írtam a topmaraton.hu FB oldalnak, ahol kb. ugyanezt a kérdést tettem fel... Ott azt a választ kaptam, hogy a Szilvásvárad Maraton honlapján nézelődjek - érdeklődjek. :)



#50
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Lehet én vagyok a butuska, de ha előszeretnék nevezni a Szilvásvárad Maratonra, akkor tulajdonképpen most mennyi pénzt kellene elutalnom a szervezőknek? :)

Nézd meg itt: http://odinsport.eu/



#51
Pettersson

Pettersson

    újonc

  • fórumtag
  • 13 posts

Lehet én vagyok a butuska, de ha előszeretnék nevezni a Szilvásvárad Maratonra, akkor tulajdonképpen most mennyi pénzt kellene elutalnom a szervezőknek? :)



#52
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

http://pedalmtbtour....kassa-kiiras-2/

A középtáv pálya hazai viszonylatban a legjobb! Egy rövid részre emlékszem ami nehezebbnek mondható, Jahodna felett egy épített lejtőzős pályán megy a nyom. Ott vannak meredek részek és szűk kanyarok. A rövidet nem ismerem.

+ még a célterületen áthaladás után az egynyomos olyan 40 perces végig vigyorgós rész, a vízmosásokba be-ki, ide-oda, szét-össze-vissza, rutintalanabb embernek ijesztő lehet. A második rész fölfeléi is igen combosak, de nagyon élvezetesek, lejtőzőseb szakág ösvényei, csak visszafelé.



#53
Pettersson

Pettersson

    újonc

  • fórumtag
  • 13 posts

Köszönöm mindenki válaszát! ;)



#54
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Tudna valaki segíteni a Kassa maratonnak a kiírását értelmezni? Szlávul csak annyit tudok, hogy jabuka zelena, ulica meg izlaz...

 

Tehát közép és hosszú távon el lehet indulni versenylicensz nélkül is?

 

Illetve a középtáv mennyire durva terep, mondjuk a Mátrához meg a Bükkhöz képest??

 

Előre is köszi!

J.

http://pedalmtbtour....kassa-kiiras-2/

A középtáv pálya hazai viszonylatban a legjobb! Egy rövid részre emlékszem ami nehezebbnek mondható, Jahodna felett egy épített lejtőzős pályán megy a nyom. Ott vannak meredek részek és szűk kanyarok. A rövidet nem ismerem.


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#55
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest

Tudna valaki segíteni a Kassa maratonnak a kiírását értelmezni? Szlávul csak annyit tudok, hogy jabuka zelena, ulica meg izlaz...

 

Tehát közép és hosszú távon el lehet indulni versenylicensz nélkül is?

 

Illetve a középtáv mennyire durva terep, mondjuk a Mátrához meg a Bükkhöz képest??

 

Előre is köszi!

J.


Edited by j4ni, 2016. August 31. - 09:57.


#56
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok!

 

Örülök, hogy felfedeztem a fórumot, mert az előző hozzászólások pár kérdésemre már adtak választ, de bátorkodom feltenni én is. Remélem nem gond és elfér.

 

Szóval a "komolyabb" kerékpáros pályafutásomat tavaly nyáron kezdtem, egy országúti bicajjal. Ebben az évben kb. 2500 km körül járok, ami ugyan nem egy egetrengető szám, de első teljes évnek én a magam részéről, a magam részére, elfogadhatónak tartom. Azonban a lakóhelyem közvetlen közelében inkább van több montival járható terep (Miskolc és Bükk hegység...), mint országútival jól bicajozható út. Ezért a napokban vettem egy talán belépő szintűnek mondható montit, ami márkáját tekintve egy Kross, típusát tekintve, pedig egy Hexagon R6. Elég öszvér jószág a váltóját tekintve, Tektro hidraulikus tárcsafék van rajta, valamint egy Suntour teló. Méretileg, pedig a 650B-s családba tartozik.

 

A kérdésem, pedig az lenne, hogy nézegetve a versenynaptárakat, valamint ismerősiem FB-n megosztott dolgait, feltűnt hogy a közelemben elég sok montis maraton (Kondenzgyík, Bükk, Szilvásvárad, Erdőbénye), néhány helyi verseny (Borsod MTB Bajnoka sorozat) és 1-1 hill climb is van, hogy ez a bicaj, arra, hogy rövid és/vagy középtávon szintidőn belül, tisztesen helytállva, letekeve a távot helytálljak megfelelő-e? 1-2 részében tervezem, hogy váltok (pl. első váltó, hajtómű, középrész, külsők), de összességében, volna-e szégyenkeznivalóm, ha ezzel a bringával állnék oda valamely verseny mezőnyébe?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Üdv, Peti

A bicaj itthon csak az élmény faktort határozza meg. Az összes rövid távon ellehet indulni egy treking bringával. A közép és hosszú távokat is rendszeesen teljesitik 20-30 éves full merev acél bringákkal is. 

Szóval ez itthon nem bicaj kérdés hanem a hajtó-é, de ha van éves 2500 km benned akkor már a rövid távra nem is néznék rá.


  • Pettersson likes this
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#57
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Csak önmagadnak kell megfelelni. A bringával semmi gond, olyanokat láttam hogy XCO-n bevásárló rekesz a csomagtartón, DH, camping bringa, stb. :) Azzal mész végig amivel tetszik, ahogy tetszik, csak engedd el a versenyzőket (ami nagyjából azt jelenti hogy az erőnlétednek megfelelően állj be a rajtnál és figyelj a verseny közben ha találkoznak a távok).

 

Ha most kezded érdemes keresni hasonló vagy valamivel jobb erőnlétű/tudású túratársakat akikkel tudsz tekerészni, nagyon motiváló lehet és megdobja a hangulatát a dolognak.


  • Pettersson likes this

#58
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Köszönöm! Igyekszem megfogadni a tanácsot és jövőre kipróbálni magam 1-2 ilyenen akkor. ;)

Én itt nem számítok nagy öregnek, 2009-ben voltam először maratonon, a megboldogult Balaton Bike Fest-en. A 60 km-esnek kiírt (valójában 72 km) középtávon 7 óra alatt száguldottam :D végig. Meghatározó élmény volt.


  • Pettersson likes this

#59
Pettersson

Pettersson

    újonc

  • fórumtag
  • 13 posts

Hello, ezzel simán elindulhatsz bármelyik maratonon. Kezdőként a teljesítményed kizárólag rajtad múlik, a bringa sokadlagos. Egy a lényeg: megbízhatóan, üzembiztosan működjön. Aztán ha beleszeretsz ebbe az egészbe, úgyis fejleszteni fogsz. Szégyenkezni valója csak annak van, aki otthon hizlalja a seggét.

Köszönöm! Igyekszem megfogadni a tanácsot és jövőre kipróbálni magam 1-2 ilyenen akkor. ;)



#60
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Sziasztok!

 

Örülök, hogy felfedeztem a fórumot, mert ...

Hello, ezzel simán elindulhatsz bármelyik maratonon. Kezdőként a teljesítményed kizárólag rajtad múlik, a bringa sokadlagos. Egy a lényeg: megbízhatóan, üzembiztosan működjön. Aztán ha beleszeretsz ebbe az egészbe, úgyis fejleszteni fogsz. Szégyenkezni valója csak annak van, aki otthon hizlalja a seggét.


  • MJani01 and Pettersson like this