Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Maratonok

- - - - -

  • Please log in to reply
3542 replies to this topic

#3521
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts
Szia Mindenki!
Nagyon köszönöm a segitséget! Tök jo arcok vagytok, nem gondoltam volna, hogy ennyien hozzászoltok majd!!!
Kilenc évi kihagyás után vettem idén drotot, és a turázás mellett tökre kiprobálnám a maratont is! Csak annyira nem ismerek senkit, mert a régi társak már elpályáztak....
A legviccesebb az volt, hogy Svájcban voltam turán a drottal, mikor hazajöttem, azt mondta egy doki, hogy nem kéne sokat brinyozni, mert szivritmuszavarom van. tavaly kiderült, téves diagnozis!!! 9 év....!

#3522
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,078 posts

Hûha, boca, bonyolult témát boncolgatsz...de jó napom van ;), rövid és informatív leszek:
-igen, az itt lévõk jelentõs része aktívan vesz részt maratonokon (én kb évi 8-at nyomok)
-Bp-Visegrád maraton nincs - a régi Duna Maraton volt ez, de szervezési okokból már Visegrád-Visegrád (körpálya) lett belõle
-Hûvösvölgy Maraton sincs - ez a Buda Maratonhoz állna a legközelebb

információ: http://www.mountainbikesport.hu
(innen az XC versenynaptár)

Itt láthatsz számtalan maratont, s a weboldalukra menve mindent megtudhatsz ám. ;) A további kérdésekhez javaslom látogass el az adott maraton topic-jába. (pl ha ez a Visegrádi buli érdekel, akkor gó Duna Maraton témakör (keresõt használd), illetve www.sportaktiv.hu)

Ezen a fórumon a legtöbb maratonnak külön témája van - nem nagyon van róluk összefoglaló topic...illetve: http://forum.bikemag...read.php?t=1691

Köszönöm a segitséged, sokat segitettél!!!

#3523
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Nekem az elsõ maratonom az idei õõõõ illetve tavalyi Buda maraton volt, hát rögtön jól belekezdtem szenvedtem is rendesen, majd amikor már kb 30 perce csak futottam a bringával, akkor kiáltam. Szerencsére azóta volt már pár pozitivabb élményem is.
Személy szerint én gyülölöm az esöt, és föleg azért, mert a sár széjelcseszi az alkatrészeket, azok meg drágák.

#3524
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
nekem az elsõ szilvás rövid volt két éve, napsütés mindenegyéb...aztán tavaly meg utáltam a sarat nagyon, illetve szilvás jó volt, duna nem (agyagos sár, bõõõee de tapad), a balaton meg a szervezése miatt nem tetszett, úgy eltévedtem, ahogy kell....a többin nem voltam sajnos (kéztörés+nyaralás...)...

#3525
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

elsõre a kõszegin indultam középtávon..így visszagondolva nem biztos hogy jó ötlet volt..:)

Elsõre a 2001-es Duna Maraton hosszútávján indultam, az sem volt jó ötlet. De azóta csak hosszún megyek, mert úgy kerek a napom. ;)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#3526
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,036 posts
Én 8 év bringa szünet után 1,5 hónap alatt 8-10 túrával (nem akartam én versenyezgetni, sõt nem is arra vettem kemény 60 ropié a bringám) a hátam mögött rámjött a versenyláz. Gyorsan neveztem a legközelebbi marcira ami a zemplén volt, rövid távra. Olyan jól sikerült, jah és csont száraz volt :) (amilyen se elõtte se utána), hogy az elsõ 20-ba keveredtem. Bükk marcin gondoltam hazai pálya, már csak nem megyek rövidet, esõvel azért mókás lett,+ az oda vissza út a versenyközpontig is növelt a távon vagy 16-al, volt is térdfájás,mé nem röviden és hasonlók a végére. De csak lenyomtam és mai napig jó érzés visszaemlékezni. Fokozatosság idén is folytatódik a tervek szerint Top sorozat 4 állomása közép távon, ha a bükk volt a legkönnyebb jöhet a köv lépcsõfok. Bár lehet itt a legerõsebbel kezdeni a legjobb akkor már csak könnyebb lehet. Addig is edzés, ha már nincs tél :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#3527
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Jólvan megnézhetjük, de nem vagyok egy atomállat, szóval a dobogóért még nem velem fogsz meccselni. :) Küldtem privit.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3528
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
amióta versenyzek, (maraton) szinte mindig középtávot nyomtam. aztán a tavalyi évet ellazsáltam és röviden mentem. most is azt akartam, hogy rövid, de aztán belegondoltam, hogy itt vagyok nemaddig 19 éves, nehogy már rövidtávon röhögtessem ki magam. így usgyi a középre.
kihívás miatt megyek ott.

Dante: egerben is szoktál menni?
tavaly röviden, elõtte középeken mentem végig.
ha van táv egyezés, nézzük már meg, hogy ki hol végzett...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#3529
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Abszolút. Simán bent vagyok az elsõ 20-ban, ha posvány van, nekem is bejön. Ha - nem fázom. És ez fontos, szóval sárban inkább túlöltözöm, dideregni gyûlölök.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3530
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
sáros versenyekrõl:
személy szerint nekem jobban fekszik, mint a száraz. igaz jobban igénybeveszi az alkatrészeket...
sokaknak nincs meg a megfelelõ teknikai tudásuk, hogy hogy menjenek sárban, s ezzel egész jó elõnyöket lehet szerezni....

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#3531
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

meg a rövidtáv azért is kell, hogy a helyiek (egyébként nem versenyzõk) is memgozduljanak.


Ebben tökre igazad van. Kell is a rövidtáv! Csak sajnos sokan, akik egyébként bírnák, csak kicsit küzdeni kellene, a könnyebb utat válasszák. Bár nem számolok utána, de emlékszem, hogy a Szilvás MX-en a nevezések mondjuk 3 éve (amikor még új volt a rövidtáv) így oszlottak el a távok között: 10% htáv, 60% középtáv, 30% rövidtáv. 2006-ban már ugyanez az arány 10/30/60 %-ra változott - arról nem is beszélve, hogy a nevezettek fele állt csak rajthoz. Az igazi jedi mindig a határait feszegeti. A sötét oldal simább, könnyebben járható! :)

Bár mondom, ez erõsen személyiségfüggõ. Én az elsõbe belehaltam. Megesküdtem, hogy soha többé. Azóta meg...kábé 30 maratonom és mittomén mennyi XC / oúti / TT menetem volt.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3532
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Buda marcival hogy álltok mert nekem nem nagyon jött be... 3-4 óra vergõdés a totál felázott pályán 10 fokban de jó is volt az az gyagos talaj...:(:(

edit: nekem az volt az elsõ azóta nem lepedõk megsehol semmin

#3533
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

A bükk vége igen keményre sikeredett annak akit a pályán ért az esö.Sok rövidtávos feladta volna a szölöhegyen,az Ök igényeit is ki kell elégiteni,hisz fizetnek a nevezésért.Mint versnyzö nem érdekel a rövitáv,de szervezöként én is csinálnám,hisz plussz bevétel...



sietni kellett volna, aztán akkor nem áztok meg! :P

meg a rövidtáv azért is kell, hogy a helyiek (egyébként nem versenyzõk) is memgozduljanak.
nálunk Dynamo-n is számos apuka/anyuka jött letekerni a rövidtávot akiket még soha nem láttam a környéken sem. szóval mindenképp jó. egyébként bevétel igaz, de nem a maratonszervezésbõl kell meggazdagodni...

itt is volt aki csodálkozott, hogy milyen érdekes, hogy 3000-3500 Ft-ból (akár helyszíni nevezéssel is) is meg lehet rendezni egy maratont. kétségei voltak a 5000-8000 Ft-os maratonokkal szemben...

boca: egyébként én a bükkmarci rövidtávját ajánlom kezdésnek, vagy valami olyan maratont, ami nem magas hegyekben van. kezdésnek jó.
anno nekem is a bükk marci volt az elsõ. nem csalódtam benne. jó választás volt.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#3534
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Hát akkor régebben vagy sokkal keményebb volt a mezõny, vagy pedig csak sokkal jobban meghalt mindenki. (szerintem ez a második lehet az igazság) :) Én az elsõ DM-em után 3 óráig nem tudtam magamról, valami 6 órát harcoltam odakint...

De abban igazatok van, hogy az idõjárás vérengzõssé teheti...szóval csak annyit mondhatok, hogy az összes maratonon be kellene esetleg vezetni az osztrák/olasz/európai (azaz nem retek-balkán) modellt, hogy menet közben válassz távot! Ott miért is mûködik ez? Pl Dolomitin is simán rámentem a középtávra a hosszúról, amikor arcbacsapott a havasesõ a 6 fokban... (ott ugyanis eldönthetõ )

Gabe84 - szóval a gumiválasztást már párezerszer kiveséztük a gumitopicban, sõt, minden maraton elõtt gumi-hiszti/dilemmázás van. Vegyetek sárgumit, hosszútávon nem többletköltség, s bárki bármire panaszkodhat, hogy miért nem ment neki, de a gumiválasztás ez alól kivétel. :) Azt nem fogadjuk el kifogásnak. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3535
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Ment valaki végig a 2006.os zalaszentgróti pannon maraton rövid távján ? :D
2.0-ás ballonos gumival (mondván elég defektveszélyes a pálya), csak úgy negyed óra után leszakadt az ég...3 és fél óra alatt értem célba, bár nem tartozom az élmezõnyhöz és nem is fogok.

#3536
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts

Már épp mondani akartam, hogy én rendesen küzdöttem tavaly a bükk marcin, mire bevergõdtem elfáradtam rendesen. Mondatm már, hogy gyûlölöm a nedves agyagot? :)

Az biztos,hogy az az 5 km keményebb volt mint a többi 50,de nekem teccccett nagyon!A sok "örült" :D

#3537
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,036 posts
Már épp mondani akartam, hogy én rendesen küzdöttem tavaly a bükk marcin, mire bevergõdtem elfáradtam rendesen. Mondatm már, hogy gyûlölöm a nedves agyagot? :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#3538
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 posts

Csak óvatosan megjegyzem, hogy régebben nem is volt "rövidtáv" - pl a klasszikus Bp-Visegrád az vagy 77 km, vagy pedig 110 km volt. Ez csak újabban divat, hogy nehogymá' izomláz legyen, meg minden. Én most maratonfüggõvé tenném - pl a Bükk középtáv nagyon könnyû. Szerintem. (a Szilvás már kevésbé)

Normális körülmények között igen,na de tavaly...?!:) A bükk vége igen keményre sikeredett annak akit a pályán ért az esö.Sok rövidtávos feladta volna a szölöhegyen,az Ök igényeit is ki kell elégiteni,hisz fizetnek a nevezésért.Mint versnyzö nem érdekel a rövitáv,de szervezöként én is csinálnám,hisz plussz bevétel...

#3539
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Elsõre mindenképpen rövid távon célszerû indulni, nem olyan rövid az, mint amilyennek tûnik.


Csak óvatosan megjegyzem, hogy régebben nem is volt "rövidtáv" - pl a klasszikus Bp-Visegrád az vagy 77 km, vagy pedig 110 km volt. Ez csak újabban divat, hogy nehogymá' izomláz legyen, meg minden. Én most maratonfüggõvé tenném - pl a Bükk középtáv nagyon könnyû. Szerintem. (a Szilvás már kevésbé)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3540
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2,189 posts
elsõre a kõszegin indultam középtávon..így visszagondolva nem biztos hogy jó ötlet volt..:)
bár korcsoport 9. lettem
egyébként 50-55 km-ig simán beválalható egy középtáv is kezdõnek..legalább felméri,hogy mennyire való oda..vagy sem..
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr