Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bikemaraton Kassa | Kassa (SK)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
198 hozzászólás a témában

#181
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Olvasgatván a hozzászólásokat,nagyon nagy kedvet érzek,hogy jövõre én is kipróbáljam magam külhonban.
Esetleg szervezhetnénk innen a fórumról is egy "különítményt".
Mit szóltok?
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#182
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
"Hajrá magyarok!" :-)

Tavaly, a podlesoki rajt elõtt-popradtol délre, szlovipari- egy kicsit félkómás srác így üdvözölte a magyar résztvevõket:
Mágyárók!! Férfiják, éss' ássszonyok! :-)) A Nívát kõ követnyi, megelõzni nem szábád! Mehettek!
király vót! :-)

#183
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
7:30-kor még alig volt valaki a helyszínen, a nevezés 2 perc volt, 3-4 ember állt minden sorban. Elõnevezés 300 vagy 400 korona, a helyszíni 500 volt (4000 Ft). A rajtcsomagban jó minõségû és mérethelyes piros póló, nagy üveg ásványvíz, rostos üdítõ, Enervit energiaszett (tabletta, gél, csoki), szintrajz, versenkiírás volt és néhány szórólap. A rendezvény egy sportcentrumban volt, jó nagy parkolóval, külön étteremmel, WC-vel, zuhanyzóval, szállással, játszótérrel, sportpályákkal.

A rajt pontos volt, távonkét egy órás késéssel, semmi tumultus. Fõleg köves dózerûton kellett tekerni, volt egy kis aszfaltos rész (egy szakaszont sokkal jobb mint a hazai autópályák), egynyomos ösvény inkább csak mutatóba. A mászások jó ritmusúak voltak, de nem unalmasan hosszúak, a lefeléken figyelni kellett a mozgó kövekre. Nem voltak hosszan tartó kegyetlen meredekségû emelkedõk, technikás lejtõ is csak egy, oda két fotós is települt. A túristák nem ijedtek meg, sok helyen szurkoltak.

Látszatra kevés, de valójában bõséges volt az állomások kínálata, gondolom nem rakták ki egyszerre az összes cumót a napra. Volt banán (hámozva is), nápolyi (gyárilag csokis), fehércsokis müzli (csomagolt is), mézes-lekváros müzli, csokis golyó, egy tálca só, ropi, gyümölcsös rácsos sütemény (!!!), több fajta energiaital, víz, stb. A személyzet minden tudott, mindent adott, kulcsot töltött, kívánságra láncot olajozott, és vízzel arcot permetezett.

Minden keresztezõdés szalaggal, táblákkal (akár 5-6 db !!!), és a talajra fújt neonzöld nyilak sorozatával volt jelölve, nemcsak a keresztezõdésben, hanem 10-20 méterrel elõre. A piros pólós szervezõk jól láthatóan irányítottak, sokuk magyar volt, egyik faluban egy csapat bingázó srác mindenkit felvezetett a pályán. Egyetlen negatívum, hogy a táv utolsó 15-20 km-én már nem volt frissító, szerecsére volt egy önkéntes itató és egy forrás, ekkor jött jól a rajtcsomag tartalma. Az elsõ kör végén tökéletes magyarsággal ejtett "Hajrá magyarok!" kiálltás fogadott, egyesek nevét és városát is bemondták, a célban mindenkiét.

Nem volt chipes idõmérés, nem firkáltak a rajtszámra, az eredmények már fent vannak (https://www.cyklo.sa...mtbcup/kosice/). A nevezésnél választani lehetett a gyulás és a gombás tészta között, amihez csapolt sör vagy kóla járt, a zuhanyból csak forrásvíz hidegségû víz folyt, de jól esett. Az eredményhirdetést nagy tömeg volt, a tombolán sok díjat sorsoltak, a fõdíjat egy elsõ maratonos magyar srác nyerte. Jövõre alap verseny.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#184
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás
Ezek alapján legközelebb megnézzük... :)

#185
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás

Üdv
csak mûkedvelõ vagyok ebben a kerékpáros világban, ez vót elsõ külföldi versenyem. már indultam itthon néhány maratonon de itt láttam 1-2
érdekességet .
valószínûleg nem a nemzeti bajnokság kupafutama de
érkezéskor zászlós forgalomirányító kisért a parkolóhelyünkre
nevezéskor nem csak reklámcetlik, hanem komplett napi ellátmány a szatyorban
távok óránkénti indítása (talán izgalmasabb a befutó nem kell sokat várni a távokra és a nevezés sincs leterhelve )
rajtnál nincs a szokásos õrült indulás, csak nyugisan megindult az eleje
az itatóknál mikor megtudták honnan érkeztem"hajrá magyarok" biztatást
nagyon élveztem , mindenhol kb ugyanaz volt kirakva mint nálunk viszont mikor a banánt választottam, kapásból kaptam rá egy kiskanálnyi sót is amitõl elõször hányni akartam de mivel elõtte nyomtam be egy zselét ez a kicsi só pont rendbe tette az émelygõ gyomrom. meglepõdve láttam, hogy aki itatónál leszállt kajálni annak a bringáját elvették, lemosták a hajtássort beolajozták mire evett ivott mehetett is. kiváncsi vagyok az UCI mit szólna hozzá.
van szintrajzom , esetleg ha érdekel valakit
minden nagyon hosszú volt, a lejtõkön majd leszakadt a karom az átlag kicsit
kevesebb lett mint amit a hazai dombokon megszoktam ha nem ez az abnormális besorolás (férfi 19-39 ig)

üdv


Sós banán, ez érdekes. de lehet tényleg jó, annyi édes vackot megeszik az ember menet közben.
Ez a lánckenés, lemosás.. Nekem már ezért megérné ide elmenni legközelebb:)

#186
cmaxx

cmaxx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Szervezés,ellátás,pálya CSILLAGOSÖTÖS.Tanúlhatunk tõlük minden téren!!!

#187
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Nekem is nagyon tetszett. A pálya nem volt túl technikás, de ennek akkor örültem is. Szép környék!
Az én hajtássorom nem olajozták.... :cry:
De kedvesek voltak az tény. Sót nekem is ajánlgattak, ki is próbáltam, de a mosolyom nem lett túl õszinte. Ha a nápolyinak nem csokizzák be mind a 4 szélét szívesen elvittem volna 1-2-t kicsit késõbbre...
A hosszú távon ki hány kilómétert mért (most állítgatom az órám, és 84.48 lett szemben a 88-al)?
És az eredmények pik-pak fent.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#188
LustaTömzsi

LustaTömzsi

    vendég

  • fórumtag
  • 153 hozzászólás
Üdv
csak mûkedvelõ vagyok ebben a kerékpáros világban, ez vót elsõ külföldi versenyem. már indultam itthon néhány maratonon de itt láttam 1-2
érdekességet .
valószínûleg nem a nemzeti bajnokság kupafutama de
érkezéskor zászlós forgalomirányító kisért a parkolóhelyünkre
nevezéskor nem csak reklámcetlik, hanem komplett napi ellátmány a szatyorban
távok óránkénti indítása (talán izgalmasabb a befutó nem kell sokat várni a távokra és a nevezés sincs leterhelve )
rajtnál nincs a szokásos õrült indulás, csak nyugisan megindult az eleje
az itatóknál mikor megtudták honnan érkeztem"hajrá magyarok" biztatást
nagyon élveztem , mindenhol kb ugyanaz volt kirakva mint nálunk viszont mikor a banánt választottam, kapásból kaptam rá egy kiskanálnyi sót is amitõl elõször hányni akartam de mivel elõtte nyomtam be egy zselét ez a kicsi só pont rendbe tette az émelygõ gyomrom. meglepõdve láttam, hogy aki itatónál leszállt kajálni annak a bringáját elvették, lemosták a hajtássort beolajozták mire evett ivott mehetett is. kiváncsi vagyok az UCI mit szólna hozzá.
van szintrajzom , esetleg ha érdekel valakit
minden nagyon hosszú volt, a lejtõkön majd leszakadt a karom az átlag kicsit
kevesebb lett mint amit a hazai dombokon megszoktam ha nem ez az abnormális besorolás (férfi 19-39 ig)

üdv

#189
hedis

hedis

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
...kevés az idõm, úgyhogy most csak röviden: szerintünk KIRÁÁÁÁLY VOLT!!! :cool2:
!!!RENDEZÕKNEK GRAT!!! :clap1:

#190
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Egy térkép, hogy hova is kell menni:
http://sarkan.d42.sk...map_jahodna.png

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#191
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
sajna most sem tudunk kimenni, le kell gangolni fõnökömmel, Nagykanizsára.
böe, hajnalban, tuti van vagy 400km...
de biztos jó lesz, elég jól rendezett maratonokat csinálnak kinn, cimborák voltak a rozsnyóin/out/ meg a tatrában is, az is kúl volt naon.feri mondta, nekem bejönne, zabálhattam volna, mint az állat.

#192
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Az online nevezés trükkje, hogy rossz a link.
Szerintem ez a jó:
https://www.cyklo.sa.../mtbcup/kosice/
De sajnos csak szlovák nyelvû ûrlapot találok, úgyhogy fejtörés...


A "hod." kifejezés nem világos, de remélhetõleg azt jelenti, hogy "-tól".

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#193
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Mondjátok meg nekem, hogy hogy kell nevezni, és hogy a verseny napján hány óráig lehet befizetni a $-t!

Helyszíni nevezés
- pénteken, 2007.08.24
- from 20:00 till 21:00 h, Jahodná (start and finish area)
- 20:00 tól 21:00 -ig., Jahodnán (a rajt és cél helyszínén)
- szombaton, 2007.08.25
- 7:00 hod., Jahodnán (a rajt és cél helyszínén).

Nevezésnél minden versenyzõ kap egy Bikemaratonos pólót, utasításokat a versenyel kapcsolatban, jegyet a célbaérkezéskor felszolgált ételre és italra, jegyet a verseny utáni tombolára, rajtszámot+rögzítõket, valamint egy orientációs térképet a pályák leírásával.
Nevezési díj
Minden kategória és táv számára azonos.
- 2007.07.31 ig 300 Sk
- 2007.08.01 tõl 2007.08.24 -ig 400 Sk
- 2007.08.25, azaz a verseny napján 500 Sk
A nevezési díj a jelenkezési lap kézbesítésének napjától függ. Hitelkártyával való fizetés nem lehetséges.
A nevezési díj tartalmazza a szervezõ versennyel kapcsolatos költségeit , az idõmérést, frissítést a pályán, meleg ételt és italt a célban, bikemaratonos pólót – ajándék a szervezõktõl , kerékpár tisztítási lehetõséget, ingyenes sátorozási lehetõséget, zuhany használatának lehetõségét, tombola jegyet, információs anyagot.
Nevezési díj befizetése
Készpénzben a nevezéskor. Hitelkártyával való fizetés nem lehetséges.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#194
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás

Gyaa, hihi :-)

Amúgy elveszek ezen a honlapon.

Mondjátok meg nekem, hogy hogy kell nevezni, és hogy a verseny napján hány óráig lehet befizetni a $-t!



Én úgy vettem ki, h szombaton reggel 7-tõl lehet nevezni, gondolom a rajtig nagyjából. Pénteken pedig 20 és 21h között.

#195
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Gyaa, hihi :-)

Amúgy elveszek ezen a honlapon.

Mondjátok meg nekem, hogy hogy kell nevezni, és hogy a verseny napján hány óráig lehet befizetni a $-t!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#196
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
nem gyött össze, csak a podlesokin vótunk.
idén meg franszuá ment a tátrába, azt mondta az nagykirály vót. ilyen térdig érõ patakátkelések, meg minden-be is sz@rt a monoblokkja, hehe.

#197
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

alé!
menönk dázzsvérrel.

'Oszt idén?
Van már terv?

Tavalyi milyen volt?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#198
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
alé!
menönk dázzsvérrel.

#199
tommike

tommike

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
hello mindenkinek.

Az egyik legjobb Szlovák maraton ,30-60-90 -es távok.
klikk www.1kbm.sk - magyar nyelven is megy, itt minden infót megtalálsz.
ha kérdésed van: tomi.strike@post.sk
Mindenkit szeretettel várunk.
T.