Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kona

- - - - -

  • Please log in to reply
4190 replies to this topic

#21
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

Üdv Mindenkinek!

 

Azért írok ide, mert nem igazán boldogulok a dologgal és szeretnék egy kis segítséget kérni.

 

Van egy 2007-es fire mountain bringám amit még használtan vásároltam. Sok éves bicikli nélküliség után. Nagyon jó gép, de mióta használom, azóta alakult ki, hogy ténylegesen mik az igényeim. Azóta annyi mindent szeretnék megváltoztatni rajta (villa, hajtásrendszer, kerekek stb. még a fényezést is), hogy rá kellet jönnöm, hogy jobban járnék ha beruhazék egy új vázba és igényeim szerint tudnám megépíteni köré a bicót.

A jelenlegi gépet pedig így ahogy van továbbadhatnám, hogy más örömét lelje benne.

 

Egy ideje túrom a netet, hogy hol tudok venni / rendelni magyarországon új Kona vázat,

de vagy már nem létező weboldalakba futok, vagy csak használt gépeket találok amik méretben nem megfelelőek, esetleg csak komplett bringát árulnak, amivel ugyanott vagyok mint most, sőt...

Viszont ragaszkodnék a márkához mert a minőség sugárzik minden darabról, és ez nekem fontos.

Szóval ha tudjátok hol keressek, vagy mi most a helyzet ezzel kapcsolatban Magyarországon, kérlek válaszoljatok!

 

Előre is köszönöm!

Üdv

ennyire elfogult még én se voltam soha :)

 

ez egyébként a felső kategóriás vázakara még igaz is, de ez az alsó/közép kategória (lanai, fire mountain etc) pont semmi extra, közönséges 5 dolláros közepesnél kicsit szarabb tajvani/kínai vázak.

 

itthon egy ideje nincs, régebbi (de új) vázai még a bikemen, és talán a probike kerékpárboltnak vannak.

 

építés amúgy drágább lesz, mint a komplett bringa, igazából a 4-5 kiló- +os  (árra értve) kategóriában lenne értelme. ahhoz meg nem biztos hogy kona vázat vennék (kivéve a szkandiumokat, esetleg az easton csöszettesek)


Edited by Bikertigger, 2014. October 12. - 21:37.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#22
K.Gabesz

K.Gabesz

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Üdv Mindenkinek!

 

Azért írok ide, mert nem igazán boldogulok a dologgal és szeretnék egy kis segítséget kérni.

 

Van egy 2007-es fire mountain bringám amit még használtan vásároltam. Sok éves bicikli nélküliség után. Nagyon jó gép, de mióta használom, azóta alakult ki, hogy ténylegesen mik az igényeim. Azóta annyi mindent szeretnék megváltoztatni rajta (villa, hajtásrendszer, kerekek stb. még a fényezést is), hogy rá kellet jönnöm, hogy jobban járnék ha beruhazék egy új vázba és igényeim szerint tudnám megépíteni köré a bicót.

A jelenlegi gépet pedig így ahogy van továbbadhatnám, hogy más örömét lelje benne.

 

Egy ideje túrom a netet, hogy hol tudok venni / rendelni magyarországon új Kona vázat,

de vagy már nem létező weboldalakba futok, vagy csak használt gépeket találok amik méretben nem megfelelőek, esetleg csak komplett bringát árulnak, amivel ugyanott vagyok mint most, sőt...

Viszont ragaszkodnék a márkához mert a minőség sugárzik minden darabról, és ez nekem fontos.

Szóval ha tudjátok hol keressek, vagy mi most a helyzet ezzel kapcsolatban Magyarországon, kérlek válaszoljatok!

 

Előre is köszönöm!

Üdv

 

 



#23
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

a magyarországi kona forgalmazással mi a helyzet? megállt vagy fut még? a honlap még 2013-nál van leragadva...


Edited by Kisherceg, 2014. May 09. - 09:44.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#24
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Az új Tanuki Supreme vázba egyszerűen nem bírtam egyedül betenni a Hope agyas hátsó kereket. Azthittem a kerékkel van baj, de ugyanaz a kerék a másik vázamba simán belemegy, 2mm hézag van a váz és az agy végei között, amit a tengely húz össze. Sőt, mindkét Hope agyas kerekem ugyanakkora és a másik vázba jó!

 

Lemértem, a Blast villatávolsága majdnem 137mm, a Tanuki <135mm! WTF? Kb. 1mm-t szét kell húzni a vázat, hogy bemenjen a kerék! Normális ez? A gyári kerék, gyorszáras Easton éppen belemegy.



#25
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

gondolom azért a gyártó (márcsak mert meg is vannak nevezve) vállalhatatlan minőséget nem ad ki a kezéből, a konánál meg  kb pont felmérik hogy az a pár tucat népek, aki ennek a váznak a célközönsége az úgysem a hájtek űrtechnika titánvázat akar venni hanem kona feliratos titánvázat szeretne, és ezzekkel kb tisztában is van.

 

de amúgy idén az árazásnál kurvára elgurult a gyóccer náluk..

 

persze, nem is gondolom, hogy rossz, de lehetne jobb is, főleg az árát nézve. ahogyan a unit is. ...és igen, bizonyára felmérték/ismerik az igényeket, ahogyan mondod, hisz nem hülyék ülnek ott.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#26
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Itt a jó kis váz...

 

http://konaworld.com/ti_explosif.cfm

 

Első ránézésre nekem is bejött, de mégsem olyan jó?

 

A Blast vázam egyébként változó falvastagságú, meg a Tanuki Supreme is.


Edited by freddyke, 2013. November 05. - 23:27.


#27
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

igen, látom, hogy usa meg Linskey. :) és igen, pont az egyszerűbb csövek miatt nincsenek grammok sem megadva. ettől még persze biztosan jó, csak nem tudok szabadulni az érzéstől a konával kapcsolatban, hogy egyre inkább hülyére veszik a közönséget.

 

gondolom azért a gyártó (márcsak mert meg is vannak nevezve) vállalhatatlan minőséget nem ad ki a kezéből, a konánál meg  kb pont felmérik hogy az a pár tucat népek, aki ennek a váznak a célközönsége az úgysem a hájtek űrtechnika titánvázat akar venni hanem kona feliratos titánvázat szeretne, és ezzekkel kb tisztában is van.

 

de amúgy idén az árazásnál kurvára elgurult a gyóccer náluk..


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#28
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Made in USA, ez egy jó pont. A Linskey csinálja nekik ez a másik jó pont. Viszont súly adatokat nem találtam se itt se ott. Az egyszerűbb vázakat nem változó falvastagságú csövekből készítik azt kiderítettem...

 

igen, látom, hogy usa meg Linskey. :) és igen, pont az egyszerűbb csövek miatt nincsenek grammok sem megadva. ettől még persze biztosan jó, csak nem tudok szabadulni az érzéstől a konával kapcsolatban, hogy egyre inkább hülyére veszik a közönséget.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#29
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

az agyváltóra nem is gondoltam. de azzal sem kerek valahogy, azt hiszem...

 

 

na igen. csak két baja van: nincs 18-as méret illetve ez is tuti valami egyszerűbb csőszett, minden különösebb butting nélkül.

 

Made in USA, ez egy jó pont. A Linskey csinálja nekik ez a másik jó pont. Viszont súly adatokat nem találtam se itt se ott. Az egyszerűbb vázakat nem változó falvastagságú csövekből készítik azt kiderítettem...


Edited by verti, 2013. November 05. - 09:18.


#30
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Hello!

 

A unit-ot én is nézegettem, elvileg a papucs cserélhető benne. Ha minden igaz vehetsz bele olyat is ami nem csúszó, és akkor tudod váltós rendszerrel használni.

 

A szemek a vázon meg még agyváltóhoz is jók, akkor meg ugye jobb a csúszópapucsos verzió, mert nem kell láncfeszítő.

 

az agyváltóra nem is gondoltam. de azzal sem kerek valahogy, azt hiszem...

 

Itt a jó kis váz...

 

http://konaworld.com/ti_explosif.cfm

 

na igen. csak két baja van: nincs 18-as méret illetve ez is tuti valami egyszerűbb csőszett, minden különösebb butting nélkül.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#31
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Itt a jó kis váz...

 

http://konaworld.com/ti_explosif.cfm



#32
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

Hello!

 

A unit-ot én is nézegettem, elvileg a papucs cserélhető benne. Ha minden igaz vehetsz bele olyat is ami nem csúszó, és akkor tudod váltós rendszerrel használni.

 

A szemek a vázon meg még agyváltóhoz is jók, akkor meg ugye jobb a csúszópapucsos verzió, mert nem kell láncfeszítő.



#33
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

nézegettem a kona honlapján a unitot. a részletekről készült képeken alapján vannak szemek a váltóbovdenekhez. a papucs viszont csak ss-hez jó. ennek mi értelme? miért nem váltótartós papucs van hozzá, mint az explosif-on?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#34
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

A Kona garanciát csak azon a "képeslapon" lehet regisztrálni amit a kis füzete első oldaláról lehet kivágni?



#35
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
KONA BIKES | 2014 BIKES

az explosif egyel nevesebb csöveket kapott... :) :D
KONA BIKES | 2014 BIKES | TRAIL 27.5" HT | EXPLOSIF

szomorú, hogy leszoktak az 1 colonkénti ugrásról a vázméreteknél... :(

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#36
hetton

hetton

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts
Ha jól tudom a Kona teljesen szabványos méretet használ, így elvileg ha mondjuk kiszedik egy Magellanból az bõven jó. Mondjuk nem nagyon szoktak ilyet árulni sehol, de lehet pár boltban érdemes körbekérdezni.

#37
porse

porse

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Igen ez az, köszi. Bár így se találok a neten.

#38
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
szeritnem amit keresel az a V-fék tüske, de a méreteiben nem avgyok otthon

#39
porse

porse

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Üdvözletem.
Nem igazán tudok hova írni, így ide teszem.
Vettem egy kona scrap biciklit, és hátulra szeretnék v féket tenni rá ideiglenesen. De ugye nincs rajta a vázon az a 2 kiálló fogat, hanem külön csavarok kellenek bele.
Lementem ide a helyi boltba, de csak nagyobb méretû csavaruk volt, nem tudom a pontos kifejezését a csavarnak.
Kérdésem kapok e valahol Pesten ilyen alkatrészt hozzá, vagy ha nem is egy linket esetleg tudna valaki adni, hogy rendeljek, mivel nem tudom pontosan mi a neve, így rákeresni se tudok, s gondolom nem egy nagy összeg.
Köszönöm.

#40
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Nem, nincsen a weboldalon valóban.
De most amikor kint voltunk a svájci központban, akkor mutatták a teljes ruházati palettát....
Jövõ héten zaklatom õket ebben az ügyben...



Ezt akartam én is kérdezni, de nem találok sehol se. Talán 2009-ben volt utoljára. Lesznek mezek is?

Köszi