Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

24 órás verseny | Zánka

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3842 hozzászólás a témában

#41
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hali!

Örülök, hogy írtál, tényleg!

Sajnálom, hogy te ezt láttad, vagy így láttad! Nem az első 24 órásom volt, nem gondolom magam rutintalannak, tényleg nagyon odafigyeltem, hogy mindig elengedjek mindenkit. Ott, ahol szóltál szerintem nem volt értelme. A nem tudsz biciklizni kérdés meg a nyeregben eltöltött idő függvényében, hát, nem tett boldoggá, nyilván ez alapján válaszoltam. :)

Legközelebb okosabbak leszünk, remélem.

Szia MGY!

Én voltam aki meg akart előzni a sziklás résznél.


  • superszabi kedveli ezt

#42
superszabi

superszabi

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás

Szia MGY!

 

Én voltam aki meg akart előzni a sziklás résznél.

Úgy gondoltam nem kérek lehetetlent, mivel ott már mások is elengedtek, akik között hölgy is volt, és nem estek be a bokorba. A kiáltásom akkor hangosabb volt, mert jó köridőt szerettem volna menni, és ha messzebről előre kiálltok akkor az illető időben reagálni tud.

Nézd nem tartom magam ideges tipusnak, de a helyzetet látva könnyen megoldhatónak tartottam ami nem sikerült.

Szerintem összefutottunk már it a 24 óráson tavaly is, másik helyen, másod magammal és akkor sem akartál elengedni csak akkor ha elhagysz egy kanyart... Nem örültünk neki, de nem szóltunk.

Nem az volt a célom hogy megijeszelek vagy le sodorjalak a pályáról. Lehet hogy már Én is majrés voltam amiatt hogy valaki nem tudja melyik a bal és jobb oldal, és rámhúzza a bringát és nem tudok sehogy sem egy jó köridőt menni.

Engem is előztek szorgalmassan a "Focus-os" fiúk és más szegedi egyesületből való emberkék, simán elengedtem őket az erdőben is.

A káromkodásról annyit, hogy igen, valóban kérdeztem, hogy "Mi van? Nem tudsz bringázni?" De a "b@zdmeg kötőszó nélkül. De a Te szádat elhagyták a "Buzi" , "Szaros" és a "Szaros-Buzi" szavak, egyre hangosabban amikor jöttünk ki a kétnyomsávos útra.

Remélem mindketten tanultunk ebből, hogy higgadt fejjel jobbat versenyzünk.

 

Üdv.


superszabi módosította - 2015. július 29. - 15:22

Értem Én! De leszarom

#43
demiati

demiati

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Mi is túléltük!

Sztem jó volt, amit a büféről írtok azzal sem szállnék vitába, mondjuk én két rántott husos szendvicset bevételeztem onnan, és kb ennyi, minden másunk volt. Hiányoltam a tavalyi ingyen sört de sejtve hogy nem lesz vittünk magunknak!

A pályával egészen éjjelig nem volt gondom, egy defektet nyaltunk be páláyn azt is a körforgalomnál felütéssel, onnan futott a srác végig! Azok a villámok ilyesztőek voltak, azthiszem 10 éve hozták azt a szabályt hogy minden szabadtéri sportrendezvényt vilámlás esetén le kell zárni, ha emlékem nem csal akkor egy focimeccsen csapott be a pályába a villám, és egy srác talán meg is hallt, nyilván ilyen kockázatot nem szabad felvállalni. Az éjszakai szél félelemetes olt szintén, a pusztán én konkrétan majdnem leszálltam mert visszafújt a szél! Illetve szétfagytam amíg a váltásomra vártam a zónában! Az éjjel hármas eső szerintem betett a pályának, mert jégkorcsolya pája lett belőle, ennek köszönhetően 4 re én ki is szálltam a játékból lévén egy körön bellül készer landoltam a rekettyésben és az egyiknél sikerült a térdemet elég csúnyán beütni, de most már OK!

 

Amit hiányoltam hogy Seti nem festette szét az erdőben a kiálló köveket galyakat mint ahogyan azt szokta, nekem ez hiányzott!

 

De izgalmas, jó verseny volt, mi élveztük!

A rántotthúsos szendviccsel én is próbálkoztam, de 2 órát kellett rá várni és akkor is csak azért volt mert előre lefoglaltam és kifizettem. Ez szerintem vicc. Régebben ott a helyszínen sütöttek, és szerintem egy csirkemellre többen is vevők lettek volna.



#44
Galcsik1979

Galcsik1979

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Már több éve járunk a 24 órás(ok)ra többé kevésbé minden okés velük.

Csupán pár gondolatot (javaslat) ha megengedtek.

- A váltózóna használata jövőre legyen már mindenki számára kötelező.

- A váltózóna ne legyen táborhelynek kialakítva, az váltózóna. Oda nem kell szék, meg asztal meg a többi.....

- A válózónában a szervezők szigorúan tartassák be az általuk "kitalált" szabályokat. Vonatkozzon mindenkire.

- Éjjel a nagy viharban (kb:100km/h szél) a szalagok a pályán össze-vissza lobogtak 3 órán keresztül. Ez nagyon zavaró volt. Éjjel a váltózóna elején próbáltam ugyan szólni de nem volt kinek. Ha mi "megtisztelünk benneteket" azzal, hogy elmegyünk a versenyetekre elfogadjuk a szabályaitokat akkor elvárt, hogy pályát biztosítsátok.

- Köszönet az éjjeli csendszünetért, és  a feltűnően higgadt már-már hallgatható speakernek. Jövőre is ilyet kérünk.

- Minden  évben visszatérő probléma az előzés, mivel én nem épp a TOP tekerők közé sorolom magam így olykor (igen gyakran) megesik, hogy utolérnek mi-több meg is előznek. Jó lenne ha látnám ki is tette azt. Volt már nekem is bokor látogatásom ezek miatt. Hátra egy rajtszám.

- Időmérésnél jó lenne megoldani, hogy ne a magunk vezetett kockás füzetből szedjünk infókat az eredményeinkről, hanem a csapattagok önálló mért időt is kapjanak.

- Nagyon hiányzott a eredményjelző fal. Tudhatni miért nem volt? Jövőre lesz?

- Korábbi években a kör beérkezésénél láttam a köridőmet. Ez is visszajöhetne?

 

AZOK  A BRINGÁS VERSENYTÁRSAK AKIK A ITT-OTT RÖVIDÍTENEK A PÁLYÁN, NÉZZENEK MAGUKBA ÉS NE JÖJJENEK TÖBBET IDE.

 

 

Valaki árulja már el nekem, hogy a rétről lejövetelt követően az autógumis lassító előtt minek kellett egy mesterségesnek tűnő "falat" építeni?

 

Jövőre is megyünk.


"Minél Elõbb Maradsz Le - Annál Több Idõd Marad a Felzárkózásra. Én mindig a maximumot hozom ki magamból, a többi csak a szurkolókon múlik."

http://www.salgotarjanihke.hu


#45
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hát, én se járnék montiversenyekre, ha nem lennének hölgy indulók! Ezért gáz pl. a hosszútáv is... :D :D :D



#46
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Lehet hogy van felesége, de azért minden csajt elég rendesen észre vett a verseny egész ideje alatt.:)

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#47
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Mi is túléltük!

Sztem jó volt, amit a büféről írtok azzal sem szállnék vitába, mondjuk én két rántott husos szendvicset bevételeztem onnan, és kb ennyi, minden másunk volt. Hiányoltam a tavalyi ingyen sört de sejtve hogy nem lesz vittünk magunknak!

A pályával egészen éjjelig nem volt gondom, egy defektet nyaltunk be páláyn azt is a körforgalomnál felütéssel, onnan futott a srác végig! Azok a villámok ilyesztőek voltak, azthiszem 10 éve hozták azt a szabályt hogy minden szabadtéri sportrendezvényt vilámlás esetén le kell zárni, ha emlékem nem csal akkor egy focimeccsen csapott be a pályába a villám, és egy srác talán meg is hallt, nyilván ilyen kockázatot nem szabad felvállalni. Az éjszakai szél félelemetes olt szintén, a pusztán én konkrétan majdnem leszálltam mert visszafújt a szél! Illetve szétfagytam amíg a váltásomra vártam a zónában! Az éjjel hármas eső szerintem betett a pályának, mert jégkorcsolya pája lett belőle, ennek köszönhetően 4 re én ki is szálltam a játékból lévén egy körön bellül készer landoltam a rekettyésben és az egyiknél sikerült a térdemet elég csúnyán beütni, de most már OK!

 

Amit hiányoltam hogy Seti nem festette szét az erdőben a kiálló köveket galyakat mint ahogyan azt szokta, nekem ez hiányzott!

 

De izgalmas, jó verseny volt, mi élveztük!

Setinek már felesége vagyon, nem csinálhat csak így-úgy azt amihez kedve van!  :) 


  • zeezoltano kedveli ezt

#48
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Mi is túléltük!

Sztem jó volt, amit a büféről írtok azzal sem szállnék vitába, mondjuk én két rántott husos szendvicset bevételeztem onnan, és kb ennyi, minden másunk volt. Hiányoltam a tavalyi ingyen sört de sejtve hogy nem lesz vittünk magunknak!

A pályával egészen éjjelig nem volt gondom, egy defektet nyaltunk be páláyn azt is a körforgalomnál felütéssel, onnan futott a srác végig! Azok a villámok ilyesztőek voltak, azthiszem 10 éve hozták azt a szabályt hogy minden szabadtéri sportrendezvényt vilámlás esetén le kell zárni, ha emlékem nem csal akkor egy focimeccsen csapott be a pályába a villám, és egy srác talán meg is hallt, nyilván ilyen kockázatot nem szabad felvállalni. Az éjszakai szél félelemetes olt szintén, a pusztán én konkrétan majdnem leszálltam mert visszafújt a szél! Illetve szétfagytam amíg a váltásomra vártam a zónában! Az éjjel hármas eső szerintem betett a pályának, mert jégkorcsolya pája lett belőle, ennek köszönhetően 4 re én ki is szálltam a játékból lévén egy körön bellül készer landoltam a rekettyésben és az egyiknél sikerült a térdemet elég csúnyán beütni, de most már OK!

 

Amit hiányoltam hogy Seti nem festette szét az erdőben a kiálló köveket galyakat mint ahogyan azt szokta, nekem ez hiányzott!

 

De izgalmas, jó verseny volt, mi élveztük!



#49
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

ui.: oké villámlás, alu bicok no meg karbon = halálos félelem. De a bazi nagy szélben azért nagyobb esély volt, hogy valakit agyon üt egy leszakadó ág mint hogy villám csapjon valakibe!

 

Múlt héten visszamenekültem a ligetből a Műcsarnok büféje elé amikor leszakadt az ég (jégesővel kezdte), pár perccel később a Hősök tere másik oldalán becsapott a villám az oszlopba, nem tudom hogy ilyenkor az aluváz biztonságosabb e a karbonnál :D



#50
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

A verseny jó volt mert jóvá tettük :-)

A pálya oké olyan amilyen,de egy kis oda figyelés azért elfért volna. Szőrszál hasogatás, de pl. a kisebb fákat amiket kivágtak, a csonkokat visszább lehetett volna még farigcsálni. Oké egy ídő után kijártuk volna de hát az oké, de így is a vége felé is volt még bőven defekt, az elejéről ne beszéljünk. De ez csak szőrszál hasogatás, mert ennél rosszabb helyeken is tekerünk önszántunkból :-)

Amit a kolléga is írt. tavaly volt legalább valami kaja féleség, a nevezéssel adva, most mért nem volt, és hirdetve se volt igazán, hogy úgy készülj hogy hozd a teljes élés tárat.

A büfé vagy mi inkább hagyjuk. Egy épeszű büfés, hülyére kereste volna magát a rendezvényen, normál kínálattal.

Lassan ez is a pénz lehúzás irányába mozdul el :-(

De grat aki a kezdeti sütési fokozaton, majd az első eső által hőmérsékletileg és talaj ügyileg tökéletesé tett pályán végig körözött.

Köszönjük a szervezést is.

 

ui.: oké villámlás, alu bicok no meg karbon = halálos félelem. De a bazi nagy szélben azért nagyobb esély volt, hogy valakit agyon üt egy leszakadó ág mint hogy villám csapjon valakibe!


  • demiati kedveli ezt

#51
demiati

demiati

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

A verseny szerintem is jó volt. Nekem az egyetlen problémám a büfé ételkínálatával, illetve annak hiányával volt.



#52
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Mindegy már, nyilván itt az asztal mögött ülve más a szitu, mint ott, élesben.

De nem mindeni Kakas Laci, hogy bír menni szólóban váltós időket na. Nekem a 15 perc azért elég erős volt így is, főleg úgy, hogy délelőtt 10-kor mentem, 22 óra után... :D

Namajd! Kikérdezem őket! :)

 

Bár a köridőket elnézve,lehet,hogy volt vagy 2-3 perc is köztetek. :) Valakit kergethetett. És ilyenkor nem válogat.Vagy kaskaláztál előtte és az idegesítő egy adott szituációban...



#53
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Namajd! Kikérdezem őket! :)

 

Bár a köridőket elnézve,lehet,hogy volt vagy 2-3 perc is köztetek. :) Valakit kergethetett. És ilyenkor nem válogat.Vagy kaskaláztál előtte és az idegesítő egy adott szituációban...

 

Hidd el, hogy tényleg nagyon figyelek erre! Simán mindig a jobbszélre lehúzódva mentem, akkor is, ha nem jött mögöttem senki. Ott 30 métert kellett várni a széles útig, és nem lassan mentem én sem, cserébe siettem.

Ez egy ilyen verseny, vannak helyek ahol jobban lehet férni, meg van pár szűk rész, ahol feleslegesen kockázatos az előzés. De lentebb is írtam, az idén sokkal jobbnak tapasztaltam a helyzetet, mint korábbi években. Persze meg lehet erről kérdezni a velem holtversenyben beérő srácot is, neki milyen érzés volt, hogy előzésnek álcázva SZÓ SZERINT belökték az erdőbe... Nyilván a zelkövető szó nélkül továbbállt. :-(

 

* elnézést az általánosításért, nem akarok minden szegedit "vádolni", igazad van.

Egy kékmezes srác volt. :D :D :D


MSONAJ módosította - 2015. július 28. - 10:01

Team Heavy Pedál Szeged

#54
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hidd el, hogy tényleg nagyon figyelek erre! Simán mindig a jobbszélre lehúzódva mentem, akkor is, ha nem jött mögöttem senki. Ott 30 métert kellett várni a széles útig, és nem lassan mentem én sem, cserébe siettem.

Ez egy ilyen verseny, vannak helyek ahol jobban lehet férni, meg van pár szűk rész, ahol feleslegesen kockázatos az előzés. De lentebb is írtam, az idén sokkal jobbnak tapasztaltam a helyzetet, mint korábbi években. Persze meg lehet erről kérdezni a velem holtversenyben beérő srácot is, neki milyen érzés volt, hogy előzésnek álcázva SZÓ SZERINT belökték az erdőbe... Nyilván a zelkövető szó nélkül továbbállt. :-(

Azért elég sok "alöldi" legényke volt! Nem kell általánosítani....Ha valamelyik stresszes,mert nem tud elmenni melletted,akkor ne idegesítsd fel magad,hanem zokszó nélkül engedd el,mert lehet,hogy a győzelemért hajt. A saját érdekedben.És ha így van nem esel be a fák közzé.Ennyi,nyugi!

:)

 

* elnézést az általánosításért, nem akarok minden szegedit "vádolni", igazad van.

Egy kékmezes srác volt. :D :D :D


mgy módosította - 2015. július 28. - 09:28

  • zeezoltano kedveli ezt

#55
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás

Azért elég sok "alöldi" legényke volt! Nem kell általánosítani....Ha valamelyik stresszes,mert nem tud elmenni melletted,akkor ne idegesítsd fel magad,hanem zokszó nélkül engedd el,mert lehet,hogy a győzelemért hajt. A saját érdekedben.És ha így van nem esel be a fák közzé.Ennyi,nyugi!

:)

 

 

A saját "csapatom" után a legjobb szurkolók! :)

---

Jó volt az idei menet! Csak rajt után mentem körbe először, akkorra teljesen rendben volt a pálya, aztán az esti esőtől kb. tökéletes lett. Az éjszakai zápor viszont vicces volt, jókat röhögtem pár kollégán, ahogy szorította a bringa elején a vascsövet. :) Cserébe ahogy felszáradt, már egyből nem volt annyira fini pár helyen a nyom, de ki lehetett bírni.

 

Én mindig nagyon figyelek arra, hogy a gyorsabbaknak helyet adjak, az elmúlt évekhez képest most SOKKAL jobbak voltak a tapasztalatok. Egy alöldi legényke volt, akivel összeszólalkoztunk, fura, hogy nekem mindig csak az ő csapatából származó versenyzőkkel van baj. Az utolsó erdei egynyomoson (ahol át kellett bakogni két kosárnyi sziklán) mondta, hogy BBBAAALLL. Mondom 30 méter, szekérút, türelem. NEM TUDSZ BICIKLIZNI BAZMEG? Nem, csak az ötvenedik körömön vagyok, harmadik helyért meccselek, nem fogok egy tapló kedvéért beugrani a fák közé... Mondott valamit még, de leszarom. :D

 

Természetesen hajnal háromkor a zuhogó esőben eszembe jutott, mi a fenét is keresek itt, meg hogy jön mégegyszer az, akinek két anyja van, de már elmúlt. Biztos indulok egy év múlva is! 

És még valami, köszönet a DoktorBike-osoknak, jó arcok voltak, minden nyűgöm meg tudták oldani, a szerelésre szánt időt így pihegéssel tudtam tölteni. Köszönöm!


Team Heavy Pedál Szeged

#56
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Akkor barokkos túlzás az 5km, pedig mennyivel jobban hangzik! :)

Meglepően pontos viszont így a gps-el mért, én kérek elnézést a garminomtól.

https://www.strava.c...ities/355384188

4,2km 50 méter szintemelkedéssel. A mérést kerékfordulat alapján, a szintemelkedést barometrikus méréssel határozza meg az órám. Utóbbihoz a helyszinen kalibráltam a Sigmát.



#57
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Tudtok pontos körhosszt mondani? A GPS-re nem hagyatkoznék, jobb lenne egy kerékfordulat alapján számolt "valós".

https://www.strava.c...ities/355384188

4,2km 50 méter szintemelkedéssel. A mérést kerékfordulat alapján, a szintemelkedést barometrikus méréssel határozza meg az órám. Utóbbihoz a helyszinen kalibráltam a Sigmát.


  • mgy kedveli ezt

#58
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tudtok pontos körhosszt mondani? A GPS-re nem hagyatkoznék, jobb lenne egy kerékfordulat alapján számolt "valós".



#59
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

A saját "csapatom" után a legjobb szurkolók! :)

---

Jó volt az idei menet! Csak rajt után mentem körbe először, akkorra teljesen rendben volt a pálya, aztán az esti esőtől kb. tökéletes lett. Az éjszakai zápor viszont vicces volt, jókat röhögtem pár kollégán, ahogy szorította a bringa elején a vascsövet. :) Cserébe ahogy felszáradt, már egyből nem volt annyira fini pár helyen a nyom, de ki lehetett bírni.

 

Én mindig nagyon figyelek arra, hogy a gyorsabbaknak helyet adjak, az elmúlt évekhez képest most SOKKAL jobbak voltak a tapasztalatok. Egy alöldi legényke volt, akivel összeszólalkoztunk, fura, hogy nekem mindig csak az ő csapatából származó versenyzőkkel van baj. Az utolsó erdei egynyomoson (ahol át kellett bakogni két kosárnyi sziklán) mondta, hogy BBBAAALLL. Mondom 30 méter, szekérút, türelem. NEM TUDSZ BICIKLIZNI BAZMEG? Nem, csak az ötvenedik körömön vagyok, harmadik helyért meccselek, nem fogok egy tapló kedvéért beugrani a fák közé... Mondott valamit még, de leszarom. :D

 

Természetesen hajnal háromkor a zuhogó esőben eszembe jutott, mi a fenét is keresek itt, meg hogy jön mégegyszer az, akinek két anyja van, de már elmúlt. Biztos indulok egy év múlva is! 

És még valami, köszönet a DoktorBike-osoknak, jó arcok voltak, minden nyűgöm meg tudták oldani, a szerelésre szánt időt így pihegéssel tudtam tölteni. Köszönöm!

 

A titokzatos kolomp-kolomp:

https://www.facebook...?type=1

 

Képek hamarosan ;-)



#60
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

A titokzatos kolomp-kolomp:

https://www.facebook...?type=1

 

Képek hamarosan ;-)


  • mgy kedveli ezt