Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

  • Please log in to reply
1873 replies to this topic

#141
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Milyen a terep, mennyire technikás? Lehet valamelyik hazai versenyhez hasonlítani?

Lehet hasonlítani, csak nem érdemes. Osztrákoknál vannak durvább pályák sokkal, de a hazai maratonokhoz képest még így is lesz pár lefelé, amit a magyar maratonokon indulók 90%-a gyalog tenne meg. Szóval, jóféle! :)



#142
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Mi érdekelne vele kapcsolatban?

Milyen a terep, mennyire technikás? Lehet valamelyik hazai versenyhez hasonlítani?


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#143
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern

Az "enduro"-ra gondolok.
D - 60,4 km 2074 hm 20,9 % aszfalt, 57,5 % sotter, 21,6 % trail

Mi érdekelne vele kapcsolatban?



#144
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

ami E táv lett aztán, a kb. 55 km-es?

Az "enduro"-ra gondolok.
D - 60,4 km 2074 hm 20,9 % aszfalt, 57,5 % sotter, 21,6 % trail


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#145
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A D távon járt valaki 2013 óta?

ami E táv lett aztán, a kb. 55 km-es?



#146
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

A D távon járt valaki 2013 óta?


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#147
ENI

ENI

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

Szia!

 

Mit kóstálna?

Szia,

2-hálószobás apartmanban

Időpont: július 7 – 10-ig/3 éj

Ár: 160 EUR/apartman/éj



#148
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 posts

Szia!

 

Mit kóstálna?



#149
ENI

ENI

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

Sziasztok!

Megüresedett egy 4-6 fős  2 hálószobás (2 szoba,minkettőhöz külön fürdőszoba,konyha,étkező-nappali részben 2 kihúzható ágy,előtér,erkély)

apartman a Salzkammergut idejére.2016.07.07-10-ig csüt.-vasig 3 éjszakára Obertraunban.Magyarok által üzemeltetett seerose hotelben.

Fél percre a Hallstat-i tó-tól, 3-5 percre a vasúti megállótól. Többen megyünk,sajnos ez a lakást visszamondták,hátha valakit érdekel mielőtt lemondjuk.

 

http://apartmanausztria.hu



#150
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 posts

Sporttársak!

 

Szeretnék kijutni a versenyre.

Csatlakoznék/társulnék emberhez vagy csoporthoz.

Sajnos a családban csak 1 autó van.. azt azért nem nyúlnám le több napra.. így marad ez a megoldás.

 

Természetesen a felmerülő költségek rám eső részét megtérítem.

 

Kérnélek titeket ha tudtok olyan lehetőségről ahol egy fő+bike elfér/befér szóljatok.

 

Köszönettel

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#151
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Ennyi edzéssel király voltál hogy végig csináltad.

 

Én a 2. blokk első feléből indultam - hídnál torlódás, Ewige Wandnál szintén, tiszta ideg voltam. A sötét alagútban csak annyit hallottam hogy spd pedál kikattan, mondom akkor fék és kilép, ne menjek bele valakikbe. Jól döntöttem. :)

 

Salzberg továbbra is mumus, én a fénykép előtt egy kanyarral szálltam le, mert nehéz volt kerülgetni a tolókat, és nem sokkal voltam tőlük gyorsabb. Ha tudtam volna hogy hol fotóznak biztos nyeregben maradok :)

 

Akkor végezetül sok-sok edzés, vmi ilyenre jutottam én is. Csak csábító a sok karbon csudakönnyűkerékpár.

Egy jó karbon váz nem csak a könnyűsége miatt jó, hajtás irányba merevebb, de rezgés elnyelésben komfortban sokkal jobb mint az alu, egy hosszú versenyen nagyon nem mindegy a vázizomzat elfáradása sem.



#152
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nekem a kedvenc emlékem a Salzról pont a sok karbon csodakönnyű kerékpár. Rendesen kisebbrendűségi érzésem volt a rajtban, mikor láttam, milyen csodákkal, milyen szép és fiatal emberek állnak rajthoz. Hogy aztán az első emelkedőnél ugráljanak lefelé a csodakönnyű kerékpárokról és tolják szépen felfelé... :D

Akkor végezetül sok-sok edzés, vmi ilyenre jutottam én is. Csak csábító a sok karbon csudakönnyűkerékpár.


  • vdavid likes this

#153
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

Idén mentem a legjobbamat 8 óra 54 perccel ("sokat" edzettem: 550km bringa és 200km futás...), de ez esett a legrosszabbul az eddigi négy közül a hőség miatt.
Már most azon gondolkodom jövőre, hogyan faragjak belőle.
 

Ennyi edzéssel király voltál hogy végig csináltad.

 

Én a 2. blokk első feléből indultam - hídnál torlódás, Ewige Wandnál szintén, tiszta ideg voltam. A sötét alagútban csak annyit hallottam hogy spd pedál kikattan, mondom akkor fék és kilép, ne menjek bele valakikbe. Jól döntöttem. :)

 

Salzberg továbbra is mumus, én a fénykép előtt egy kanyarral szálltam le, mert nehéz volt kerülgetni a tolókat, és nem sokkal voltam tőlük gyorsabb. Ha tudtam volna hogy hol fotóznak biztos nyeregben maradok :)

 

Akkor végezetül sok-sok edzés, vmi ilyenre jutottam én is. Csak csábító a sok karbon csudakönnyűkerékpár.


Edited by Dr. Gonzo, 2015. July 20. - 23:11.


#154
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern

Akkor nagyon-nagyon sokat eddzél, én az első rajtblokk hátsó feléből indultam, de a hídnál így is már volt sorállás, de ha bal oldalra helyezkedsz akkor a híd mellet a gázló térben simán át lehet menni és nagy rakás embert előzöl meg, kövesen meg tolják, nem szeretnek kínlódni.

Kösz a tippet a hídhoz.
Eddig mindháromszor második blokkból indultam, ott is volt várakozás, de töredéke a mostaninak.



#155
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Én ezen addig szoktam gondolkodni amíg eszembe nem jut, hogy 2-3 éve úgy ment el mellettem az "A" távos a 150 mm-t mozgó bringájával, mintha én állnék. Nincs mese, edzeni kell.

Idén mentem a legjobbamat 8 óra 54 perccel ("sokat" edzettem: 550km bringa és 200km futás...), de ez esett a legrosszabbul az eddigi négy közül a hőség miatt.
Már most azon gondolkodom jövőre, hogyan faragjak belőle.

Ami biztos:
- legalább ötször ennyit szeretnék előtte menni
- véletlenül se a harmadik blokkból indulni (hídnál 2-3 perc várás, az első kövesebb szakaszon végig tolás, Ewige Wand-nál torlódás, utána a pálya egyetlen jó lejtőzésén torlódás... nem hittem el...)
- előre jobb lesz a 38-as lánctányér, hátra a 36-os sor (Goisern és Hallsatt között alig haladtam és végre bringán ülve akarom teljesíteni a hallstatti szerpentint. Bár ez idén is majdnem sikerült, pont a fotós előtt szálltam le.
- 2,25 Nobby Nic helyett valami gyorsabb gumi
 

Akkor nagyon-nagyon sokat eddzél, én az első rajtblokk hátsó feléből indultam, de a hídnál így is már volt sorállás, de ha bal oldalra helyezkedsz akkor a híd mellet a gázló térben simán át lehet menni és nagy rakás embert előzöl meg, kövesen meg tolják, nem szeretnek kínlódni.



#156
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 posts
  • LocationBad Goisern

Szerintetek egy Salz B távon mennyit számít a bringa súlya? Vajon lehet arra mit mondani, hogy kb. mennyivel lett volna gyorsabb az ember ha a bringa 1kg-val könnyebb?

Én ezen addig szoktam gondolkodni amíg eszembe nem jut, hogy 2-3 éve úgy ment el mellettem az "A" távos a 150 mm-t mozgó bringájával, mintha én állnék. Nincs mese, edzeni kell.

Idén mentem a legjobbamat 8 óra 54 perccel ("sokat" edzettem: 550km bringa és 200km futás...), de ez esett a legrosszabbul az eddigi négy közül a hőség miatt.
Már most azon gondolkodom jövőre, hogyan faragjak belőle.

Ami biztos:
- legalább ötször ennyit szeretnék előtte menni
- véletlenül se a harmadik blokkból indulni (hídnál 2-3 perc várás, az első kövesebb szakaszon végig tolás, Ewige Wand-nál torlódás, utána a pálya egyetlen jó lejtőzésén torlódás... nem hittem el...)
- előre jobb lesz a 38-as lánctányér, hátra a 36-os sor (Goisern és Hallsatt között alig haladtam és végre bringán ülve akarom teljesíteni a hallstatti szerpentint. Bár ez idén is majdnem sikerült, pont a fotós előtt szálltam le.
- 2,25 Nobby Nic helyett valami gyorsabb gumi
 



#157
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Szerintetek egy Salz B távon mennyit számít a bringa súlya? Vajon lehet arra mit mondani, hogy kb. mennyivel lett volna gyorsabb az ember ha a bringa 1kg-val könnyebb?

Ha a kerekekről esik le -1 kiló  azt tapasztalataim szerint meg lehet érezni, de pl. 2 teli kulacsot nem :)


  • Dr. Gonzo likes this

#158
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

Szerintetek egy Salz B távon mennyit számít a bringa súlya? Vajon lehet arra mit mondani, hogy kb. mennyivel lett volna gyorsabb az ember ha a bringa 1kg-val könnyebb?

 



#159
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

21:14-nél, a lépcsőknél mi történt?

Az 5:49 utáni rész tök jó lenne, kár, hogy nincs már benne az a meredekebb lefefé.

 

Jó ez a videó, szépen visszaadja a környék szépségét, hangulatát. El is fogott a nosztalgia, most valahogy lenne kedvem bejárni ezek egy részét. :)

 

A lépcsőnél a rázkódás miatt pár fok után begörcsölt a combom, jobbra nekidőltem a falnak amig rendbejött, kivágtam belőle azt a ~másodpercet.

 

Nagyon sajnálom hogy nem tudtam mindent felvenni mert volt még egy pár nagyon szép kilátás, jó kis singletrack, csikicsuki, gyökeres rész benne, köves/meredek lefelé de azok csak a fejre erősítve mentek volna és nagyon nem akartam hogy amiatt idő előtt kiszedjenek (asszem csekonics 2013-as felvétele végződik úgy hogy a hídnál megállították, ha peched van rögtön le is tépi a rajtszámot aztán nem engednek a pályán menni. A rajtnál rögtön lecsapott egy szervező hogy azonnal vegyem le, és miközben kerestem hogy hova tudok még beállni beszéltem egy honfitárssal aki épp a kormányra erősített dobozból szedte ki a GoPro-ját.., feltehetőleg hasonló okokból. De ugyanakkor láttam egy pár embert fejkamerával a mezőny közepén, gondolom őket egyszerűen nem vették észre a tömegben). Az Ewige Wand után felülkerekedett az élményrögzítő vágy de még volt civil néző is (kismama gyerekkel) aki rámszólt, szóval azután is fel le szerelgettem. Nagyon úgy néz ki hogy a UCI kereskedelmi törekvései miatt (TV jogok) a jövőben ez a szituáció csak fokozódni fog, de nagyon kiváncsi vagyok hogy oldják meg amikor egyre többen lesznek vele felszerelve, egyre miniatürizáltabb változatokkal.

 

A Gosausee-t megkerülő túristaúton egyébként javarészt tilos a biciklizés (mi gyalog voltunk), de jópáran voltak akik ezt semmibe vették (többek köszt németet/olaszt/szláv nyelvet hallottam). De láttam egy rendes srácot is aki kézben tolta :) A tavon is csak elektromos hajtású csónakok közlekedhetnek, nagy nyugalom van.



#160
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A hétvégi Salzkammergut E táv egy (alig) rejtett kamera / túrista szemszögéből :)

21:14-nél, a lépcsőknél mi történt?

Az 5:49 utáni rész tök jó lenne, kár, hogy nincs már benne az a meredekebb lefefé.

 

Jó ez a videó, szépen visszaadja a környék szépségét, hangulatát. El is fogott a nosztalgia, most valahogy lenne kedvem bejárni ezek egy részét. :)


Edited by zscs, 2015. July 15. - 20:59.