Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salzkammergut Trophy | Bad Goisern

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1873 hozzászólás a témában

#121
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

A sóhegynél ahogy véget ér a kis aszfalt,onnan 24-32!!! szoktam feltekerni,semmi erölködés szép egyenletesen,a nagyon meredek aszfalton leszállok és tolom! elöl 30-as tányér kicsit öngyilkosságnak tűnik bár te tudod!



#122
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

A  120 km-es néztem ki.

Remek, akkor mesélek! :)

Nem tudom a Zoncolan milyen hosszú és meredek, de a 119-en 12 kilométer aszfaltal kezdesz és van meredeksége a végén már abban is van kistányéros rész, utána jön a terep, van egy kis gyaloghíd amit az idénre kiszélesítettek, ott ezidáig tumultus volt, osztrákok szépen sorban állnak és várják az átjutást, bal oldalon viszont a gázlótér általában szinte szára, kerülhető a tömeg, innen egy köves mászás, nem egy erőlködős nép, leszállnak és tolják, semmi felesleges küzködés! Fel a Raschbergre, ez sem leányálom, piszok hosszú mókuskerekezés fel a ,,világ tetejére", amikor a mentőt meglátod az út szélén örülhetsz, felértél. Murvás száguldás, ne állj le versenyezni az osztrákokkal lefelé, ők murvára születtek, nagyon érzik, a Hütteneckealmra visszamászni tulajdonképpen szinte kellemes a Raschberg után. Innen egy kis murvás lefelé, egy részen bevisznek az erdőbe itt sár van mindig és tolós, szökdécselős lefelé, kis szintben száguldás után jobbra le az Ewige Wand-hoz, a táv egyetlen technikás része innentől le a faluig, saras-köves-csúszós-rázós. A tóparton körben regenerálódós szakasz, érdemes bolyozni, a Sóhegy, elmondhatatlan ha még nem láttad élőben, k.b. 18 fordítós kis gyalog szerpentin, (érdemes előzőleg elmenni és megnézni-megtekerni) a tópartról már látni fogod és nem hiszed el, hogy ott fel lehet menni. A tetejétől kis szusszantós gurulás egy réten és jön a 32% rész ezt kitolja az ember és valahol az igazán meredek rész után felülhet, erőnlététől függően eldöntve mikor, a tetőn már látni fogsz néhány embert kidőlve az árnyékban. Kis murvás lefelé után leérsz a Wildbach-i vízeséshez, innen indul a nap másik hosszú mászása fel Rozalm-ra, sosem akar véget érni, inkább mentálisan nehéz, 1.5 óra felfelé, a tetején nincs semmi pár osztrák aki mindenkit megtapsol, még ha térden mászva érsz is fel és egy mentő., le egy kicsit a frissítő ponthoz és utána megint egy ,,kicsi" fel én ezt utáltam a legjobban, gondolatban már ott vagy 30perc száguldás a Gossaui tóhoz le és akkor előtte még mászni kel a valóságban. A Gossaui frissítő után még felvisznek a hegy derekára olyan 1.5 órás fel és le, tud fájni a nap végén, nagyjából ennyi. Nekem ez 7.5 óra tekerés és ha jelent valamit a kategóriám első 10-15-ben tekertem mindig itthoni maratonokon, nem mernék 30-36 kombóval nekivágni, nagyon mások odakint a dimenziók... ;)


  • zeezoltano kedveli ezt

#123
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Melyik táv lesz amúgy ?

A  120 km-es néztem ki.



#124
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat skacok. A vezetéknév listában nem szerepelek, de egyelőre lehet marad ez ami van (nem azért mert akkora bivaly vagyok, hanem mert nincs kedvem most erre áldozni). 

Egyébként inkább országútis vagyok, ha jelent vm viszonyítási alapot nektek akkor a Zoncolan felrúgtam 39-28-al.

Melyik táv lesz amúgy ?



#125
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Az nem rossz, de azért más ha aszfalt van ugyan azon a meredekségen és itt azért 4x annyit kell felrugdosni elég + amire még nagyon oda kell figyelni hogy egy szél mellény-dzseki legyen nálad mert 1-2 óra alatt drasztikusan megváltozhat az időjárás.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#126
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat skacok. A vezetéknév listában nem szerepelek, de egyelőre lehet marad ez ami van (nem azért mert akkora bivaly vagyok, hanem mert nincs kedvem most erre áldozni). 

Egyébként inkább országútis vagyok, ha jelent vm viszonyítási alapot nektek akkor a Zoncolan felrúgtam 39-28-al.



#127
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Egyéb iránt nem is a meredek emelkedőkkel van a gond hanem hogy az átlagos emelkedők szinte sohasem érnek véget :)

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#128
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Elől 30, hátul 36?  :rolleyes:

Hát nem tudom hogy állsz erővel de Zscs a top marcikon dobogón szokott állni a hosszú távon korosztályában, ami elég húzós tavaly abszolútban volt 13.-ik  a Szílváson tehát ha a vezeték neved Blazsó, Búr, Buruczki, Vigh, Szalay vagy Bogár akkor ne szívass minket. Ellenkező esetben meg 24 vagy 22 előre és próbáld meg leszállás nélkül csöndben, alázattal letekerni a távot.


  • joshua kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#129
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Elől 30, hátul 36?  :rolleyes:

Jó az, csak legyél nagyon-nagyon erős! :D

Utána van egy kis gurulás lefelé majd a legnagyobb mászóka, semmi technika, csak mókuskerék úgy másfél óráig, egy naptól tűzött murvás úton!



#130
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Elől 30, hátul 36?  :rolleyes:



#131
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Igen, előtte és utána tekerhető, a 32% a combos, igen. Kitekerhető, de felesleges elergiapazarlás, ráadásul olyan Watt/kg-ot kell tartni ott, ami bőven EB/Z4 fölötti lehet még a profiknak is. Én 2013-ban a 29-es kerékkel 36-24 / 11-34-gyel mentem a B-n, elég volt. 2014-ben 36-24 / 11-36-tal az A-n. Idén meg 32 x 10-42 lesz ovál tányérral.

Egyet értünk nem kell erőltetni a 32% részt, tavaly egy fickó kitekerte mellettem, miközben én toltam, kicsit volt csak gyorsabb, a tetőn már utol is értem, kész volt, utána eltűnt a süllyesztőben.

Akkor akár össze is futhatunk, idén nekimegyek én is.



#132
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mármint az aszfaltos részen a 32%-nál, a többi kitekerhető, én már láttam csajt is kitekerni a 32% részt 119 -es távon, én ott toltam! :(

A kérdésre válaszolva nekem 38/24 11-36, a 39/26-ost oda nem merem betenni.

Igen, előtte és utána tekerhető, a 32% a combos, igen. Kitekerhető, de felesleges elergiapazarlás, ráadásul olyan Watt/kg-ot kell tartni ott, ami bőven EB/Z4 fölötti lehet még a profiknak is. Én 2013-ban a 29-es kerékkel 36-24 / 11-34-gyel mentem a B-n, elég volt. 2014-ben 36-24 / 11-36-tal az A-n. Idén meg 32 x 10-42 lesz ovál tányérral.



#133
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nem áttételt, lábletételt. :) Ott az eleje is tolja többnyire.

Mármint az aszfaltos részen a 32%-nál, a többi kitekerhető, én már láttam csajt is kitekerni a 32% részt 119 -es távon, én ott toltam! :(

A kérdésre válaszolva nekem 38/24 11-36, a 39/26-ost oda nem merem betenni.



#134
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nyilván egyénfüggő, de leendő első indulóként ki milyen áttételt használ a sóhegyen?

Nem áttételt, lábletételt. :) Ott az eleje is tolja többnyire.



#135
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Nyilván egyénfüggő, de leendő első indulóként ki milyen áttételt használ a sóhegyen?



#136
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Alex akkor viszont 2 kört kell menned.

Nyilván.
Minimum! :D


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#137
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Alex akkor viszont 2 kört kell menned.

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#138
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Mátrán még én is, a lefelé híres-hírhedten félős és óvatos sem láttam olyan részt, ami vészes lenne. Mondjuk volt a vége felé egy kövesebb meredek, de rövid rész, ahol 2-3 középtávos leszállt és tolta a bringát, de simán tudtam kerülni őket jobbról a köveken, a nem ideális nyomon. Merev villával... :-)

De te a 10%-ban vagy :)


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#139
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Erre voltam kíváncsi. Köszi!
Vannak azért hazai hosszútávokon is jó részek!
Mátrában pl.

Mátrán még én is, a lefelé híres-hírhedten félős és óvatos sem láttam olyan részt, ami vészes lenne. Mondjuk volt a vége felé egy kövesebb meredek, de rövid rész, ahol 2-3 középtávos leszállt és tolta a bringát, de simán tudtam kerülni őket jobbról a köveken, a nem ideális nyomon. Merev villával... :-)



#140
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Lehet hasonlítani, csak nem érdemes. Osztrákoknál vannak durvább pályák sokkal, de a hazai maratonokhoz képest még így is lesz pár lefelé, amit a magyar maratonokon indulók 90%-a gyalog tenne meg. Szóval, jóféle! :)

Erre voltam kíváncsi. Köszi!
Vannak azért hazai hosszútávokon is jó részek!
Mátrában pl.


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_