Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12061
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Sziasztok!

Fûzettem két új kereket. LX agyak, Mach IV felnik.
A problémám csak annyi, hogy teszem át az új kerékre a fogaskerekeket? :confused:
Milyen spec szerszámra van szükség hozzá? Köszi a válaszokat.

biztonságos közlekedést mindenkinek, parej
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#12062
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

a mach 1 MX tényleg 490g? Én többet tudtam...


múltkor lemértem... már nem emlékszem pontosan, de mintha 5-össel kezdõdött volna. Az biztos, hogy több volt, mint amennyi gyárilag meg van adva. annál azért találsz könnyebbet, ilyen árkategóriában. A lépen elég jól néz ki, de valóságban elég igénytelen az a matrica, ami rá van ragasztva ( legalábbis, amit én néztem ). Engem is rá akart beszélni a boltos, de végül a mérleg meggyõzött, és maradtam DS2 XC-nél. Csak akkor nem volt az országban, ezért volt egy alternatíva az MX disc, de aztán találtam egy boltban sun-t, és a probléma megoldódott :).

#12063
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
a mach 1 MX tényleg 490g? Én többet tudtam...

#12064
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Nincs szûkítõ, akkora a lyuk h. csak a presta szelep fér át. Minden belsõm autószelepes, az az én problémám.

ja én is így voltam, a wtb-nél, de a 8,5 - es fúró megoldotta a problémát 2 másodperec alatt...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12065
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Nincs szûkítõ, akkora a lyuk h. csak a presta szelep fér át. Minden belsõm autószelepes, az az én problémám.

#12066
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Egészséges dolog felfúrni egy Mavic X317 Disc felnit autószelepesre?
Asszem ez ugyanaz mint a mostani 717 Disc.

.....nehezebb kicsit mint a 717, de ez még nem betétes ? mavikokat már jó ideje egy kis kivehetõ szûk1tõ betéttel adják, én 317esembe is volt,,,,,de a wtb-t én gond nélkül felfúrtam 1ébként, szal sztem nem problémás...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12067
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

Egészséges dolog felfúrni egy Mavic X317 Disc felnit autószelepesre?
Asszem ez ugyanaz mint a mostani 717 Disc.

Szerintem nem lesz baja, de nekem megszakadna a szívem.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#12068
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Egészséges dolog felfúrni egy Mavic X317 Disc felnit autószelepesre?
Asszem ez ugyanaz mint a mostani 717 Disc.

#12069
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

kis fogalomzavar (nálam) xc=cc vaagy nem éppen?

xc = x-country vagyis cross country. (az x betût használják a cross szó röviditésére.)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12070
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
kis fogalomzavar (nálam) xc=cc vaagy nem éppen?

#12071
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
inkább cc... akkor meg gondolom ez elégséges

#12072
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
döntsd el, hogy durvulni akarsz, vagy cc-re kell
nincs mindenre jó felni

#12073
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
és a durvulással gondolom azé finomabban kell bánni, hogy ez a felni is túlélje...
azt már gondolom annyira nem bírja (ha csak a súlyát nézném, ak ezt mondanám)

#12074
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

senki nem tud semmit a mavic 223-ról??? Egyéb tipp? 75-80kiló, hobbi maraton, túra. Please help!!!

illesztett, 22 mm széles véfékes felni. van tárcsafékes változata is. az egyik olcsó kategóriás mavic. általában oem biciklikbe szerelték.
amire kell szerintem jó lesz neked.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12075
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
senki nem tud semmit a mavic 223-ról??? Egyéb tipp? 75-80kiló, hobbi maraton, túra. Please help!!!

#12076
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás

szilváson tropára ment a hátsó kerekem.

felninenk a sun mach iv-et néztem ki, 32 küllös verzióban (56 kiló vagyok..), de az agy témában nem tudok dönteni. sokan az xt t ajánlották nekem...ti mit ajánlotok cc-re?

Én meg Szilváson próbáltam ki az újat: Mach IV 32 és B+ hátsó agy
A felnirõl annyit hogy a gyári 405g-al ellentétben 442g és ragasztott, szépen köszörült oldalfallal.
Az agy meg egy ilyen http://ebike.hu/term...so/v-fekes/1319
Én 6500 ft-ért vettem boltból rendelve.XT súlyban van gyári adat szerint, persze olcsóbb.
A kerék Szilvás maraton rajtnál volt 0km-es, kapott a 77km-en elég sarat +a 73 kilómat de nyolcast nem lett benne, küldtem neki rendesen lefele. Az agy porvédõit otthon leszedve örömmel láttam hogy a porvédõ utánn 1 csepp sár sem került a gumi porvédõs csapárgyakhoz.(nem úgy mint a volt Deore agyamnál...)

#12077
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

hidd el rob, ha lenne pénz, akkor hügi onyxot vennék. de így azt hiszem , marad az xt, versenyzõ haverom már 4 éve nyúz egyet az edzõgépén és bírja...meg amúgyis elég olcsón tudom megszerezni...

az onyx a legalja a hügi kinálatnak, az is sima kalapácsos, mint bármely másik agy.
a "rendes" hügi agy nem kalapácsos :D de az 60k ezért is nem adom el a sajátomat.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12078
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hidd el rob, ha lenne pénz, akkor hügi onyxot vennék. de így azt hiszem , marad az xt, versenyzõ haverom már 4 éve nyúz egyet az edzõgépén és bírja...meg amúgyis elég olcsón tudom megszerezni...

#12079
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
én ismert vagyok sh!mano ellenességemrõl, szóval inkább az uj bike+ agyat venném. vagy hügi onyx, vagy ha nincs pénz akkor az acor tárcsás hátsóagyát.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12080
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
szilváson tropára ment a hátsó kerekem.

felninenk a sun mach iv-et néztem ki, 32 küllös verzióban (56 kiló vagyok..), de az agy témában nem tudok dönteni. sokan az xt t ajánlották nekem...ti mit ajánlotok cc-re?