Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#1
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Annyi hátránya van a Micro-nak, hogy a legkisebb fogaskerék a levegőben lóg, csak a rögzitő csavarral van a masodik fogaskerékhez hozzáfogatva. Az elektromos bringák a nyomaték miatt szeretik letépni


sala módosította - 2024. február 17. - 20:17

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#2
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Azért van a MicroSpline, mert az egytányéros hajtások kívánják, hogy 11nél lehessen kisebb fog is hátul. És akkor már sűrűbbre is vették a bordákat, hátránya abból nem lesz a dolgozónak.

 

Én Husevo helyében megnézném a Jútubon, hogyan kell szétszedni a SLX agyat (van fent egy rakás videó) és egyszerűen bezsíroznám.
Ahogy néztem, ez egy negyed (fél) órás művelet lehet, nem tűnik atomfizikának. Pénz is megmaradna és lenne egy halkabb agy. Hogy meddig maradna halk, az is kiderülne de újat venni biztosan nem kell.


  • Kisherceg és husevotelefonfulke kedveli ezt
Marci

#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Marcinak jár a pont a kérdés tisztázásáert! :) Valóban régi rendszerű shimanoval van tapasztalatom. Viszont ezek az újak egész jónak tűnnek. Kár ezért a microspline kaziért...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Oké, kinek mi. Lehet, hogy az az slx hangos. Nekem Deore van most itthon használatban, az szerintem halkabb mint a DT. A DT 36T, a Deore - asszem - kevesebb, passz, lehet az slx is 36T. A DT előtt XT volt, szerintem az se volt hangos, a DT-nél halkabb volt. Lehet, hogy húsevőnek valami spéci slx-e van. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

Edit: korábban én is rá voltam pörögve a halk agyra, aztán pont arra jutottam mint most ti is, kb heroin árban van igazán halk cucc. A megoldás az lett, hogy próbálok kevesebbet szabadonfutózni. biggrin.png

Silent clutch agyat én is vennék, de asszem nincs már, másrészt azok régen is ilyen fél+ kiló nehezékek voltak, úgy emlékszem.

Husevo SLX agya a MicroSpline-os, újabb, sűrűbb bordázott szabadonfutóval van, ezek 4 számjegyű típusszámmal futnak. Ezeknek teljesen más rendszerű a reteszelése, mint a régebbi, HG szabadonfutós, 3 számjegyű típusszámos agyak. A régebbiek sokkal halkabbak voltak, gyanítom Kishercegnek is ilyen régebbi Deore van.

Az újaknak kb ilyen a hangja: https://www.youtube....Gh1YiBzb3VuZCA=
Az új Shimano-k nagyjából átvették a DT Ratchet rendszerét, kb 72 fogas rendszerrel. Csak ez nem olyan egy mozdulattal szétszedhető és bezsírozható mint a DT. Ezért is hangosak.

Itt látható a szerkezete: https://www.youtube....h?v=McOKEyV_mWY


marton módosította - 2024. február 17. - 00:13

  • Kisherceg és husevotelefonfulke kedveli ezt
Marci

#5
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
belul tomitett cdapagy tengely kombo, a racsnin van labirintgyuru, igy az olaj tobbe kevesbe bentmatarad
  • husevotelefonfulke kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#6
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás

Lehet, hogy húsevőnek valami spéci slx-e van. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

biggrin.png

Vmit biztos faragott a Shimano, mert a slx-em (7110) mellett van egy kicsit régebbi Deore is a 26-os montimban, na az nagyon barátságosan halk, köze sincs az slx-gépágyúmhoz. biggrin.png Pedig bevallom, az életben nem kentem, lehet azt sem ártana szétkapnom. biggrin.png

Ha amúgy a horgasz-zsolti által javasolt olajos trükk működik a DT-nél - bár furcsállom, hogy miként marad bent az olaj - és lenne ilyesmi a Shimanohoz is, akkor nem biztos, hogy egy százasért vásárolnék DT-t, csak vennék egy másik slx-et vagy xt-t. smile.png


husevotelefonfulke módosította - 2024. február 16. - 21:10


#7
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Oké, kinek mi. Lehet, hogy az az slx hangos. Nekem Deore van most itthon használatban, az szerintem halkabb mint a DT. A DT 36T, a Deore - asszem - kevesebb, passz, lehet az slx is 36T. A DT előtt XT volt, szerintem az se volt hangos, a DT-nél halkabb volt. Lehet, hogy húsevőnek valami spéci slx-e van. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

Edit: korábban én is rá voltam pörögve a halk agyra, aztán pont arra jutottam mint most ti is, kb heroin árban van igazán halk cucc. A megoldás az lett, hogy próbálok kevesebbet szabadonfutózni. :D

Silent clutch agyat én is vennék, de asszem nincs már, másrészt azok régen is ilyen fél+ kiló nehezékek voltak, úgy emlékszem.

Kisherceg módosította - 2024. február 16. - 18:41

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#8
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás

Hát, igen, az SLX-em annyira nem halk. És gurul is rendesen, szóval 100 gramm mínuszért nem biztos, hogy kiadnék 100 kiló pluszt, ha hangban nincs jelentős előrelépés. biggrin.png  Vmikor a kétezres években volt egy LX silent clutch agyam, azt szerettem.

Horgasz-zsolti: és az olaj benne marad a rendszerben? Mennyi ideig, km-ig tart a halk időszak kenés után, és mennyire halk?

 

(Mivel a halk agy témakörbe csak most nyúltam bele, azt jól értem, hogy a shimano egyszerűen modellszámváltoztatás nélkül lecserélte a 2018 környékén bedobott halk megoldását az SLX-XT-XTR szériákban egy-két éve egy megbízhatóbbnak tűnő rendszerre?)


husevotelefonfulke módosította - 2024. február 16. - 17:32


#9
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Nekem ami bevált DT ügyben, hogy nem a gyári dt zsírral kenem a racsnit, mert azzal tényleg felhangosodik, hanem 15W-50 es motorkerékpár motorolajat teszek bele, mert úgyis volt itthon.

A mavic kerekem racsniját is ezzel kenem.

Fecskendővel viszonylag bőven meglocsolom, elég jól benne marad a kenőanyag, ha a motorok váltójában jó, akkor itt is jó lesz alapon próbáltam és voila--halk, halk is marad, nem szalajt.


horgasz-zsolti módosította - 2024. február 16. - 16:52


#10
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Én - ha már költenél - DT-t vennék. A 36T napkerék elfogadhatóan halk. Nem annyira, mint egy Shimano slx, Deore vagy hasonló, de közel sem kiabál úgy, mint pl a Hope.
(Írom ezt úgy, hogy a DT-vel való együttélésem nem indult éppen zökkenőmentesen.)

 

Husevo SLX kerekét cseréltem le egy 36os DT-re, hááát kb egyforma hangosak és a zümmögésük is kb ugyanaz.. És a másik bringámban is 18as DT van.
Mondom, amíg frissen van zsírozva a DT, addig halk. (vagy ha nagyon hideg van) De néhány hét és elkezd folyamatosan hangosodni.

Én is vágynék egy halk hátsó agyra, engem idegesítenek ezek a hangos szabadonfutók de vágyom a DT megbízhatóságára is, így néha zsírozom.

Betegagyú (fülű) haverjaim meg direkt sufnituningolják, kivesznek rugót csak hogy még hangosabb legyen.
 


Marci

#11
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc

Dt 240, jobbat, logikusabbat, egyszerübbet nem fogsz talalni


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#12
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Köszi srácok!
Akkor még annyi kérdésem lenne, hogy Onyx, Xtr, Newmen agyakon kívül van másnak is halk cucca? Az Onyx kiesik, mert biztos nem fizetem ki. A többi is elég köhögős, de még talán-talán, ha hosszú távú befektetésként lehet kezelni. Az xtr-nél - ami úgy látom elég kevés helyen kapható jelenleg és mintha a Shimanonál lenne vmi gond a szériával - vmi kis műanyag távtartó bedarálásról olvastam sok helyen, a Newmenről meg szinte semmilyen hosszútávú tapasztalat nem lelhető fel. Egyetlen hozzászólást találtam, ahol azt írta egy ürge, hogy 3e km alatt a harmadik szett csapágy fogy el.
Szóval elég tanácstalan vagyok, hogy ilyen árak mellett merjek-e bármivel próbálkozni. Bármilyen tapasztalatnak örülnék.


Én - ha már költenél - DT-t vennék. A 36T napkerék elfogadhatóan halk. Nem annyira, mint egy Shimano slx, Deore vagy hasonló, de közel sem kiabál úgy, mint pl a Hope.
(Írom ezt úgy, hogy a DT-vel való együttélésem nem indult éppen zökkenőmentesen.)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#13
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Köszi srácok!
Akkor még annyi kérdésem lenne, hogy Onyx, Xtr, Newmen agyakon kívül van másnak is halk cucca? Az Onyx kiesik, mert biztos nem fizetem ki. A többi is elég köhögős, de még talán-talán, ha hosszú távú befektetésként lehet kezelni. Az xtr-nél - ami úgy látom elég kevés helyen kapható jelenleg és mintha a Shimanonál lenne vmi gond a szériával - vmi kis műanyag távtartó bedarálásról olvastam sok helyen, a Newmenről meg szinte semmilyen hosszútávú tapasztalat nem lelhető fel. Egyetlen hozzászólást találtam, ahol azt írta egy ürge, hogy 3e km alatt a harmadik szett csapágy fogy el.
Szóval elég tanácstalan vagyok, hogy ilyen árak mellett merjek-e bármivel próbálkozni. Bármilyen tapasztalatnak örülnék.

#14
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
ha 80+kg vagy akkor erzel nemi oldalrugalmassagot, amugy nem
  • husevotelefonfulke kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#15
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

 

(A straightpull agyakat szeretném elkerülni, ha igaz, hogy a velük épített kerekek nagyobb merevsége a menetkényelmet érezhetően hátrányosan befolyásolja. Erről szívesen hallanék amúgy tapasztalatokat, mert kinézetre tetszenek.)

én biztosan nem kerülném őket, műszakilag egy sokkal jobb megoldás, mint a hajlított végű küllővel működő társaik. 3 bringámban is egyenesfejű küllők vanna, szerintem semmilyen negatív hatással nincsenek a menetkényelemre. 


  • husevotelefonfulke és Rabbit kedveli ezt

#16
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás

Köszi!

Nem, az slx-ek szerencsére teljesen jól szuperálnak! smile.png

Csak szereztem kicsit szélesebb és főleg könnyebb felnit, és lehet, hogy nem bontanám szét a mostani kerekeket a cseréhez, hanem lőnék új agyakat hozzá.

Csendmániás vagyok és ha már új kerék, akkor próbálnék minnél halkabbat szerezni.

(A straightpull agyakat szeretném elkerülni, ha igaz, hogy a velük épített kerekek nagyobb merevsége a menetkényelmet érezhetően hátrányosan befolyásolja. Erről szívesen hallanék amúgy tapasztalatokat, mert kinézetre tetszenek.)


husevotelefonfulke módosította - 2024. február 13. - 18:15

  • Kisherceg kedveli ezt

#17
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

De a tiéd is elromlott már? Van valami baja v csak hangosnak találod?

Azt azért ne feledd, a Shimano eladott ezekből sok millió db-ot, abból nem nehéz találni néhány(ezer) hibást. Szerintem így kell ezt a dolgot nézni. Esetleg kérdezz meg néhány nagyobb boltot, mennyi újfajta hibás Shimano hátsó agyat hordanak vissza gariban?

 

Halk agyat nehéz mondani, nekem DT van, az nem halk csak ha bezsírozom - néhány hétig. Utána megint hangos.

 

Egyedül erről a Newmen agyról hallottam hogy elég halk. Úgy is reklámozzák magukat.

https://www.newmen-c...a0-a9eea412f8fb

https://www.bike-dis...0355769&c=22962

Találsz a Youtube-on videókat, a fickó pörgeti a különböző hátsó agyakat és mutatja a hangjukat.


  • Kisherceg és husevotelefonfulke kedveli ezt
Marci

#18
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Illetve, tényleg ennyire problémás a jelenlegi slx-xt-xtr microspline széria a tartósságot illetően mint ahogy ebből a videóból és a hozzászólásokból lejön vagy csak ide gyűlt össze a milliónyi elégedett felhasználóra eső pár problémás eset?
https://m.youtube.co...h?v=PO_0BC_hCDI

(Nagyon szeretném ha csendes lenne az agy, de ha olyan összegekben kell gondolkodnom ezért cserébe, mint egy xtr agy ára, akkor nagyon bosszús lennék, ha pár ezer km után bekrepálna.)

husevotelefonfulke módosította - 2024. február 13. - 11:07


#19
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Sziasztok!
Ha az ember csendes kivitelű boostos, microspline agyat akar az xtr és az Onyx mellett van még más alternatíva?

#20
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.288 hozzászólás

196_1673.jpg

 

netről lopott kép. campa rotoros white industries agyak. fúúú basszus... micsoda kerekeket lehetne vele építeni. :) 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A