Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#61
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Ebben az évben nehéz lesz bármit is időben beszerezni.

Gravelre szerintem a 2x11 jobb, mint az 1x11. Legalábbis én biztos nem csak a klasszikus "gravel" utakat választanám, hanem montisokon is felmennék, oda meg a 40-42/11 túl sok lenne:)



#62
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Köszönjük, hasznos az írás! 

 

Grail AL-t néztem mostanában, de 1x-es hajtásban nincs a zöld és az tetszene, továbbá egyik sem érkezik meg soha már....



#63
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Túl vagyunk a Lux 7.0-val az első egy éven és 2500km-en.

 

Felsorolom itt a tapasztalataim, hátha valakinek hasznos lehet.

 

Már az első tekerés után feltűnt, mennyire sportos és egyben kényelmes geometriát kaptam ezzel a bicajjal. Nem egy HT, de meglepően hasonlóan agilis. Felfele nagyon hatékony, a hátsó felfüggesztés egyáltalán nem a hintalovas kategória, de szerencsére a lockouttal könnyen blokkolható minden elől és hátul is. A Fox 34 Stepcast Elite egy kiváló villa, rettentő finoman mozog, jó a csillapítása, és a 34-es száraknak köszönhetően rettentő merev. A 8100-as XT szinte minden tekintetben egy kiváló szett. A váltás még a legnagyobb terhelés alatt is precízen működik, és a megtett kilométerek alatt se nyúlt meg a lánc 0,75-ig sem. A fékek kiválóan adagolhatóak, semmi nyomáspont-beli para nincsen, mint arra sokan panaszkodnak (minuszokban sem). Egyedül a fekete festés könnyen kopik, és lánc külső felülete hajlamos a rozsdásodásra, de hát ez nem egy vitrinbájk A KS LEV SI dropper szuper darab, fokozatmentesen állítható a 100mm, több XC-re nem is szükséges. A DT-Swiss X1700-as kerekek talán nem a legkönnyebb darabok (ca. 1750g), de rettentő stabilak, és a 25mm szélességgel pont megfelelőek. Tubelessként is hibátlanul funkcionálnak. Sajnos a gyári Maxxis Rekon/Aspen páros nekem egyáltalán nem jött be. Tapadásban nem volt túl meggyőző, nehéz is volt, és rövid idő alatt egy köves technikás részen sikerült fel is ütni. Így itt áttértem a már jól bevált Conti Crossking Protection 2.2 párosra, azzal súlyt is spóroltam, tapadást is kaptam és a defektek és felütések is elkerülnek.

Az egy év alatt szerencsére nem volt hosszú hibalistám:

  • a legelején a hátsó kazettasor kattogott, ezt meg kellett húzni
  • a Fox hátsó tag csiripelt 700km után, gariban javítva lett
  • harmadik első fékbetétet használom, úgy tűnik a resin betét nem túl tartós, de legalább halk és jól fog (hátul egyébként még mindig az eredeti van bent).
  • IPU kormánygátló eltört, gariban cserélték

Amiket pedig én cseréltem:

  • gyári Selle Italia nyereg helyett felkerült egy Ergon SM Comp nyereg, ez kényelmes hosszabb távokon is
  • Fox Lockout és KS Dropper kar helyett felkerült egy Bontager Droplock, így sokkal kényelmesebb lett ezek használata, és helyet is spóroltam
  • 18T helyett 36T ratchet került a hátsó agyba, sokkal jobb lett így a reteszelés

 

Összességében elmondható, hogy az én XC-s, túrázós vonalomon kiválóan használható, és a megtett egy év alatt télen-nyáron szinte hibamentesen futott. Remélem a következő évek is hasonló örömöt adnak majd!

 

QRiU8Zz.jpg


osi22 módosította - 2021. április 11. - 14:28

  • karakoram, peppe és zscs kedveli ezt

#64
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.864 hozzászólás

mindenki méregeti a magáét? biggrin.png

 

unit: 26/20 

on-one: 28/21* 

(felsőcső teteje-pálca / nyeregcsőbilincs-pálca)

 

*Ez szerintem kicsi nekem, de a következő méret nagyon nagy lett volna. De kellett kis idő, míg megszoktam a látványt is és a menet közbeni "fílinget". Azóta imádom, nagyon szórakoztató. wink.png

 

karakoram: a tiéd inkább határeset (ez a 440-es Thomson valami egyedi darab? csak mert 410-ig vannak csöveik... :P)

ZolkoW: kicsi a váz, de ezt már mondtam smile.png

Mars: ha nem létezik nagyobb váz... smile.png

 

Egyébként szerintem egy ideje nagyon el vannak b_szva a vázméretezések, de ezt már mondtam. Az, hogy 2 colos ugrás van a méretek között, siralmas... sad.png

 

disclaimer: minden fentihez hozzáértve, hogy "szerintem" wink.png


Kisherceg módosította - 2021. január 22. - 20:11

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#65
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Nyeregcső bilincstől nyeregpálca közepéig mérve nálam 29 cm lóg ki. 

85,5 cm-en ülök, 195 cm vagyok, és XL-es (2019-es) Neuron-al-t használok.

480 mm-es a nyeregcsövem, bízom benne, hogy nem lesz baj. 

(Ha pedig lesz, akkor sincs mit tenni, kisebb nem leszek, és XL-nél sincs nagyobb váz.. de legalább van 5 év garancia, ami vagy bejön vagy nem... :D )


  • Kisherceg és zscs kedveli ezt

#66
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

én 27-28 centit mondanék, hogy ennyi lóg ki a nyeregpálcáig.



#67
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem veszem magamra  wink.png

A nyeregpálca közepéig mérve, 25 cm-re van kihúzva. A sok vagy kevés?

nem sok az, csak jó gyártótól kell vázat választani....:) 

(amúgy nekem is kb annyira van húzva (17,5 es váz, 75 centin ülök )


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#68
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Bilincstől mértem. Ezt nem tudom egyébként mennyire "egészségtelen" (utána fogok olvasni), azt tudom, hogy 400-as csövem volt régen, 1X éve Thomsonok vannak és mind 440-es. Tehát annyi van a vázban, illetve a csövek találkozása alatt, hogy ez nem okozhat gondot szerintem. Nekem szemre sem túlzó. De ha ez is ott fogja megadni magát, akkor fejet hajtok és L-es cserét kérek ha kapok smile.png biggrin.png. 181 cm-es magasságommal, átlagos lábhosszal (ezt fejből nem tudom) ha én L-es vázat veszek, akkor milyen magas emberre tökéletes egy XL-es váz? Mert a Canyon méretezés alapján nincs XXL a HT kategóriában. 

 

IMG-20200418-082938.jpg


karakoram módosította - 2021. január 22. - 11:27


#69
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.864 hozzászólás

Nem veszem magamra  wink.png

A nyeregpálca közepéig mérve, 25 cm-re van kihúzva. A sok vagy kevés?

 

attól függ, honnan mérted. ;) ha a bilincstől, akkor szvsz sok.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#70
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

kicsi is lett mindkettő, az egyik ugye el is tört... rolleyes.gif

 

(bocs, de naaagyon magas labda volt....)

 

Nem veszem magamra  wink.png

A nyeregpálca közepéig mérve, 25 cm-re van kihúzva. A sok vagy kevés?



#71
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.864 hozzászólás

Nekem is fűrészelnem kellett anno. Nem volt jó érzés smile.png

 

 

Én is pont így vagyok a határon ahogy te (181 cm), 1 cm különbséggel L és M közt. Én eddig 2x is a kisebbet választottam merev vázak esetében, nem bántam meg. Valószínűleg mindkettő tökéletes mindkettőnknek. Én a kisebb-könnyebb, fickósabb váz mellett döntöttem talán eggyel hosszabb kormányszár használattal (de ezt nem tudom pontosan, hiszen nem is ültem L-es modelleken). 

 

kicsi is lett mindkettő, az egyik ugye el is tört... rolleyes.gif

 

(bocs, de naaagyon magas labda volt....)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#72
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Tőlem ilyet nem kértek.

Direkt rákérdeztem, visszaküldjem-e a repedt vázat.

 

Nekem is fűrészelnem kellett anno. Nem volt jó érzés smile.png

 

Sziasztok!
Tervezek venni egy grand canyon 7 - es montit. Az lenne a kérdésem hogy 193 cm-es magassághoz melyik méretet javasoljátok, L vagy Xl (92 cm átlépési magasság). Van valakinek tapasztalata benne?
Köszönöm előre a válaszokat!

 

Én is pont így vagyok a határon ahogy te (181 cm), 1 cm különbséggel L és M közt. Én eddig 2x is a kisebbet választottam merev vázak esetében, nem bántam meg. Valószínűleg mindkettő tökéletes mindkettőnknek. Én a kisebb-könnyebb, fickósabb váz mellett döntöttem talán eggyel hosszabb kormányszár használattal (de ezt nem tudom pontosan, hiszen nem is ültem L-es modelleken). 



#73
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Haver Lux karbon vázát sem kérték vissza - de el kellett fűrészelnie és a vázon belül ekkor előbújó kódot kellett visszaküldenie, fotóznia.
 

 

Tőlem ilyet nem kértek.

Direkt rákérdeztem, visszaküldjem-e a repedt vázat.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#74
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

es a regit nem kertek vissza? hol is repedt el?

Haver Lux karbon vázát sem kérték vissza - de el kellett fűrészelnie és a vázon belül ekkor előbújó kódot kellett visszaküldenie, fotóznia.
 


Marci

#75
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

es a regit nem kertek vissza? hol is repedt el?

 

Nem kérték vissza.

A tag alatt van egy kis repedés.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#76
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A múlt héten kiszállította a Canyon a 2019-es cserevázat.
Eddig a szállítási költséget se kérte.
Csak a vázat küldte, semmi mást. Természetesen ez rendben van, hisz ezt vállalták, ezt beszéltük meg.


es a regit nem kertek vissza? hol is repedt el?
  • ultio kedveli ezt

#77
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

A múlt héten kiszállította a Canyon a 2019-es cserevázat.

Eddig a szállítási költséget se kérte.

Csak a vázat küldte, semmi mást. Természetesen ez rendben van, hisz ezt vállalták, ezt beszéltük meg.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#78
dobygabor

dobygabor

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Ha nem sokat változott a méretezési séma az utóbbi 2-3 évben, akkor szerintem az XL alsó része körül lehet a 92cm-es belső lábhossz. L szerintem kicsi lenne. A méretezési segéd mit javasolt? Én egyszer akartam okosabb lenni annál, az nem jött be. smile.png

Köszi a választ. A méretezési segéd xl-t javasol, csak azért gondolkodtam el, mert ha 1 cm-rel kisebbet írok, akkor már az l-t javasolja. Szóval eléggé a határon vagyok.
 



#79
dobygabor

dobygabor

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

195cm vagyok, és nekem xl-es van neuron al-bol. Biztos a nagyobbat vennem a helyedben is.

Oké, köszi a választ.



#80
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Sziasztok!
Tervezek venni egy grand canyon 7 - es montit. Az lenne a kérdésem hogy 193 cm-es magassághoz melyik méretet javasoljátok, L vagy Xl (92 cm átlépési magasság). Van valakinek tapasztalata benne?
Köszönöm előre a válaszokat!

Ha nem sokat változott a méretezési séma az utóbbi 2-3 évben, akkor szerintem az XL alsó része körül lehet a 92cm-es belső lábhossz. L szerintem kicsi lenne. A méretezési segéd mit javasolt? Én egyszer akartam okosabb lenni annál, az nem jött be. :) 


  • dobygabor kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016