Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Canyon

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
3127 replies to this topic

#881
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez pedig az új Lux, jobban látszik a felfüggesztés és a váz vonalai:

uj_lux3.jpg

 

A Canyon áttért ezeknél a Shimano hajtásra - SRM helyett pedig 4iiii erőmérővel mennek ezentúl (Lakata és Hynek biztosan). A hajtáslánc valószínűleg 1x11 még, szerintem hamarosan ez is kiderül. ;)



#882
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 posts

Elsőre mobilról nézve meglepődtem, hogy egyesek milyen ülésen képesek üldögélni pár grammért, aztán belenagyítva már láttam, hogy csak szerencsés volt a háttér színválasztása. ;)

 

Építettem egy új bringát, nagyjából a meglévő és tartalék alkatrészeimből egy új Lux CF vázra.

 

9.76 kg pedállal. ;)

 

 


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#883
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 posts

Megérkezett az enyém is :)https://postimg.org/image/sm3h2vxob/


  • karakoram likes this

#884
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Építettem egy új bringát, nagyjából a meglévő és tartalék alkatrészeimből egy új Lux CF vázra.

 

9.76 kg pedállal. ;)

 

Lux_CF_003-1600px.jpg


  • karakoram, dzsonhee, Kisherceg and 3 others like this

#885
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Nem szenvedek vele, ilyen marad. hasznalni vegulis rendesen lehet, es itt a tavasz :D

#886
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Ne szenvedj ! El lehet még csípni 785ös XT féket az apróban. Vagy vegyél valami Magurát, Sram-ot.

 


Marci

#887
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

megcsinalam a legtelenitest - az egesz bringat ugy logattam az allvanyra, hogy a fekkarok nagyreszt vizsszintben legyenek, nem volt kedvem a beallitgassal szorakozni utana. nem vagyok benne biztos, hogy eleve nem ereszt e vhol, mert meg 15-20 perc mulva is jottek kisebb bubik, pedig razogattam eleget (mongy a vazban futo csovel sokat nem lehet csinalni), es tekergettem a kormanyt, hogy minden reszen felfele induljon meg. majd vmikor kiprobalom - remelem a hetvegen - ha nem leszek ennyire taknyos.

 

epp ugyanolyan szar, mint elotte... a pinceben eleg sokat kell pumpalni, hogy hasonloan viselkedjen (kb 10 fok lehet ott), 0 fok korul par huzas eleg. csinaltam egy videot:

https://photos.app.g...1kqu439tL2kWGL2

 

nyari fek. de asszem en nem piszkalom ezt, minden alkatreszen lehetne vmi javitgatni (telo lock bug, hatsofelni, fekek, 1x11 shimano felmegoldas, etc), csereberelni, de akkor rakoltenem egy fel bringa arat. ha kijon vmi uj szeria, majd egyben eladom, aztan veszek egy bringat, ketharom ev alatt ugyis annyit varialnak. de azert hihetetlen, hogy ennyi penzert sem kepesek egy joreszt hibamentesen mukodo kozepkategorias bringat letenni az asztalra. ilyenkor mindig megfogadom, hogy megveszem, tekerem, eladom - de sose birom megallni a technikai buzulast.


Edited by arn, 2018. January 26. - 20:33.


#888
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 posts

Lejárt/kifutott a modellciklus és az újnak kell másnak kell lenni annyira hogy valamit rá lehessen mondani hogy jobb mint a régi. A Scott-nál pont fordítva van a történet és a felsôcsôhöz rögzítettrôl tértek át a függölegesre. Érdekes módon az is jobb lett mint az elôzô modellek. :)

Szerintem ez kb placebo effekt lehet annál aki érez különbséget a kettô között, látatlanban, érzésere nem tudná megmondani hogy melyik melyik, annak hogy hogyan áll a rugóstag nincs jelentôsége a mozgás karakterisztikájában.

Mondjuk így felférhet +1 kisebb kulacs, az már valami! ;)


Edited by Szepy_lc8, 2018. January 26. - 12:47.

  • 950sm07 likes this

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#889
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

a shimano modellvaltas johetne mar ezutan az elbaltazott m8000 utan. olcso 1x12, es normalisan mukodo fekek.

ki tudja, lehet, ezeken már pont az új 1x12-es Shimano van... ;)



#890
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

egyébként van még egy technikai újdonság, ami hamarosan felbukkanhat ezeken a cajgákon. Lehet, nem pont a Canyonon, mert ahogy nézem, már nem Avid, hanem Shimano fékek vannak rajtuk. A váltás is mintha Shimano lenne.

Szóval az újdonság a SRAM XX1 Eagle eTap... ;)

Az új DUB "szabvány" ennek az előszele lehet már. Még a Quarq erőmérők ára is hirtelen akciós lett mindenhol, szóval erősen gyanús, hogy itt valami komoly újdonság jön és készítik elő a terepet ehhez.

 

a shimano modellvaltas johetne mar ezutan az elbaltazott m8000 utan. olcso 1x12, es normalisan mukodo fekek.



#891
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

Pedig a nyeregcsővel párhuzamos elrendezésnek sem voltak rossz geo adatai a tesztek szerint, szépen progresszíven mozgott és csillapított, fokozatosan keményedve fel az útja vége felé. Mi lehet a difi az újjal?

Lejárt/kifutott a modellciklus és az újnak kell másnak kell lenni annyira hogy valamit rá lehessen mondani hogy jobb mint a régi. A Scott-nál pont fordítva van a történet és a felsôcsôhöz rögzítettrôl tértek át a függölegesre. Érdekes módon az is jobb lett mint az elôzô modellek. :)

Szerintem ez kb placebo effekt lehet annál aki érez különbséget a kettô között, látatlanban, érzésere nem tudná megmondani hogy melyik melyik, annak hogy hogyan áll a rugóstag nincs jelentôsége a mozgás karakterisztikájában.


  • Szepy_lc8 likes this

#892
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

egyébként van még egy technikai újdonság, ami hamarosan felbukkanhat ezeken a cajgákon. Lehet, nem pont a Canyonon, mert ahogy nézem, már nem Avid, hanem Shimano fékek vannak rajtuk. A váltás is mintha Shimano lenne.

Szóval az újdonság a SRAM XX1 Eagle eTap... ;)

Az új DUB "szabvány" ennek az előszele lehet már. Még a Quarq erőmérők ára is hirtelen akciós lett mindenhol, szóval erősen gyanús, hogy itt valami komoly újdonság jön és készítik elő a terepet ehhez.


Edited by zscs, 2018. January 26. - 11:34.


#893
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

kormányszélességet a jó ég tudja. Szerintem ezek nem 720-as, hanem ~740-esek, de majd kiderül.



#894
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

na a mostani (lassan régi) Luxra szinte minden teszt pont ezt írta pedig, hogy mennyire progresszív és nyitott állásban is alig pogózik. A SAG-et is érdemes a szokásosnál 5%-kal nagyobbra venni miatta.

 

lehet veletlen egybeeses, es mindig a rossz bringan ultem... a canyon amugy sose tud egy olyan ossztelosat tervezni, amit normalis sagre kell beallitani? :D

 

amugy milyen szeles kormanyokkal mennek? ezek a szokasos 72cmesek?


Edited by arn, 2018. January 26. - 10:58.


#895
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

volt mar par ossztelosom, a felsocsovel vizszintesek kevesbe pogoztak. ez a korabbi elrendezes szerintem inkabb valo agresszivebb ossztelosokra.

na a mostani (lassan régi) Luxra szinte minden teszt pont ezt írta pedig, hogy mennyire progresszív és nyitott állásban is alig pogózik. A SAG-et is érdemes a szokásosnál 5%-kal nagyobbra venni miatta.

 

edit: azért ne felejtsük, egy csapágyazott forgáspont itt hiányzik, helyette a támvilla deformálódik, aminek szintén köze van ehhez: vagyis, hogy a rugóstag függőleges elhelyezkedésű és mégsem pogózik annyira a hátulja.


Edited by zscs, 2018. January 26. - 11:01.


#896
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

volt mar par ossztelosom, a felsocsovel vizszintesek kevesbe pogoztak. persze lehet veletlenul jottek ki igy a dolgok, de a vizszintes elrendezesuek jottek be mindig.


Edited by arn, 2018. January 26. - 10:54.


#897
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 posts

Kisherceg: mindketten az új Lux/Exceed/akármi fully-n ülnek. Lakatáén jó látszik, hogy a rugóstag a Speci Epic FSR/Cube AMS/stb.-hez hasonló elhelyezésű az új modellen. ;)

Pedig a nyeregcsővel párhuzamos elrendezésnek sem voltak rossz geo adatai a tesztek szerint, szépen progresszíven mozgott és csillapított, fokozatosan keményedve fel az útja vége felé. Mi lehet a difi az újjal?


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#898
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Kisherceg: mindketten az új Lux/Exceed/akármi fully-n ülnek. Lakatáén jó látszik, hogy a rugóstag a Speci Epic FSR/Cube AMS/stb.-hez hasonló elhelyezésű az új modellen. ;)



#899
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

???


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#900
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,298 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Unbenannt4.jpg