Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3127 hozzászólás a témában

#3081
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
Hello Canyon tulajok!

Kérdésem lenne: Nerve ES-t tervezek venni nemsokára, a kérdés az lenne, hogy agresszívabb felhasználás mellett lesz problémám a fejcsapággyal? Ez az egy olyan dolog van a bringán, amivel nem vagyok teljesen kibékülve, a többi mind oké, az ára meg fõleg!

#3082
Pedro69

Pedro69

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Szisztok, márkatársak!

Nagyon jó érzés, hogy már ilyen "sokan" vagyunk! A nyár végi találkozó
szuper ötlet! Remélem, haza érek majd a fuvarból.
Ha idõben elkezdjük a szervezést, nem lehet gond.
Én, Mi ( a Családom), aug. elsõ hetében megyünk nyaralni,
attól kezdve nincs kötött programom. Ha mondjuk 2 héttel elõre
tudnék idõpontot, az irányítóm is rám tudna szervezni.
TI, hogy vagytok ezzel? Mennyire köt titeket a munkahely, iskola,
család?
Írjatok majd pár sort, én is újra gyakrabban fogok ránézni a fórumra.
Kívánom, hogy összejöjjön!

Üdv.: pedro

#3083
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás

A nyár vége felé összehozhatnánk egy találkozót/túrázást! Már vagy tizenöt-húszan lehetnénk.


Szerintem nagyon klassz 5let!! Igazi nyálcsurgató élmény lesz ennyi szép bringát látni majd. :) Túrázásról meg annyit,hogy: bárhol, bármikor ;)

#3084
rolcsii

rolcsii

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
A nyár vége felé összehozhatnánk egy találkozót/túrázást! Már vagy tizenöt-húszan lehetnénk.

#3085
MOngi

MOngi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Lehet téged láttalak 1 alkalommal elsuhanni itt pesten. :)


Köszönöm a szép szavakat mindenkinek. Nincs kizárva, hogy engem láttal, budai oldalon szoktam közlekedni fõleg. A bicó meg biztos megérkezik nekem is megjött, nem kell izgulni.

Üdv
Sz.F.P.

#3086
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Szia MOngi

Nagyon szép gép,klassz alkatrészekkel. Lehet téged láttalak 1 alkalommal elsuhanni itt pesten. :) Remélem az én canyon nerve-m is lassan megérkezik,hisz május elején adtam le a rendelést.

#3087
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
Szép ez a masina :cool2:

örömteli bringázásokat vele ;)

#3088
MOngi

MOngi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Sziasztok!

Kicsit szégyenlem magam, ugyanis a bringa már régen megjött én meg adós vagyok a képekkel. A eredeti felállásról nem csináltam képeket sajnos. Egybõl nekiestem, ahogy hazavittem a melóhelyrõl.
Ami cserélve lett az a hátsó váltó (x.9 -rõl XTR shadow -ra), fogsor (deore -ról xt -re), lánc (deore-ról xt -re)és váltókarok (x.9 -rõl XTR -re). A gép már elsõre nagyon egyben volt és van is.
Íme a képek:
Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép
Sz.F.P.

#3089
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Boros Mókus-a váz a csapattársamé volt.Ha nézel a honlapunkon(www.merkaptse.hu) 2006-2007 beszámolókat a kalandjainkról ott láthatsz róla képeket.Inkább cc-re használta a srác,inkább arra való.Ha nem vagy 190cm felett akkor nagy lehet a váz.10 cm-t mozog.A srác nagyon felfújva használta,nem nagyon mozgott amikor próbáltam,nem tudom,hogy mozoghat.
Pár tapasztalat a canyonról:
Én az outlet -bõl választottam kerót(egy szombathelyi cimborámmal egyetemben),Nerve ES 7-t.Nekem csak a váz kellett,de mint látjátok jobb ha megveszi az ember a komplett kerót.Gondolom ez is a cég koncepciója.Kiszórtam róla a cuccokat(amik egyébként igen komolyak voltak-Piros-fehér DT kerekekkel az élen) és nekem 160 körülire jött ki a váz.Szerintem ez elég jó ár.Én vásároltam és nem átutaltam,de a kártya limitrõl én is elfelejtkeztem(3 nap késedelem a hétvége miatt).Hétfõn leemelték a pénzt és onnan 2 hétre nálam volt a keró.A német posta 3 nap alatt Mo-ig,majd másfél hét a magyar postán.EMS gyorsposta hozta ki.Elsõ kerék berak,kormány helyre fordít és gurulás.A doboz nagyon biztonságos(35 eu-ért lehet is).Tényleg jobb ha telefonálsz.Persze ehhez ajánlott a német vagy angol nyelv legalább társalgási szintû ismerete.Inkább német,mert én angolul próbálkoztam,de egyik-másik nagyon gyengén beszél,alig érteni.Amíg fizetsz addig gyorsan jön az emil,de utána már nehezebben reagálnak.
Garancia és gyorsaság:Volt alkalmam kipróbálni a garit.A Pike telóból folyt az olaj,javíthatatlanul.Telefon,visszaküld,ígér.Na ez gáz volt.Majdnem 2 hónapig vártam a villára.Emilekre semmi válasz( bár pont beleestem a gyárköltözésbe,de ez akkor sem magyarázat,õk is azt mondták,hogy az emil cím nem uaz.Mégsem válaszoltak)Telefonálgatás-persze megjött a villa,elküldük a Rock Shox-hoz gariba.5 hét alatt javították,hibátlanra.Miért nem bírtak adni egyet raktárról és focizták le késõbb az R.S-el.Még szerencse,hogy volt másik telóm,de ha nincs akkor áll a keró 2 hónapot?5X beszéltem velük.Az utolsót már egy németül kiválóan beszélõ barátomat kértem meg,mert szofisztikáltan,de egy nagy lebaszást kértem a barátomtól.De már nem volt rá lehetõség,mert örömmel közölték,hogy már 2 napja postára tették.Vazze,egy emilt nem bírtatok volna küldeni?Szóval valóban kopott egy kicsit már a német precizitás.
Váz:Óvattal a számadatokkal.Pl:Nerve váz felsõ csõ horizontal csõhossz egy centivel rövidebb mint amit megadnak.A váz súlya 100g-mal nehezebb mint a megadott.A súly még elmegy,de méret az nem.Az 590 csak 580 ami nekem már pont nem jó.Így nyergcsõ elad hátranyúlásos vesz,90-es stucni elad(fájt a szívem a Syntace 119-ért) 100-as berak.Így éppen jó lett a geometria.Eze azért bosszantó.Én 184 cm vagyok.Sajna ez a méret pont köztes állapot sok váznál(Giant,Canyon)Az M-es kicsi,az L-es nagy.Van itt Debrecenben egy 207-es L-es,az nekem nagy.188-felett jó 200-ig.Beleszerettek alattam a vázba,eladtam.
DE! a váz az eddigi legfinomabban mozgó váz amit eddig próbáltam150 mm telóút alatt.És mivel a többi váza is ezt a rendszert használja ezért feltételezem,hogy azok is ilyen remekül dolgoznak.Nagyon jók a forgáspontok,merev a váz,nem csavarodik és kemény fékezésnél is mozog a feneke az FSR rendszernek köszönhetõen.Tele van apró figyelmességgel-védõmatricák,bowden gumik a vázat védendõk.Nyergcsõ 31.6.
Korábbi kérdés volt,de gondolom azóta nyilvánvalóvá vált,hogy azért ilyen jó ár/érték arányú,mert nem forgalmazzák sehol.Csak közvetlenül a gyártól vehetsz kerót,így nem rakódik rá egy csomó haszon a forgalmazók miatt.De ezt elmagyarázzák a honlapon.Szerintem a honlapja a legjobb amit eddig láttam a kerós iparban láttam.
Szóval a keró király, a gyár is korrekt,csak némi gikszer bármikor beakadhat.Még így is korrektebbek,mint az itthoni forgalmazók(tisztelet a kivételnek)ÉS INKÁBB TELEFONON MINDENT!
Remélem segítettem.Vegyétek ha tudjátok és élvezzétek!

#3090
rolcsii

rolcsii

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Próbálgatom a feltöltést:)
Az elõzõ gépem:

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Remélem egy-két napon belül felrakhatom az újat is.Már 3 hete késik a bicó...

#3091
Boros_Mókus

Boros_Mókus

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Sziasztok!
Van egy eladó Canyon nerve MR7 váz a bikemagon. DT Swiss SSD 210L (165mm)(visszaút csillapítás, lock out) taggal. Nem tudom mikori a gép, 2005-2006-os lehet.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez mennyiben Am/CC gép. Nekem Am-re kéne.
Illetve mit tudtok errõl a vázról/tagról?
köszi
Az az igazi legény, aki a tizenkilencre lapot kér!

#3092
MOngi

MOngi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Megnéztem a videót. Sok nem derült ki számomra belõle mert németül nem tudok, de azért elég nagyban csinálják.

Lehet ott volt valamelyik dobozban a bicóm :D

Képet majd rakok fel az eredetirõl is meg majd a majdnem végleges verzióról. Egy két alkatrészt lecserélek rajta csak azért.
Sz.F.P.

#3093
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Kereszt link a videók topicból: http://forum.bikemag...&postcount=3414


#3094
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Új Canyon gyárba kölltöztek a koblenziak. 150 munkás kapott az új gyárukban munkát.
Várakozási idö és egyéb dolgokat szertnének pozotivan megváltoztatni. Link
(lehet csak regisztrált tagoknak müxik. sorry)

http://www.mtb-news....ad.php?t=329015

#3095
rolcsii

rolcsii

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Ha megjött képet kérünk !

#3096
MOngi

MOngi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

MOngi: A katalógusukból rendeltem, szinte azonnal küldték e-mailben
a számlát. Mire postai úton megjött az eredeti, már át is utaltam
a pénzt. 3 hétre jött meg a gép, de rossz méretben.

Üdv. pedro


Hát én ma utaltam el a lóvét. Remélem nekem jó méretet fognak küldni.
Ahol dolgozok ott is adunk fel futárral cuccokat belföldre, de még nem fordult elõ velünk ilyen. Lehet sokan rendeltek itthonról abban az idõben és összekeverték a birngákat :D

Azért köszi az infót!
Sz.F.P.

#3097
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

A Nerve XC-nek 27.2-es a nyeregszár-mérete?
Neten semmi infót nem találtam



èvek óta 31,6mm

#3098
Pedro69

Pedro69

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
MOngi: A katalógusukból rendeltem, szinte azonnal küldték e-mailben
a számlát. Mire postai úton megjött az eredeti, már át is utaltam
a pénzt. 3 hétre jött meg a gép, de rossz méretben. Felhívtuk õket,
azt mondták, ilyen nem szokott elõfordulni. Elnézést azt nem kértek.
Ezt hiányoltam. 3 hét múlva újra jött... egy még nagyobb méretû.
Telefon ki, ua a szöveg.
Ezután 3-4 hétig semmi, érdeklõdéseimre nem jött válasz.
Ekkor csendes harcba kezdtem: tört németséggel írt faxot
küldtem Nekik minden nap, bárhol is jártam épp Európában.
Kb 5 nap után sms-ezett a kedvesem, h küldtek egy e-mailt, h várjak
türelemmel, 3 hét múlva küldik a tutit.

A postaköltségem 2x75,- eur volt, kérésükre nem kértem a kp-t,
hanem a katalógusból rendeltem cuccot.

De már rég nem vk dühös Rájuk, hiszen a bringa csodálatos...

Üdv. pedro

#3099
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
A Nerve XC-nek 27.2-es a nyeregszár-mérete?
Neten semmi infót nem találtam
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3100
rolcsii

rolcsii

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
posta.