Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

SR Suntour

- - - - -

  • Please log in to reply
1107 replies to this topic

#61
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 posts
Hi Gege!

Honnan lehet ilyen Fox float Fluidot (250ml) venni? :)
XC Fully

"Kussolj Brian!" :D

#62
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Sziasztok!
Duroluxnál (2011es) megszokott dolog, hogy 3-4 hónap alatt elfolyik a légkamrából az olaj? 75-ös omv atf d2 váltóolajat tettem bele és most amikor szétszedtem hûlt helyét találtam :) Ill lehet ellene tenni valamit? a srác ebben a videóban:
How to change the travel on your Durolux Video - Pinkbike összeragasztja szilikonnal a dugattyút. ezt érdemes lenne nekem is megtennem?

Köszi!


Hali

Elsõ lépésben, ennek a srácnak kb semmi esze nincsen aki csinálta a videot! Ha megnézed ott van neki a szász rongyos Parktool állvány, de mégis egy sima grip fogót használ mindenhez, amivel kb két pillanat alatt le lehet darálni az aluminiumot :S Na mindegy.

SZVSZ tök fölösleges összeragasztanod, semmitõl sem lesz jobb! Nincsen neki semmi értelme.
Másik dolog.Teljesen természetes h elfogy az olaj. Hiszen ha használod akkor az keni az tömítéseket és óhatatlan h egy idõ után "átdolgozodjon" a másik oldalra.
Te is abba a hibába estél bele, h vettél egy viszonylag jó villát és akkor ezzel már nem is kell törõdni. Hát ezekkel csak igazán! Pl Fox-kat, RS-ket 4-5 hónap sima használat mellett simán szét kell szedni kipucolni. Ha meg adja is neki rendesen az ember az ívet, akkor többször meg kell ejteni a szervizelést. Az ilyen zsírkenésû villáknál meg halmozottan igaz.

Továbbá, én nem használnék váltó olajat levegõs rész kenésére: már csak azért sem mert az van ráírva h váltó, nem az h levegõs részek kenésére (ettõl még lehet jó, bár kötve hiszem).
Ha tényleg nagyon jó mozgást szeretnél elérni akkor tudom ajánlani a Fox Float Fluidot. Ez kifejezetten tömítések kenésére "fejlesztették" ki Foxék. Ez van az összes levegõs villájuk/ tagjukban. Én is ezt használom. Régebben kísérleteztem én minden szarral, aztán végérvényesen átálltam erre.


Ui: minõsíti még emberünket, h mi a fenének tekeri be teflon szalaggal a levegõs rész alját rögzítõ alu csavart?????? Ott nincsen nyomás h légmentesen kelljene tömíteni. Teflon szalag meg nem jó menetrögzítésre........

#63
roar

roar

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
Sziasztok!
Duroluxnál (2011es) megszokott dolog, hogy 3-4 hónap alatt elfolyik a légkamrából az olaj? 75-ös omv atf d2 váltóolajat tettem bele és most amikor szétszedtem hûlt helyét találtam :) Ill lehet ellene tenni valamit? a srác ebben a videóban:
How to change the travel on your Durolux Video - Pinkbike összeragasztja szilikonnal a dugattyút. ezt érdemes lenne nekem is megtennem?

Köszi!

#64
savanya

savanya

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném megkérdezni a Duro Dj e/ Dj d átütõtengelyes villákkal kapcsolatban. Minõség, mozgás, szervízigény, rugóút állítás módja érdekelne leginkább. Nem sok infot találni róla neten sajnos.
Elõre is köszönöm!

#65
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Epicon-ról tapasztalatok, vélemények?


na megvoltak az elsõ tesztkilóméterek az epiconnal. szerintem eszméletlen szépen mozog, kimozogja a teljes rugóutat és eddig hibátlan. kicsit el is gondolkodtam, hogy mennyiben rosszabb, mint a másik bringában lévõ reba sl dual air. kb semmiben. a tartósságban lehet különbség, de arról még nem tudok nyilatkozni, bár a fene tudja eddig mennyit mehetett, mert használtan vettem nulla infóval. kis karbantartás kellett neki, új olaj, stb, de amúgy rendben volt. és viszonylag könnyû is. 25ezret megért :)

#66
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts

szerintem az axon volt az erdekes momentum az idezett hozzaszolasban ;)


Pontosan! Nemrég még volt a Neuzer raktárában sok (100+) darab régi típusú acélrugós-levegõs Axon. A 2100 grammos tömegével könnyen megbarátkoztam volna, mivel 10-12k a nagyker ára. Szóval ennyiért megérte volna. Aztán eltûnt a készlet....
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#67
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Az vele a gáz h nagyon gyenge, vékony falú a csillapító feje, és az kiszakad a helyérõl. Már többet láttam így tönkre menni.


remélem az enyémmel nem fog ilyesmi megtörténni. alföldi használat lesz csak, azt hátha bírja majd, hegyre nem akarok menni vele, arra ott a fully.

#68
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
A gyerek bringájában lévõ XCM teló (talán 2009 körüli modell), 900 km után elképesztõen kotyog, pedig elsõsorban csak suliba jár vele. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy jobb a kuka? (Oké tudom a merev villa jobb lenne neki, de ebben a korban a májerfaktor még fontosabb, persze neki a kotyogás se tûnik fel, de nekem furi ennyi km után)

#69
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

most vettem egyet használtan, még nincs összerakva a bicaj, majd írok, hogy milyen. elsõ blikkre jónak tûnik, igényesen kidolgozott, szép teló. kb 2009-es évjárat lehet az enyém. a neten elég jó véleményeket találtam róla, de majd kiderül...


Az vele a gáz h nagyon gyenge, vékony falú a csillapító feje, és az kiszakad a helyérõl. Már többet láttam így tönkre menni.

#70
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Epicon-ról tapasztalatok, vélemények?


most vettem egyet használtan, még nincs összerakva a bicaj, majd írok, hogy milyen. elsõ blikkre jónak tûnik, igényesen kidolgozott, szép teló. kb 2009-es évjárat lehet az enyém. a neten elég jó véleményeket találtam róla, de majd kiderül...

#71
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Nekem is a túra/XC bringámra mondta az eladó hogy akár DH-zni is lehetne vele :D

1x 2x max
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#72
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 posts

Suntour XCM telót dh-fr-ra használ


Nekem is a túra/XC bringámra mondta az eladó hogy akár DH-zni is lehetne vele :D
XC Fully

"Kussolj Brian!" :D

#73
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 posts
Látod az ember mindig új infóhoz jut! :D
Nincsenek tisztában a fogalmakkal.

#74
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Megint rájöttem hogy testbike-ot csak akkor szabad olvasni ha szar a kedvem. Elolvasok 2-3 véleményt és sírva röhögök. Suntour XCM telót dh-fr-ra használ és még meg is magyarázza, hát merész vagy inkább hülye gyerek.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#75
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 posts
Megvan és az elõzõhõz képest(Zoom 386) ég és föld a különbség! :)
Nekem tetszik a külseje, masszív a felépítése és szépen végzi a dolgát. ;)

#76
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 posts
jövõhéten veszem át a Suntour XCM-V3 HLO 2012-es teleszkópot, remélem nem nyúltam mellé!

#77
Fifty

Fifty

    vendég

  • fórumtag
  • 23 posts
HELP!! 2005ös szériából van egy axon-om légrugó+ olaj lockoutal együtt. az olajpatron nemrég behalt...pedig újonnan vettem bõ egy éve...a bomber33 ban is ugyanez a lockolható olajpatron van de mégsem látom sehol hogy utánrendelni lehetne illetve ahol kivan téve ott sincs belõle. valaki tudna segíteni? esetleg bontásra szánt axon amiben a patron sértetlen valakinél kallódik? (sajnos teljesen zárt szóval olajcsere felejtõs mentsvár)
egyébként a villa patent XC versenyeken használom és kifogástalan...dunamaratont is kibírta ezért lepett meg hogy egy hete bent városban adta meg magát.

#78
ilt25

ilt25

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
Amúgy ja-ja. kivicsel többért jobban megéri az axon,ismim is réghasználja.

#79
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Epicon-ról tapasztalatok, vélemények?

#80
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
szerintem az axon volt az erdekes momentum az idezett hozzaszolasban ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F