Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SR Suntour

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1107 hozzászólás a témában

#21
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Sziasztok!

Használ valaki esetleg Suntour SF12 Durolux TA RC2 teleszkópot? Keresgettem az elmúlt órákban google-ön, meglepõen sok és pozitív visszajelzést kapott a villa a 2012-es modelltõl kezdve, akár német, akár angol teszteket, vagy fórum hozzászólásokat találtam.
Kíváncsi lennék azért még 1-2 véleményre. :)

Köszönöm, elõre is!

Üdv
István


Hali

Az biztos, h van egy nagy elõnye az eddigi SR villákban elterjed patronokhoz képest. Ez bontható szerelhetõ!

#22
pitekukac

pitekukac

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Használ valaki esetleg Suntour SF12 Durolux TA RC2 teleszkópot? Keresgettem az elmúlt órákban google-ön, meglepõen sok és pozitív visszajelzést kapott a villa a 2012-es modelltõl kezdve, akár német, akár angol teszteket, vagy fórum hozzászólásokat találtam.
Kíváncsi lennék azért még 1-2 véleményre. :)

Köszönöm, elõre is!

Üdv
István

#23
argos

argos

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok.Kezdö kerékpárosként épitek jelenleg egy kerékpárt,suntour teleszkópot szeretnék rátenni ez ügyben kérnék a segitségetek mit ajánlotok.A kerékpárt turázásra használnám és a teleszkópra szánt összegem 30ezer körül lenne.E-bike-on találtam egy Suntour Raidon P-LO-t. erröl mi a véleményetek vagy mit tudnátok ajánlani?Válaszotokat elöre is köszönöm

#24
Freejack

Freejack

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Visszaolvastam közben nem keveset. Viszont a kérdés, hogy a 10-10ml 10-15W-s teleszkóp olajat alulról beinjektálva a szárakba mi tartja bent? Az a két kis csavar ami a lábak aljná van nem tömített, ez nem gond? Miben segíti ez a villa mozgását? Csak mert most kicsit olyan érzésem van mintha szorulna vagy nem tudom. Talán jobb szó, hogy kicsit akadozva megy be a becsúszó érzésre. Mielõtt tönkrevágnám ha jól sejtem illene szétkapni és újrakenni az egészet?

#25
Freejack

Freejack

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Pár napja használok egy SR Epicon teleszkópot, s ezért szeretném kérdezni a profiktól, hogy mit ajánlott/szükséges megtennem megelõzés/karbantartás jelleggel, hogy a lehetõ legtovább tartson ki?
Ezelõtt egy igen egyszerû, olcsó darab volt a bringán, ami annak rendje s módja szerint szépen el is kezdett kotyogni, s ezért cseréltem. A fórumban visszaolvasva pár dolog már látszik, de még nem értem a végére, s gondoltam inkább kérdezek, hogy hátha valaki röviden össze tudná foglalni mire ügyeljek. :o

#26
Tyler Durden

Tyler Durden

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Kedves Mr. Durden!

Mint ismeretes, Ön csak egy beteg elme kivetülése, s e tényt figyelembe véve Ön nem él. A megállapítás dacára figyelmébe ajánlom egy sokat idézett mondatot: "The things you own end up owning you." Látja, kicsinyes birtoklási vágya odáig terebélyesedett, hogy már nem elégszik meg a szappanfõzés nyújtotta örömökkel, beszerzett egy kerékpárt is. A sporteszköz használata közben pedig elkerülhetetlen amortizáció lép föl, melyet Ön veszteségként él meg.

Ha segítõ állatra lenne szüksége, kérem gondoljon egy, a hazánkban is elõforduló ún. nagykereskedésre, melyet illessen Neuzer névvel. Legközelebbi elérési pontként pedig érdemes egy "forgalmazó", vagy "kiskereskedõ", esetleg hanyagul odavágva csak bringaboltosként emlegetett intézményt fölkutatnia.

További kellemes személyiséghasadást!

Robert Paulson


Mélyen Tisztelt Robert Paulson aka Bob!

Jól látja a helyzetet, az amortizációra a következõt tudom reagálni: It's only after we've lost everything that we're free to do anything. (:

Dánke a tippet, már nézem is, hogy mivel tudnak szolgálni számomra.

Hétfõ - Csütörtök pedig találkozunk Lou kocsmájában. Ne feledd -->You DO NOT talk about FIGHT CLUB.

Üdv: Tyler

#27
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
Kedves Mr. Durden!

Mint ismeretes, Ön csak egy beteg elme kivetülése, s e tényt figyelembe véve Ön nem él. A megállapítás dacára figyelmébe ajánlom egy sokat idézett mondatot: "The things you own end up owning you." Látja, kicsinyes birtoklási vágya odáig terebélyesedett, hogy már nem elégszik meg a szappanfõzés nyújtotta örömökkel, beszerzett egy kerékpárt is. A sporteszköz használata közben pedig elkerülhetetlen amortizáció lép föl, melyet Ön veszteségként él meg.

Ha segítõ állatra lenne szüksége, kérem gondoljon egy, a hazánkban is elõforduló ún. nagykereskedésre, melyet illessen Neuzer névvel. Legközelebbi elérési pontként pedig érdemes egy "forgalmazó", vagy "kiskereskedõ", esetleg hanyagul odavágva csak bringaboltosként emlegetett intézményt fölkutatnia.

További kellemes személyiséghasadást!

Robert Paulson

#28
Tyler Durden

Tyler Durden

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy a suntour epicon villámhoz kapott remote lockout egyik kallantyúja letört, emiatt szeretném kicserélni. Nem tudjátok véletlenül, hogy melyik boltban tudnék ehhez hozzájutni, egyáltalán külön árulnak e ilyet?

Így néz ki: https://www.dropbox....12. 6 13 38.jpg
https://www.dropbox....12. 6 13 56.jpg

Válaszokat köszi elõre is.

Üdv: Tyler

#29
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
kb 3 éve használok egy RLD-t, gyártatott rugóval összehúzva / retrovázgeo-k miatt/ kb 90mm-re, különösebb gond nélkül. lúk letéve a nyakra /xcm-rõl átültetve/
becsúszók kopottasak de még mindig nem lóg, kicsit sem, viszont kielégítõen mozog. (nem egy bomber Z2, de ez van, az már uccse lesz senkinek, HÜPP) Ami számomra meglepõ, méreteihez/súlyához-no, meg az enyémhez (közel száz kg) van némi rugalmassága, oldalirányban. Egyébként ennyi. ennyiért.
néha karban kell tartani, oszt puszi.
ha ledõlt, akkor meg beadni a kohóba, s venni egy másikat.

#30
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azert az XCM egy eleg olcso egyszeru valami, nem az alapjan kellene megitelni a markat ugy kompletten. Az Epicon szerintem siman egy ligaban focizik barmilyen piacvezeto marka hasonlo kategorias (es 2-3-4szer annyiba kerulo) modelljevel.

es folyamatosan fejlodnek. Jovore jon a duplavallas vilagkupa villa az uj RUX meg a 650B All Mountain villa az Auron.

Meg kell nezni milyen versenyzoket szponzoralnak mostanaban (Julie Bresset gyakorlatilag mindent megnyert az elmult 2 evben vilag szinten amit meg lehetett... Axon villaval).

Suntour OEM es Suntour aftermarket kozott nagy kulonbseg van, es egyre novekszik
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#31
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Esetleg felhasználási tapasztalatod van? Mert én nem így vélekednék.


Igen, mentem többször is SR villával. Hál sitenek egyik sem az enyém volt, csak próba képen. Butaságot és valótlant nem szeretnék írni h milyen tipus/évjáratúakkal. De Epicon, XCM volt köztük az biztos.

#32
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás

Én még nem láttam 100 ezres (új) gépet Raidon teleszkóppal (talán 175 volt a legolcsóbb, amit találtam). Belinkelnél egyet?


Én nem konkrétan a Raidon-t írtam, hanem h a 100 ezres gépeket SR termékekkel szerelik.

#33
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Ez egy egyszerû tömegtermék, nem kell tõle sokat várni


Esetleg felhasználási tapasztalatod van? Mert én nem így vélekednék.

#34
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Hali

Nap mint nap szerelek ilyen villákat, mivel kb minden 100 ezres gépek ezekkel van szerelve!
És pont kedden voltunk a Neuzernél SR meeting-en és ott sem volt túl meggyõzõ emberünk. Fõleg mikor a garanciás dolgokat boncolgatunk.

Ez egy egyszerû tömegtermék, nem kell tõle sokat várni, csak nem szabad meglepõdni mikor széthullik az egész!


Én még nem láttam 100 ezres (új) gépet Raidon teleszkóppal (talán 175 volt a legolcsóbb, amit találtam). Belinkelnél egyet?

#35
Qmi05

Qmi05

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

LOD, RLD azok regebbi szeria voltak, a mostani modelleket (nem meglepo modon) a honlapjukon tudod legjobban atbongeszni


Köszönet a válaszokért. A honlapot ismertem, nekem egy 2010-es Raidon LOD-t kínáltak ezért is kérdeztem melyik név mit jelöl. Szerinted teljesen új, 0 Kilóméteres állapotában Megér 24000 Forintot? Vagy inkább nézzem az újakat. Köszi.

#36
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Hali

Nap mint nap szerelek ilyen villákat, mivel kb minden 100 ezres gépek ezekkel van szerelve!
És pont kedden voltunk a Neuzernél SR meeting-en és ott sem volt túl meggyõzõ emberünk. Fõleg mikor a garanciás dolgokat boncolgatunk.

Ez egy egyszerû tömegtermék, nem kell tõle sokat várni, csak nem szabad meglepõdni mikor széthullik az egész!


LOD, RLD azok regebbi szeria voltak, a mostani modelleket (nem meglepo modon) a honlapjukon tudod legjobban atbongeszni

SR SUNTOUR Cycling

LO a manual lockout (le kell nyulni kezzel a villavallra)
RL a kormanyrol vezerelt lockout (taviranyitos)
LO-R, es RL-R az ezeknek a visszaut csillapitas allithato verzioja

van a sima Raidon meg a Raidon X1, utobbinak alu becsuszoja van amitol konnyebb es lenyegesen dragabb.

Mindegyik verzio kaphato tapered nyakkal, 15mm QLOC tengellyel 26 vagy 29" kerekmerethez, de hogy az importor mit hoz belole az orszagonkent eltero.

2 ev garancia van rajuk, ami nem tartalmazza a kopo alkatreszeket (szimmering, perselyek, stb).

Tores nem jellemzo rajuk, a tavalyi X3 szeriaban a legpatron volt meghibasodasra hajlamos, de garanciaba csereltek mindet ingyen.



#37
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
LOD, RLD azok regebbi szeria voltak, a mostani modelleket (nem meglepo modon) a honlapjukon tudod legjobban atbongeszni

SR SUNTOUR Cycling

LO a manual lockout (le kell nyulni kezzel a villavallra)
RL a kormanyrol vezerelt lockout (taviranyitos)
LO-R, es RL-R az ezeknek a visszaut csillapitas allithato verzioja

van a sima Raidon meg a Raidon X1, utobbinak alu becsuszoja van amitol konnyebb es lenyegesen dragabb.

Mindegyik verzio kaphato tapered nyakkal, 15mm QLOC tengellyel 26 vagy 29" kerekmerethez, de hogy az importor mit hoz belole az orszagonkent eltero.

2 ev garancia van rajuk, ami nem tartalmazza a kopo alkatreszeket (szimmering, perselyek, stb).

Tores nem jellemzo rajuk, a tavalyi X3 szeriaban a legpatron volt meghibasodasra hajlamos, de garanciaba csereltek mindet ingyen.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#38
Qmi05

Qmi05

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Ettol fuggetlenul igenis meg lehet venni egesz nyugodtan. En ajanlom.


Esetleg nem tudod megmondani, hogy melyik Suntour jelölés pontosan mit takar? Gondolok itt Pl.Raidon LOD, Raidon RLD, stb (Kicsit belekeveredtem így elsõre) Ha tudsz ilyen oldal linkjét megadni azt szívesen fogadom (Magyar nyelvû lenne az igazi, de az angollal is úgy ahogy boldogulok). Plusz még annyit kérdeznék, hogy mennyi a gyári garancia a Suntour telókra, és volt-e olyan széria amitõl óvakodnom kellene (gondolok itt, gyakori töréses, magas hiba százalékos szériára). Köszi.

#39
Qmi05

Qmi05

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Én még mindig a Recont javaslom. Azt tudod hogy mi volt a baja? Mert ha szakszerûen van karbantartva és szervizelve akkor az is egy úgymond örök darab.


Baja éppen annyi, hogy elkezdett kotyogni amit eddig nem csinált 3 év alatt soha. Nem is lenne ez gond megcsináltatnám (szerintem a perselyezés adta meg magát) de már unom a szervízzel járó macerákat (minimum 2 hét míg visszahozák nekem addig nincs bringám, ami az elsõdleges jármûvem + egy zsák pénzbe van). Elsõ telóm után (RST Gila... amit szétcsavartam egy 185-ös Avid Juicy 3-al) venni akartam valami nagyon fasza telót és a Recon-nal el is értem a célom, 185-ös tárcsa meg sem kottyant neki. Mostanra pedig eljutottam odáig, hogy bár imádom a vajpuha mozgását de fontosabbnak tartom, hogy itthon tudjam egyedül, minden spec szerszám nélkül szerelni-karbantartani. Úgyhogy relatíve olcsó/tartós/könnyen szerelhetõ megoldást kerestem így jutottam el a Suntour Raidon-ig.
Viszont ha valaki esetleg tud Székesfehérvár közelében olyat aki ért a Rock Shox Recon SL telók szereléséhez akkor nem biztos hogy cserélnem kéne. Köszi.
U.i.: Egyébként pedig ezt eladom és veszek helyette valamilyen Suntourt :(

#40
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Én még mindig a Recont javaslom. Azt tudod hogy mi volt a baja? Mert ha szakszerûen van karbantartva és szervizelve akkor az is egy úgymond örök darab.