Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#4161
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
na megyek dombolni

#4162
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
No, én is megvagyok, csak szabin, így kevesebbet ülök gép elõtt.

Szóval: hétvégén megvolt a Mátra-kiképzés. Szombaton a szokásosnak mondható Gyöngyös-Pásztó-Galyatetõ-Kékes-Gyöngyös kör volt. Ahhoz képest, hogy elõtte fél órával még flekkent zabáltam és 3 sört dörgettem (gondolom Armstrong is így készült), egész jól ment. Kékesre fel sem volt semmi probléma, oda is maradt tartalék. A kör elején kicsit büfizgettem, de utána már ment minden olajozottan.
Ezen felbuzdulva elhatároztam, hogy másnap délelõtt végigmegyek a Mátra-körön, persze beugrottam Kékesre is. Mátrafürednél gondoltam egyet, mi lenne, ha kipróbálnám, meddig bírom a nagy tárcsát... Így hát Mátraházáig végig 53-21-gyel mentem. Ezexerint csak nem hiábavaló a dombra tekerés. Házától már visszapakoltam Kékesig. Így is 54:45-öt mentem, ami azért nem olyan rossz, ha nem verseny körülmények között megy az ember. Visszagurultam Házára és folytattam a kört. Lefelé lehetett haladni, bár a Galyai leágazástól kezdett az aszfalt egyre szarabb lenni. Sok helyen repedések vannak hosszirányban, figyelni kell rá, ne sodródjon oda az ember kanyarban. Parádig enyhe lejtõ van, ott is akad elvétve rossz útszakasz, de nem sok. Recsknél szerencsére megcsinálták a vasúti átjárót, ott már lehet rendesen menni.
Miután lefordulunk errõl az útról, indulunk el Tarnaszentmáriának és Verpelétnek. Itt jó az út, egy-egy vasúti átjárónál kell figyelni. Ezen az úton az összes emelkedõ megmászható nagy tányéron. Van egy erdõs emelkedõ, ahol kanyarodik is az út. Itt ha van valakiben kraft, támadhat, mert tök olyan benyomás, mintha hosszú emelkedõ lenne. Ráadásul a kanyarokban el is lehet tûnni az üldözõk szeme elõl.
Verpelétnél megint fordulunk. Innen már kezdõdik a gumizás. 20 kilóméter, de már az elsõ kilóméteren jön egy meredekebb emelkedõ. Ebbõl lesz még vagy 5-6. Itt már illik visszaváltani, vagy jó alaposan nekifutni. Van egy hosszabb emelkedõ is, úgy 1,5 kilóméter hosszú, itt is el lehet lépni a mezõnytõl.
Szóval amikor már szétszaggattuk magunkat ezekkel a rövidebb, de meredek emelkedõkkel, fordulunk le Abasáron Mátrafüredre. Itt 5 kilit ír a tábla, igazából 4,2. Szinte végig felfelé megy. 2 kilóméternél bemegyünk valamilyen településre, onnan rövid gurulás, aztán megint felfelé megyünk. Ha valaki jó erõben van, meg tudja ezt is csinálni nagy tányéron. Néhol azért meredekebb részek is vannak benne.
Én nyugodt tempóban mentem, így 2 és fél óra volt a kör (Kékest levontam belõle). Ja, és az éles rajttól kb 70 kili az egész. Szerintem jó kis útvonal, van benne hegy is, meg tempós sík rész is. Már csak el kéne indulni rajta.

#4163
Chicken

Chicken

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.265 hozzászólás
Hátha valakit érint:

MTB DH hétvége a Komlói Napok keretében!!!!


Komló-Pécs, 2007. szeptember 1-2.
Szombat: Városi DH – Komló, belváros
Vasárnap: MecseXtrém DH Magyar Kupafutam – Pécs, Árpádtetõ

MecseXtrém
2007. szeptember 1. (szombat):
08:00 - 09:00 Pálya átadása a Versenybírói Testület képviselõinek
09:00 - 18:00 Nevezés
09:00 - 11:00 Edzés (a pályán meg lehet állni)
12:00 - 18:00 Edzés (a pályán nem lehet megállni)
18:00 - Technikai értekezlet
2007. szeptember 2. (vasárnap):
09:00 - 11:00 Nevezés
12:00 – Idõmérõ
15:00 – Döntõ
18:00 – Eredményhirdetés

Kategóriák: - elite férfi, elite junior, elite master, nõk (licensz kell)
- hobby (nyitott)
Nevezési díj: 4000 Ft

Szombaton: Városi “No lépcsõ” DOWNHILL verseny
Helyszín: KOMLÓ!! rajt a “Hét ásó”-tól, cél az Eszperantó tér
Nevezés és pályabejárás: 12-14 óráig
Idõmérõ és döntõ: 15.00-tól
Kategóriák: Profi és hobby (nem kell licensz senkinek)
Nevezési díj: 1500 Ft

Díjazás: pénzdíj, kupák és érmek
A versenyeken bukósisak használata kötelezõ, minden induló saját felelõsségére indul!

Rendezõ: Mecsextrém / DÖKE
Szállás: Komló - Kollégium: 72/481-652, Komló(Sikonda) - Fenyves Kemping: 72/481-981, Komló - Hotel Béke sziget: 72/581-098, Mánfa - Muskátlis vendégház: 70/244-3432, 70/527-7673, Mánfa - Romantyk vendégház: 72/484-848, 30/224-3093, Magyarszék - Pálma Vendégház: 30/499-2134, Magyarszék - Rauch Szállás: 30/485-8603

Információ: 20/434-2733 20/204-2360

Támogatók: Komló Város Önkormányzata, MecseXtrém Park
Wesselényi Miklós Sport Közalapítvány,RATI Kft,. Bike Kerékpárszaküzlet és Szervíz, Godamax Kft., Moon Gate Kft.

Egyéb programok: expo, sörsátor, koncertek, tûzijáték, disco (Komlón, szombat este)

Minden érdeklõdõt és versenyzõt sok szeretettel várunk!!

#4164
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás

merre mentek fiúk? nekem is kéne most márkörözni végre itthon vagyok.. bár hétvégére megyek fel mátrába...

Hétközben általában a Kecskemét-Ladánybene-Örkény útvonalon,az idõpont változó késõ délután.Hétvégén szoktunk hosszabbat menni.

#4165
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
gratula ,

#4166
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
A pelotonnal be tudtam érni,bár az elején nem volt nagy tempó,védték a szökevényeket.De jó menet volt.

#4167
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
szia Csaba,
orulok hogy beszallasz ismet,

#4168
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
hogy mentel ?

#4169
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
merre mentek fiúk? nekem is kéne most márkörözni végre itthon vagyok.. bár hétvégére megyek fel mátrába...

#4170
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
:hehe: Szia doktor ezekszerint már javul alábad,ennek örülök.
Ma k90-en voltam.A héten biztos lessz közös tekerés reméljük tudsz csatlakozni.

#4171
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Érdeklõdnék, hogy ma, nemzeti ünnepünkön, áldoz-e valaki a kerékpározás tiszta oltárán?
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#4172
El Imbatido

El Imbatido

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 298 hozzászólás
Na, jó reggelt kívánok, Jámbor doktor is átvette a stage-passt ;-)
"I am Tom Boonen, and I am SPECIALIZED..."

#4173
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
holnap reggel ki jon dombra ozt Orkenyre?

#4174
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Ma jártam a Kartringen,új az aszfalt.
Ki kéne próbálni bringával,akár verseny is lehetne ott.

#4175
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
vasárnap ki jön egy hosszút?

#4176
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
Szia ,

Kecskemétrõl megyünk páran "pályátbejárni" még ismeretlen idõpontban , hátha összefutunk

#4177
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
én jövõhéten megyek valamikor 2-3-4 napra kocsival bár nem kecskemétrõl hanem Kécskérõl... bejárom én is a pályát.

#4178
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Helló skacok!

Még 1 óra és indulok a Mátrába. Gondolom el fogom tudni tölteni ott az idõt. Ha valaki arra járna, csörögjön rám! Sajnos nekem veszélyben a Mátra kör. :(

#4179
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
szia Csaba,
nem hallottam feloled napok ota , titokban gyujtod a km?
MATRAKOR?

#4180
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
elsõ 40 km 37.3 km/óra pici szembével , szerintem sem rossz