Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#21
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Szia

Köszi a tanácsot. Igyekszem informálódni több helyrõl, hogy mit és mennyiért lehet / érdemes beszerezni. Nem egyszerû kérdés. :)


Hello!

Ha az XL-es vázméret jó Neked, akkor eladó a vázam. Írj privátot, ha érdekel. (Merida Road Race 903 2010)

szerk: még egyben van, ki is tudod próbálni, ha gondolod.

#22
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás

Szerintem nézz szét itt is az apróban, ha van egy normális vázad, ne fejlessz vissza a gepidába, nem egy kategória a kettõ. Nem tudom mekkora kell neked (országúti méretezést nem vágom), de ez elég jónak tûnik: Orbea Aqua vázszett (51) « váz « ORSZÁGÚTI « Kategóriák tallózása


Szia

Köszi a tanácsot. Igyekszem informálódni több helyrõl, hogy mit és mennyiért lehet / érdemes beszerezni. Nem egyszerû kérdés. :)
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#23
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok

Elég régen jelentkeztem utoljára. A tekerés idén ~500 km eddig összesen, mert egészségügyi gondjaim vannak. (gerinc)

...de nem ezért írok, ez csak felvezetõ volt a következõhöz. :)

Van egy MERIDA Road Race 901 oúti bringám, M-es Road Lite vázzal. Ez volt az elsõ (és eddig utolsó) országútim. Nem volt tapasztalatom a vázméreteket illetõen amikor vásároltam, így sikerült egy nekem kicsi vázat vennem. Eddig nem nagyon érdekelt a dolog, kicsit kényelmetlen volt, de egyébként különösebben nem befolyásolta a teljesítményem. Már ha ezt "teljesítménynek" lehet nevezni. :) Most azonban elõjött egy gerincproblémám, ami miatt nem tudok annyira meggörnyedve ülni, mint eddig. Pl a Pelso is kimaradt idén, pedig évek óta mindig megyek.

Szóval, gondolkodom mit is kéne tennem, mert csak porosodik szegény kerékpárom, a szívem meg vérzik, hogy nem tudom használni. Az új kerékszettel pl összesen 200 km-t tekertem eddig. Szétnéztem a neten, mik a lehetõségek és találtam szép és jó (drága) vázakat és nekem ismeretlen vázakat. "Ránézésre" nekem OK-nak tûnnek és az áruk is elfogadható. pl: Gepida Bandon vázat a vaterán: Gepida Bandon fehér országúti alumínium váz

183 cm vagyok, ~74 kg. Ilyen a mostani bringám vázat illetõen: MERIDA ROAD 901 KERÉKPÁR - 2007 - Bringa Butik Webáruház


Kéne a tanácsotok, milyen vázba lenne érdemes gondolkodnom. Azért ide írtam, nem a vázak topikba, mert esetleg Kecskeméten vagy környékén meg is tudnám nézni valakinek a kerékpárját, ha tudna javasolni valamit.

Egyelõre olyan max 30-40.000 Ft-ban gondolkodom, szóba jöhet új és jó állapotú használt váz is. Gondolkodtam, hogy eladjam-e a mostani vázat, de szerintem nem kapnék érte szinte semennyit, így inkább cserélni megtartom. Hátha valaki meg nagy vázat vett. :)


Köszi elõre is. :)



Üdv;
Dani



Szerintem nézz szét itt is az apróban, ha van egy normális vázad, ne fejlessz vissza a gepidába, nem egy kategória a kettõ. Nem tudom mekkora kell neked (országúti méretezést nem vágom), de ez elég jónak tûnik: Orbea Aqua vázszett (51) « váz « ORSZÁGÚTI « Kategóriák tallózása

#24
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás
Sziasztok

Elég régen jelentkeztem utoljára. A tekerés idén ~500 km eddig összesen, mert egészségügyi gondjaim vannak. (gerinc)

...de nem ezért írok, ez csak felvezetõ volt a következõhöz. :)

Van egy MERIDA Road Race 901 oúti bringám, M-es Road Lite vázzal. Ez volt az elsõ (és eddig utolsó) országútim. Nem volt tapasztalatom a vázméreteket illetõen amikor vásároltam, így sikerült egy nekem kicsi vázat vennem. Eddig nem nagyon érdekelt a dolog, kicsit kényelmetlen volt, de egyébként különösebben nem befolyásolta a teljesítményem. Már ha ezt "teljesítménynek" lehet nevezni. :) Most azonban elõjött egy gerincproblémám, ami miatt nem tudok annyira meggörnyedve ülni, mint eddig. Pl a Pelso is kimaradt idén, pedig évek óta mindig megyek.

Szóval, gondolkodom mit is kéne tennem, mert csak porosodik szegény kerékpárom, a szívem meg vérzik, hogy nem tudom használni. Az új kerékszettel pl összesen 200 km-t tekertem eddig. Szétnéztem a neten, mik a lehetõségek és találtam szép és jó (drága) vázakat és nekem ismeretlen vázakat. "Ránézésre" nekem OK-nak tûnnek és az áruk is elfogadható. pl: Gepida Bandon vázat a vaterán: Gepida Bandon fehér országúti alumínium váz

183 cm vagyok, ~74 kg. Ilyen a mostani bringám vázat illetõen: MERIDA ROAD 901 KERÉKPÁR - 2007 - Bringa Butik Webáruház


Kéne a tanácsotok, milyen vázba lenne érdemes gondolkodnom. Azért ide írtam, nem a vázak topikba, mert esetleg Kecskeméten vagy környékén meg is tudnám nézni valakinek a kerékpárját, ha tudna javasolni valamit.

Egyelõre olyan max 30-40.000 Ft-ban gondolkodom, szóba jöhet új és jó állapotú használt váz is. Gondolkodtam, hogy eladjam-e a mostani vázat, de szerintem nem kapnék érte szinte semennyit, így inkább cserélni megtartom. Hátha valaki meg nagy vázat vett. :)


Köszi elõre is. :)



Üdv;
Dani
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#25
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
A Cifrapalotától a Cifrakertig

Szeptember 10-ére bringatúrát szervez a Kecskeméti Kerékpárosklub. A táv bárki számára könnyen teljesíthetõ: 40 km, két felvonásra hangszerelve. Nagykõrösön mindenki vendégünk egy tál gulyáslevesre, illetve lehetõségünk lesz megismerkedni a helyi építészeti látnivalókkal és a Pálfája tanösvénnyel.

Oda-vissza végig kerékpárúton tekerhetünk, gondtalanul, beszélgetve. Mindenkit szeretettel várunk, kicsiktõl nagyokig, magányos túrázóktól családokig. A tempó nagyon barátságos lesz, de senkit sem hagyunk egyedül, ha valaki mégis lemaradna valamilyen okból.

Találkozzunk szeptember 10-én, délelõtt 9 órakor a Cifrapalota elõtt! Ha érdekel a túra, és szeretnél jönni, akkor kérlek, jelezz vissza legkésõbb szeptember 8-ig!

Részvételi díj nincs, a túra mindenki számára ingyenes és nyitott.

#26
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
Betelt a ládád, szóval itt köszi még1x, nagyon rendes volt a doki, soron kívül fogadott!

#27
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Privátban ment.

21-én hányan leszünk Kereknél? Végre sikerült összerakni az outit.

#28
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
telefonszámot tudsz hozzá esetleg?

#29
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

tud valaki Kecsón jó fogorvost, aki soron kívül tud fogadni?


Fráter György utcában van egy magándoki, Dr. Zsoldos Péter.

#30
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
tud valaki Kecsón jó fogorvost, aki soron kívül tud fogadni?

#31
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Gondoltam írok ide is, hátha valaki még nincs fent FB-n, vagy nem nagyon szokta nézni: Lenne kedve valakinek egy geocachinggel egybekötött tekeréshez? Ahogy néztem, a környéken Kecskeméten, Hetényegyházán, Kerekegyháza körül, illetve Kunbaracsnál és Ladánybenénél vannak dobozok.

#32
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Bocs, csak most értem gép elé.
Én nem vagyok tag hivatalosan, csak kívülrõl segédkezem az akciókban.
Honlapon találtam infókat a hogyanról, mikéntrõl, ha ez segít:
Regisztráció magánszemélyek részére | Kerékpárosklub


Köszi a segítséget! Pont ma kaptam egy levelet arról, hogy mikor és mennyit kell fizetnem, majd csak két hét múlva jár le a tagságom :)

#33
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Hú az kemény! Õzet még nem ütöttem el(szerencsére)! :-)
Köszi az infót!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#34
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Bocs, csak most értem gép elé.
Én nem vagyok tag hivatalosan, csak kívülrõl segédkezem az akciókban.
Honlapon találtam infókat a hogyanról, mikéntrõl, ha ez segít:
Regisztráció magánszemélyek részére | Kerékpárosklub

#35
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás

Kitettem FB-ra merre jártunk, ide nem tudom beszúrni, csak így.


Így, térképen könnyebb végigmenni rajta, nincs az úton annyi homok:D
Egyébként hazafelé még kerékpárúton belerongyoltunk egy épp ott kornyadozó õzbe, de szerencsésen megúsztuk a találkozást. Az õz már nem annyira, bár még annyira magánál volt, hogy be tudtuk noszogatni az út menti akácosba. De szerintem elõttünk már egy autóval volt egy afférja, azért pihegett pont a kerékpárút közepén.

#36
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Kitettem FB-ra merre jártunk, ide nem tudom beszúrni, csak így.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#37
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Hát, én slick gumival még nem merészkedtem oda, de ha viszonylag széles akkor elvileg mûködhet.


23-as, és 2.0 körül van a legkisebb áttételem. Kéne már egy monti.. :/

Ha jól tudom, többen is vannak itt, akik tagjai a Magyar Kerékpárosklubnak. Hogyan kell megújítani a tagságom? Illetve a hónap elején járt le, vagy majd a végén fog?

#38
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Ok, akkor csütörtök 17:15 körül találkozzunk a Kispipánál(ahol múltkor túrán elfordultunk a Kecskeméti útról).
Hát, én slick gumival még nem merészkedtem oda, de ha viszonylag széles akkor elvileg mûködhet.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#39
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Az jó,ott leszek, remélem nem jön közbe semmi.

#40
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Csabi, ha jössz, akkor spar parkolóban negyed ötkor van a találkozó a Zolival, az jó lehet neked is talán.