Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gázló Teljesítménytúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
698 hozzászólás a témában

#141
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

He-he-he! Kár, hogy nem mész, lett volna kûzdelem, mert az Atesz is azt mondta, hogy idén kicsit jobban megnyomja mint a tavalyi bohóckodása :)

Atesz holnap Nagyatádon fog szurkolni az ironmanen, de azt nagyon nyomni fogja, azt mondta ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#142
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
Volt ma egy pályamegtekintés az útvonal egy részén. Az errõl készült amatõr videó megtekinthetõ a Gázló fõoldalán.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#143
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém

Ez így rendben is van, csak akkor legyen egy ellenõrzõ pont a kis vasútállomáson.


Nem lesz.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#144
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Az tényleg egy nagyon rövid szakasz és szerintem holnapra kiválóan járható lesz.

A próféta szóljon belõled :) Mer ha nem akkor sz...ni fogunk :D

#145
WRC

WRC

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Az tényleg egy nagyon rövid szakasz és szerintem holnapra kiválóan járható lesz.

#146
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Ráadásul ezeket a "kritikusabb" szakaszokat sem lehet egy Crosskovácsi, Szilvás, vagy Bükk maraton sarához hasonlítani. Sehol nem kell a hátadon vinni a bringát a sár miatt. )

Nem értek egyet. Szántóföld melletti részeken qrva nagy, marasztaló sár volt, amikor csapadékos idõ után voltam.

#147
WRC

WRC

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Veszprémben jelenleg kiváló idõ van. Semmi esõ, lágy meleg szél. Amennyiben ez továbbra is így marad, az ég világon semmi különösebb nehézsége nem lesz a pályának. Viszont, ha véletlenül esne még az esõ, akkor sem kell megijedni, mert ahogy Jani írta az útvonal nagy részben aszfalton, vagy köves, murvás dózerúton halad. Pár száz métertõl eltekintve valóban nem árt neki a víz. Ráadásul ezeket a "kritikusabb" szakaszokat sem lehet egy Crosskovácsi, Szilvás, vagy Bükk maraton sarához hasonlítani. Sehol nem kell a hátadon vinni a bringát a sár miatt. Egyedül a hideg lehetne ellenfél, a dagonya semmiképpen sem. Egyszóval ne a pálya talajára, hanem a hosszára hegyezzétek magatokat, illetve arra, hogy a Bakony parádés tájain biciklizhetünk a szervezõk áldozatos munkájának köszönhetõen :)

#148
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Kissé le vagyok hangolva az idõjárás miatt.

Ha marad ez a szar idõ, akkor is megtartjuk a Gázlót annak a néhány elvetemültnek, aki nem ijed meg némi víztõl és sártól.

A rajtnál pályamódosítást kell bejelentenem, ha nem változik az idõjárás. Ezt majd szombat reggel fogom eldönteni. A lényege, hogy Vinyére megérkezve, aki akar, az gázlózhat egyet oda-vissza (én a világ pénzéért nem hagynám ki), azután pedig a már megismert hódos-éri úton vissza Bakonybélbe. Ezt egyébként többen is csinálták már így, hiszen ellenõrzõpont nem marad ki emiatt, de ajánlani még soha nem ajánlottam, és a jövõben sem fogom, de a Keskeny-dûlõ miatt most nem lesz más választásom.

Ez így rendben is van, csak akkor legyen egy ellenõrzõ pont a kis vasútállomáson.

#149
WRC

WRC

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás

Nekem mindegy, én nem megyek. :P Országúti versenyem lesz. Egyébként is csak azért mentem volna, hogy új pályacsúcsot döntsek, de arra sem a pálya állapota sem a hõmérséklet nem alkalmas. :)

He-he-he! Kár, hogy nem mész, lett volna kûzdelem, mert az Atesz is azt mondta, hogy idén kicsit jobban megnyomja mint a tavalyi bohóckodása :)

#150
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Csak ezért jöttél volna? Hát, nem könnyû a profik élete. Mi meg biciklizni mennénk. :)


Persze. Biciklizek én eleget, nem kell nekem ehhez Gázló. Meg ez különben is a teljesítményrõl szól. :)


A sebesség mindent megold.

 


#151
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Nekem mindegy, én nem megyek. :P Országúti versenyem lesz. Egyébként is csak azért mentem volna, hogy új pályacsúcsot döntsek, de arra sem a pálya állapota sem a hõmérséklet nem alkalmas. :)


Csak ezért jöttél volna? Hát, nem könnyû a profik élete. Mi meg biciklizni mennénk. :)

#152
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jani, vigyázz mit írsz, mert még teljesül!:) Én bízom benne, hogy már nem fog esni, már csak keleten lehet esõ, és még a napot is látni fogjuk néha néha, ez igazán jó hír lenne, ennyi esõ után.
Veszprémben az esõ reggel elállt, valószínû, a Bakonyban is.


Nekem mindegy, én nem megyek. :P Országúti versenyem lesz. Egyébként is csak azért mentem volna, hogy új pályacsúcsot döntsek, de arra sem a pálya állapota sem a hõmérséklet nem alkalmas. :)


A sebesség mindent megold.

 


#153
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Kissé le vagyok hangolva az idõjárás miatt.
A rajtnál pályamódosítást kell bejelentenem, ha nem változik az idõjárás. Ezt majd szombat reggel fogom eldönteni.




a maradék szakaszon is brutális mennyiségû esõre van szükség (jelenleg), hogy gondot okozzon a sár.


Jani, vigyázz mit írsz, mert még teljesül!:) Én bízom benne, hogy már nem fog esni, már csak keleten lehet esõ, és még a napot is látni fogjuk néha néha, ez igazán jó hír lenne, ennyi esõ után.
Veszprémben az esõ reggel elállt, valószínû, a Bakonyban is.

#154
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
Kissé le vagyok hangolva az idõjárás miatt.

Ha marad ez a szar idõ, akkor is megtartjuk a Gázlót annak a néhány elvetemültnek, aki nem ijed meg némi víztõl és sártól.

A rajtnál pályamódosítást kell bejelentenem, ha nem változik az idõjárás. Ezt majd szombat reggel fogom eldönteni. A lényege, hogy Vinyére megérkezve, aki akar, az gázlózhat egyet oda-vissza (én a világ pénzéért nem hagynám ki), azután pedig a már megismert hódos-éri úton vissza Bakonybélbe. Ezt egyébként többen is csinálták már így, hiszen ellenõrzõpont nem marad ki emiatt, de ajánlani még soha nem ajánlottam, és a jövõben sem fogom, de a Keskeny-dûlõ miatt most nem lesz más választásom.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#155
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém

Bakonybél környékén, fõleg a visszafelé jövõ részen, figyeljetek, mert tájfutó verseny lesz,


Az a Pannon Tájfutó Napok 2 napos rendezvénye. A Gázló útvonalával nagyjából a Witt-kilátótól az Odvaskõi ellenõrzõpontig (2. és 3. EP között) találkoznak. Mivel az õ területük lenyúlik a Vörös János Séd-menti dzsindzsásba is, ezért valóban keresztezhetik a Gázló murvás útvonalát.

A szervezõk megígérték, hogy tájékoztatni fogják a versenyzõket a biciklis találkozás lehetõségérõl, és én is ugyanezt ígértem nekik. Én a rajtnál hangosbeszélõn fogom ezt elmondani, valamint a királykapui pontõr (2. EP) is el fogja ugyanezt mondani.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#156
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Nincs hideg, ez a lényeg, és egyelõre szél sem fúj. Holnap remélem eláll az esõ is, és akkor egy nap alatt elég jól fel fog szikkadni a talaj. A gázlókban biztos nem lesz vízhiány, mint pl. 2003-ban, amikor szinte teljesen száraz volt az összes gázló.

#157
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Csak azt akarom mondani, hogy majd Bakonybél környékén, fõleg a visszafelé jövõ részen, figyeljetek, mert tájfutó verseny lesz, és míg a túrista kb kiszámítható, a bokorugrók, mint vvalami vaddisznó, vagy õzike fognak körültekintés nélkül elétek (elénk) rongyolni az erdõbõl!

Ellenben én még nem voltam gázlón, ott a helyszínen kapunk térképet eligazítást ami alapján végig tudunk menni, vagy ki kell nyomtatni ezt a térképet?

#158
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Szia Mof!

Stucni helyzet megoldódott?
80mm hossz, OS-es átmérõvel ilyenkor a minden...
Horváthné Király Anikó Móvárról nem ismerõs??

Szia! Talán igen, viszont többtényezõs a dolog, szóval nem egészen:) Lehet megpróbálkozok a 60sal, aztán ha fáj a derekam, majd szorítom a fogam. Elsõáldozó a bringa, remélem jól fog teljesíteni, ha már én olyan gyönge vagyok, mint a másnapos gyomor..
Sajnos abszolút nem ismerõs a név.. Meg én sem élek itt régóta, a laboros környezetemen kívül nagyon kevés helyit ismerek.

#159
gazloman

gazloman

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
  • LocationVeszprém
Ez így van, bár én már nem a pálya minõségét latolgatom, hanem a rendezvény sikerét.
gazloman
www.gazlo.hu
"Ésszel bele, ész nélkül kifele..."

#160
Szt Amás

Szt Amás

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Éppenséggel egy nyílt sportrendezvény sikerének fokmérõje nem az, hogy az a 24 elvetemült, aki mindenképpen elindul rajta, milyennek találja a pályát, hanem az, hogy rajtuk kívül elindul-e még háromszáz ember, és azok mit mondanak utólag. És teljesen érdektelen, mennyire járható a pálya, ha reggel az ablakon kinézve az a háromszáz úgy dönt, hogy inkább otthon marad.


Azé' ne keverjük mán össze a pályakijelölést (melyrõl emlékeim szerint a szervezõ két éve azt nyilatkozta, hogy úgy lett kitalálva hogy esõs idõben is járható legyen) azzal hogy 300 mínusz 24 ember fél a víztõl. :)

(aztán lehet hogy én is félni fogok hogy elázok, de azt nem a pályára fogom fogni)