Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#21
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Én csak a városi bringán használnám, már voltam vele azóta 1x, de beraktam egy vékony lemezt az ülés alá biztonságból. Így is nagyon paráztam minden zökkenésnél. Nem hiszem hogy sokal kisseb terhelést kapna mint montin. Ráadásul hátizsákkal megyekk, kb 80kg vagyok.
A te verziód azért sokkal jobb, a cső veszi át a terhelést, míg nálam van egy kis kinyúlás hátra és a lapított rész-cső átmenetnél eléggé kevés az anyag. Nagy kérdőjel számomra. Lehet túlterheléses tesztet végzek majd rajta aztán szétvágom a csatlakozásnál, hogy megnézzem a karbonszálak irányát és meglétét, ha megfelel akkor veszek még egyet.


Kerdes, hogy ugyanolyat kapsz e :D

#22
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Frankó lehet olyan nyeregcsövön ülni amitől rettegsz, hogy beleáll a seggedbe. :D Ne bízd a kínaiakra az életed ! Én is fanatikus Ali-vásárló vagyok de ilyet ami életveszélyes lehet, azt nem, azt csakis nagynevű cuccot veszek.

Nem érné meg inkább egy márkásra vadászni ? Akkor nyugodtabb lenne a bringázás.

https://www.bike-dis...-carbon/o-preis

https://www.bike-dis...-carbon/o-preis

https://www.bike24.c...&pgc[79][264]=1

 


Marci

#23
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

ha eltöröd, jutubira vele! :) Másnak is hasznos lehet.



#24
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
Én csak a városi bringán használnám, már voltam vele azóta 1x, de beraktam egy vékony lemezt az ülés alá biztonságból. Így is nagyon paráztam minden zökkenésnél. Nem hiszem hogy sokal kisseb terhelést kapna mint montin. Ráadásul hátizsákkal megyekk, kb 80kg vagyok.
A te verziód azért sokkal jobb, a cső veszi át a terhelést, míg nálam van egy kis kinyúlás hátra és a lapított rész-cső átmenetnél eléggé kevés az anyag. Nagy kérdőjel számomra. Lehet túlterheléses tesztet végzek majd rajta aztán szétvágom a csatlakozásnál, hogy megnézzem a karbonszálak irányát és meglétét, ha megfelel akkor veszek még egyet.


Vettem én is egy ilyen csövet az outimba, mondjuk nekem pont az alsó képen látható van. Érdekes, hogy nálam nincs benne az alu gyűrű, hanem karbonból van kidolgozva ékesre a lyuk belülről. Feltettem a nyerget, beállítottam megfelelően, egyszer meghúztam, azóta tökéletesen működik. 400 mm-es a cső, 27,2-es, 2 cm híján a megengedett maximumig van húzva, szépen csillapít, nem nyekereg, nekem bevált. Montiba azért nem tenném bele (a nagyobb nyeregre huppanások miatt ), de országúton megfelelő.



#25
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Sziasztok,

 

Vettem egy kínai karbon üléscsövet, de miután megjött realizáltam, hogy lehet nem ez a legjobb dizájn.

Kell tartanom attól, hogy letörik az ülés csatlakozó rész?

Ráadásul egy középen kivágott nyereggel használnám, amin ellenállás nélkül menne át az üléscső lapított része, kb pont olyan méretű, hogy átfér.

 

Az üléscső rögzítésnél egy alumínium gyűrű van berakva, amibe bele kell feszíteni a többi alkatrészt, így belülről kifelé van terhelve.

Ez a gyűrű nagyon vékony és a karbon réteg is körülötte.

Jó minőségnek tűnik de pl a csatlakozó elemeket le kellet csiszolnom és felérdesítenem, hogy megfelelően "tapadjon" és rögzíteni lehessen az ülést. Eredeti festés/elox réteggel nem lehetett, akármennyire is szorítottam meg. Ebből kiindulva lehetnek más problémák is.

Ugyanakkor a végéből le kellet vágnom, a leeső darabot kalapáccsal teszteltem és jóféle karbonból van, nem tudtam eltörni, rugalmas.

 

qy8sctiu6tl0f4u80uha_thumb.jpg

 

A belseje ilyen, de az előző kép az ami van nekem.

o1vmz5155qpiswkgtm8z_thumb.jpg

Vettem én is egy ilyen csövet az outimba, mondjuk nekem pont az alsó képen látható van. Érdekes, hogy nálam nincs benne az alu gyűrű, hanem karbonból van kidolgozva ékesre a lyuk belülről. Feltettem a nyerget, beállítottam megfelelően, egyszer meghúztam, azóta tökéletesen működik. 400 mm-es a cső, 27,2-es, 2 cm híján a megengedett maximumig van húzva, szépen csillapít, nem nyekereg, nekem bevált. Montiba azért nem tenném bele (a nagyobb nyeregre huppanások miatt ), de országúton megfelelő. 



#26
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

Sziasztok,

 

Vettem egy kínai karbon üléscsövet, de miután megjött realizáltam, hogy lehet nem ez a legjobb dizájn.

Kell tartanom attól, hogy letörik az ülés csatlakozó rész?

Ráadásul egy középen kivágott nyereggel használnám, amin ellenállás nélkül menne át az üléscső lapított része, kb pont olyan méretű, hogy átfér.

 

Az üléscső rögzítésnél egy alumínium gyűrű van berakva, amibe bele kell feszíteni a többi alkatrészt, így belülről kifelé van terhelve.

Ez a gyűrű nagyon vékony és a karbon réteg is körülötte.

Jó minőségnek tűnik de pl a csatlakozó elemeket le kellet csiszolnom és felérdesítenem, hogy megfelelően "tapadjon" és rögzíteni lehessen az ülést. Eredeti festés/elox réteggel nem lehetett, akármennyire is szorítottam meg. Ebből kiindulva lehetnek más problémák is.

Ugyanakkor a végéből le kellet vágnom, a leeső darabot kalapáccsal teszteltem és jóféle karbonból van, nem tudtam eltörni, rugalmas.

 

qy8sctiu6tl0f4u80uha_thumb.jpg

 

A belseje ilyen, de az előző kép az ami van nekem.

o1vmz5155qpiswkgtm8z_thumb.jpg



#27
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Biztosan a vázhoz való a nyeregcső átmérője? Gyanús, hogy ezzel van a gond.
Általában bőven elég kézzel meghúzni, hogy ne forogjon el/csússzon le. Nálam így működik, miközben be is van zsírozva, hogy ne gyógyuljon bele a cső.

Ha méret probléma van, akkor ki lehet hézagolni pl sörös dobozzal vagy kicserélni helyes méretűre a nyeregcsövet.

 

őőő...
Mikor még új volt a cső, már azzal is gondom volt, hogy belepofozzam a vázba. Most meg ha kiveszem, valami fekete szmötyit törlök le róla.

Ácsi. Be van zsírozva a nyeregcső, és nem mozdul? :o Az kemény! Pedig már azt hittem, hogy esetleg ez a gond, mert rugós nyeregcső a szentem, és tele kellett taknyolnom a belsejét zsírral, hogy hangja ne legyen.



#28
nagylaci32

nagylaci32

    vendég

  • fórumtag
  • 178 posts

Biztosan a vázhoz való a nyeregcső átmérője? Gyanús, hogy ezzel van a gond.
Általában bőven elég kézzel meghúzni, hogy ne forogjon el/csússzon le. Nálam így működik, miközben be is van zsírozva, hogy ne gyógyuljon bele a cső.

Ha méret probléma van, akkor ki lehet hézagolni pl sörös dobozzal vagy kicserélni helyes méretűre a nyeregcsövet.



#29
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Hogy lehetne a nyeregcsövet rávenni, hogy ne forogjon el, és ne csússzon egyre lejjebb?

A gyorszárat ennél jobban nemigen lehet meghúzni (próbáltam fogóval).



#30
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Sok nem derül ki abból, hogy feszíti rá a bőrt a nyeregre meg hasonló apróságok, de legalább megtudtam, hogy a Fülöp-szigetek pénze a peso.

 

halottaiból. 2017. novemberében volt előtte komment :)

 

Fülöp-szigetekről nekem mindig a "nagy mágus" Efren Reyes jut eszembe-



#31
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Sok nem derül ki abból, hogy feszíti rá a bőrt a nyeregre meg hasonló apróságok, de legalább megtudtam, hogy a Fülöp-szigetek pénze a peso.

 

 

Orlando Gutierrez: From Shoes to Saddles

 



#32
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Áh, meg mióta a régi flite (cannondale-ről lementett) van a coralon, azóta imádom azt a bringát.. :) Egy seggre egy bringa.



#33
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

most meg nem enged hirdetni, minden eladó tárgyam láthatatlan-blokkolt.. Az anyaszomorító kuraffyk!

Megkéred egy haverod hogy hirdesse de a te számod, email címed írja be a szövegbe elérhetőségnek.

Mi így csináltuk, sikerült is eladni mindent.


Marci

#34
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Szegény Vejne, még az ág is húzza... persze ha ilyen szorgalmasan teszel keresztbe másoknak, nagyon nem kell csodálkozni. :D

testbike bolha?
  • Vejne likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#35
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Te nyugger, te :D

#36
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Eladó a Kancsó? De mér'?

Mer. Már elég régóta árulom, csak épp' még nulla érdeklődő volt

 

Egyébként, mert

 

Idén nem ültem rajta
Nem érem el a kormányt
közelebb vagyok a 30-hoz, nem szeretem a sportos geót

Nem tudok vele menni

 

Ennyi :) csak bikemagon tudom hirdetni, mert a fészbúk MINDEN hirdetésem blokkolja 2 hónapja, és senki sem látja az eladó tárgyaimat. Írtam nekik, mondták hogy sajnálják, nem tudnak segíteni, valami szabályzatot sértettem (biztos nem tetszett nekik a tankönyves trollkodás az ingyen pdf-ekkel, rengeteg ingyen megosztott fizetős cikkel, New England Journal meg JAMA összefoglalók ingyen közkézre-tétele, meg, hogy a sci-hub.cc oldal aktív használatára szoktam buzdítani mindenkit, és állandóan ágálok a Medscape, New England Journal, Journal of American Medical Association fészbúk oldalain a fizetős szolgáltatások, túlárazott sarcos magazinok ellen.. :D )

 

Tény: olvasgatva a szabályzatot, ott lehet a róka elásva, mert rengeteg "keresek xy könyvet" hirdetés v eladó könyv alá pofáztam be torrentes-fájlmegosztós hivatkozásokkal.. :)

 

most meg nem enged hirdetni, minden eladó tárgyam láthatatlan-blokkolt.. Az anyaszomorító kuraffyk!

 

Gondolom, az sem előny, hogy a fb profilom mailcímének google drive-ja ilyen "kincsesbánya". De hát evvan


Edited by Vejne, 2017. November 08. - 20:20.


#37
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Eladó a Kancsó? De mér'?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#38
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
https://drive.google...tGK3yuzEUzE5_9_

Ma kaptam
3460 ft volt postaköltséghel együtt, 230 gramm alatt van picivel, nagyon nem merem kipróbálni

Azért vettem, mert a cannondale eladasahiz kell valami nyereg. Ez pontosan jó lesz rá, a lényeg annyi volt, hogy olcsó legyen
  • donciccio likes this

#39
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Minden évben előszedem a régi, 2011-es Fizik Gobi XM nyergemet. Az első hosszabb tekerésen jól feltör, síkon például kifejezetten rossz.
Terepen más a helyzet. Jobban mászok vele, mint az általánosságban jól bevált Selle Italia SLR nyergeimmel. Aki kedveli a trükkös, meredek mászásokat, jobban járhat egy ilyen ívelt formájú nyereggel, mint a felső síkjában lapítottabb modellekkel.


Edited by zscs, 2017. October 23. - 14:24.


#40
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

végül ezt vettem:

 

http://www.vatera.hu...2471233277.html

 

ismerem az eladót (tel-lakcím-mail-személyes..) szóval vaterán kívül ütöttök nyélbe, bár dpd-vel (postaautomata itt van 50 méterre, de az neki nem lett volna jó, nekem meg nyíregy-oda-vissza drágább, mint a futár..) 

tudom, nem egy nagy vétel 4.5k-ért, de nem is rossz. ettől olcsóbban úgyis csak mubor&acélpálca van

 

nagyon jónak tunik. kényelmes-széles, de nem nyomós. És valamiért 240 gramm, pedig jó nagy.. 


Edited by Vejne, 2017. May 06. - 11:13.