Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2901
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ez az elsõ titánpálca, amit törve látok.

most amugy nekem is cro-mo pálcás van, és jó. ettõl függetlenül vennék egyszer titánsines flite-ot.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2902
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Hát azért a titánpálcától nem kell bepisilni, mert az sem tökéletes. Pl. el lehet törni.
Amúgy a Nisene nem lenne rossz nyereg, de valahogy mégsem az igazi. Amikor kék CrMo pálcásom volt, a kék oldalfal néhány nadrágot megfogott, és a borítás is eléggé szétkopott. A titánpálcás már jöbban bírta felül, de hát a pálcával valami gond volt... Amúgy a CrMo pálcás még mindig harcban van, az egyik haveromnál, aki elõtte fél évente cserélt nyerget, mert elhajtogatta õket. Most már másfél éve, ha jól számolom...
Nekem most SDG nyergem van (Kona mintás), és kényelmes, erõs, és jó nehéz...

#2903
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Most egy Merida felíratú fapadon ülök, ez nekem keskeny és kemény. Az én álomnyergem egy titánpálcás Nisene, csak még nincs meg rá a keret. Egy éve nézelõdök nyeregügyben, de errõl még panaszt nem hallottam. A másik esélyes egy TR WCS, csak valahol baráti áron kellene hozzájutni...

#2904
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
hm..de váry. énis erre gondoltam de akkor az szarabb mint a cromo.
viszont én mindig "drágább, komoyabb" nyergen láttam...aszem egy Fiziken, Sellen is....
hm...
na msot meghirdettem a nyergem elsõ felindulásbol hogy legyen mibõl megvennem a Flite-ot:)))

#2905
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Fe (vas) C (szén) tehát magyarosan "szénacél".

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2906
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Ok. rob .köszi!
csak reménykedtem icipicirit olcsobban megtudom venni igy az uy év tiszteletére...:)
csak az idegesit hogy a haver 5ezerért vett uyonan iyet 1 éve egy osztrák biciklisboltos faszitol..(igaz felszámolta boltyát...)

amuyg már énis gondolkoztam rayta mi aza FEC? mer a cro-moly az ok...de a fec?

#2907
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
csak a titán pálca egy olyan áldás, amit nem lehet megfizetni. és nem is fogod elhajlitani, mint én egypár sima 4 ezeres acélsínjét (nem cromo, hanme fec)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2908
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
vissszatérve a retro titán Flite témához
kiderült 8000Ft lenne, 0-kmes. hm...szerintetek? yo tudom ziccer ár..de hm...
csak mert 4-5ezerért is nagyon faszak vannak és nem sokkal sulyosabbak.

#2909
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
Én pár napja vettem egy WTB Pure Race-t,
(mivel az eddigi Selle Italia-Peugeot nyergemen ülni még 500 km "betörési" periódus után is fájdalmas élmény volt.)
Azért esett erre a választásom,
mert a WTB Speed Race-rõl mindenkit csak áradozni hallottam, ráadásul meggyõzõtt a WTB marketingszövege :),
(miszerint igen jól sikerült ez az új nyergük).

Elõször szögben nem volt beállítva jól,
és folyamatosan azt éreztem, hogy csúszok le róla elõre.
Tegnap végre volt idõm kb 3 fokkal hátrébb dönteni,
gondolván majd ma, munkába menet kiderül,
hogy jó lesz-e így.
Hát, férfiasan megvallom, hogy tekerés közben teljesen elfeledkeztem arról ,hogy figyelni kellene a nyerget.
Magyarán megfeledkeztem róla. És szerintem ez jó.
Legalábbis nekem ez az elképzelésem egy jó nyeregrõl.
Nem éreztem sem azt, hogy "hû, de nyom",
sem azt, hogy "ejj, de baromira kényelmes",
egyszerûen nem éreztem a nyerget.

Amúgy ez az alap, 8-10e. Ft-os, cro-mo pálcás változat,
asszem olyan 350 g.
Nem lyukas (tudtommal a WTB-nek nincs is a klasszikus értelemben
vett lyukas nyerge)
de funkcionálisan ugyanezt a célt szolgálja
rajta a love channel meg a comfort zone
(ez utóbbi annyit tesz, hogy ezen a részen
a nyereg alján ki van vágva a mûanyag,
és a fériember privát részeit csak a nyereg "töltete" támasztja.)

hozzá kell még tennem, hogy nincs különösebb tapasztalatom nyergek terén, de remélem, hogy nem is lesz :), mármint hogy ez a típus hosszú távon is meg fog felelni.
A másik, hogy túrázni még nem voltam vele,
így arról sem tudok nyilatkozni, mennyire maradna észrevétlen a hátsó felemnek mondjuk 50-100 km után.

bocs a hosszú HSZ-ért,
de hátha valaki hasznát veszi a tapasztalataimnak.

#2910
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
Igen.
Dícsérik õket a bikkmakkban rendesen.
Autist Team:)



#2911
vendég_zsiber_*

vendég_zsiber_*
  • vendég
Én a bringámra egy WTB nyerget szeretnék. Jó a minõség ezeknek a nyergeknek?:chin:

#2912
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nekem a kemény nyergek jöttek be
most egy odessey 99ert használok, ami kifejezetten flatlandes nyereg, de a kidolgozás tökéletes, az erõsségre se lehet panasz, hálna a 9 mmes cr mo pálcáknak ;)
hosszútávon is kényelmes, pedig szivacs alig van rajta
2 baja van, 1 hogy a kevlár felsõ felülete könnyen sérül (karcolódik), de ez csak esztétika. 2 mivel flatlandre tervezték, a sártûrés mint szempont nem létezett és a szövetborítás enyhén sem nevezhetõ vízállónak ;) meg kikoptatja a gatyóimat...

elvileg minden nyerget újra lehet bõrözni?

#2913
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Hayes!
Nekem 2 bicóm van.Az egyik a boám azon van 1 tioga nyereg nem a legkényelmesebb de volt már ugy hogy letekertem vele 160 km-t 1 nap és nem volt annyira kényelmetlen.
A másik bicómos ez a boltba járós brinyóm,ezen 1 kellys nyereg van valódi varrot bõr nyereg 1 drágább fajta kellys-rõl szermányolva(hála érte drága bicaj boltos ismerõsömnek aki volt olyan rendes és szétszedett 1 kellys-t).
Szerintem ez 1 eléggé kényelmes nyereg legalábbis ez nekem bejött.
Jah még valami ha ugy lesz rá keretem én szívesen vennék egy fun lauchpad-ot,érzésre olyan mint 1 fotel.

#2914
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Lehet kapni...olcson, uyonan. csak tudni kell hol:)
amugy nekem is az egyik bicayomra lessz a 8 közül :)
Amugy 4300Ftért láttam egy asszem selle Genium gel nyerget...vagy azt veszem meg, vagy a Fliteot...aminek az ára szintén nincs messze ettõl.:)

#2915
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a régebbi flájtokat mindenképpen megéri beszerezni, mert mind titánpálcás volt, és nem nagyon lehet szétülni õket, egy haverom tizenéves modelleket is gyûr (vagy 20 biciklije van) és akkor még volt kevlárszélû modell is. vennék én is, ha lehetne kapni. (olcsón :))

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2916
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
köszi
mert néztem a honlapot és az amelyiket vennék már nem gyártyák.
én gayakorlatilag 90es évvek közepe/vége táyán gyártott Flite-ra gondolok, és most tudnám talán reális áron megszerezni.

amugy igen WTBk tényleg yok. és srégi Selle Concor nyergek+ selle san marco Pilot .

#2917
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nálam bevált nyergek: wtb-k.
régi sst-kevlar, mert kemény, és széles. másoknak nem volt jó, nem találtam embert, aki ugyanezt mondta volna mint én, de hát ülõgumó/ülõgumó más.
amire mindeki pozitívat mondott eddig:


  • wtb race (most azt vettem, király) de 10 róka a cro-mo sines, és még mindig nehéz
  • fizik nisene, ez még több árban, és súlyban sem könnyebb
  • selle italia flite, megint csak drágább, de legalább 250 gramm alatt van. a lyukasakat nem ajánlom ebbõl (sem!) inkább a titánpálcásat (25 ezer)
  • és vetta TTT / trishock, csak nem tudom, hogy lehet-e még kapni.
valamint sokaknak bejön a ricsi féle wcs.


edit: lehet még kapni flite-ot, nem is a lyukasat és nem is a géleset, 16 a sima és 25 a titán, ha jól tudom.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2918
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Hello
Nyereg témához
Régi selle Flite titánpálcás nyeregel miyen tapasztalatok vannak???
Nem a trans m meg a a géles változatra gondolok hanem a sima Flite titániumra.
köszi
ya! és szerintetek menyibe kerülene egy iyen?

#2919
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Nekem a SanMarco Aspide vált be. Ránézésre és nyomogatásra olyan mint egy vasalódeszka, de valahogy használat közben mégis kényelmes. Csak ott "nyom" ahol kell, azaz az ülõgumókon. Ajánlottam pár embernek és aki bevállalta az nem bánta meg. Sokkal kényelmesebb állítólag, mint az SLR. Jó az ára kicsit húzós de megéri. Hosszú távon sem gáz, fõleg nem terepen.

#2920
csigafiú

csigafiú

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Sziasztok!
Nekem négy bringám van,mindegyiken más nyereg és már sokfélét kipróbáltam.
Szerintem jók a Lookin nyergek,csak nehezek,bár ez nekem nem sokat számít.Most az új bájkomra (ez is beletartozik a négybe :) ) egy BBB race light típust néztem ki a neten és pár hét alatt meg is hozták a bótba.Ez lyukas közepû,de még nem próbáltam ki,mert még nem menetkész a ló.Könnyû és a kidolgozása tuti.Kíváncsi leszek ,milyen.
Viszont egy bombabiztos tippem van,már legalább 10 féle nyergem volt,de a leginkább
a jó öreg Rolls Classic jött be! Nekem a titánpálcás van,nem is nehéz és baromi kényelmes! Õsszel lenyomtuk Debrecenbe,9 órát ültem rajta és nem punnyadt el a s?ggem! Ha kinézetre nem is egy modern design,szerintem 10pontos nyereg!