Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Marzocchi

- - - - -

  • Please log in to reply
2845 replies to this topic

#21
hetton

hetton

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts

Hali,

Van egy 2000-es z5-os villam 80 mm uttal(rugos) es atutos labakkal.
Nos, a vazba,amibe beleraktam kevesnek tunik az ut - nagyon lent van az eleje. Ahogy emlekszem, es a regi bringaslapokban is latom volt ennek a villanak 100mm-es verzioja is.
A kerdesem csupan annyi lenne, hogy milyen modon oldhato meg az atalakitas 80-rol 100mm-re? Szukseges ehhez szereznem valahonnan egy atalakitokittet, vagy ez nem kell es egy kis szerelessel meg tudom oldani a dolgot?

Koszi elore is!

 

Szerintem nem, mert a nyomórúd hossza véges Kivéve, ha van benne gyári távtartó, de akkor meg hosszabb rugó és kisebb távtartó kell hozzá.



#22
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

http://www.chainreac...i valve adapter

 

Ilyen adaptert itthonról belehet szerezni?

 

sks is létezik

bár most asszem csak rendelésre

 

http://ridebike.hu/t...szkop-pumpahoz/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#23
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

http://www.chainreac...i valve adapter

 

Ilyen adaptert itthonról belehet szerezni?

fb-on az adokveszekhülyegyerek csoportban manapság foglalkoztak ezzel. asszem az egyik srác le tudja gyártani.



#24
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

http://www.chainreac...i valve adapter

 

Ilyen adaptert itthonról belehet szerezni?



#25
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 posts
Hello !
Van egy 03-as MONSTEREM .

Problémám ,illetve kérdésem lenne !

Az elsö kerekem lötyög ,halhato érezhetö .
Az agy most kapot vadi uj csapágyakat a tengelyt ujra cseréltem (még paszosabat esztergáltatam mint az eredeti).
A porvédök kisé meggörbültek de mikor meghuzom a csavarokat nem forognak mem, mozognak .

Mi a probléma ? Mi lehet a megoldás ?
szedrik

#26
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 posts
Hali,

Van egy 2000-es z5-os villam 80 mm uttal(rugos) es atutos labakkal.
Nos, a vazba,amibe beleraktam kevesnek tunik az ut - nagyon lent van az eleje. Ahogy emlekszem, es a regi bringaslapokban is latom volt ennek a villanak 100mm-es verzioja is.
A kerdesem csupan annyi lenne, hogy milyen modon oldhato meg az atalakitas 80-rol 100mm-re? Szukseges ehhez szereznem valahonnan egy atalakitokittet, vagy ez nem kell es egy kis szerelessel meg tudom oldani a dolgot?

Koszi elore is!
fanatiX mtbc

#27
november13

november13

    vendég

  • fórumtag
  • 22 posts
Sziasztok!
Nincs valakinek eladó 2004-es Marzocchi Maraton lába?Csak az alsórész érdekel, becsúszó, váll, nyak nem.Feltöltött kép

#28
TriackFeri

TriackFeri

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
Sziasztok!
Meg tudja mondani valaki hogy bomber Z3 telóba milyen olaj kell?

#29
sz.m71

sz.m71

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok!

Van egy marzocchi z5 telóm, meg tudja esetleg mondani valaki,hogy hol lehet pumpálni, és olajat cserélni benne?

köszönöm

#30
hetton

hetton

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts
Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy Marzocchi 55R le lehet-e ültetni 120 mm-re? Ha igen, akkor hogyan vagy hol van olyan bolt/szerelõ aki meg tudja csinálni nekem (lehetõleg úgy, hogy késõbb az eredeti állapot visszaállítható legyen)?

#31
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a 2011-es Marocchi 55RS még a patronos megoldással készült-e? Mennyire kell tartanom tõle, hogy tönkremegy?

Köszi


Hali


A 2011-esek már elvileg nem SR patronosak.

#32
sboti29

sboti29

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a 2011-es Marocchi 55RS még a patronos megoldással készült-e? Mennyire kell tartanom tõle, hogy tönkremegy?

Köszi

#33
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
szerintem arra gondolt hogy most QR20mm atutoje van es ezt szeretne egyszerusiteni sima 20mm atutove.

sajnos a valaszt en sem tudom.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#34
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
veszel hozzá átütõs lábat, úgy lehet megoldani.

#35
hetton

hetton

    vendég

  • fórumtag
  • 24 posts
Van egy Marzocchi 55r teleszkópom. Gyári gyorszáras kiszereléssel. A kérdés az lenne, hogy gányolás nélkül megoldható-e, hogy normál átütõtengelyes legyen?
Elõre is köszi a választ!Feltöltött kép

#36
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Én úgy gondoltam hogy szépen femelegítem és visszahajtom majd egy picit megköszörülöm, hogy teljesen síkba legyen,de ez se rossz ötlet, amit mondtál.


Hát nem tudom h a melegítés jót tesz e neki.

#37
SIMMONS

SIMMONS

    vendég

  • fórumtag
  • 172 posts
Én úgy gondoltam hogy szépen femelegítem és visszahajtom majd egy picit megköszörülöm, hogy teljesen síkba legyen,de ez se rossz ötlet, amit mondtál.

#38
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Meg ugyebár akkor kell a nagyobb távtartó a negítív rugóhoz is. Az 55 rugója megfelelõ lenne hozzá, vagy az vékonyabb? Vagy milyen rugóból lehetne bele rakni?


55-é nem jó, mert az 35 mm a becsúszója.
Ha már minden áron megszeretnéd csinálni ezt a lépést, akkor le lehetne vágni a rugóból, és a levágott részhez esztergáltatni mûanyagból véget , h szépen síkban legyen.

#39
SIMMONS

SIMMONS

    vendég

  • fórumtag
  • 172 posts

Rövidebb rugó kell hozzá. Mert másképpen sokkal keményebb lesz a villa, plusz mindig erõs elõfeszítés alatt lesz a rugó és hamarabb tönkre fog menni.


Meg ugyebár akkor kell a nagyobb távtartó a negítív rugóhoz is. Az 55 rugója megfelelõ lenne hozzá, vagy az vékonyabb? Vagy milyen rugóból lehetne bele rakni?

#40
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki csökkentette le már Marzocchi 66 rugóútját? 15cm-re szeretném lecsökkenteni és egy RCV-rõl lenne szó. Távtartókkal le lehet vagy kell hozzá rövidebb rugó is?


Rövidebb rugó kell hozzá. Mert másképpen sokkal keményebb lesz a villa, plusz mindig erõs elõfeszítés alatt lesz a rugó és hamarabb tönkre fog menni.